Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 43375 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva09.01.2014. u 21:56 - pre 126 meseci
Citat:
Pošto je opšta nestašica keša, pitanje je da li će prodaje uopšte i biti.

Mislim da se zbog toga i prodaju vozila izmedju 2 i 3k €.
 
Odgovor na temu

aleksandarzz
Aleksandar Živković
Šped plus
Veliko Gradište

Član broj: 257099
Poruke: 159
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva09.01.2014. u 22:03 - pre 126 meseci
Citat:
Zarko Silic: Hoce. Profitirace prodavci novih vozila srednje i vise klase, obzirom da se po novom obracunu dazbina, takva vozila, starosti od par godina, sada ne isplati uvoziti.

Ne bih rekao. Koliko mi se čini, najviše će poskupeti najstarija vozila. Što je mladje, manja je razlika izmedju kataloga.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva09.01.2014. u 22:44 - pre 126 meseci
Nebitno je u prici sta ce poskupeti najvise. Novija vozila srednje i vise klase nece se uopste isplatiti uvoziti zbog nepovoljne osnovice za obracun poreza, zbog relativno visoke cene takvih vozila u inostranstvu i zbog nemogucnosti da se manipulise sumom na racunu.

Zahvaljujuci ovome, uvoznic novih automobila ce profitirati. deki111 je pitao da li ce prodaje biti. Rekao sam da hoce bas zbog ovoga. Sa malim vremenskim zastojom, ali ce biti.

Krsevi ce i dalje biti najjeftiniji ali je na njima i zarada najmanja.


Ja sam se zalagao za postavljanje donjeg limita, ali to nije proslo. Nije prosla ni euro4 norma. Prosla je najjednostavnija verzija gde se za obracun dazbina uzima "njima" povoljan katalog.

 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva10.01.2014. u 15:02 - pre 126 meseci
ako naseg forumasa acu speditera ne mrzi da nam izracuna recimo za megana 2004 1.6 benz 5 vrata sa 150km ili isto to za 307 ,
to su popularni modeli kod nas i nisu prelazni modeli , da nam aca kaze vrednosti i izracuna carinu i porez za italijanski , svajcarski i amss katalog da upordimo ako ga ne mrzi naravno.
 
Odgovor na temu

aleksandarzz
Aleksandar Živković
Šped plus
Veliko Gradište

Član broj: 257099
Poruke: 159
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva10.01.2014. u 19:02 - pre 126 meseci
Citat:
inobradovic: ako naseg forumasa acu speditera ne mrzi da nam izracuna recimo za megana 2004 1.6 benz 5 vrata sa 150km ili isto to za 307 ,
to su popularni modeli kod nas i nisu prelazni modeli , da nam aca kaze vrednosti i izracuna carinu i porez za italijanski , svajcarski i amss katalog da upordimo ako ga ne mrzi naravno.

Uzeo sam ovakav pežo: 307, 2.0hdi, 100kw, 5vrata, 2004.g., 150000km. U oba slučaja računao sam najprostiji model.

Švajcarska:
Megan:1770chf, pezo 3240 chf
Italija:
Megan: 500eur, Pezo 1200eur
Nemačka:
Megan: 1240 eur, Pezo 2370eur
AMSS:
Megan: 2440 eur, Pezo: 3730 eur

Treba još uzeti u obzir da ovo računam od kuće, a ovde imam kataloge stare oko godinu. Moguće je da bi ovi stranci bili još jeftiniji. Kilometraža je takođe malo nezgodna jer je po različitim katalozima predvidjeno i da različitu kilometražu prelaze, pa bi se odnos dosta poremetio kad bi npr. imali po 220000km ili po npr. 90.000km.
Citat:
Novija vozila srednje i vise klase nece se uopste isplatiti uvoziti zbog nepovoljne osnovice za obracun poreza, zbog relativno visoke cene takvih vozila u inostranstvu i zbog nemogucnosti da se manipulise sumom na racunu.

Ovo je jako diskutabilno. Danas sam računao golf VI, 2010g. 1.9tdi, 75000km. Cena - 7000eur i po italijanskom i po AMSS-ovom katalogu. Šta god smo do sada gledali i upoređivali, uglavnom se isto zaključuje: Što je auto mladji, razlika je manja pa je u nekim slučajevima povoljnije cariniti po našem katalogu nego po stranim. Ovo o nemogućnosti manipulisanja sumom na računu ne razumem nikako. Ako si dosad mogao da tražiš od Nemca da ti piše račun na manji iznos, zašto sad nećeš moći?
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva10.01.2014. u 19:44 - pre 126 meseci
Ako im je verovati.

Citat:
POLOVNJACI: Carinjenje po katalogu AMSS
BEOGRAD - Da uslovi budu isti za sve.
Upoređivanjem dosadašnjih izvora vidi se da postoje i slučajevi da je vrednost nekih modela viša, ali istovremeno je kod nekih niža - navodi se u saopštenju
Uprava carina Srbije najavila je danas da će ubuduće prilikom carinjenja polovnih automobila koristiti podatke iz kataloga Auto-moto saveza Srbije (AMSS). U saopštenju se navodi da je ta odluka doneta kako bi uslovi za carinjenje bili isti za sve jer se praksa carinjenja vozila dosad razlikovala od carinarnice do carinarnice. Ističe se da je Uprava carina pre nego što je doneta odluka o primeni kataloga AMSS konsultovala vodeće uvoznike i špeditere koji su potvrdili da im uvođenje ujednačene prakse odgovara.

- Teza da su vrednosti prikazane u tom katalogu nepovoljne po kupce nije tačna. Upoređivanjem dosadašnjih izvora vidi se da postoje i slučajevi da je vrednost nekih modela viša, ali istovremeno je kod nekih niža - navodi se u saopštenju.
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
176.67.195.*



+784 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva10.01.2014. u 20:04 - pre 126 meseci
Verovatno je niza za americke dzipove sa 5000 ccm samo
 
Odgovor na temu

aleksandarzz
Aleksandar Živković
Šped plus
Veliko Gradište

Član broj: 257099
Poruke: 159
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva10.01.2014. u 20:14 - pre 126 meseci
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Ako im je verovati.

Citat:
POLOVNJACI: Carinjenje po katalogu AMSS
BEOGRAD - Da uslovi budu isti za sve.
Upoređivanjem dosadašnjih izvora vidi se da postoje i slučajevi da je vrednost nekih modela viša, ali istovremeno je kod nekih niža - navodi se u saopštenju
Uprava carina Srbije najavila je danas da će ubuduće prilikom carinjenja polovnih automobila koristiti podatke iz kataloga Auto-moto saveza Srbije (AMSS). U saopštenju se navodi da je ta odluka doneta kako bi uslovi za carinjenje bili isti za sve jer se praksa carinjenja vozila dosad razlikovala od carinarnice do carinarnice. Ističe se da je Uprava carina pre nego što je doneta odluka o primeni kataloga AMSS konsultovala vodeće uvoznike i špeditere koji su potvrdili da im uvođenje ujednačene prakse odgovara.

- Teza da su vrednosti prikazane u tom katalogu nepovoljne po kupce nije tačna. Upoređivanjem dosadašnjih izvora vidi se da postoje i slučajevi da je vrednost nekih modela viša, ali istovremeno je kod nekih niža - navodi se u saopštenju.

Pa u teoriji je tačno, stvarno je u nekim slučajevima niža samo što su ti slučajevi jako retki.
Za ono što je prosečnom Srbinu zanimljivo i pristupačno će sada carina biti 2-3 puta veća.
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva10.01.2014. u 20:59 - pre 126 meseci
hvala aco na ovako dobrom odgovoru , od kada pocinje primena amms kataloga ?
 
Odgovor na temu

aleksandarzz
Aleksandar Živković
Šped plus
Veliko Gradište

Član broj: 257099
Poruke: 159
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva10.01.2014. u 21:22 - pre 126 meseci
Citat:
inobradovic: hvala aco na ovako dobrom odgovoru , od kada pocinje primena amms kataloga ?
Počela je od nove godine. Zato niko ništa i ne radi.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva11.01.2014. u 08:56 - pre 125 meseci
Pazite, nije cilj da se u Srbiju uvoze najveci krsevi. Bilo bi suludo da je tako nesto krajnji cilj. Nekako se ovo moralo spreciti, ili bar ublaziti. Po nekoj mojoj kalkulaciji najefikasniji metod bio bi postavljanja donjeg cenonovnog limita kao osnovice za obracun dazbina. Neko se potrudio da ovo ne prodje. Ne ulazim u razloge takve odluke.

Citat:
Ovo je jako diskutabilno. Danas sam računao golf VI, 2010g. 1.9tdi, 75000km. Cena - 7000eur i po italijanskom i po AMSS-ovom katalogu. Šta god smo do sada gledali i upoređivali, uglavnom se isto zaključuje: Što je auto mladji, razlika je manja pa je u nekim slučajevima povoljnije cariniti po našem katalogu nego po stranim. Ovo o nemogućnosti manipulisanja sumom na računu ne razumem nikako. Ako si dosad mogao da tražiš od Nemca da ti piše račun na manji iznos, zašto sad nećeš moći?


Nisi dobro racunao. Sacekajmo par meseci pa cemo videti kakve ce promene na polju cena (i polovnih, a i novih vozila) doneti novi propisi. Iz sadasnjeg ugla tesko je u potpunosti predvide sta ce se desavati.


Sto se racuna tice stvar je jasna: Automobil se plati, na primer 3000 eura. Italijan, na zahtev kupca, napravi racun na bezobraznih 500 eura koji "vas" carinik uvazi.

Jel sad jasnije?

Novim propisima ovo se zeli eliminisati.

P.S. Golf VI 1.9 TDI 2010. godiste ne postoji

[Ovu poruku je menjao Zarko Silic dana 11.01.2014. u 10:10 GMT+1]
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva11.01.2014. u 09:23 - pre 125 meseci
postojala je i do sad kataloska vrednost nisi mogo da napravis racun na previse mali iznos, eto pred novu god uvezo sam stila iz ch racun je bio 1700fr po spediterovom savetu a platio sam ga 800fr,
mogao sam da napravim racun i na 500fr ali ga nebi carina priznala carinili bi ga po nekoj njihovoj proceni verovatno preko 2000fr.
a verujem da po italijanskom katalogu bi bio ugovor na 500e, mislim da su hteli ovim amms katalogom da izjednace vrednost auta iz italije,holandije,ch i ostalih zemalja.

ps. moj drugar vozi golf 6 2011god. ako si na godiste mislio ali verovotano si mislio na TDI. ;-)
 
Odgovor na temu

botr
Srbija

Član broj: 229796
Poruke: 2008
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+371 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva11.01.2014. u 09:31 - pre 125 meseci
Postojao je minimalni iznos u katalogu i taj racun od 500 evra za auto od 3000 je bilo nemoguce uvaziti. Sistem je funkcionisao ovako, ako je cena na fakturi manja od one u katalogu, racuna se po katalogu, ako je cena na fakturi visa od one cene u katalogu, racuna se cena na fakturi.

http://www.alo.rs/vesti/aktuel...ci-skuplji-do-1-500-evra/42979

[Ovu poruku je menjao botr dana 11.01.2014. u 11:34 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva11.01.2014. u 12:32 - pre 125 meseci
Sta se desava sa ostecenim automobilima u voznom stanju.Kao hauba krilo i jos neka vrata.Ko tu odredjuje vrednost?
 
Odgovor na temu

inobradovic

Član broj: 58983
Poruke: 1222
*.dynamic.hispeed.ch.



+84 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva11.01.2014. u 12:46 - pre 125 meseci
umanjuje se vrednost vozila za neki procenat, mislim da je max 10% moguce.
 
Odgovor na temu

aleksandarzz
Aleksandar Živković
Šped plus
Veliko Gradište

Član broj: 257099
Poruke: 159
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva11.01.2014. u 23:29 - pre 125 meseci
Citat:
Nisi dobro racunao.

Ako ti tako kažeš... Verovatno ja nemam pojma o svom poslu.
Citat:
Sto se racuna tice stvar je jasna: Automobil se plati, na primer 3000 eura. Italijan, na zahtev kupca, napravi racun na bezobraznih 500 eura koji "vas" carinik uvazi.

Jel sad jasnije?
Jeste, jasno mi je da nemaš pojma o čemu pričaš. Razlog mi nije jasan
Citat:
P.S. Golf VI 1.9 TDI 2010. godiste ne postoji

Ovo si možda i u pravu. Zapisano mi je u kancelariji koji je u pitanju. Sigurno je VI, 2010., dizel
Citat:
mislim da su hteli ovim amms katalogom da izjednace vrednost auta iz italije,holandije,ch i ostalih zemalja.

Ne verujem. Carinska osnovica predstavlja vrednost robe na tržištu zemlje iz koje se uvozi. Logično je da različito vrede u različitim zemljama.
Citat:
Postojao je minimalni iznos u katalogu i taj racun od 500 evra za auto od 3000 je bilo nemoguce uvaziti.

Baš tako. Uz to, 500eur je i minimum koji je prihvatan, bez obzira što je u katalogu manje. Auto koji ja vozim je carinjen po ugovoru koji je pravljen na 500eur, a plaćen je 270. Mnogo je vozila ocarinjeno po fakturama na koje je stavljan veći iznos nego što je plaćen, kako bi ti računi bili prihvaćeni.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.adsl.eunet.rs.



+1269 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva12.01.2014. u 11:36 - pre 125 meseci
Ocighledno, ti prijatelju, ne znas sta se sve dogadjalo i zasto se pribeglo uvodjenu ovakvih mera


Identicna 2 automobila, i po tipu i po motoru, i po starosti, i po obliku karoserije, predjenoj kilometrazi, zemlji porekla, ocarerinjena na 2 razlicita mesta sa gotovo 3 puta razlicitim iznosom dazbina?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva12.01.2014. u 13:36 - pre 125 meseci
Ove mere su najgrublje birokratsko bahacenje i glupiranje, narocito partije odgovorne za rad AMSS..poznat, "vekovni" javasluk!

Nedostatak ljudi koji su bliski sa pamecu je smislilo ovakvu glupost, koja im nije dozvoljavana deceniju, ali sada su se dokopali vlasti pa orgijaju sihrono.

Nita se tu ne REGULISE, vec se OTIMA gde god se moze...

Tako da je regulativa izuzetno stetocinska, ma kako se oni hvalili i seirili.
Podici kataloske cene NOVIH vozila vise nego sto su na trzistu moze samo poremecen um.
 
Odgovor na temu

aleksandarzz
Aleksandar Živković
Šped plus
Veliko Gradište

Član broj: 257099
Poruke: 159
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva13.01.2014. u 21:37 - pre 125 meseci
Citat:
Zarko Silic: Ocighledno, ti prijatelju, ne znas sta se sve dogadjalo i zasto se pribeglo uvodjenu ovakvih mera :)


Identicna 2 automobila, i po tipu i po motoru, i po starosti, i po obliku karoserije, predjenoj kilometrazi, zemlji porekla, ocarerinjena na 2 razlicita mesta sa gotovo 3 puta razlicitim iznosom dazbina?

Pera ode u Italiju i kupi punta za 300eur. 2001.g., prešao 100.000km, udarena vrata, jako loše očuvan. Dođe ovde, carina mu ne prihvati cenu i uveća mu osnovicu sa 300 na 500eura. Na to on plati 20%pdv i carinski račun mu bude oko 100eur (naravno, u dinarima).
Laza nadje istog takvog punta, savršeno očuvanog i plati ga 850eur. Carina mu naravno prihvati račun jer auto po katalogu vredi manje i Laza plati 35% carine i PDV-a jer nije vadio EUR1, i nema pravo na povlasticu. Račun mu bude oko 300eur.
Laza platio 3 puta više od Pere, iako je Peri čak uvećan račun. Ima još mali milion primera zbog kojih su ovakvi slučajevi potpuno logični. Onaj ko misli da samo na osnovu iznosa na računu može da zaključi da li je bilo zloupotrebe ili ne - nema pojma o carinskom postupku.
I da ne bude da tvrdim da nije bilo zloupotreba - bilo ih je, ali se na ovaj način ne mogu rešiti. Ovo je kao kad bi se zbog neizdavanja fiskalnih računa uveo još jedan porez.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ipb.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva14.01.2014. u 14:33 - pre 125 meseci
I sta u tom slucaju nije u redu?

Da li treba da plate istu carinu na razlicito placeno vozilo, na vozila razlicite realne vrednosti?

Naravno da postoji sistem za procenu vrednosti vozila, ali birokrate toliko vec ni sami sebi ne smeju da dopuste tolike, prakticno neogranicene, mogucnosti zloupotrebe.

Postoje procene recimo nakon sudara, koje su poprilicno priblizne(i sklone zaloupotrebama i prevarama), ali uhodani mehanizam postoji.

Zar je nemoguce napraviti, nakon vec dve kile (izmisljenih) papira, zahteva i molbi, i detaljno stanje uvezenog vozila u trenutku carinjenja, i dodati na te papire(iz kojih komotno mogu da se izbace desetine glupih potvrda), nekoliko fotografija i opis stanja, uz razne napomene i obrazlozenja. Kao neki "karton", odnosno opis konkretnog vozila.
Napuko branik, ulubljena vrata..sve te greske imaju svoj trosak, koji se skida sa vrednosti vozila, i na osnovu toga procenjuje vrednost..

Tolika racunovodstva, obracuni i prilagodjavanja, od firmi do lokalnih uprava, pa preko penzija i drzavnih usluga, e sad je za ovo ogroman "problem", posto moraju da izbace par mastiljara i uvedu par tehnicki pismeniih, koji bi formirali situaciju(stanje i procenu), koju bi odobrio neki nadzorni organ(kao recimo kojekakve obracune po firmama) i ko tu moze da mulja "u cetiri oka"?

Pukao far, slikan far, skinuto dvadesetak evra od cene vozila umanjene za godine raubovanja..a to bi mogao da uradi svaki tehnicki pregled, npr, u prelaznom periodu...

Pa ako bas moraju da klepaju(a moraju) neka apliciraju postojece eu takse, srazmerne standardu(po tarifi, a ne po nazivu), i neka rangiraju prema zeljenim ciljevima, ekologije ili bezbednosti..ili ne daj boze zajedno, dva dobra...odjednom

Ali, "normalno" je da ne moze normalno...nazalost
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Ukidanje carine na uvoz automobila iz inostranstva

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 43375 | Odgovora: 113 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.