Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Solaris vs Linux

[es] :: Advocacy :: Solaris vs Linux

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 10775 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.vodafone-net.de.



+7181 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 09:11 - pre 219 meseci
Imenovati Desktop Linux proizvode po imenima africkih bantu plemena je brilijantna ideja moram priznati :-))))))

Jel ima da se kao welcome sound namesti nesto iz "Gods must be crazy"? :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2808

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+656 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 09:50 - pre 219 meseci
Citat:
degojs: Još nisam čuo da se porede dva sistema na istom hardveru pri čemu je jedan (ne)podešen tako da ne radi kako treba, pa se onda uzima neki odnos onog šta je radilo naspram šta nije, pa tako izračunava krajnji odnos brzina :))) Svaka ti čast na opravdanju gluposti :)

I još kaže kao: "Nemam sad vremena da vidim što to ne radi."

Dobar test nema šta :))


Dejane, imas par gresaka u razmisljanju :

- Ubuntu moze biti server. U sustini Ubuntu je Debian, i kad ne instaliras grafiku dobijes nesto sto moze biti sasvim pristojan server.

- Test koji spominjes je radio neko ko se ne razume bas u Solaris. Ne mislis li da ti mozes da, recimo, Win 2K3 server sa IIS-om bolje optimizujes za odredjeni benchmark, nego sto je on optimizovan po default-u? Solaris default instalacija dolazi sa DOSTA nepotrebnih stvari za ovaj benchmark, cijim iskljucivanjem se sistem moze ubrzati. Takodje apache nije web server koji Sun pokusava da isforsira, i nije ni priblizno toliko optimizovan - bar onaj koji dolazi uz Solaris. Onaj uz Solaris Express je, verovatno, bolje optimizovan, posto je Express varijanta mnogo naklonjenija takvom radu - manje bloated, i sa manje opcija. Ne bi me cudilo da bi i Solaris prosao bolje kad bi se umesto default apache-ja koristio blastwave-ov.

- Iako su mi svi rekli da lupam, ja i dalje mislim da postoje razlozi zasto u nekim stvarima Linux moze (i mora) biti brzi od bilo kog komercijalnog OS-a (Solaris, AIX, Windows nebitno). Jednostavno, Linux "1337 kernel hax0rz" i njihove programerske "m4d skillz" podrazumevaju quick & dirty resenja - koja iako potencijalni izvor problema njima predstavljaju nacin razmisljanja, i koja u nekim situacijama (posebno generickim, repetitive benchmarkovima) ipak mogu imati prednost u odnosu na kod koji verovatno pisu bolji programeri, ali pod drugacijim uslovima.

Citat:

(Doduše: "Windows"? "iPod"? "Sony"? "Coca-Cola"?? Svi isti. Samo je jedan C64 :)


Evo, tacno sam znao. Mora Dejan da lupa, ma nema! Koji bre C64, Z80 je jedini i najbolji CPU :).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 10:19 - pre 219 meseci
Hoce li mi se neko pridruziti da napravimo Mai-mai Linux distro? lol
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 10:35 - pre 219 meseci
hajde prvo napravite LIVE MS WINDOWS, posto to nikako da napravite, i da uradite online payment za svaki boot s diska 10 evirca uplatica... e i obavezno live update tog live diska, e to neka bude 5 evra da vam ne pukne sistem zbog onih crvica mallwarica i ostalih...

to znaci da bi za dan zaradili 30-40 evra minimum (reboot,restart,bsod,bss (billy smorio si),ditt (degejs i ti takodje)...


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 10:54 - pre 219 meseci
@xtraya

Koji crvici koji malware, to su price za malu decu pred spavanje...

Juce sam bio na izvesnom sajtu "za odrasle" ahem, pa mi je trazio neki WMP codec za pustanje fajla... Kad pogledam sors imam sta da vidim, preko js embedduje mpg, a za taj codeci ne trebaju, ahem, samo sam u url direktorijuma dodao 1.mpg i vidis, pogledao sam filmic bez ikakvog codeca Dakle, ko je kriv linuxovcima sto ne koriste sors lol

"Use the source", kako vi govorite Linuxovci (od miloste zvani "gurui" pisu patcheve za kernel a HTML i JS je nesavladiv lol
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 11:28 - pre 219 meseci
elem kazem napravite vi LIVE WINDOWS

pa dobro, sto se tog fajla tice, mislis da to ne bi mogao da resis u nekom drugom OS-u na slican nacin?


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 11:45 - pre 219 meseci
Svakako, ali ono sto mi smeta je zelotizam (win, linux, amiga, mac, isto je).

Linus i Stallman su neverovatno kratkovidi, evo sta je potrebno da bi linux bio stvarno dobar OS:

1. ABI i drajver interfejs za proprietary drajvere. Linus i developeri govore kako ABI ne treba jer su i drajveri i programi OSS, a to mora da ima.
2. Audit kernel koda i izbacivanje nestabilnih drajvera ili reversovanih drajvera za uredjaje ciji proizvodjaci podrzavaju linux (nvidia mrezna i sl.). Ciscenje djubreta (dual head Herkules konzola).
3. rad sa hardver vendorima, da bi izbacili stabilne i kvalitetne drajvere za svoje uredjaje. Hardver vendori su spremni, ali ne da daju hw dzabe da bi neko mogao da smandrjava GPL drajver za hw koji je vec podrzan.
4. Unificiranje jednog paket sistema na svaki distro (rpm, deb ili tgz, nebitno).

Nista od toga Stallmanu i FSF a ni Linusu i kernel developerima nije vazno. Zato X1900XT ne radi na Linuxu, a radi neka S3 grafika iz 1995. Zalosno.

Pazi, trziste nisu oni koji imaju PIII-333 i Vodoo Banshee vec oni sa Pentium D i GeForce 7900GT.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 19.05.2006. u 12:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 11:59 - pre 219 meseci
Prve tri stavke se svode na isto, da treba omoguciti i maksimalno podrzati koriscenje closed source drajvera u linuxu, ali to nije cilj. Bas naprotiv. Time sto bi se to olaksalo, smanjio bi se interes za razvoj open source drajvera. A potrebno je imati kvalitetne opensource drajvere.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 12:02 - pre 219 meseci
@Vrider

Sto je dobro za one koji imaju budzevine, a za 99% onih koji imaju nvidiu 7900GT ili slicno, nije. Molim te, navedi mi jedan razlog zasto su closed-source drajveri losi (ako izuzmemo cinjenicu da su jako stabilni i da su ih pisali profesionalci). Neces mozda reci da su "zli"?

Sta fali OSX sa closed-source drajverima? Da, sta mu to fali? Sto nije GPL, sto je "tainted" i sto Apple podrzava zlog ATIja i nVidious? Ako Apple napusti proprietary platformu i pocne da podrzava vanilla PC sa OSX od linuxa nista nece da ostane, jer linux userbase ne voli linux vec mrzi "zli" MS.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 19.05.2006. u 13:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 12:20 - pre 219 meseci
Nema mogucnost dodavanja dodatnih mogucnosti. Zli drajveri ne postoje, pomesao si me s nekim.
OSX ne mozes da uzimas u obzir jer se izvrsava na jako malo hardwarea. Ne mozes da ga poredis sa Linuxom. Linux se izvrsava na svemu (od mobilnog telefona do klastera od nekoliko hiljada cvorova), a Apple tacno zna sta je stavio u koji komp. Apple nece napustiti svoj hardware, a izbor operativnog sistema nije stvar ljubavi i mrznje, vec stvar cene i mogucnosti. Za mene je Linux no. 1. Daleko ispred Maca, a narocito Windowsa.

JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 12:28 - pre 219 meseci
Citat:
Nema mogucnost dodavanja dodatnih mogucnosti. Zli drajveri ne postoje, pomesao si me s nekim.


Kad je drajver dobro napisan podrzava 100% (a ne 10%) mogucnosti hardvera, nema ni potrebe ista dodavati.

Drago mi je sto sam te pomesao sa nekim.

Citat:
Apple nece napustiti svoj hardware


Tako govorise da nece ni PowerPC da napuste. Znas, trziste odredjuje sta firma treba da radi, inace bi Apple i dan danas prodavao maticne ploce, A Microsoft programske jezike. Dakle, kategoricki tvdriti da nece ili hoce, nezahvalno je.

Citat:
a izbor operativnog sistema nije stvar ljubavi i mrznje, vec stvar cene i mogucnosti.


Dobro je sto je tako za tebe VRider, ali je li tako za vecinu korisnika Linuxa?

Ah, jos da dodam, zar ABI i proprietary drajveri ne bi poboljsali linux, bar za tebe kao korisnika, da i ATI X1900 i nvidia 7900 sljaka sa 100% mogucnosti i brzine, kao na OSX, iskreno mi reci?

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 19.05.2006. u 13:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 12:36 - pre 219 meseci
Citat:
nkrgovic: Koji bre C64, Z80 je jedini i najbolji CPU :).


E, svaka ti dala!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 12:55 - pre 219 meseci
Gomila drajvera nije dobro napisana, iako je neko placen za to. Zbog neke gluposti sa drajverom za moj chipset, kucni komp se pod WinXPom skucava redovno. Neki problem sa latencijom, bla bla, truc, truc. Sa HostAP drajverom za kartice sa Prism chipsetom, mozes da napravis AP od bilo koje kante. To nije 100%, to je 150% mogucnosti. Proizvodjac u jednom trenutku smatra da je kartica prevazidjena i nece da doda nove mogucnosti. Sa zatvorenim kodom, moras da menjas karticu (sto proizvodjac i zeli), a sa opensourceom, naci ce se neko ko ima vremena i znanja da to doda.

Za Apple sam ti dao link. Ako su lagali mene i ja lazem vas. Ali je cinjenica da radi na jako malo hardwarea.

Ja i govorim sta je dobro za mene. Objasnio sam ti zasto su losi drajveri zatvorenog koda. A za te dve famozne kartice nisam ni cuo, a kamoli da sam ih posedovao. Hardware ne pratim. Ne zanima me. Za mene je, do skora, jedina bitna kartica bila TNT2.
Ah, da. Jos jedan primer kvalitetnih drajvera. Instaliram property drajvere za ATI na laptopu i imam 2000 frejmova u sekundi na tamo nekom testu. Sledeca verzija drajvera - 3200 frejmova. A neko je bio placen i prvi i drugi put da to napise kako treba. Strah me i da stavim najnoviju verziju.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 13:08 - pre 219 meseci
Citat:
Sa HostAP drajverom za kartice sa Prism chipsetom, mozes da napravis AP od bilo koje kante. To nije 100%, to je 150% mogucnosti. Proizvodjac u jednom trenutku smatra da je kartica prevazidjena i nece da doda nove mogucnosti. Sa zatvorenim kodom, moras da menjas karticu (sto proizvodjac i zeli), a sa opensourceom, naci ce se neko ko ima vremena i znanja da to doda.


apropo drajvera, ista prica je bila i za onaj cuveni wifi realtek model 8180 , kada su pustili source a onda ga u rekordnom vremenu povukli
i izdali polu drajver, sa binarnim i source part-om....
a kartica uopste nije losa, samo je treba naterati da radi maksimalno dobro (sto ona realno moze)

a o hostap-u da ne pricam, to je skolski primer kako iz lepog parceta hardvera izvuci softverski maksimum (isto vazi i za atheros seriju)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 13:42 - pre 219 meseci
Citat:
nkrgovic:
- Ubuntu moze biti server. U sustini Ubuntu je Debian, i kad ne instaliras grafiku dobijes nesto sto moze biti sasvim pristojan server.


Znam, ali pored što je mnogo poznatiji baš kao desktop sistem, mislim da su tek nedavno nešto objavili da će da prave i "Ubuntu server". Pretpostavljam da onda ima neke dodatne razlike.

Citat:
Test koji spominjes je radio neko ko se ne razume bas u Solaris.

Dodatno, ne razume se ni u Linux suviše, čini mi se, pa je lepo koristio sisteme out-of-the-box. I opet, Ubuntu šije i Solaris 10 i Solaris Express.

Citat:
Ne mislis li da ti mozes da, recimo, Win 2K3 server sa IIS-om bolje optimizujes za odredjeni benchmark, nego sto je on optimizovan po default-u? Solaris default instalacija dolazi sa DOSTA nepotrebnih stvari za ovaj benchmark, cijim iskljucivanjem se sistem moze ubrzati. Takodje apache nije web server koji Sun pokusava da isforsira, i nije ni priblizno toliko optimizovan - bar onaj koji dolazi uz Solaris.


Da, ali opet - ni taj Ubuntu nije optimizovan. Dodatno, koliko čitam, čitav sistem je tek nedavno uopšte i prebačen na tu platformu. Prvo pa muško, izgleda :)

Citat:
Onaj uz Solaris Express je, verovatno, bolje optimizovan, posto je Express varijanta mnogo naklonjenija takvom radu - manje bloated, i sa manje opcija. Ne bi me cudilo da bi i Solaris prosao bolje kad bi se umesto default apache-ja koristio blastwave-ov.


E pa, znači, imamo onda bolje optimizovan Solaris na testu.

Citat:
Koji bre C64, Z80 je jedini i najbolji CPU :)


Hmm.. C64 nije samo CPU, good point :) Imao je specijalizovane čipove za grafiku, zvuk, kao i odličnu tastaturu :)

[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.05.2006. u 14:44 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 15:05 - pre 219 meseci
@VRider, xtraya

Aman, ljudi, na vendoru je da napise dobre drajvere i/ili iste unapredjuje, ne na kernel developerima... To je zakon trzista, izidjes na zao glas i prodjes kao Matrox (koji je BTW do 1996 bio broj jedan, a gde je sada)... Znam, znam, sada cete reci, a kako je Ziki koji nema pare za novo pa ima PIII i neki cuvajboze Realtek koji pomenuste ili sta vec - e pa isti Zika treba da kupi dobar hw od dobrog vendora, a ne z kategoriju. Pisanje drajvera za hw koji je vec podrzan je reinvention of the wheel tj. otkrivanje Amerike tj. prelivanje iz supljeg u prazno. Mnogo ima vaznijih stvari kojima se Linux developeri trebaju okrenuti, no sto su OSS drajveri, vec pomenuh ABI i standardizaciju (ali de facto, a ne na papiru) distribucija. Zika koji sljaka na PIII sa zastarelim hw z kategorije nije nikako reprezentativan za desktop trziste, pogotovu na zapadu.

@degojs

Mrzis Solaris, Ok, razumeli smo te, ali zasto ponavljas to?

Ti kada kupis Sun Fire T2000 (oko $9000) stavljaj Ubuntu na njega, ja ne bih.

Ti si kao protiv kupusara, a ovde bi budzio deseti os na inace odlican server, a? I HPUX je mozda po performansama losiji ili bolji od Win 2003, jos samo degojsa banke da zaposle da benchmarkovima sa slashdota odredi sta ce na server.

Iskreno, da imam Sun Fire T2000, ne bih ni gledao benchmark, nego bih uzeo OS vendora sistema.

@VRider,xtraya

Evo jos jednog primera, S3 Chrome S27 http://www.s3graphics.com/en/products/chrome_s27/ koja se lepo nosi sa nVidiom 6300 TurboCache (obe su PCI-Express, istog cenovnog ranga). Iskreno, ja bih zeleo S3 Chrome, jer volim underdog hardware (iskljucivo ako je i dobar ) ali nema gamera koji ce preferirati S3 Chrome u odnosu na nvidiu 6300 turbocache, jer je S3 odavno izasao na zao glas kao "los za igrice" zbog problema sa drajverima. prodaja? kako se S3 prodaje u odnosu na nvidiu 6300 turbocache?

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 19.05.2006. u 16:50 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 19.05.2006. u 16:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 16:21 - pre 219 meseci
bojane, ako ne možeš da podneseš da Ubuntu radi brže od bajnog Solarisa i to na Sunovom hardveru, šta da ti radim..

Osim toga, što ti ne bi stavljao taj Linux na tu mašinu - tvoj izbor, a ja čitam da upravo sam Sun radi na tome da baš taj Ubuntu lepo radi na njihovom hardveru, tako da zajebi tu priču da to neki klinci budže.. Rekoh, biće oni uskoro samo još jedan distributer Linuxa i još će da se hvale :)))) A Solaris će da ostave tebi i još dvojici-trojici h4k3ra, pardon: enterprise-only konsultanata, sa ovog foruma :))

Samo opušteno..


[Ovu poruku je menjao degojs dana 19.05.2006. u 17:25 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 16:42 - pre 219 meseci
Prvo, nemojte da se ova prica opet razvije u Linsucks vs Winblows.

Drugo, svaki GNU/Linux sistem svojom under-the-hood kaubojstinom osigurava odredjene performanse u vidu brzine, ali ti hackovi dizu sigurnosne i probleme u vidu stabilnosti. Ubuntu je Debian, sa "fancy" GUI-em i user-friendly izborom GUI aplikacija. Debian je primarno serverski sistem, koji vec u svom kernelu ima implementirane razne sporke patcheve za dizanje performansi. Tako da prica o "netjunanom" GNU/Linux-u i netjunanom Solarisu pada u vodu, jer prvi je vec tjunan, dok drugi nije. Mene samo interesira da na tom Sun boxu netko prilagodi Solaris ili SE, tjuna ga sa Blastwave-ovim Apacheom, sve sredi kako treba, a netko drugi na istom boxu to napravi sa Linux-om, sta bi onda bilo.

Trece, Spectrum je s*****. Debeli rulez ;)



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 17:30 - pre 219 meseci
Citat:
nkrgovic: Linux "1337 kernel hax0rz" i njihove programerske "m4d skillz" podrazumevaju quick & dirty resenja - koja iako potencijalni izvor problema njima predstavljaju nacin razmisljanja, i koja u nekim situacijama (posebno generickim, repetitive benchmarkovima) ipak mogu imati prednost u odnosu na kod koji verovatno pisu bolji programeri, ali pod drugacijim uslovima.

Imaš li neki primjer za ovo?

Citat:
z@re: Drugo, svaki GNU/Linux sistem svojom under-the-hood kaubojstinom osigurava odredjene performanse u vidu brzine, ali ti hackovi dizu sigurnosne i probleme u vidu stabilnosti.

Takođe?

Ljudi, imao sam nekoliko replika, ali neću da idem off-topic.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Solaris vs Linux19.05.2006. u 17:35 - pre 219 meseci
@degojs

Jos malo pa ces i ti isterivati binary blobove iz opsednutog hw Ajd na prethodnu stranu link ti je dao cynique, Solaris mu 4x brzi dodje sa MySQL, a iskreno, sto se Apacha tice, jedan ES ne radi na takvom serveru, pre ce biti da ce T2000 da radi kao db ili db/webserver, a ne iskljucivo kao webserver. To je ipak $9000 a i 8Gb RAM je overkill za dedicated webserver, takav dedicated webserver mozda wikipedia treba

@degojs, notnowjohn

To sto linux ima tonu lokalnih sigurnosnih rupa nema veze, jer jelte, brinemo samo o remote rupama

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 19.05.2006. u 18:45 GMT 1]

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 19.05.2006. u 18:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Solaris vs Linux

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 10775 | Odgovora: 77 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.