Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 43373 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
195.245.92.*



+583 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva14.01.2014. u 15:01 - pre 125 meseci
Ako budu klepali EU takse, uvoz u Srbiju ce poskupeti nekoliko puta... Skupa je demokratija ( birokratija )
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva14.01.2014. u 16:55 - pre 125 meseci
Pa vec imamo besmislenu "eko" taksu za reciklazu, po kilogramu tehnike, posteno bi bilo da se koriguju i takse za zagadjenje, i takse na svakojako energetsko rasipanje.

Ako vec stremimo tom smeru, najruznije je bahacenje sa energijom.

Ali malo i mentalitet voli, sve nesto "voli", a najvise voli da zivi preko gubera i na foru, da se puvka i (nicim izazvano)seiri, a sa druge strane samo kmeci.

Mozda je to indirektan nacin da se uvede skromnost, kao imperativ...

Ali sa druge, nemoguce je birokratski propisati i uniformisati bas sve detalje zivota, pa zapravo treba poceti traziti meru i u regulativnoj oblasti.

Ovo sto je trenutno sa propisima i odnosom prema drzavi uopste, u Srbiji, je opsti haos, bez perspektive, tako da je ova stupidarija sa navodnom regulativom uvoza, samo jedna od 10 hiljada milijardi gluposti...
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+165 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva16.01.2014. u 18:23 - pre 125 meseci
Poslednja vest - Biće korekcije AMSS kataloga


 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva16.01.2014. u 20:22 - pre 125 meseci
pa mora da bude korekcija, čuo sam da se od NG ništa nije ocarinilo. Svi su se bunili i niko nije hteo da carini vozila...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva17.01.2014. u 09:53 - pre 125 meseci
Shvatili da je zinulo d**pe previse i preklopilo usta, pa se sada nema ni za burek

NAmerno su pustili nizu cenu za luksuzne, a podigli, lisicici dovitljivci, za one najtrazenije i najpopularnije, sa najvecim prometom.

Jedno za politicku "prezentaciju" kako su oni dobri, misle na gradjane i brinu o standardu, a drugo, realno, za prostacko klepanje..

Ista alava ekipa kao i pre 20-30 god(valjda se deca naucila od roditelja), kada su proseke poskupljenja pravili "integralno"..poskupeli hleb i mleko, ali su pojeftinile zeleznicke sine
U proseku, poskupljenje je manje od 2%
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva18.01.2014. u 14:07 - pre 125 meseci
Evo sta kaze carina:

http://forum.krstarica.com/att...mentid=318354&d=1389986198

A sta kaze spediter:
Citat:
Ovoj Alfi je pre Nove godine vrednost po nemačkom katalogu, bez ikakvog popusta na km, bila 1.890,76 €, a ne 3.487,39 €, kako oni prikazuju. dalje, nije istina da joj je sada vrednost po katalogu AMSS 3.392,36 €, nego je 4.245,74 €. To je razlika od 2.354,98 €. To je razlika u davanju državi od 470 € pre i posle Nove godine.
Kako ih samo nije sramota ovako bezočno lagati i prikazivati naštimane podatke?
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva18.01.2014. u 20:50 - pre 125 meseci
http://www.rts.rs/page/stories...ih+automobila,+nema+uvoza.html
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva17.03.2014. u 10:45 - pre 123 meseci
Citat:
Toooooo Srbijo!!! Mazda 6 2003 2.0 dizel 1350 eura davanja!!! 11 godina star auto! Bravo!
P.S. U Bg, Sa, i Ns-1350, u Su 1250 eura. Toliko o sprecavanju malverzacija i ujednacavanju carine, tj. poreza. Sve ostaje isto, samo puuuuno skuplje. Valjda je sad svima jasno o cemu se radi... Sisaj ovce!
Inace auto je placen 2000, u auto kuci - lako se moze proveriti jednim pozivom ili mail-om, ali koga to interesuje...Bolje oteti 1350 nego 500 eura - tako funkcionise ova drzava. Toliko o postenju...


Inace, postoje neke najave, da ce tek biti lupanja po usima. Navodno od 15. aprila, nece biti uvoza bez COC sertifikata, a uvoznici ce sami morati da se snalaze za taj sertifikat. Nakod dolaska na carinjenje, rade se papiri za uskladistenje, pa odmah zatim i za izuzece od skladistenja, pa tovarenje na prikolicu i voznja na neki od masinskih fakulteta zarad pregleda vozila i utvrdjivanja da li je u skladu sa eu standardima. Kilometraza koja se upise na carini prilikom ulaska vozila u zemlju se nece moci menjati. To znaci da uvoznici ladno mogu da skinu km pred granicom, i da im fakultet izda potvrdu sa tom km, pa ti dokazi da je auto presao vise.
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva28.03.2014. u 01:19 - pre 123 meseci
Polako nas spremaju na zabranu uvoza polovnih automobila:

Nije Srbija otpad za polovna vozila

Citat:
Beograd -- U Srbiju je prošle godine uvezeno više od 100.000 polovnih vozila, a novih šest puta manje, oko 18.000, ukazano je danas u PKS.


Podaci ukazuju na to da je neophodno pooštriti regulativu i podići standarde za uvoz polovnih automobila, čiji se kvalitet slabo kontroliše, istakli su u Grupaciji ovlašćenih uvoznika vozila i delova pri Privrednoj komori Srbije (PKS), koja je pokrenula inicijativu za izmenu vladine Uredbe o uvozu polovnih vozila donete 2005. godine.

Potpredsednik Privredne komore Srbije Zdravko Jelušić upoznao je direktora Agencije za bezbednost saobraćaja Stojadina Jovanovića i pomoćnika direktora Zorana Alimpića sa problemima ovlašćenih uvoznika vozila.

Naime, ovlašćeni uvoznici imaju ozbiljne gubitke u poslovanju zbog nekontrolisanog uvoza polovnih vozila, kao i zbog zastarelih propisa koji regulišu njihov uvoz.

Vozila stara više od 14 godina uvoze se u zemlju i puštaju u saobraćaj bez ikakve kontrole ispravnosti, emisije izduvnih gasova i slično, upozorio je Jelušić.

Stručnjaci su istakli da je neophodno izmeniti Uredbu o uvozu polovnih vozila, kako bi se uskladila i prilagodila savremenim normama i ekološkim standardima, saopšteno je iz PKS.

Na ovaj način sprečilo bi se dalje zagađivanje životne sredine i poboljšali uslovi za veću bezbednost u saobraćaju.

Direktor Agencije za bezbednost saobraćaja Stojadin Jovanović saglasio se sa inicijativom za izmenu pomenute uredbe i dogovoreno je da se sa njom upoznaju predstavnici državnih institucija, Ministarstva trgovine, Ministarstva saobraćaja, Ministarstva energetike, razvoja i zaštite životne sredine, Ministarstva finansija i Uprave carine.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva28.03.2014. u 01:54 - pre 123 meseci
Citat:
deki111:
Naime, ovlašćeni uvoznici imaju ozbiljne gubitke u poslovanju zbog nekontrolisanog uvoza polovnih vozila, kao i zbog zastarelih propisa koji regulišu njihov uvoz.


Ovo im je dobro. Da ljudi ne kupuju polovnjake kupili bi nove
Onaj ko kupi polovnjak od par hiljada nema za nov,a ko hoce nov auto logicno je da nece polovan,tako da ovo citirano nemaju pojma
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9525
89.216.32.*



+10261 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva28.03.2014. u 07:15 - pre 123 meseci
Iz teksta se može vieti da nije njima do para, nego se bune zbog zagađivanja životne sredine. Mukice.

Nego, zaboravljaju da batina uvek ima dva kraja. Jednako kao što oni traže mešanje države oko polovnih automobila, tako bi neko mogao da traži kontrolisane marže, zamrznute cene i slično kod uvoza novih automobila. Zbog ekologije, naravno, ne zbog para.

Ali, čim vidim da se pominje Privredna Komora Srbije, jasno mi je da se tu radi o velikoj gomili najgoreg političko-ekonomskog šljama, zaposlenog isključivo preko veza i političkih zasluga u toj fantomskoj organizaciji, koju smo zakonom primorani da plaćamo svi mi koji radimo, a oni nikome ne polažu račune, a plate su im u proseku preko 1.500 €. Šljam, najgori, na grbači bedno plaćenog srpskog radnika. Dinkić je posle 5. oktobra obećao da će da ukine obavezno izdvajanje iz plate za ovu kriminalnu organizaciju, ali bejahu to prazna obećanja.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 28.03.2014. u 23:17 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva28.03.2014. u 19:33 - pre 123 meseci
Ako realno pogledamo, stvarno se neverovatni krsevi uzoze u zemlju.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.95.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva28.03.2014. u 21:43 - pre 123 meseci
slažem se. Mislim da je pomalo besmisleno pustiti ovakav uvoz bez ikakve kontrole.
Ne znam da li si skoro tražio auto ali je apsolutno neverovatno kakvi se krševi prodaju... A posebno u niskom cenovnom rangu, tipa oko 2 hiljade.
Ja iskreno verujem da su oni te automobile dobili na poklon!

Treba to iskontrolisati na neki način, stanje je besmisleno.


Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 902
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+288 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva28.03.2014. u 21:51 - pre 123 meseci
Citat:
Zarko Silic: Ako realno pogledamo, stvarno se neverovatni krsevi uzoze u zemlju.


i prodaju po previsokim cenama.




Video sam licno kakvi krsevi stizu na velike novosadske auto placeve.

Posle vracanja kilometraze, pranja i poliranja stavljaju na njih bezobrazno visoke cene bez trunke blama a skoro nijedan auto nema servisnu knjigu.
Svi su bez ulaganja i ono omiljeno "vozio penzioner" i "kupljeno od prvog vlasnika" :)

Mislim da tek svaki dvadeseti od uvezenih automobila valja.

Zato treba uvesti reda u ovu oblast i ograniciti uvoz na kvalitetna vozila uz sve potrebne provere.



 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva29.03.2014. u 02:07 - pre 123 meseci
Citat:
AstralPro:
Zato treba uvesti reda u ovu oblast i ograniciti uvoz na kvalitetna vozila uz sve potrebne provere.


Kad bi ovo stvarno bilo sprovedeno imali bi nogo skupa vozila u ponudi na placevima,i onda bi se narod bunio sto su vozila skupa
Ovako trenutno izgleda narodu vise odgovara,nema veze kakvo je stanje automobila,bitno je da je jeftin

npr Alfa 147 za 1500e??? Inace auto je u fullu extra stanje I onda posle nekog vremena pljuvanje po Alfi. A ona skuplja duplo (verovatno bolja),jako retka, stoji i niko je nece
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva29.03.2014. u 08:10 - pre 123 meseci
Po novom AMSS katalogu carina za 147 benzin se krece oko 600 evra, sa spediterskom uslugom. Po starom je bilo oko 300 + prevoz toliko, + zarada prodavca toliko, to je 900 evra, uz minimalne troskove, koji mogu biti i veci. Ispada da je taj auto kupljen za 600 evra?!

Kirivi su i kupci. Razumem ja da je svakome u interesu da prodje sto jeftinije, ali padaju na te fore u odlicnom stanju i slicno, pa gledaju samo one najjeftinije, a verovatno se ne razumeju ni malo u kupovinu automobile, i zato i imamo takve krseve, jer ako neko hoce da uveze dobar auto, on skoro da nema kome da ga proda.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva29.03.2014. u 08:23 - pre 123 meseci
problem su srpski tehnicki pregledi koji su cesto potpuno neregularni.

Evo kako se to radi u Italiji. Prve 4 godine nov auto ne ide na tehnicki i onda svake druge godine i posle 10 godina svake godine (kao u Srbiji). Tehnicki moras proci, a standardi se dizu, pa sad ti izracunaj. Hoces da vozis NSU iz 65, nema problema, ali tehnicki moras proci a ti vidi kako ces i koliko ti se isplati.

Treba poostriti tehnicki pregled, jer nekad auto dobro odrzavan od 15 godina puno bolji od nekog koji je izvozen 5 godina. Ma sta vam pricam, kad sve znate...

+ kupovina novog auta ? Pa to je misaona imenica za vecinu ljudi. O cemu ovi pricaju. I sta znaci zabrana uvoza polovnjaka kad vec ima more polovnjaka u Srbiji. Predlozi nekih ljudi u Srbiji stvarno me ponekad iznenade !!!

 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva29.03.2014. u 08:53 - pre 123 meseci
ne znam sta vi imate protiv polovnih auta evo recimo ja sam uvezao pre par godina slobodno se moze reci KRS nad krsevima, odradio dubinsko pranje , poliranje, malo farbanje, kompletan servis i koristio auto BEZ problema 3 god i prodao u komsiluk, covek vozi i danas bez problema.
finansiski sam dobro prosao i posle te 3 godine jer je na pocetku krs jeftino placen.
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva29.03.2014. u 09:07 - pre 123 meseci
Ne misli se na krs u estetskom smislu, vec u mehanickom.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva29.03.2014. u 13:09 - pre 123 meseci
i u mehanickom smislu je bio krs, napisao sam odradjen kompletan servis, radjena letva volana lamela diskovi plocice spone ramena i svasta nesto
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 43373 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.