Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u

[es] :: Advocacy :: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33014 | Odgovora: 249 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 14:19 - pre 241 meseci
Citat:
popeye: Ali zaigraće i njima Mlađa pred ekstraprofiterskom kućom. ;)


Ih, samo dok Mlađa sjebe Bogoljuba, Bili je sledeći na listi za odstrel. Jedino se plašim da pre toga ne sprca sve te milijarde na svoje "čovekoljubive" fondove.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 14:22 - pre 241 meseci
Ući će Mlađa milijardama u trag, makar ih morao otimati od dece u Africi.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 14:25 - pre 241 meseci
Hehehe, nemoj mi samo reći da stvarno veruješ da pare iz tih fondova idu deci u Africi? Mnogo mi se ti praviš naivan, vidim ja...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
65.249.10.*



+7181 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 14:27 - pre 241 meseci
Citat:
U EU se možda usporava ovakav "biznis", ali ne i "razvoj", a tako valjda i treba da bude.


Paaa.... paa :) Ne znam bas :) Bice da vecina stvari u IT-u dolazi sa leve strane atlantika... procesori, I/O sistemi, video kartice, operativni sistemi, vecina aplikativnog softvera... cudno?

Citat:
Što se stope nezaposlenosti tiče, daj mi neke cifre. Ovo je rekla-kazala. Ja sam baš načuo da u USA trenutno vlada jeziva nezaposlenost.


Kupi The Economist :) Da ne citiram CIA factbook, optuzio bi me da citiram pristrasne izvore ;) U EU je nezaposlenost valjda jaca od 10% dok je u USA ona oko 5-6%

Rast ekonomije je isto manji.

Citat:
A što se tiče propasti IT-a, ako poistovetiš MS == IT, onda definitivno IT neće propasti, što ne bih mogao da tvrdim i za kvalitet MS softvera u budućnosti (v. prethodne postove): patentima će da se osigura monopol, monopolom će se osigurati smrt konkurencije, što će za sobom povući da softver neće morati da se razvija i da bude bolji. Trivijalni patenti će upropastiti IT, pogotovo razvoj istog.


Yada Yada Yada... sve ostalo moze da se patentira, pa i ostale industrije ne propadaju ;-) Indijanci nece moci da profitiraju na kradji tudjeg vremena ulozenog u razvoj, i tako i treba da bude :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 15:48 - pre 241 meseci
Citat:
Dragi Tata: Hehehe, nemoj mi samo reći da stvarno veruješ da pare iz tih fondova idu deci u Africi? Mnogo mi se ti praviš naivan, vidim ja...


Ne, zašto? Ti ne misliš tako?
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 17:25 - pre 241 meseci
DT: Neverovatno, opet sam izmenio poruku umesto da odgovorim na nju. Pokušaću da oporavim ono što je ostalo u citatima.

Ahh da, sad imaju Irak i rat protiv "teror(izm)a", pa imaju gde da šalju nezaposlene iz siromašnijih krajeva koji su na ivici egzistencije... Silly, silly me. A da li je to "a good thing"? Ah da, sigurno ćeš sad reći da je i rat "posao"... Da da.
A da nije možda dvocifreno? Jeste da je ovaj dokument iz 1997, ali ako se uporedi taj mesec te godine sa zvaničnom statistikom po kojoj je tad bilo 4.7% nezaposlenih, dok je sad 5.6%...

[Ovu poruku je menjao Dragi Tata dana 21.07.2004. u 11:18 GMT]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
131.107.53.*



+7181 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 18:07 - pre 241 meseci
Uh huh...

USA je ispred EU u % zaposlenih vec neko vreme, pre 9/11 - nisam ekonomista, tako da cu se rasprave o definiciji nezaposlenosti kloniti, jedino sto znam da postoje neke razlike u definicijama izmedju USA i EU, ali niko do sad nije te razlike opisivao kao favorizovanje USA.

Ono sto je fakat - je da je IT industrija daleko ispred EU IT industrije - wifi je na svakom koraku, broadband je dostupniji, kompjuteri su jeftiniji, e-commerce je potpuno normalna stvar, dok je u EU to i dalje u ranoj fazi, vecina razvoja je upravo ovde (IBM, Intel, Microsoft, HP, SUN, Cisco,...) - trenutno sam u USA, i kao laiku bi mi se cinilo da je IT daleko razvijeniji samom cinjenicom sto iz hotela lepo pisem preko WiFi-ja a ne moram da jurim network portove.

Pazi, ja licno ne bih voleo da je ovako, ali je to cinjenica :)

Sta je od softvera nastalo? Unix, Windows, MacOS, TCP/IP, web browser (NCSA), prozorski GUI sa sve misem, ...

Dakle, ta prica o sw patentima ne drzi vodu - jer su sw patenti u USA moguci vec duze od deceniju - pa kao sto se vidi, to nije kocilo razvoj niti je limitiralo industriju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 18:21 - pre 241 meseci
Citat:
impaque: Ahh da, sad imaju Irak i rat protiv "teror(izm)a", pa imaju gde da šalju nezaposlene iz siromašnijih krajeva koji su na ivici egzistencije... Silly, silly me. A da li je to "a good thing"? Ah da, sigurno ćeš sad reći da je i rat "posao"... Da da.
A da nije možda dvocifreno? Jeste da je ovaj dokument iz 1997, ali ako se uporedi taj mesec te godine sa zvaničnom statistikom po kojoj je tad bilo 4.7% nezaposlenih, dok je sad 5.6%...


Moje mišljenje o ratu o iraku ću da zadržim za sebe, a što se tiče tvojih "podataka" o stopi nezaposlenosti u Americi, vrede onoliko koliko i "dokazi" o backdoorovima u Windowsu.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 18:29 - pre 241 meseci
Citat:
Sve je to topla voda koja je davno pre MSa izmišljena.


Gledaj opet, ako je tako, onda nema šta da se brineš. Oko 70% patenata bude odbačeno pri ponovnom pregledu. E, ako je patent validan, onda mora da se plati.

Baš ćemo da vidimo šta će biti sa MS patentom na FAT fajl sistem, ponovni pregled je u toku i velike su šanse da bude odbačen. Dakle, ne treba baš dizati paniku..

Da li ti namerno prebacuješ priču na MS ili nisi pročitao da je Apple izdao licencu za GUI MS-u, da je Apple kasnije tužio MS, da je sada neka treća firma tužila i MS i Apple i da ih ima još gomila u redu.. ? Odnosno, da li ti je palo na pamet da MS jednim delom gomila patente upravo da bi se i zaštitio od takvih stvari?

[Ovu poruku je menjao degojs dana 21.07.2004. u 14:34 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 18:33 - pre 241 meseci
U redu, dobro je da smo razjasnili da su ti koncepti postavljeni mnogo ranije i onda kasnije medjusobno itekako "pozajmiljivali", jer se zaista stice utisak da medju znacajnim brojem korisnika Windows-a vlada ubedjenje da je pre MS-a postojao samo "mrak", odnosno da pre MS-a i pojave Windows-a nisu postojali koncepti koje su (i) oni inkorporirali u isti, a onda (navodno izmedju mnogih ostalih) UNIX graficka okruzenja u potpunosti sve od njega "kopirali".

Citat:
degojs: Majkrosoft je dakle bio tužen od Apple-a zbog samog "preuzimanja" koncepta prozora, a to se Linuxu još nije desilo - da ih neko tuži zbog istog. Ima vremena, a momci samo neka nastave tako..

Vec sam napisao da nisam bio upoznat s tim da je MS (nezvanicno) platio poravnanje oko tuzbe. Mada je to donekle cudno jer je Xerox prvi postavio odredjeni broj koncepta grafickih okruzenja
Initial Developments
The first concept of a windowing system begins with the first real-time graphic display systems for computers, namely the SAGE Project and Ivan Sutherland's Sketchpad.

Augmentation of Human Intellect
Doug Engelbart's Augmentation of Human Intellect project at SRI in the 1960s developed the On-Line System, which incorporated a mouse-driven cursor and multiple windows. Engelbart had been inspired, in part, by the memex desk based information machine suggested by Vannevar Bush in 1945.

Xerox PARC
Engelbart's work directly led to the advances at Xerox PARC. Several people went from SRI to Xerox PARC in the early 1970's. The Xerox PARC team codified the WIMP (windows, icons, menus and pointers) paradigm, first pioneered on the Xerox Alto experimental computer, but which eventually appeared commercially in the Xerox 8010 ('Star') system in 1981.

Apple Lisa and Macintosh
Beginning in 1979, led by Jef Raskin, the Lisa and Macintosh teams at Apple Computer (which included former members of the Xerox PARC group) continued to develop such ideas. The Macintosh, released in 1984, was the first commercially successful product to use a GUI. A desktop metaphor was used, in which files looked like pieces of paper; directories looked like file folders; there were a set of desk accessories like a calculator, notepad, and alarm clock that the user could place around the screen as desired; and the user could delete files and folders by dragging them to a trash can on the screen. Also drop down menus were introduced.

There is still some controversy over the amount of influence that Xerox's PARC work, as opposed to previous academic research, had on the GUIs of Apple's Lisa and Macintosh, but it is clear that the influence was extensive. Note that Apple was invited by PARC to view their research, and a number of PARC employees subsequently moved to Apple to work on the Lisa and Macintosh GUI. However, the Apple work extended PARC's considerably, adding manipulable icons and a fixed menu bar for example.


OMedjutim onda u nastavku sledi:
The modern GUI as we know it owes as much to Apple as it does to PARC - it is incorrect to claim that Apple "copied" or "stole" PARC's work.

http://www.campusprogram.com/r..._graphical_user_interface.html

Pa je pomalo nejasno ko (Xerox, Apple) bi zaista pre imao pravo na "pretendovanje" na "kopirane" koncepte u Windows-u.

Sto se UNIX grafickih okruzenja tice, verovatno je da ce se, ako Linux bude zauzeo veci deo trzista, pojaviti odredjeni broj "pretendenata" na pojedine koncepte (slicno kao sto je to slucaj sa Windows-om) u mnogim aspektima ne samo u onom koji se tice grafickih okruzenja, ali je malo verovatno da ce ih (osnovanih) biti u tako velikoj meri, odnosno opet, sada kada se SCO "zelepio" za samo nekoliko i to veoma diskutabilnih linija kooda u Linux kernel-u, tesko da bi se neko ustrucavao da ukaze na neke kopirane koncepte, u mnogo ociglednijem aspektu (graficko okruzenje) nego sto je npr. kopanje po izvornom koodu kernel-a.

Dalje, evenutalna tuzba bi u mnogome zavisila od samog odnosa izmedju ostalih kompanija medjusobno, onda kada bi eventualno Linux bio zastupljeniji na trzistu.Naime, narasprostranjenija UNIX grafickih okruzenja nisu u vlasnistvu nekih velikih kompanija (iako su neka zvanicno podrzavana), dakle onih koji bi bili u stanju da isplate evenutalnu novcanu nadoknadu. Kood je pod GPL licencom. Mogla bi se medjutim, izdejstvovati zabrana daljeg razvoja i distribuiranja (uz verovatno novcane kazne nekolicini glavnih autora/"maintainer-a") ako se dokaze da eventualna optuzba ima osnova, i tu bi dakle primarna svrha tuzbe bila upravo ta, manje verovatno radi novcane nadkonade (npr. ako kompanija, koja bi u legalnom smislu bila u stanju da pretenduje na neke eventualno kopirane koncepte u UNIX grafickim okruzenjima, napravi nezvanicni dogovor sa npr. MS-om koji bi imao interesa da se zaustavi razvoj i distribucija tih koncepta u UNIX grafickim okruzenjima).
Takodje pitanje je koliko je i IBM-u zaista stalo do rasprostranjivanja Linux-a, jer je poznato da on jos uvek polaze pravo na veliki broj patenata, gde bi se toj u "listi" patenata, verovatno mogao nalaziti znacajan broj i oni koji bi moglo ici u korist Linux-u, pri eventualnoj tuzbi.

Sto se konkretno "System Update-a" tice, koliko mi je poznato to nije u znacajnoj meri zastupljeno u Linux distibucijama na _takav_ nacin. Postoji (odnosno postojalo je u verziji 9, poslednju koju imao prilike da vidim) nesto verovatno slicno, u RH Linux distribuciji, u vidu "notification icon-a" na "panel-u". Ali, u tom slucaju, normalno, poznato je da je RH-a distribuira, kojeg opet "podrzava" (marketinski potez?) IBM, tako da jesu u stanju da eventualno plate odstetu, ako eventualna tuzba ima osnova, gde tesko da bi se MS ustrucavao "potezanja" iste (ili smatraju da sada to ne bi bilo popularno :)).
Ili opet mozda po tom konceptu rade i svi oni programi koji na neki nacin proveravaju azuriranost instaliranih softverskih paketa (npr. uporedjivanjem verzija instaliranih softverskih paketa i onih na odredjenom serveru) poput "apt-like" programa, gde se opet dolazi do vec ranije iznetog slucaja.

Trenutno je verovatno veoma bitno i za Linux tako i za Windows korisnicku populaciju (ona koja nema direktne veze sa isplacivanjem dividendi u MS-u) da ako postoji namera velikih kompanija (IBM prvenstveno) da zaista podrze Linux, prestanu da protracuju nemali period vremena do izlaska nove verzije Windows-a, a kada Linux postane zastupljeniji na trzistu, i sitacija s patentima ce mozda biti interesantna :)

[Ovu poruku je menjao passenger dana 21.07.2004. u 21:14 GMT]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 18:46 - pre 241 meseci
Stvar je u tome da je MS prvo lepo licencirao GUI elemente od Apple-a još za verziju 1.0 Winodws-a. Kasnije su dodatno "sklopili" sporazum, zato više nema tužbi ni sa jedne strane po tom pitanju.

Gde je Linux (KDE, GNOME, itd) u celoj toj priči? Da li su i oni licencirali nešto ili se radi o čistoj krađi?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 18:50 - pre 241 meseci

@degojs:

Ma kakva krađa bre, oni jednostavno ne žele da izmišljaju toplu vodu. Zato malo "pozajmljuju."
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 18:58 - pre 241 meseci
Citat:
popeye: Pazi, i beta je bila bolja. Samo što mi je uvek išao na živce onaj ugrađeni kastetofon kod CPC-464. Nije ni imao neke privlačne igrice (meni se sviđala "Danger street" ili tako nešto. Nisam je nikako mogao naći za debeljka).


Ja sam ipak mladja generacija, tako da sto se tice igrica, "nirvanu" sam dostigao tek "Amigomom 500" :) Skoro sam instalirao WinUA (UAE sa DGA podrskom se na Linux-u ne kompajlira?), pregledao hiljade lokacija na internetu da bih pronasao "rom-ove" (smesno je da su jos uvek zasticeni i da se prodaju, iako na CD-u s njima dolaze i nekoliko igrica) i onda najzad posetio http://jw-amigowiec.w.interia.pl i pronasao igru koju sam svojevremeno dugo igrao - "Lotus Turbo Challenge II" igru :)
"Debeljko" (C-64) mi se toliko "svideo" da verujem da upravo zbog samog utiska i danas "biram" tanku tastaturu s niskim tasterima :) ipak:
Although it looks like an unimpessive keyboard-like box, the C-64 was wildly popular. More C-64's have been sold than any other single computer system, even to this day.


A pomalo mi je krivo sto nisam malo bolje upoznao "ZX Spectrum". Prvog (polovni), kojeg sam sreo (dosta kasnije od njegovog pojavljivanja) nije bio ispravan. Verujem da je bio mnogo udobiji za rad nego "C-64" i pored gumenih tastera :)

a onda je vec pocela da raste popularnost "Amige 500"

Ipak, verovatno najugodniji za rad verovatno je bio "ZX SPECTRUM 128"


Citat:
popeye: Basic na debeljku i nije bio toliko loš...

Koliko je "Basic" los odnosno dobar, odgovorio je Dinke :)))
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 19:04 - pre 241 meseci
Što se tastature i debljine tiče, samo da podsetimo da je C64 imao i ovu verziju:



A evo i C128:



[Ovu poruku je menjao degojs dana 21.07.2004. u 15:39 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 19:10 - pre 241 meseci
Citat:
degojs: Stvar je u tome da je MS prvo lepo licencirao GUI elemente od Apple-a još za verziju 1.0 Winodws-a. Kasnije su dodatno "sklopili" sporazum, zato više nema tužbi ni sa jedne strane po tom pitanju.

Gde je Linux (KDE, GNOME, itd) u celoj toj priči? Da li su i oni licencirali nešto ili se radi o čistoj krađi?
Pa zar nismo i to raspravili, odnosno da "Apple" nije sam postavio sve te koncepte i da su znacajan broj koncepta medjusobno "pozajmljivali"? Zaista, je nepotrebno da ponovo saljem ovde poruke s prethodnih strana ove teme.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 19:15 - pre 241 meseci
Zar je potrebno da ponavljam da je sudija odbacio tužbu Apple-a jer su stvari koje su bile predmet tužbe bile pokrivene licencom? A šta bi bilo bez te licence? Zar misliš da su u MS blesavi pa su pribavljali bespotrebno licencu?

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 19:20 - pre 241 meseci
Citat:
degojs: Što se tastature i debljine tiče, samo da podsetimo da je C64 imao i ovu verziju:
Da, nesto kasnije:
In 1988 a local Argentine company, Drean, mainly known for its washing machines, started to sell the "Drean Commodore 64C". It was basically the same computer as the original 64C but with PAL-N video output.
As most of the existing local Commodores 64 and 64C were NTSC the Drean machine had some "compatibility" problems.
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 19:24 - pre 241 meseci
Citat:
degojs: Zar je potrebno da ponavljam da je sudija odbacio tužbu Apple-a jer su stvari koje su bile predmet tužbe bile pokrivene licencom? A šta bi bilo bez te licence? Zar misliš da su u MS blesavi pa su pribavljali bespotrebno licencu?

Zamolio bih te ponovo procitas prethodne poruke, kako ne bi smo postavljali istovetne poruke ponovo.

P.S. I ubaci najzad tu sliku "C-128" :)
Da pomognem: http://www.old-computers.com/museum/photos/commodore_c128_1.jpg :)

[Ovu poruku je menjao passenger dana 21.07.2004. u 21:29 GMT]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 19:28 - pre 241 meseci
Kakve to veze ima sa ovim tanjim C64C koji je prodavao Commodore? Nije mi jasno o čemu pričaš?


http://www.sothius.com/hypertxt/welcome.html?c64c.html

Name Commodore 64C (sometimes called 'C64-II' - see misc)
Made by Commodore Business Machines (CBM)
Released May 1986 (first version C64C)

http://www.wordiq.com/definition/Commodore_64

In 1986, Commodore released the Commodore 64C computer, which was functionally identical to the original, but whose exterior design was remodelled in the spirit of the C128 to reflect "modernism". The C64C often came bundled with the third-party GEOS GUI-based operating system.

At the time of its introduction, the C64's graphics and sound capabilities were rivaled only by the Atari 8-bit family. Due to its advanced graphics and sound, the 64 is often credited with starting a computer subculture known as the Demo Scene (see also Commodore 64 Demos).
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u21.07.2004. u 19:29 - pre 241 meseci
Citat:
Zamolio bih te ponovo procitas prethodne poruke, kako ne bi smo postavljali istovetne poruke ponovo.


Najbolje da završimo priču ovde, jer očigledno dalje ne možemo. Ja jedno, ti drugo :)
Podseća me na onu priču o SFU..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Slicnost ili potpuno kopiranje Windows-ovog grafickog okruzenja na Linux-u

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 33014 | Odgovora: 249 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.