Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 273188 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima04.02.2010. u 22:41 - pre 174 meseci
Citat:

Na prethodnoj strani takodje imas intervju Dr. Edgara Mitchella engleskom Kerrang radiju. Sta mislis o tom intervjuu ? Traje svega desetak minuta. Uskoro ce valjda i AstralPro da da svoju procenu istog.


SUper...jedino zanimljivo sto je rek'o je UFO phenomenon is real...
I sta sad?
Jel nije real?
Jeste, real je.I sta cemo sa tim sto je to real?

Da postavim stvari kako one stvarno stoje:

Postoje stvari koje su na prvi pogled neobicne.

Gde su tu vanzemaljci?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 904
77.243.28.*



+288 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima04.02.2010. u 23:36 - pre 174 meseci
eno ih u praljanima na rakijadi :-)
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.171.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima05.02.2010. u 22:00 - pre 174 meseci
Citat:
SUper...jedino zanimljivo sto je rek'o je UFO phenomenon is real...
I sta sad?
Jel nije real?
Jeste, real je.I sta cemo sa tim sto je to real?


Ovo ti je odlicno pitanje. Eksperimenta radi, zamisli samo da sve ostane isto i da se nista bas ne promeni osim recimo cinjenice da sada svi znaju da vanzemaljci postoje i da su nas posetili. Jel moze sve da ostane isto ? Sta bi ti promenio, ako ista ?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima05.02.2010. u 22:05 - pre 174 meseci
Rekoh UFO fenomen, a ne vanzemaljci....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima05.02.2010. u 22:05 - pre 174 meseci
Trazio bih neki bespovratni kredit od njih, ili bar neki sa kamatom manjom od 3%
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.171.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima05.02.2010. u 22:15 - pre 174 meseci
Citat:
Rekoh UFO fenomen, a ne vanzemaljci....


Edgar Mitchell je specificno rekao da je UFO fenomen real u smislu da su nas posetili vanzemaljci, zar ne ? Bio je na brifinzima, ucestvovao u projektima, video slike... Veoma direktno je sve ovo rekao.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima05.02.2010. u 23:04 - pre 174 meseci
Ja sam to shvatio kao - Da, UFO postoji.
Ali, UFO != Vanzemaljci... tako da...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.171.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima06.02.2010. u 08:47 - pre 174 meseci
Onda uopste nisi slusao sta je rekao. Mozda te 'vata sindrom Astralproa, nema koncentracije za vise od 2 minuta ali zato sve zna i razume.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.171.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima06.02.2010. u 11:44 - pre 174 meseci
Moram ovo da linkujem ovde dok nisam zaboravio.

Prva stvar:

http://www.ananova.com/news/story/sm_3122542.html

Imamo pricu o satu iz grobnice koji se ne uklapa u enterijer.

Druga stvar:

http://www.youtube.com/watch?v=I2W-l6EJQaY

Imamo pricu o wingmakerima na youtube-u postavljeno 2008 godine a prica datira jos iz 1996.
Bitan deo se nalazi na 3 minuta i dvadeset sekundi gde je nacrtana mapa sveta sa obelezenim lokacijama vremenskih kapsuli.

Treca stvar:

http://www.maplandia.com/china/guangxi/shangsi/

Ovo je mapa oblasti u kojoj je nadjen neobican sat. Uporediti sa lokacijama iz wingmakers mape.

Cetvrta stvar:

Prijatan dan.

Ja bih najvise voleo da sa nekim pricam o Dr. Edgaru Mitchelu i drugim astronautima ali izgleda je i jedan intervju sa njim previse komplikovan za razumeti i sa svijih 10 minuta trajanja predugacak za poslusati. Prica o ovim wingmakersima je veoma interesantna i koga interesuje lako se moze naci na netu.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima06.02.2010. u 14:08 - pre 174 meseci
Citat:
Ankalagon the Black: Onda uopste nisi slusao sta je rekao. Mozda te 'vata sindrom Astralproa, nema koncentracije za vise od 2 minuta ali zato sve zna i razume.


Slusao sam i cuo sam sta je rekao.
Medjutim, problem je u tome sto ti slusa, ali cujes ono sta zelis.

Citat:

....a obelezenim lokacijama vremenskih kapsuli...


Vremenskih kapsula?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.171.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima06.02.2010. u 17:50 - pre 174 meseci
Citat:
Vremenskih kapsula?


Namenjeno onome koga interesuje prica o wingmakersima.


Citat:
Slusao sam i cuo sam sta je rekao.
Medjutim, problem je u tome sto ti slusa, ali cujes ono sta zelis.


Ok, ajd da vidimo. Da li je Dr. Edgar Mitchell rekao da su nas posetili vanzemaljci i da je imao zvanicne brifinge o vanzemaljcima, da je ucestvovao u nekim projektima koji se ticu vanzemaljaca (najverovatnije neke tehnologije) i da su mu zvanicno pokazali slike doticnih vanzemaljaca ? Da li si cuo da je to rekao u tom desetominutnom intervjuu ?

Edit:

http://tech.groups.yahoo.com/group/exopolitics/message/722

Evo ti i transkrip intervjua. Ako imas problem sa engleskim, reci, pa cu pojasniti sta tacno znaci koja recenica.

[Ovu poruku je menjao Ankalagon the Black dana 06.02.2010. u 19:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima06.02.2010. u 19:24 - pre 174 meseci
Citat:

Namenjeno onome koga interesuje prica o wingmakersima.



Haha :) Ovo ide sve dalje i dalje :):)
Eh, mozda nadjemo i koju kopiju Windowsa 3010, meni bi bas pasovalo.

Citat:

da su mu zvanicno pokazali slike doticnih vanzemaljaca ?

Cuj, pokazali mu...pa pokazali su i meni. Da li mi verujes? :):):)
Rado bih se ja raspravljao sa tobom, ali s obzirom da se ponasas kao i svaki drugi vernik - ono...radije cu samo da ti se smejem...znam da to nije bas pristojno, al sta ces...veroucitelji i fanaticni popovi uvek zasluzuju malo podsmeha.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.171.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima07.02.2010. u 00:50 - pre 174 meseci
Citat:
Haha :) Ovo ide sve dalje i dalje :):)
Eh, mozda nadjemo i koju kopiju Windowsa 3010, meni bi bas pasovalo.


Ne verujem. Ne bi ti imao hardver za njega :)



Citat:
Cuj, pokazali mu...pa pokazali su i meni. Da li mi verujes? :):):)
Rado bih se ja raspravljao sa tobom, ali s obzirom da se ponasas kao i svaki drugi vernik - ono...radije cu samo da ti se smejem...znam da to nije bas pristojno, al sta ces...veroucitelji i fanaticni popovi uvek zasluzuju malo podsmeha.


Slobodno se potsmevaj. Vec si se lepo pokazao pa zasto da prekidas tradiciju. Da si umeo da razumes jedan obican inteviju ili bar da vidis da si pogresio verovatno ne bi pribegao napadu na licnost nego bi imao svoje argumente za svoj stav. Ovako, uz detinjaste komentare pridodajes i detinjasto ponasanje. Mislio sam da si dovoljno ozbiljan da mozes normalno da razgovaras. Izgleda da sam pogresio. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima07.02.2010. u 01:02 - pre 174 meseci
Citat:
Ankalagon the Black:
Ne verujem. Ne bi ti imao hardver za njega :)


Pa nasao bih ga u vremenskoj kapsuli.

Citat:
Ankalagon the Black:
Slobodno se potsmevaj. Vec si se lepo pokazao pa zasto da prekidas tradiciju. Da si umeo da razumes jedan obican inteviju ili bar da vidis da si pogresio verovatno ne bi pribegao napadu na licnost nego bi imao svoje argumente za svoj stav. Ovako, uz detinjaste komentare pridodajes i detinjasto ponasanje. Mislio sam da si dovoljno ozbiljan da mozes normalno da razgovaras. Izgleda da sam pogresio. Pozdrav.


Ja se tako ponasam zato sto sam video kako se ti ponasas -> isto kao svaki drugi vernik. Navodno si otvoren za saradnju, ali cim neko priupita nesto drugacije, nesto konkretno i nesto SUSTINSKO, ti se naljutis i nazoves tu osobu provokatorom, nekulturnim, ovakvim ili onakvim i odlucujes da prenikes kontakt sa njom...a to je bas ono sto se desilo u prvih mislim 10 strana ove teme.

Ti da si neki pravi, ti bi, na primer, ponudio neki dokaz u onu Edijevu pricu...ovako...pa i baba Stojana to moze da isprica i imace istu tezinu (nikakvu)....

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.171.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima07.02.2010. u 10:29 - pre 174 meseci
Promasio si poentu koju hocu da istaknem. A nisi ni bio tu kad smo pricali o tome tako da nije cudno da ne znas. Evo da ponovim kako ja funkcionisem ovde:

1. Nikoga ne zelim da ubedjujem ni u sta niti da govorim nekom kako da misli. Znaci, ja tebi necu da kazem da ti moras ili trebas da verujes Edgaru Mitchellu. Ako si primetio ja uvek pitam : Sta ti mislis ? , Da bi mogao posle i ja da kazem svoje misljenje.

2. Nemam nameru da budem dzak za udaranje i da se ovde svadjam sa ljudima. Uvek imam na nesto pametnije da trosim energiju. Onog trenutka kad neko predje da napada mene licno a prestane da napada materijal koji imamo na raspolaganju meni je jasno da je normalnom razgovoru kraj. Meni nikada ne pada na pamet da ako mi se ne svidja neka tema napadam autora u smislu da je on lud, fanatik i tako dalje. Isto ocekujem od drugih ljudi. Napadati logiku kojom neko razmislja je sasvim ok i za to su potrebni argumenti, ali nekog direktno vredjati je smesno, a i protivno je pravilima ovog foruma. Uzgred, ja se nikad ne osecam uvredjeno ali bitan je princip ovde.

3. Sto se tice kvalifikacije da sam vernik , to mi krajnje zabavno. Obzirom da me ne interesuju preterano nikakve religije, ne podnosim dogme. A takodje ako samo procitas potpis na mojim postovima bice ti jasno kakva je moja filozofija po pitanju vere. Takodje , svega par ljudi u celoj ovoj diskusiji su me nazvali vernikom, zato sto je uglavnom svima jasno da nemam takav mentalitet.

4. Kao sto sam vise puta veoma jasno rekao, a povezano je sa br. 1, nije moja duznost i posao da dokazujem bilo sta. U smislu da opet znaci, ubedjujem nekoga da mora da misli na neki nacin pod teretom dokaza. Ono kako ja mogu da doprinesem diskusiji je da prezentujem materijal koji sam prnasao za koji mislim da govori u prilog temi. Nekad je taj materijal kontroverzan previse i za mene, kao ova prica o wingmakersima (koju i ja za sada tretiram samo kao interesantnu pricu dok ne saznam vise) a nekad je taj materijal najkvalitetniji moguci kao sto su npr. svedocenja astronauta i drugih visokoprofilnih svedoka.

Nadam se da je sada jasnije. Ja ODBIJAM da dokazujem i ODBIJAM da govorim drugima sta treba da misle o necemu. Kao posledicu imamo gomilu materijala koji deluje veoma haoticno i najlakse je imati mentalnu blokadu, proglasiti donosioca vesti ludim i slicno.

Po mom misljenju ako se pojavi licnost kalibra Dr. Edgara Mitchella i ima nesto da kaze onda je logicno tog coveka barem iskreno saslusati. I to da ne uzimamo u razmatranje i druge astronaute i ostale visokoprofilne svedoke iz The Disclosure Projecta koji nam govore istu stvar iznova i iznova. Do sada se na ovoj temi nije nasao NIKO, ni jedan jedini covek (ili zena) da je zaista saslusao sta Dr. Edgar Mitchell govori i napisao ovde nesto o tome. Jedini odgovor koji je neko napisao da se ja secam je :"Ne znam zasto Dr. Edgar Mitchell to govori" Eto, to je jedini odgovor za sada na taj intervju. Edgovor jeste iskren ali totalno pasivan. Otvorio sam temu da bi postojalo mesto gde ljudi mogu da vide materijal koji nikada drugacije ne bi sreli u ovom obimu i priliku da razmisle i diskutuju o istom. To je to prijatelju. Ni manje ni vise.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 904
77.243.28.*



+288 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima07.02.2010. u 13:42 - pre 174 meseci
dr edgar je u intervjuu rekao da su vlade nekih zemalja pocele da otvaraju ufo fajlove i da ce u skorije vreme dosta toga izadji u javnost. To je jedina konkretna stvar koju je izneo ali isto to sam ja mogao da kazem u zikinoj sarenici imalo bi istu tezinu (zbog odsustva dokaza.)
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.171.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima07.02.2010. u 16:11 - pre 174 meseci
Citat:
dr edgar je u intervjuu rekao da su vlade nekih zemalja pocele da otvaraju ufo fajlove i


Slazem se da je ovo rekao i to sto je rekao je cinjenica koja lako moze da se proveri. Vec sam dao linkove za deklasifikovane fajlove. Jos mnogo se moze lako naci na netu.

Citat:
i da ce u skorije vreme dosta toga izadji u javnost.


Verovatno mislis na ovaj deo:

Citat:

Margerrison: SO, WHY IS IT BEING COVERED UP THEN? WHY IS IT NOT MAINSTREAM?

Mitchell: The reason for that goes back to when the main instances started taking place after World War II when in the United States at least – I can’t speak for the European governments or South American governments. All of them recently have started opening their files. This has started to open up and the internet, or look at some of the international press, you’ll start to get the stories that are coming out now.


I bio je naravno u pravu. Najnovije desavanje po tom pitanju je deklasifikoanje ufo fajlova Novog Zelanda.

http://www.examiner.com/x-8698...eleased-by-yet-another-country

Citat:
To je jedina konkretna stvar koju je izneo ali isto to sam ja mogao da kazem u zikinoj sarenici imalo bi istu tezinu (zbog odsustva dokaza.)


Ne slazem se uopste da je to jedina konkretna stvar koju je rekao. A to da bi tvoja rec imala istu tezinu kao rec jednog od najpoznatijih astronauta na svetu, naucnika i coveka koji je hodao po mesecu je malo pretenciozno od tebe, zar ne ?

"Margerrison: WOW! SO YOU’VE BEEN BRIEFED ON THE FACT THAT WE’VE BEEN VISITED?

Mitchell: Well, briefed is one word for it. I have been involved in much of this work – it’s not my main work. It’s not my main interest. But I’ve been deeply involved in certain committees and research programs with very credible scientists and various intelligence people that do know the real inside story and I am not hesitant to talk about it.

Margerrison: WHAT IS THE REAL INSIDE STORY?

Mitchell: That’s what I’m telling you: we have been visited. "


Evo, recimo, ovaj deo je veoma konkretan. Sta smo culi iz ovog jednog malog dela samo ?

1. (crvena recenica) Ovo je direktno priznanje da je veoma mnogo ucestvovao u radu komiteta i istrazivackih projekata koji se ticu vanzemaljaca zajedno sa gomilom drugih naucnika i ljudi iz obavestajnih sluzbi koji su takodje upuceni u stvarnu situaciju.

2. A koja je stvarna situacija ili unutrasnja prica ? Posetili su nas vanzemaljci i to je za njega licno cinjenica koju on pouzdano zna.

Meno ovo zvuci prilicno konkretno.


Takodje i ovo mora da se pomene.

"Margerrison: IS IT REGULAR CONTACT? OR ONE CRASH? OR?

Mitchell: Well, no, there is quite a bit of contact going on. I can’t tell you because I don’t know all the extent of it, not all of the inside details because that is not my really main interest.

But the fact that we have been visited, that the (July 1947) Roswell crash is real and a number of other contacts have been real and ongoing is pretty well known to those of us who have been briefed and been close to the subject matter. "

Ovo je najdirektnija izjava da imamo kontinualan kontakt sa vanzemaljcima, prema Dr. Edgaru Mitchellu.


Ako ove izjave nisu konkretne ne znam sta je.


 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 904
77.243.28.*



+288 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima07.02.2010. u 20:29 - pre 174 meseci
Zar nije doticni mogao da iznese neki konkretan dokaz?
Uopste ne zvuci nerealno sve sto kaze ali ipak 'neubedljivo' je tj ostaje na nivou izjave.Od kada datira intervju?
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
93.86.201.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima08.02.2010. u 19:07 - pre 174 meseci
Intervju je od 23 jula 2008 godine. Sto se tice dokaza, mozemo da pokusamo da pretpostavimo samo.

Sta bi Edgar Mitchell mogao da ima od dokaza ako je tacno ono sto govori ?

Mogao bi recimo da ima neku dokumentaciju koju su koristili na tim projektima i komitetima. Sa druge strane, takva dokumentacija pripada americkoj vojsci ili ko je vec bio nadlezan. Obzirom na tajnost projekata ne bi mu bilo dozvoljeno da takve papire nosi kuci ili negde drugde. Naravno, mogao bi da ih uzme bez obzira na pravila ali bi tada cinio krivicno delo. Verovatno samim tim sto uopste prica o vanzemaljcima krsi neku od zakletvi na koju je sigurno bio obavezan.

Druga opcija bi mogla da bude da poseduje recimo parce svemirskog broda ili slicno. Opet isto vazi kao i za dokumentaciju.

Takodje treba uzeti u obzir da bi on onda kao pojedinac posto poto hteo da u inat svojoj drzavi dokaze bez ikakve sumnje postojanje vanzemaljaca. Kada bi znaci iznosio konkretne dokaze. Obzirom da jos uvek vazi zvanicna polisa da je sve u vezi vanzemaljaca strogo cuvana tajna, onda mislim da bi to bio korak previse i da mu ne bi bilo dozvoljeno da tako nesto uradi. Verujem da bi bio procenjen kao ozbiljan rizik za sigurnost i adekvatno obradjen da odustane od svoje namere.

I poslednje, moze se videti cak i iz ovog intevjua koliko Edgar Mitchell zeli da ne bude u fokusu kao UFO osoba, da tako kazem. Stalno istice kako to nije njegova glavna oblast interesovanja.

Stavi se recimo u njegovu situaciju. Sta bi ti uradio da si na njegovom mestu ? Recimo da ne zelis vise da cuvas takvu tajnu i da znas da je pre tebe dosta kredibilnih ljudi vec istupilo ukljucujuci i kolege astronaute. Jedna stvar je da ne zelis vise da cutis a druga da povedes "krstaski rat" sa ozbiljnim posledicama.

Sasvim je i realno da ostane "neubedljivo". Cak iako je u pitanju Dr. Edgar Mitchell on je samo jedan covek. Sto se tice uspeha u zivotu i popularnosti, on toga ima koliko hoce kao cenjeni astronatu, heroj americke nacije i naucnik. Za njega sigurno ne stoji argument da bi recimo sve ovo rekao da bi privukao paznju. Sa druge strane, njegove izjave su neverovatne kada se uporede sa zvanicnom slikom o stanju sveta tj. realnosti u kojoj zivimo. I ta cinjenica je dovoljna da ne mozemo tako lako da prihatimo zdravo za gotovo to sto on prica.

I onda imamo sledece pitanje: Sta sada da radimo sa ovom informacijom ?

1. Mozemo da zanemarimo to sto smo culi i nastavimo po starom sto se tice slike realnosti.
2. Mozemo da pokusamo da saznamo vise.

Ovako nekako ja vidim kako ovde stoje stvari. Sasvim je za ocekivati da ces ti ili bilo ko drugi ovde imati drugaciju ili nesto drugaciju sliku i misljenje. Kako ti vidis ovu situaciju i moguce izbore kako dalje nastaviti ili ne ?
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
109.93.163.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima09.02.2010. u 10:56 - pre 174 meseci
Evo jedne intresantne kompilacije detalja sa NASA slika Meseca i Marsa. U pitanju su artefakti ili neobicne stenovite formacije u zavisnosti kako se gleda na stvar :)

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 273188 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.