Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The facts!

[es] :: Advocacy :: The facts!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12521 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: The facts!10.01.2004. u 16:48 - pre 247 meseci
Bilo je na google-u da kada upišeš Microsoft dobiješ Hell.com kao prvi rezultat ;) Jeremy Zawodny je pisao o tome na svom blog-u
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The facts!10.01.2004. u 19:15 - pre 247 meseci
Citat:
zombie:
a šta sa tim "no flame"? šta je sve ovo ovde ako ne flejm? šta je svaka druga degojsova poruka ovde?


Šta "no flame"? U temi gde piše da nerviramo Linuxovce, i to čovek 2 puta napisao? Haha A Gojko diže temu od pre 2 godine (mada, i tu smo bolji :))) i sad treba "ozbiljno" da se raspravljamo, a Gojko da se cereka hehehe ? :) Jok, brate, idemo i mi u zezanje.

Da nisi ti malo odlepio? Bez ljutnje.

Citat:
u parnim pominje ono čuveno sprživanje LG cdromova od strane mandrake linuxa

Pa je l' to istina ili nije? :>
Naravno kao i uvek, nisi primetio da je to bio odgovor na poruku drdrkse u kom on, a o čemu bi drugo, nego o BSOD i slično.
Mada, što to tebe nervira toliko što se drdrkša i ja dobacujemo sa "Radi hebalo mater" ? :)))))))))))) Aj ti na neki drugi forum, npr. #Ambasadori, pa tamo vodi te formalne razgovore, ovo je Advocacym a mi smo happy people of.

Citat:
a u svakoj neparnoj poruci pominje SCOov FUD iz spora koji nije stigao još ni do suda, a on ga predstavlja kao "krunski dokaz" da je linux CEO prepisan


Kakav "krunski dokaz". Lepo sam napisao - "priča se". Sad, tebe nervira to što se priča, e pa, nisam ja kriv. Ne smemo ni da pomenemo izgleda ono što je svakih 7 dana u novinama... auuu :)

Citat:
(a o BSD tcp/ip stacku u windowsu nećemo pričamo).


Što da ne? Mislio sam da ti je Dragi Tata već odgovorio na to. Pitaj ga da ti ponovi.

Citat:
upravo. zato mi i nije jasno zašto se toliko upinješ..


Pa možda upravo stoga što se za'ebavam, hm? Je l' ti palo to na pamet ili nije zbog ona 2 grama? Nisam ja kriv što se ti primaš toliko, a nisam ni kriv što ne umeš da se zezaš kao ostali. Nisam kriv ni zato što ne umeš da vidiš da se ja baš smejem ovde dok pišem svoje poruke.

Ako tvoji živci opet nisu izdržali surovi Advocacy, nemoj mene da kriviš.


I znaš, najlepše bi bilo da kolege Linuxovci daju neki test u kom se pokazuje suprotno (npr. da Linux ima niži TCO). Što naravno nikad nije slučaj, uvek se upiru sa praznom pričom, pričom kako je test namešten, kako je Windows loš i ostalo. Ali da od vas vidimo neki test.. taj film se ne pušta u bioskopu ni ove godine :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The facts!10.01.2004. u 19:25 - pre 247 meseci
Citat:
Goran Rakić:
Bilo je na google-u da kada upišeš Microsoft dobiješ Hell.com kao prvi rezultat ;)


I šta sad sa tim?

Aaaa, kontam: zombi je onomad tražio vanzemaljce pomoću Google, pa sad ti kao đavola .. to je znači. Pa dobro, ima li šta?

Ej Gorane, aj nađi Relju, on radi u paklu dakle. Zanima me koja mu je funkcija tamo? :>
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: The facts!10.01.2004. u 21:41 - pre 247 meseci
Za platu koju ima na toj funkciji u paklu, odricem se svega otvorenog! Ili barem vecine stvari...
Neko rece ovo je zezanje. Ako je ovo nacin da se dobro provedes zezajuci se, imas ti veci problem od linuxa...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: The facts!10.01.2004. u 21:44 - pre 247 meseci
Degojs, jel se ti to meni obraćaš ili mi se učinilo?
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: The facts!10.01.2004. u 22:25 - pre 247 meseci
ma ljudi windows je "naJači"...
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The facts!10.01.2004. u 22:34 - pre 247 meseci
VRider,
niko nije rekao da je ovo način da se dobro provedeš, svašta. :) Da su me neke poruke nasmejale, jesu. Posebno drdrkšino "Radi, hebalo mater" pošto isto odavno nisam čuo, a i način na koji zombi redovno izgubi živce na Advocacy.

Sa druge strane, ako će neko ovakve rasprave ozbiljno da shvata, rekao bih da onda taj ima problem, nebitno da li sa Linux-om ili Windows-om.

Mada, razumem što Linux-ovcima ništa nije smešno, ni ovo, ni ono sa Red Hat-om, Minhenom.. loša godina valjda. :)


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: The facts!10.01.2004. u 22:48 - pre 247 meseci
Citat:
degojs:
Ako tvoji živci opet nisu izdržali surovi Advocacy, nemoj mene da kriviš.


hm.. gde sam ja to izgubio živce? baš se nešto ne sećam..

a i nisu živci, nego shvatanje da gubim vreme na neizrecivo glup način..

stvarno nisam više sam sebi jasan što i dalje ulazim u rasprave sa tobom, kad očigledno nema nikakve svrhe. a uz to, ti očigledno imaš slobodnog vremena na pretek, i što je još gore, ne znaš kako bolje da ga iskoristiš da se zabaviš, pa ti ovo verovatno predstavlja neki ventil, ili jeftinu zamenu za provod..

bolje bre pokupi društvo, pa izađite u kafić, ili šta već mladi i ne-tako-mladi u ameriki rade da bi se zabavili. veruj mi, lepše tebi, lepše nama..

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The facts!10.01.2004. u 23:01 - pre 247 meseci
Kako "gde sam izgubio živce"? Pa evo ovde, a i treba li da pominjem onu temu GNOME vs Windows?

Citat:
bolje bre pokupi društvo, pa izađite u kafić, ili šta već mladi i ne-tako-mladi u ameriki rade da bi se zabavili. veruj mi, lepše tebi, lepše nama..

Interesantan predlog, pogotovo od nekog ko takođe učestvuje u raspravi?

Nego, mogu li da primetim da smo počeli sa patetikom?
Nemoj sad još ono tužno "nije važno pobediti, važno je učestvovati" :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: The facts!10.01.2004. u 23:08 - pre 247 meseci
Citat:

Nego, mogu li da primetim da smo počeli sa patetikom?
Nemoj sad još ono tužno "nije važno pobediti, važno je učestvovati"


Patetican si ti, sto si i pored ociju slep i pored usiju gluv, a da cemo pobediti, pobedicemo!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
195.252.85.*

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: The facts!10.01.2004. u 23:19 - pre 247 meseci
hmm.. degojs, u čemo ti to tačno želiš da pobediš? živo me zanima..

ili, ako ti mi svi ovde JAVNO PRIZNAMO da si pobedio, da li ćeš se onda smiriti?


i daj, molim te, ispuni svoje obećanje i počni da ignorišeš moje poruke. pliz!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The facts!10.01.2004. u 23:30 - pre 247 meseci
Citat:
ako ti mi svi ovde JAVNO PRIZNAMO da si pobedio, da li ćeš se onda smiriti?

Što ti VIČEŠ?
I još mene pitaš da li ću se smiriti ? :)))

Prvo, što se pobede tiče, pa nije li tebi jasno da ja opet bacim udicu, a ti se primaš?
Užas, zaista. Samo ti nastavi da se nerviraš..

Drugo, što se ignore tiče, znaš, sad si baš smešan, ko se ovde kome obratio? Ajd prolistaj poruke pa vidi da sam ja pričao sa Goranom, a onda ti počeo meni da se obraćaš. Ako može makar toliko poštenja od tebe?

Nego, ajmo mi nazad na temu: TCO i šta je jevtinije? Imate li neki test da pokažete?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: The facts!11.01.2004. u 00:27 - pre 247 meseci
Izvinjavam se ako se link ponavlja, ali mi izgleda interesantno, posebno citat na početku teksta:

http://www.newsfactor.com/story.xhtml?story_id=22012


This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: The facts!11.01.2004. u 01:33 - pre 247 meseci
Mnoge velike firme prelaze na linux da bi smanjile troskove (npr. Amazon). Takodje, mnoge manje firme po Nemackoj prelaze na linux (ovo je informacija koju sam dobio od ljudi koje znam a koji rade u tim firmama). Ja nisam cuo da je neka presla na windows (sa unixa, linuxa) da bi smanjila troskove. Ako si ti tako cuo, ti kazi!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..ndg-pm4-2.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: The facts!11.01.2004. u 05:28 - pre 247 meseci
Citat:
VRider:
a da cemo pobediti, pobedicemo! :)


Citat:
Sir Winston Churchill (June 4, 1940, House of Commons)
Even though large tracts of Europe and many old and famous States have fallen or may fall into the grip of the Gestapo and all the odious apparatus of Nazi rule, we shall not flag or fail. We shall go on to the end, we shall fight in France, we shall fight on the seas and oceans, we shall fight with growing confidence and growing strength in the air, we shall defend our Island, whatever the cost may be, we shall fight on the beaches, we shall fight on the landing grounds, we shall fight in the fields and in the streets, we shall fight in the hills; we shall never surrender, and even if, which I do not for a moment believe, this Island or a large part of it were subjugated and starving, then our Empire beyond the seas, armed and guarded by the British Fleet, would carry on the struggle, until, in God's good time, the New World, with all its power and might, steps forth to the rescue and the liberation of the old.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The facts!11.01.2004. u 06:01 - pre 247 meseci
Iz teksta što je Palma ostavio..

Citat:
Even the 2 percent figure used to describe the number of desktop users running Linux is "too high for the enterprise," he said.


Izgleda da su se konačno odlepili od tih ukletih 2%, samo prema 1 :)

VRider,
kad Windows drži preko 90% tržišta, nije lako uzeti još 1 procenat. Ali, ne samo to, čak i kad Windows "dobije" neki posao, to jednostavno nije tolika vest. Kad Linux "uzme" jedan posao to zaista jeste vest i zato se o tome i priča. Šta će biti, ne znam, ali ipak sada stvari stoje mnogo više na strani Windows-a. MS verovatno ima veću konkurenciju od strane starijih verzija Windows-a nego od Linux-a.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: The facts!11.01.2004. u 23:17 - pre 247 meseci
'Ajde da vidimo kako meni windows moze pomoci da ustedim. Preciznije, mojoj skoli. Ako me ubedite, priznacu!
Skoli treba baza podataka sa svim mogucim glupostima koje imaju veze sa skolom, i web interfejs za tu istu bazu.
U isto vreme za taj server ne mogu odvojiti mnogo para, pa planiraju da koriste postojecu HP Vectru (333MHz, 128MB rama, 3.2GB HDD).
Moje resenje je linux, mysql, apache, malo perl skripti (mod_perl) i to je to! Koja mi je MS alternativa? Molim Dejana (jer se reklamira da radi komercijalno instaliranje) da kaze svoju cenu za dolazak u Pirot i instalaciju svega. Takodje, neka kaze i svoju cenu za godinu dana telefonske tehnicke podrske. Ovo isto ocekujem i od nekog MS distributera.
Mozemo da pretpostavimo da perl skripte ce isto kostati i kad ih kupujemo za linux i windows (jer su iste). Umesto perl skripti za windows moze i asp_sa_svim_svojim_cudima da posluzi.

Jos jednom, koja je MS alternativa? Voleo bi da nadjete nesto up-to-date. Reljam, 'ajde brat-bratu, koliko bi me sve to kostalo da koristim windows? I sta konkretno da koristim? Ta makina se biti u nekom podrumu i niko nece morati nikad da je vidi (osim mozda kad nesto otkaze). Jednom se pali i to je to.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The facts!12.01.2004. u 01:27 - pre 247 meseci
Ovako kako si ti odabrao zadatak, verovatno je da Linux pobeđuje glatko jer se ovde radi o samo inicijalnom postavljanju servera i ničem više. Tekstovi u kojima se govori o TCO uglavnom se odnose na duže periode (npr. 5 godina) i malo kompleksnije situacije (veća kompanija). Inače, čak i Microsoft kaže da Linux ima nižu cenu samo za postavljanje na početku i upravo zato promovišu to "TCO" u svojim marketinškim istupima.

U svakom slučaju, ako bi to bilo to, mislim da će Linux rešenje ovde da ima nižu cenu.

P.S.
Jedino ne znam kako tamo stoje stvari sa cenom npr. Perl i ASP programera, kao i sa održavanjem jednog vs. drugog koda?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: The facts!12.01.2004. u 02:03 - pre 247 meseci
Ako nesto menja u prici, prosiri zadatak sa 5-10 klijenata/radnih stanica, kojima je od softvera potreban samo web citac i dobices klasicno malo preduzece koje poslovanje zasniva na bazi sa web interfejsom. Napominjem da je radnicima/korisnicima baze jedino potrebno predznanje oko koriscenja Mozilla/IE citaca.

Da li recimo ovo popravlja situaciju u korist MS-a ili je Linux i dalje u prednosti? :)
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.attbi.cable.earthlink.net



+18 Profil

icon Re: The facts!12.01.2004. u 02:05 - pre 247 meseci
VRider, ne znam koliko to kosta, nemam nikakve veze sa salesom, ali zato imam kontakt u Beogradu koji se bavi odnosima sa akademskim ustanovama. Siguran sam da postoji neki popust za skole.

Drugo sto znam je da u Americi bi to sto si ti opisao kostalo $1500 (Small Business Server 2003) - to je Win2K3 Server, SQL Server, Exchange, ISA (firewall + proxy), IIS, VPN, itd. Ali ponavljam, to je cena za biznis koji od toga zaradjuje pare, a ne za skolu. I to je u USA, ne u Pirotu.

Takodje imaj u vidu da u najboljem slucaju (part time administrator), taj admin ce kostati barem isto toliko mesecno ovde kada se uracuna payroll tax i ostale dazbine koje firma placa na radno mesto.

Naravno da MS proizvodi, kao i svi ostali proizvodi nisu univerzalno resenje za sve i svakoga. Ali ako stavis brojke na papir videces da stvari nisu toliko crno-bele kao sto deluje.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: The facts!

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12521 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.