Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Rešili da nas ukinu.

[es] :: Advocacy :: Rešili da nas ukinu.
(Zaključana tema (lock), by Bojan Basic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 9218 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 13:38 - pre 240 meseci
Pa da si neko ko je bitan pa da ti i objasnjavam ali i to bi bilo nepotrebno jer da si bitan znao bi i sam. A nisi bitan jer samo znas za silu, maltretiranje i ismevanje.
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 14:01 - pre 240 meseci
Molim gospodu brokera i McKrackena da prestanu sa dobacivanjem jedan drugom. Advocacy ne služi za takve rasprave: mislim, nigde ne pominjete ni Windows ni Linux. A neću vam ni dozvoliti da dajete povoda za gašenje foruma - biće brisanja ako nastavite, odmah da vam lepo prijavim šta sledi.

Hvala.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 13.08.2004. u 10:05 GMT]
Commercial-Free !!!
 
0

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 14:02 - pre 240 meseci
Elem, ako se Advocacy zatvori, flejm ce se samo prosiriti na sve druge forume. Zar nije jednostavnije da se flejmovi malo cesce brisu, i sve je OK.. P aipak smo mi ovde stari neprijatelji...

Degojs, procitaj ponovo poruku.... Mislim da si i ti jedan koji je pripremljen za
odstrel, zajedno sa nama nebitnima i nenormalnim.



// edit - degojs: treba li da objašnjavam što? Pozdrav i mir vas dvojica.
//Edit: Jer ne koristis Linux?
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 16:46 - pre 240 meseci
Ako se ipak donese odluka o zatvaranju advocacy foruma mislim da treba da ostane kao read-only jer ima tamo dosta korisnih stvari.

Mada iskreno mene je malo smorio jer se ponavlja ista prica pa sam ionako mislio da ga stavim na nedelju-dve na ignore....A posle svez i oran da se ponovo ukljucim u borbu :)
 
0

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10895



+1349 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 16:56 - pre 240 meseci
ne dajte se momci, i "Otpisani" su bili otpisani pa su se ipak uspesno suprotstavljali teroru fasistickog okupatora.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
0

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 17:15 - pre 240 meseci
Ma verovatno nece biti jos uvek ukidanja advocacy-ja posto je do sada mozda samo dvoje-troje njih to bezuslovno podrzalo.. ALI stvarno je zabrinjavajuca cinjenica da je to vama nainteresantnije mesto na ES-u, da mnoge bas briga da pokrecu neke kreativne rasprave na drugim forumima, da ostale forume prepravljaju pocetnicke teme na koje se zalite iako postoje svi mehanizmi da se to spreci.

Dakle da vidimo to oko zalbi na pocetnicka pitanja.

1. moderatori foruma naprave FAQ i pokriju sva pocetnicka pitanja odgovorima i korisnim linkovima
2. svako pitanje koje se suvise ponavlja i odgovoreno je u faq-u se brise sa foruma

Rezultat - ne davimo redovne posetioce pocetnickom diskusijom + gradimo bazu znanja u tom FAQ-u koji se redovno dopunjuje.

Problem je sto NE RADE svi moderatori svoj posao dobro, ne brisu ove teme u startu i samim tim se kvalitet diskusije na forumima degradira. Naravno po brisanju potrebno je korisnika uputiti na gotovo resenje problema u FAQ-u.

Dakle advocacy manje vise, meni ne smeta da on postoji dokle god ne utice lose na ostatak foruma. Ali vas je totalno odvratio od ucesca na ostalim normalnim forumima i temama i samo se zezate tamo.. to nije cilj es-a eto cisto to sam hteo da kazem.
 
0

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 17:53 - pre 240 meseci
Citat:
Gojko Vujovic: Ali vas je totalno odvratio od ucesca na ostalim normalnim forumima i temama i samo se zezate tamo.. to nije cilj es-a eto cisto to sam hteo da kazem.


Ako je tako, onda nema razloga za preteranu brigu. No, ako su advocacy i madzone azil od ostatka sajta, problem je daleko dublji od čistog zezanja i sigurno neće biti rešen uskraćivanjem utočista izbeglicama.
 
0

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 18:26 - pre 240 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:

Dakle advocacy manje vise, meni ne smeta da on postoji dokle god ne utice lose na ostatak foruma. Ali vas je totalno odvratio od ucesca na ostalim normalnim forumima i temama i samo se zezate tamo.. to nije cilj es-a eto cisto to sam hteo da kazem.



Cuj lose utice...ako nesto lose utice na ES to je onaj ultra lamerski Defaced gde se skupljaju pacijenti kakvih svet nije video.
 
0

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.com

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 18:26 - pre 240 meseci
Gojko, ne vidim zasto me advocacy odvukao od ostalih foruma. Kad god gledam listu posledcnjih poruka na forumu otvaram sve sto me interesuje, a sad sto je neko vec dao odgovor na pitanje, pa necu da pisem nesto samo da bi pisao.

A advocacy je mesto za suprodstavljanje stavova, a u tim silnim raspravama se moze dosta toga korisnog nauciti, otkriti sta ne valja u software-u koji koristimo...

VIVA Advocacy!
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
0

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 18:36 - pre 240 meseci
Citat:
A advocacy je mesto za suprodstavljanje stavova, a u tim silnim raspravama se moze dosta toga korisnog nauciti, otkriti sta ne valja u software-u koji koristimo... "


Delimicno si upravu ali ipak je veci deo te rasprave beskoristan text :) Bez uvrede!
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
0

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com



+18 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 19:04 - pre 240 meseci
Advocacy treba da bude moderisan forum. Tačno je da ponekad prodje i neka korisna informacija, ali to je samo zato što na Advocacy-ju ima mnogo poruka (* nizak SNR).

Kada bi Advocacy imao moderatore koji će da se trude da rasprave ostaju kulturne i bez zajebavanja, cela stvar bi imala mnogo više smisla. Pogledajte kako je izgledao advocacy na početku, i pogledajte kako izgleda sada. Zašto je ovo jedini forum bez ikakve moderacije?
 
0

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 19:07 - pre 240 meseci
Meni se čini da Advocacy ima jasno napisan Pravilnik, ima svoje moderatore, i savršeno ne odgovara nijednoj tački svog opisa. Pa sad, ja ne shvatam kako je on dobio tu privilegiju da se sve toleriše za razliku od svih ostalih foruma.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 19:16 - pre 240 meseci
Citat:
Reljam: Zašto je ovo jedini forum bez ikakve moderacije?


Zato što i moderatori aktivno učestvuju u diskusijama. Na šta bi ličilo da ja sad krenem da brišem poruke Linuxovaca? Verovatno i Ivan slično razmišlja.
 
0

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 19:19 - pre 240 meseci
Citat:
Bojan Basic: Meni se čini da Advocacy ima jasno napisan Pravilnik, ima svoje moderatore, i savršeno ne odgovara nijednoj tački svog opisa.


Pa zašto ga ti ne moderišeš? Koliko vidim ne učestvuješ u diskusijama, za razliku od Ivana i verovatno bi bio prihvatljiv svim stranama.
 
0

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.vdial.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 19:22 - pre 240 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
1. moderatori foruma naprave FAQ i pokriju sva pocetnicka pitanja odgovorima i korisnim linkovima
2. svako pitanje koje se suvise ponavlja i odgovoreno je u faq-u se brise sa foruma


Pa neke teme gde koje su se cesto postavljale smo topovali, i na mnoga pitanja stavili u FAQ pa to i dalje ljude ne sprecava da ponovo postavljaju pitanja. Nedo bog da neko koristi pretragu na forumu. Kako da ti kazem ako sve stavis u FAQ ljudi nece nista postovati forum ce ti se pretvoriti u biblioteku :))). Ja sam u pocetku brisao takve duplikate tema. A sa druge strane 90% poruka koje se posalju zasluzuju one click delete. jer su duplikati.
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 19:31 - pre 240 meseci
Citat:
Relja:
Kada bi Advocacy imao moderatore koji će da se trude da rasprave ostaju kulturne i bez zajebavanja, cela stvar bi imala mnogo više smisla. Pogledajte kako je izgledao advocacy na početku, i pogledajte kako izgleda sada. Zašto je ovo jedini forum bez ikakve moderacije?


Eee, ja sam pre predlagao da imamo jednog Linux i Windows moderatora koji bi onda radili posao, samo da ne budu previše strogi, ali ništa od toga nije bilo. I sad nas ovi tamo svakih mesec dana MRCVARE da će da zatvore forum..

Ajde da mi onda počnemo sami da moderišemo da ne bi ovi ukinuli forum.

Samo da se dogovorimo: nemojte baš da ubijete forum. Mora zezanja da bude - nisam još video neki Advocacy a da nema dobacivanja i šale.

Dakle šta kažete?

Commercial-Free !!!
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.info-net.co.yu

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 19:53 - pre 240 meseci
Morali bi strozije da se moderisu forumi sa mnogo identicnih pocetnickih pitanja!!!
Nekom tipu sam odgovarao gde da skine Linux drajvere za winmodem (jedno od cuvenih pitanja) za Intel Ambient modem (jos cuvenije!)... Trazio sam Googlom intelove drajvere i nasao ih iz cuga... Trebao sam da odgovorim "Kad ja mogu na Google, mozes i ti!"
A za FAQ (when I say FAQ I mean ...:-))))))))))), to je MNOOGO dobra stvar, bas za pocetnike... Kad vide da nema labavo, morace da citaju FAQ, da pretrazuju forum...:-)))))
Ne ukidajte Advocacy.
 
0

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 19:55 - pre 240 meseci
bojane, pusti sad druge forume.. njima niko ne preti da će da ih zatvori svako malo.

Stvar je jednostavna: ili će se Advocacy moderisati ili će ovi da ga zatvore - samo je pitanje kada.

Treba to da se radi i priča završena.
Commercial-Free !!!
 
0

Bojan Basic
Novi Sad

SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
195.252.80.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 19:56 - pre 240 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Pa zašto ga ti ne moderišeš? Koliko vidim ne učestvuješ u diskusijama, za razliku od Ivana i verovatno bi bio prihvatljiv svim stranama.

Pa dobro, ćale, to je tvoje mišljenje, ali nekako osećam (zapravo siguran sam) da ima onih koji bi se bunili. Što se mene tiče nisam ni za ni protiv, forum mora imati moderatora koji nešto radi a da li sam to ja ili neko drugi sasvim je svejedno. Jedino odmah mogu da kažem da ukoliko ja postanem moderator ovaj forum će postati upravo ono što piše u opisu i u pravilima. Dogovorite se lepo ko će da ga moderiše, kao što sam kažeš najbolje je da bude neko nepristrasan, najlogičnije je da sami izaberete tog moderatora, ja mogu da prihvatim taj posao ali ako se ostali ne slažu može da bude i bilo ko drugi.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
0

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Rešili da nas ukinu.13.08.2004. u 20:40 - pre 240 meseci
Procitah svasta u ovoj temi. Ostavite Advocacy na miru. Nijedan vam argument ne drzi.

JaFreelancer.com
 
0

[es] :: Advocacy :: Rešili da nas ukinu.
(Zaključana tema (lock), by Bojan Basic)
Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 9218 | Odgovora: 70 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.