Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The facts!

[es] :: Advocacy :: The facts!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12523 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: The facts!07.01.2004. u 16:13 - pre 247 meseci
Dejane, nije ti dobro poredjenje cena. Ti na Windowsu ne moras da placas office 570$ po kopiji vec isto mozes da koristis OpenOffice. Nije fer da poredis cenu Linuxa i cenu Windowsa sa komercijalnim proizvodima od MS-a. Poredi samo cene operativnih sistema. Isto pored OpenOffica mozes i Mysql da koristis na Windowsu a ne da placas MS SQL.

A i i opet naravno da moze da bude jeftinije koristiti linux ali ne toliko jeftinije koliko si ti prikazao. Cena tvoja jeste ista bez obzira da li koristis windows ili linux ali problem je kod vecih firmi sa ogromnim brojem zaposlenih (univerziteti i istrazivacki centri) gde bi bio potreban veci broj linux administratora nego windows administratora. To je zato sto vecina zaposlenih imaju windows kod kuce pa se kako tako snalaze a kada rade na linuxu onda te zovu za svaku sitnici i imaju vise problema zbog navike koriscenja windowsa. Zbog toga je potreban veci broj administratora da bi se postiglo to da moze svima da pomogne. Mene ovde na univerzitetu stalno cimaju u vezi sa linuxom dok me retko kada zovu kada je u pitanu windows. Ja radim na fakultetu za biologiju i ti istrazivaci biolozi nisu neki strucnjaci sa racunarom ali maltene svi imaju windows kod kuce. A jos nesto je ukljuceno u cenu. Da bi oni mogli da koriste te programe za *nix koje koristimo ipak im je bila potrebna nekakva obuka koriscenja unixa dok je za windows potrebno manje obuka jer vecina vec odavno koristi windows kod kuce...

Tebi mozda jeste linux jeftiniji (mada ne koliko si ti izracunao) ali ti si medju onim izuzecima koji potvrdjuju pravilo :-)
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: The facts!07.01.2004. u 16:15 - pre 247 meseci
Citat:
-zombie-:
btw, samo kratko pitanje za sve, da li vi stvarno verujete i 2% ovakvim textovima naručenim/pripremljene/odrađenim od samo jedne strane u sukobu (nebitno koja strana i koji sukob)?


Rezultati su najčešće tačni (posebno ako je dat tačan postupak kako da se reprodukuju), ali je problem što takva merenja retko kad imaju veze sa real-life problemima. Recimo, nevezano za OS-ove, evo kako jedan pametan čovek odgovara na pitanje da li je C++ najbolji jezik - ja bih odgovorio "naravno da jeste, i svako ko kaže drugačije zaslužuje progonstvo u Sibir" :)

http://www.parashift.com/c++-faq-lite/big-picture.html#faq-6.4

Citat:

In 99% of the cases, programming language selection is dominated by business considerations, not by technical considerations. Things that really end up mattering are things like availability of a programming environment for the development machine, availability of runtime environment(s) for the deployment machine(s), licensing/legal issues of the runtime and/or development environments, availability of trained developers, availability of consulting services, and corporate culture/politics. These business considerations generally play a much greater role than compile time performance, runtime performance, static vs. dynamic typing, static vs. dynamic binding, etc.

Anyone who argues in favor of one language over another in a purely technical manner (i.e., who ignores the dominant business issues) exposes themself as a techie weenie, and deserves not to be heard.

 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.yubc.net

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: The facts!07.01.2004. u 17:09 - pre 247 meseci
"Facts" xaxxaxaxa

Jel se neko seca prica da Orbit zvake izazivaju rak? Ili da PET ambalaze takodje izaziva rak.. "nezavisne" studije u kojima je istrazivanje platila Paracinka paracin i Knjaz Milos?

Citat:
Microsoft-sponsored benchmarks prove that multiple WinTel Web servers perform better than a Linux mainframe acting as a Web server consolidator.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The facts!07.01.2004. u 19:35 - pre 247 meseci
McKracken-e,
da neće možda oni iz, koliko vidim tamo na stranici: IDC, Giga Research i Meta Group da rade besplatno? Zamisli MS ih platio da naprave test i oni pristali da budu plaćeni za svoj rad. E baš ste vi Linuxovci prave e-komunjare..


Citat:
drdrksa:
Xeexexexexexe, da ali kako?
Virus alert, blue screen of death, Illegal operation ....
Radi, hebalo mater ...


Reče čovek lepo:

Citat:
Palma:
I 90% njih to neće da prizna.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The facts!07.01.2004. u 19:55 - pre 247 meseci
Citat:
McKracken:
"Facts" xaxxaxaxa
Jel se neko seca prica da Orbit zvake izazivaju rak?


A sećaš se ti priča da je ona rakija "pravi otrov"? E, nisu ljudi slušali priče i popiše onomad po 2-3 i.. znaš i sam šta je bilo posle.

Citat:
Dejan Lozanovic:
E sada vi meni kazite kako je to meni MS jefitiniji.

Džaba i izvorni kod i besplatan Linux i svi besplatni programi ovog sveta kad čovek poludi.. A leka posle - nema.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
62.193.130.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: The facts!07.01.2004. u 20:29 - pre 247 meseci
Citat:
Dragi Tata:
A one devojčice Deki? Znaš one kojima treba administrator da im instalira skener posle 3 meseca. Nije sve u parama...


Jeli ovde neko od vas lud ili mu noge smrde ? tu devojcicu koju ti spominjes je dokupila skener nakon 3 meseca i sama ga instalirala bez da joj je iko trebao !!!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
62.193.130.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: The facts!07.01.2004. u 20:40 - pre 247 meseci
Citat:
srki:
Dejane, nije ti dobro poredjenje cena. Ti na Windowsu ne moras da placas office 570$ po kopiji vec isto mozes da koristis OpenOffice. Nije fer da poredis cenu Linuxa i cenu Windowsa sa komercijalnim proizvodima od MS-a. Poredi samo cene operativnih sistema. Isto pored OpenOffica mozes i Mysql da koristis na Windowsu a ne da placas MS SQL.


E pa ako vec koristis sva ta opensource resenja da te covek lepo pita koj ce ti qrac windows onda ? A i kod svih ovih TCO-a koje sam video niko ne gleda samo os nego gledaju i pratece programe koji se koriste sve to ulazi u TCO

Citat:

A i i opet naravno da moze da bude jeftinije koristiti linux ali ne toliko jeftinije koliko si ti prikazao. Cena tvoja jeste ista bez obzira da li koristis windows ili linux ali problem je kod vecih firmi sa ogromnim brojem zaposlenih (univerziteti i istrazivacki centri) gde bi bio potreban veci broj linux administratora nego windows administratora.


???? e ovo je bash kontra, naime prema specifikaciji IEEE-a ispada da su unix administratori skuplje placeni ali daleko vise produktivniji nego win administratori.

Citat:

Mene ovde na univerzitetu stalno cimaju u vezi sa linuxom dok me retko kada zovu kada je u pitanu windows. Ja radim na fakultetu za biologiju i ti istrazivaci biolozi nisu neki strucnjaci sa racunarom ali maltene svi imaju windows kod kuce. A jos nesto je ukljuceno u cenu. Da bi oni mogli da koriste te programe za *nix koje koristimo ipak im je bila potrebna nekakva obuka koriscenja unixa dok je za windows potrebno manje obuka jer vecina vec odavno koristi windows kod kuce...


Pa to je samo pitanje obuke, ako imas obucene ljude koji znaju da rade na unixu onda to opet izlazi is samog TCO-a. opet sa druge strane obuka kosta daleko manje nego placena licenca za windows i pratece programe

Citat:

Tebi mozda jeste linux jeftiniji (mada ne koliko si ti izracunao) ali ti si medju onim izuzecima koji potvrdjuju pravilo :-)


Pa ja reko gledamo kompletno resenje, ako vec imam goli windows a sve ostalo open source programe koji su nastali na nekom unixu, pa onda mislim koji ce mi windows kada sve to imam na linuxu. Mislim cena bi isla jos gore da kojim slucajem mi treba DNS, pop3, smtp server i ostale "igracke"
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: The facts!07.01.2004. u 21:00 - pre 247 meseci
Deki, e jesi ga preterao. Ovo su cene sa ZDnet-a:

MS Small Business Server 2003 Premium (5 CAL) = $1300 (Server 2003, SQL Server, Exchange, ISA server, firewall, SMTP, RAS, VPN)
MS Works (Word, spreadsheet) = $70 x 3 = $210
Visual Studio .NET 2003 Professional = $650
Windows XP = $182 x 3 = $546

Total: $2706

Ovo je "samo" pet puta jeftinije od cene koje si ti izracunao. Sto je mnogo, mnogo je.

MSDN NIJE help fajl (da li si siguran da ti treba?), i ne uklapa se u pricu sa linuxom jer tamo nema MSDNa, tako da ne mozes da ga poredis.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: The facts!07.01.2004. u 21:48 - pre 247 meseci
A što je najvažnije, Linux nam daje ljubav, za razliku od "onih kapitalista" koje samo interesuju prljavi dolari.
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: The facts!07.01.2004. u 21:57 - pre 247 meseci
Citat:
degojs:

Citat:
drdrksa:
Xeexexexexexe, da ali kako?
Virus alert, blue screen of death, Illegal operation ....
Radi, hebalo mater ...


Reče čovek lepo:

Citat:
Palma:
I 90% njih to neće da prizna.


Xaxaxaxaxa, bas je lepo vama koji mislite da je Windows stvarno bolji od Linux-a ... uzivajte u zivotu i pustite nas da umiremo u "bedi" (sa Linux-om).
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The facts!07.01.2004. u 22:01 - pre 247 meseci
Ne samo to Tata, nego Linux ne špijunira korisnike kao što to rade MS, NSA.

Pazi Deki,
ja opet moram da se vratim na priču iz stvarnog života, za koju nemam neku statistiku osim ovog što čujem od ljudi koje dobro poznajem. Da ponovim, znam ovde dosta ljudi koji nisu "kompjuteraši" ali na poslu svakodnevno koriste kompjuter celo radno vreme. Radi se o aplikacijama tipa AutoCAD, Photoshop, Dreamweaver, Flash, MasterCAM, Simply Accounting.. (mogu tačno da se raspitam šta još koriste). Svi oni su poznavali te programe (uglavnom) još pre nego su diplomirali i uputili se za Kanadu. Kad su tražili posao - poznavanje istih je bio uslov za dobivanje posla. Nasuprot tome, niko ih nije tražio da poznaju GIMP, Open Office ili neki odgovarajući program na Linux-u. Gde će oni da dobiju posao sa znanjem Linux-a? Gde će poslodavac lakše da nađe radnika: onog koji zna Windows i određenu aplikaciju ili Linux i određenu aplikaciju? Mogu da ti i ostavim link za pregled poslova koji se nude, pa pogledaj malo ono gde su neki činovnički poslovi u pitanju i slično: svi traže Windows i MS Office i tako. Linux nigde brale.
Evo pogledaj sam, ovaj sajt ljudi ovde često koriste kad traže posao: sad gledaj poslove gde se traži poznavanje kompjutera i onda pogledaj koji OS i koje aplikacije. Naravno, ako se traži baš programer ili administrator onda ima svega, ali ja govorim o ljudima koji su ipak većina - nisu "kompjuteraši", a u radu koriste kompjuter.
http://jb-ge.hrdc-drhc.gc.ca/

[Ovu poruku je menjao degojs dana 07.01.2004. u 18:33 GMT]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The facts!07.01.2004. u 22:11 - pre 247 meseci
Citat:
Reljam:
Total: $2706


Ruku na srce, ovo i nije strašno za malu firmu, zar ne? Pogotovo na trulom zapadu, pa to je jedna malo bolja mesečna plata.

Žao mi je što nemam više jedan mail koji je prošao ovde do studenata, da vidite po kojoj ceni studenti ovde nabavljaju MS alate. Otprilike, cene su bile ovakve (u pitanju su CAD, a ne USD):

Windows XP Pro - $7
Visual Studio .NET 2003 Pro - $15
Visio 2002 Pro - $7
...

i slično tome. Ako baš zatreba pokušaću da vidim sa tipom koji je poslao mail niz mrežu da li ga još ima.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Mikky

Član broj: 18
Poruke: 1563
*.vdial.verat.net

ICQ: 44582291


+58 Profil

icon Re: The facts!07.01.2004. u 22:18 - pre 247 meseci
Hahaha sto volim ove teme
drdrksa - e stvarno ne znam ko je koga poceo da smara i flejmuje da je njegov OS bolji, dal linuxovci windowsovce ili obrnuto

-I know UNIX, PASCAL, C, FORTRAN,
COBOL, and nineteen other high-tech
words.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: The facts!08.01.2004. u 09:25 - pre 247 meseci
Citat:
Dragi Tata:
A što je najvažnije, Linux nam daje ljubav, za razliku od "onih kapitalista" koje samo interesuju prljavi dolari.


Tatko, konacno si puko! :-)))
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: The facts!08.01.2004. u 14:25 - pre 247 meseci
Citat:
drdrksa:
Xeexexexexexe, da ali kako?
Virus alert, blue screen of death, Illegal operation ....
Radi, hebalo mater ...


A problem with LG CD-ROM drives was discovered that the kernel shipped with Mandrake Linux 9.2 triggered. This problem was that the kernel would send a FLUSH_CACHE command to the LG CD-ROM drive which would make the drive inoperable by overwriting its firmware.

Radilo, hebalo mater ...
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: The facts!08.01.2004. u 15:34 - pre 247 meseci
LG je izdao patch i alat za update firmware-a, a problem je postojao i sa drugim "alt" sistemima.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Palma
Srđan Stević
sysadmin
Beograd

Član broj: 2773
Poruke: 741

ICQ: 244467577


+2 Profil

icon Re: The facts!08.01.2004. u 15:39 - pre 247 meseci
Citat:
degojs:
A problem with LG CD-ROM drives was discovered that the kernel shipped with Mandrake Linux 9.2 triggered.


Simpatičan ovaj Linux, majku mu. Pitam se šta bi bilo da se tako nešto dešavalo na Windows-u. Valjda bi nas ovi "naši" Linuxaši razapeli.
This time next year we will be millionaires
- Dell Boy -
 
Odgovor na temu

drdrksa

Član broj: 1077
Poruke: 3650



+6 Profil

icon Re: The facts!08.01.2004. u 15:45 - pre 247 meseci
Citat:
degojs:
Citat:
drdrksa:
Xeexexexexexe, da ali kako?
Virus alert, blue screen of death, Illegal operation ....
Radi, hebalo mater ...


A problem with LG CD-ROM drives was discovered that the kernel shipped with Mandrake Linux 9.2 triggered. This problem was that the kernel would send a FLUSH_CACHE command to the LG CD-ROM drive which would make the drive inoperable by overwriting its firmware.

Radilo, hebalo mater ...


To je jedan problem ... inace, ne mislim da bi se isplatilo da nabrajamo sve greske u Winu ...
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
199.171.112.*



+6 Profil

icon Re: The facts!08.01.2004. u 16:19 - pre 247 meseci
Ma Linux je super za neke stvari: ljubav, druženje, okupljanje, pljuvanje kapitalizma, rekompajliranje kernela kod mladih dama... Sad što mu je praktična vrednost približna ceni, pa Bože moj. Niko nije savršen.
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: The facts!08.01.2004. u 16:23 - pre 247 meseci
Citat:
Palma:
Citat:
degojs:
A problem with LG CD-ROM drives was discovered that the kernel shipped with Mandrake Linux 9.2 triggered.


Simpatičan ovaj Linux, majku mu. Pitam se šta bi bilo da se tako nešto dešavalo na Windows-u. Valjda bi nas ovi "naši" Linuxaši razapeli.


Hiljadu puta je ponovljeno: Problem je do LG-a koji je flush_cache naredbu na CD-ROM uredjajima koristio za ko zna sta (verovatno oko zamene firmware-a), a nije do Linux-a. Isto ce uraditi i bilo koji operativni sistem ako posalje pomenutu naredbu koja je bezazlena i koristi se samo kod rezaca.

Vec je pominjana mogucnost pojave virusa pod Windowsom koji bi to lepo odradjivao na radost korisnika.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: The facts!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 12523 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.