Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7347 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 10:43 - pre 238 meseci
Stvarno vredi napraviti malu rekapitaulaciju na temu downloada fajlova sa Interneta... toliko sam se zaprepastio...... citajte.....

recimo '93, (ne secam se ni ja vise)

hardver: modem 2400 V42.bis
softver: telix
mreza: dialin na X.25, gejtvejom na Internet, pa na Unix shell, pa iz Unix shella ftp klijent ne bi li se skinuo .mod fajl od 200 kb..., pa se on skine, pa se uuencode-uje, pa se sa cat pusti na ekran, pa se loguje u telixu, pa se log dekodira..... a sve to pro brzinama koje su dostizale i neverovatnih 30 bytes/s ............ ;) neki maximumi od 280 bytes/s su u to vreme bili nestostizni pri ovim gore uslovima. To je jedino mogao da istera Zmodem Mobyturbo pri dobroj vezi.... Spomenimo samo usput onako Bimodem i HSLink.....



a danas..... torrenti, gnutelle, opennapovi, direct connectovi, idonkiji i jos milion pizdarija ;) i mp3ojke i albumi i filmovi i DVD-ovi BRE........

...kuda ide ovaj svet?

pyc

[Ovu poruku je menjao pyc dana 01.11.2004. u 12:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 11:05 - pre 238 meseci
Ej, zaboravio si BITS, Jupak, ftp-by-mail, itd :-)

Wonders of the past ;-)

Ah, da... V.42bis -- ima se može se, a? A MNP5, ništa? ;-)


Marko.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 11:17 - pre 238 meseci
zapravo, moj prvi 2400 modem jeste bio MNP5 maximum... pa sam onda iskljucivao MNP5 i ostavljao samo 4 jer je MNP5 bio glup pa je kompresovao ukompresovano sto nije pokazivalo sjajne rezultate sa arhivama :) stvarno ne znam zasto se odma u prvoj poruci nisam po'falio ovim ;)

a naravno, ftp-by-email je bio takodje u upotrebi, hvala ti sto si me podsetio, prosto sam zaboravio :)

pyc
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 11:28 - pre 238 meseci
Da ne zaboravimo, HARDVERSKI MNP5, nikako softverski, a naravno, kompresija se gasila i koristio se samo MPN4 :-).

Ček', šta je tu još bilo... Kako se zvao onaj program što je imao u sebi zmodem, a dok traje transfer ti si mogao da pričaš sa onim sa druge strane? Mada, to se pojavilo tek kasnije, sigurno ne pre '94...

Marko.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 11:36 - pre 238 meseci
pa uredno je pomenuto to programce... zvao se HSLink :) ... a pazi sad ovamo...

286 1MB RAM, Desqview nadogradnja DOS-a... PRAVI multitasking: TELIX + Tetris u grafickom modu.... srece..... :)

pyc
 
Odgovor na temu

mist
Milos Stanic
Kragujevac

Član broj: 4871
Poruke: 210
*.250.eunet.yu.



+190 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 14:50 - pre 238 meseci
A jel ste zaboravili Kermit i Zmodem protokole?
A BBS-ovi? Na kom ste bili? Ja bio na Hobbitonu i na Oreski, a povremeno i na onom Niskom BBS-u, ne mogu da se setim kako se zvao... A bio sam i na Sezamu, samo vrlo retko.

Imao sam 2400 MNP5 + V.42bis modem, doneo neki prijatelj iz Nemacke, kostao je cini mi se oko 120DEM, strasna para za to vreme.
http://www.kgonline.info - Prvi kragujevački portal i forum
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 15:19 - pre 238 meseci
Ja sam se prikljucio tek oko 95 raznim BBS-ovima.
Imao sam 9600 modem, a kasnije sam "maznuo " iz tetkinog kompa zvijer 14.400 sa V.42bis i MNP5,jer ga ona uopste nije koristila . O:)

Inace sam visio na Sezam-u i kasnije na SezamNetu ( i mrzio sam SezamPro :).


Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.mobtel.co.yu.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 15:34 - pre 238 meseci
hm da :) koje je to gubljenje vremena bilo :) secam se binary razmena na konferencijama, kada se jedna slicica:) prenosila beskrajno dugo :)
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.lina.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 16:01 - pre 238 meseci
@pyc: Aooo, Telix... Ja sam uredno trošio TeleMate :-). Imao sam čak i skript koji me uloguje na Sezam, poskida konferencije u PAD i skine za čitanje SOL-om ;-)

Što se BBS-ova tiče, dok nisam otvorio svoj (Exodus), visio sam najviše na Sledge HAMMER! BBS-u :-).

Inače, spomenuli smo ZModem, kako nismo. Spomenuo ga je pyc kol'ko odmah... Što se Kermita tiče, mislim da on nikad nije bio nešto mnogo popularan :-).

Marko.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 17:29 - pre 238 meseci
Ja sam hteo da predjem na telemate, al nikako mi se nije dalo. Telix mi je tako bio priras'o za srce. a jel se secate RIP (grafickih) BBS-ova... Inace, ja sam trosio dosta Imtelov BBS, Vae Victis, Millways, bilo me je svuda gde se igrao Trade Wars ustvari, a najvise zbog iste sam i kupio modem :) ....

eeeee... markome, ekipo... de si sad u bijelome svetu... :))

pyc
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 18:24 - pre 238 meseci
Ma mislim da smo svi trošili Imtelov BBS, mada najviše zbog fajlova... Inače, ja sam pod blagom sumnjom da je zormi ovde na forumu pod nadimkom "jogurt", al' nisam 100% siguran :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Slobodan Milivojevic
Član broj: 7062
Poruke: 6383
195.252.107.*

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 21:52 - pre 238 meseci
Ljudi vi pricate o nekim azdahama od 14.4kbps :), a ja upravo koristim jedan takav, koji jos sljaka, jer bilo sta novije ne radi na prepotopskoj centrali :(

Btw. bilo je to davne 95 ili 96 godine kad sam kod druga visio po sezamovom BBS-u, bilo je to zanimljivo. Tek sredinom 98-e sam kupio svoj 33.6k modem, koji je sljakao OK za to vreme, a sad sam prinudjen da se vracam u proslost.

Ja cak i sad koristim Zmodem protokol, kad saljem nekome fajlove ko je na mojoj centrali jer to radi OK i na 44 kbps, doduse sad za te svrhe koristim minicom ili na windows-u hyper terminal ;)
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Milan Andjelkovic
Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 22:38 - pre 238 meseci
Citat:
bags:
Inace sam visio na Sezam-u i kasnije na SezamNetu ( i mrzio sam SezamPro :).

Pa, zar nismo svi? ;)

Najviše vremena sam proveo na SezamNet-u, a tu je i Imtel, što reče markom - zbog fajlova. Kačio sam se i na ostale, ali uglavnom se nisam dugo zadržavao. Čini mi se da je postojao i neki Politikin BBS, koji nikad nisam baš skapirao :)
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Milan Andjelkovic
Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 22:43 - pre 238 meseci
eh da, moj prvi modem je bio Rockwell 33.6k, uzeo sam ga 97. čini mi se... radio je savršeno do pre nekoliko meseci kada je iznenada crk'o :((

Na sez sam se kačio uglavnom na 14.4k, ali kad su prešli na novu centralu, a ja sam jelte bio na staroj, sam uživao na 4800, hehe
ex.mangel
 
Odgovor na temu

bags

Član broj: 10072
Poruke: 715
*.12.15.tuwien.teleweb.at.



+2 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 23:25 - pre 238 meseci
Citat:
Milan Andjelkovic: Pa, zar nismo svi? ;)


Sta ja znam ,mozda ima ovde tih sa SezamPro-a pa mozemo otvoriti temu u Advocacy .
Free advice is seldom cheap.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..chandran.sbs.auckland.ac.nz.



+3 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.01.11.2004. u 23:39 - pre 238 meseci
Citat:
Milan Andjelkovic
Citat:
i mrzio sam SezamPro

Pa, zar nismo svi? ;)

Zasto ste mrzeli SezamPro?
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

markom
Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.02.11.2004. u 00:04 - pre 238 meseci
Da, stvarno, zašto? Pa tamo je otišla jedina "vredna" ekipa sa starog Sezama... Na Net-u je posle bilo samo gluposti i eksperimenata (Dragishin softver, itd)...

Istina, kad je došlo do podele, ja sam posve batalio Sezam, jer su mi iz nekog razloga na Pro-u ukinuli username (!?)

Marko.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.02.11.2004. u 01:43 - pre 238 meseci
moj prvi je bio Prolink 14.4K...i kad se vec stvaraju tabori - da dodam da sam uvek isao na SezamNet :) inace taj modem sam kupio od "izvesnog" viteza_koje :) pozdrav doticnom ako prati forum...:)
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

ddz
Dušan Dželebdžić
Pravni fakultet UUB
Beograd

Član broj: 3272
Poruke: 711
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.02.11.2004. u 02:06 - pre 238 meseci
Ja sam od '96 na Prou. Par meseci posle otvaranja naloga na SezProu sam otišao da uplatim i SezamNet, izgubio se u BIGZu, uplatio, izgubio se opet i izašao napolje. Više se nisam vraćao ;) U poslednjh nekoliko meseci života su štrajkovali, pa su svi imali free naloge, tad sam se (na kratko) vratio i na SezNet. Šta li se desilo sa porukama iz konferencija SezNeta? Pričalo se jedno vreme da će se udružiti sa EUNetom i biti opaka konkurencija SezProu, sve dok ih jednog dana nisu jednostavno ugasili :(

Što se ostalih BBSova tiče, nemo' sad da otvorim phonebook Telematea... SKova Politika, Zormijev Imtel, Saletova Exotica, Education Power izvesnog Danila... ne mogu sad da se setim kako se zvaše onaj čiji je SysOp bila mala... tu je bio i Pacifik koji je radio na Riptermu, sa 2400 modemom, preteča WWWa ;)

Ah da, SezPro je imao lag u chatu, a SezNet nije :D
If you can't beat your computer at chess, try kickboxing.
 
Odgovor na temu

pyc
Marko Domanović
Beograd

Član broj: 2771
Poruke: 902

Sajt: www.getmonero.org


+80 Profil

icon Re: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.02.11.2004. u 06:56 - pre 238 meseci
nostalgia overload.... :))

evo i ja da se izjasnim... korisnik obicnog sezama, ali presao na pro kada je napravljen, mada me je tu-i-tamo bilo i na netu... ali na netu se ustvari nije desavalo nista sem chata, ispravite me ako gresim. pro je imao dosta aktivne konferencije....

secate se onih fazona za prekid veze:

ako hoces da igras domine na sezamu, kucaj ..log(d;) u chatu.... :))))

pyc
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kako se to downloadovalo davne '93 ...... zanimljivo.

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 7347 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.