Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u

[es] :: Advocacy :: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 32947 | Odgovora: 249 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:10 - pre 241 meseci
Opet se vraćamo na purpose. Svaki OS (ako se uzme da je hardver irelevantan za posmatranje, a nije) ima svoje mesto u mrežama.

Ono što ja vidim kao nelogičnost je guranje Linuxa na mainstream business desktop (MBD). To je jedna veoma besmislena upotreba Linuxa. Jedino što se tu postiže je inicijalna ušteda na softverskim licencama. TCO se ni najmanje ne smanjuje, štaviše, ja bih rekao da raste, mada ne smem da tvrdim. Kao "podrška" MBD-u ide ide "desktop server" namena, tj. "workgroup server" (WS). Windows rešenja na MBD-u i Microsoftova rešenja za WS su pravljena jedno za drugo. Prosto, sve ostalo je budženje.

Ostale namene su enterprise file serveri, enterprise application serveri, razni web servisi i ostalo. Za te namene, Linux je odlično rešenje.

disclaimer: ovo je analiza za "mainstream use". naravno, ima specijalizovanih scenarija, ali to se nikako ne može generalizovati. nikako.

Marko.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:10 - pre 241 meseci
Ivane, ignorisaću te mlake konstatacije. Narušavaš duh advocacy foruma i ja u tome neću da imam udela. Za kaznu 3 puta ponovi "Lajnsaks, Lajnsaks, Lajnsaks".

Citat:
markom: @popeye: Misliš, jedino su tu tanki? ;-)


Daleko bilo. Samo postepeno uvodim argumente u igru. Kad vas to iznenadi, stiže skriveni špijunski softver, a onda vas dokrajčim tužbom za monopol. Svi ćete u ćorku!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:15 - pre 241 meseci
Govorim o tome da potrebe poslovanja firmu *MOGU* primorati da nabavi jak (non-PC) hardver. Ako to nije slučaj, Oracle se vrti i na windowsu, ali...
Windows je 100% Intel (i Alfa, ali ona je zastarela) zavistan. U interesu je firme da obezbedi sistem koji će da radi i na boljem (nonPC) hardveru.
Ako neko neće, fala bogu, to je njegov problem.
To je jedan razlog zašto je UNIX (ili SCO Linux) bolji od Win na serveru (ionako plaćaš administraciju, UNIX ili Win, za Oracle je svejedno, zar ne?)
Ima i drugih, loging fajl sistem
Gorespomenuti SCO Linux dolazi sa httpd, mysql, postgresql, named, košta 10000e)
Windows Advanced Server ne dolazi sa tim, dodatno se plaća IIS, MS SQL
Tu je prva ušteda (koja može da se iskoristi za bilo šta drugo)
Ako neko baš hoće MS Advanced Server, i da nema nikakvu podršku od MS, to je njegov problem.
Apache koji dolazi uz SCO Linux (i može se kompajlirati za U*NIX) smatra se sigurnijim od IIS. vsftpd takođe. Ovaj sajt možda radi na MS IIS+Cygwin+Apache, nije bitno i ne želim da proveravam, ali to *NIJE* loša stvar

SCO Linux je open source. Firma *MOŽE* ako joj treba sama, ili tako što će unajmiti programere, proveriti da li sistem i aplikacije rade dobro. Proprietari UNIX sistemi to nisu za prave pare, tj Sun će za prave pare dati sors, uz to da nesme biti stavljen na raspolaganje trećem licu ili korišćen u druge svrhe sem za analizu rada sistema. To je bitno za zaista velike firme, zbog jako puno novca:-)


[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 22.07.2004. u 23:28 GMT]
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:19 - pre 241 meseci
Za sajt si pogodio, samo nema Cygwina. Gojko čeprkao po sorsu (Reljam i leva ruka-desni džep), pa se sada, kao, lažno predstavlja.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:21 - pre 241 meseci
Opet pričaš napamet :-).

Citat:
Govorim o tome da potrebe poslovanja firmu *MOGU* primorati da nabavi jak (non-PC) hardver. Ako to nije slučaj, Oracle se vrti i na windowsu, ali...


Mogu, mogu. Odskroluj malo nazad pa vidi baš primer koji sam ja naveo za "big iron" ;-).

Citat:
U interesu je firme da obezbedi sistem koji će da radi i na boljem (nonPC) hardveru.


Ili prosto kupi brand-name hardver. Recimo, moja topla preporuka je IBM BladeCenter :-). Mnogo simpatična stvar. Jeste da sam mečku rodio instalirajući FreeBSD na njega, to da većina Linux distribucija prošle godine u ovo vreme nisu podržavale USB tastaturu u procesu instalacije ćemo da stavimo na stranu kao nedostatak...

Citat:
Gorespomenuti SCO Linux dolazi sa httpd, mysql, postgresql, named, košta 10000e)


Jel' ti ne bi možda bio problem da citiraš izvor ove cene? ;-)

Citat:
Windows Advanced Server ne dolazi sa tim, dodatno se plaća IIS, MS SQL


Ovo nije tačno. Zavisi od namene servera, licence koja je plaćena, itd. Raspitaj se malo :-).

Citat:
Ako neko baš hoće MS Advanced Server, i da nema nikakvu podršku od MS, to je njegov problem.


Ko kaže da nema podrške? :-) Meni je MS system integrator available 24/7. Za pare, al' je available :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:24 - pre 241 meseci
Citat:
markom: Opet pričaš napamet :-).


Ja? Nikad. Sve imam crno na belo.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:25 - pre 241 meseci
@popeye: ma ne bre ti. vidiš da si u drugom planu ovde. ;-)

Marko.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:27 - pre 241 meseci
Tako znači. Izgura me Boki.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
131.107.53.*



+7177 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:28 - pre 241 meseci
Citat:
bojan
Nemojte o tome šta korporacije koriste! To nije NIKAKAV argument, ili precizniji da budem jeste VELIKI, jer tamo šefovi (koji znaju znanje:-) određuju šta će da se koristi, a NE administratori


Ovo nisam video... :)

Bojane... zasto ne nadjes neki posao? Budes super admin u firmi... pa postanes super technical manager, zaduzen za IT... i na kraju postanes CTO suit - i budes clan odbora i donosis odluke sa ostalim ljudima u firmi..

Do tad, go get yourself a job (u firmi... za pare... ne ono po kuci) - pa mozda naucis kako ekonomija funkcionise i zasto to sto pises zvuci ko da ga pise neko u pubertetu.

Hint: nikome nije u interesu da donosi odluke koje su lose, ni po njega - ni po firmu

:)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:30 - pre 241 meseci
Izem ti sreću, sad sam na klupi.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:38 - pre 241 meseci
Nemoj da se nerviraš popaje :) Bolje ti je na klupi, nego u timu sa Bokijem. Kako igra, sve sami autogolovi, a penale (za protivnika) namešta svaki čas.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:41 - pre 241 meseci
Pazi, pomogao bih mu kad bi znao na koji gol treba pucati. Skroz me zbunio.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:41 - pre 241 meseci
Citat:
popeye: Izem ti sreću, sad sam na klupi.


Ali gledaj to sa pozitivne strane, Bojan ce ih pokopati sve zajedno a ti neces morati kapi znoja da prolijes, a to je itekako bitno po ovoj vrucini...;)
Doduse malo skace sa cvetica na cvet ali brzo ce on da se usemi u advocacyju...;)
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:43 - pre 241 meseci
Citat:
axez: Ali gledaj to sa pozitivne strane, Bojan ce ih pokopati sve zajedno a ti neces morati kapi znoja da prolijes, a to je itekako bitno po ovoj vrucini...;)


Da citiram Windowsovce, ta ti je ka' Njegoševa. :)
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:44 - pre 241 meseci
Ah, negde sam na SCO sajtu video tu cenu... Dobro, on-site podrška bi povećala znatno cenu, čak i da sam u pravu... Neko ne žali pare za IT (Telekom, Mobtel,Deltabanka...)
Ipak morate da priznate da je UNIX *MALO* fleksibilniji od Windowsa na serveru... A u tome je i poenta:-)
Možemo sad da pređemo na novu temu...(Nemam šta da radim, baš kao i vi:-)
Kako stoje stvari na desktopu?
Windows XP iako je lošiij sistem od Linuxa, imaće dobru prođu.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.vdial.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:47 - pre 241 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Možemo sad da pređemo na novu temu...(Nemam šta da radim, baš kao i vi:-)


ako ti je vec dosadno - ivan ti je vec spomenuo, go get yourself a job. pls nemoj da ulazis na teren koji ne poznajes, blamiras sve koji imaju iole nekakve veze sa *nix-om.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:48 - pre 241 meseci
Taj je već prošao, ali Dugorogog ćemo da sahranimo. Evo, zombie ga već duže vreme podrobno testira (dobio neku kopiju ispod ruke, ali ššš...) i kaže da nije ni za Spectrum.
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:53 - pre 241 meseci
Gosn Bozović, ponosni sistem administrator kućnog računara

Mnogo teksta ima, al' mi nešto u jednom tvom postu nije jasno. Naime, objasni ti nama ovde - kako se to IIS dodatno plaća? Ja kad kupim Windows Server imam tu i IIS i mogu da ga koristim kako mi volja, bez da plaćam dodatne licence za isti. A kad to objasniš, kaži nam, 'leba ti, na kojim si ti to drogama, da se malo i mi veselimo
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.beotel.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:56 - pre 241 meseci
ma za kakvog spekija.. tom dugorogom treba cela nuklearka da ga pokrene..

mada, da ne grešim dušu, nije _toliko_ loš.. da jeste, ne bi ga ja toliko ni testirao..

još je prava bombonica što dolazi sa ovim SFUom.. samo sam još malo podesio par sitnica, i (skoro) kao kod kuće..

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u22.07.2004. u 21:57 - pre 241 meseci
@caboom

Pojasni mi malo. Negde grešim?

@palma

Možda si u pravu. Gledao sam cenovnik MS, IIS je bio oko 5000e, ali nije bio u Win2000 serveru. Možda dolazi uz AS. Ipak, niste uspeli da pobijete moj argument protiv Win na serveru, čak i da je UNIX rešenje skuplje, visoki troškovi migracije na minije imaju značaja. Zbog toga koristite Win samo za Willrock, tome je dorastao:-)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 23.07.2004. u 00:01 GMT]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 32947 | Odgovora: 249 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.