Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)

[es] :: Advocacy :: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 18308 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 19:38 - pre 241 meseci
Citat:
Meni je MSIE stalno padao na XP, i dešavalo se često ceo sistem da povuće.


Meni je čaša soka stalno padala na tastaturu i dešavalo se da povuče za sobom ceo sistem. Otad ne koristim Windows.


[Ovu poruku je menjao popeye dana 23.07.2004. u 21:52 GMT]
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 19:38 - pre 241 meseci
Tebi bi, Gojko, bolje bilo da prebaciš ES na Windows pa da imaš malo bolji uptime, nego što se ovde zajebavaš po Advocacy forumu.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.com

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 19:42 - pre 241 meseci
Jeste, kod špiuniranja smo narano ;) Ne možeš reći da to nije bitno. A to što ste vi prijavili jedan pojedinačni slučaj da je linux pukao, ne znači da generalno sistem ne valja. Mogu ja da navedem brdo slučajeva kad windows nije radio kako treba, pa šta. Iz mog ličnog iskustva mogu da tvrdim da što se stabilnosti tiče, linux ne kaska za vindowsom nikako, već je i daleko ispred njega. Sad što ima programa i drivera koji imaju bug-ove, ili su još u beta fazi pa ne rade najbolje, to je druga priča. Sa linuxom kao sistemom sam više nego zadovoljan, što sa windows-om nisam, no da ne širim temu.

Dakle to što se u nekoj situaciji linux pokazao kao sistem koji puca ne mora da znači da nije stabilan. To je ipak izdvojen slučaj, i ne treba generalizovati stvari.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.com

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 19:49 - pre 241 meseci
Sad čitam bokijev post, i mogu da kažem da nisam bio u pravu oko onih kodova što obaraju linux, Virusi nisu ništa drugo, nego nešto slično samo iskompajlirano, a morate priznati da ih ima mnogooo više na windows-u

Možda ne napadaju direktno kernel, al opet ;)
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 19:53 - pre 241 meseci
A ja tek sad Vidim da je i Sloba iz Pirota. Pa nije ni čudo da ti Linux više odgovara. Piroćanci će radije 10 puta dnevno da restartuju nestabilni Linux nego da plate Windows.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
63.125.5.*



+7177 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 19:56 - pre 241 meseci
Ovaj momci... kod od 20 linija koji se izvrsava u user modu vam rusi vas siguran operativni sistem.

Dokaze i kod imate u mojoj poruci :)

E, sad - samo vi guslajte o virusima, spijuniranju i sl... ali cinjenica je da najgluplji moguci kod koji se ne izvrsava pod kernel privilegijama urusava vas sistem :)

Mislite o tome :)

Citat:

Sa linuxom kao sistemom sam više nego zadovoljan, što sa windows-om nisam, no da ne širim temu.


Good point - samo, cinjenica da ostalih 95% korisnika PC racunara ne deli misljenje sa vama (a to je par stotina miliona ljudi) je ipak... malkice tezi argument za advocacy :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
63.125.5.*



+7177 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 20:05 - pre 241 meseci
Elem.. za 45 min se ukrcavam u KLM b747-400... nadam se da u ovom avionu ne koriste Linux i ostale pingvinske gluposti - ali za svaki slucaj sam napunio baterije na notebooku....

Ne smem mnogo da eksperimentisem sa daljinskim, mozda srusi avion .... opasan taj kernel panic :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.pristop.co.yu

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 20:14 - pre 241 meseci
Opet FUD. Mi bre, imamo dokaze koliko je Windows loš (dobro, GNU/WIndows će biti bolji, naravno). Evo na primer Boki:

Citat:
Argumente sam već izneo:

Linux je bolji od win u svakom aspektu.


Ajde da opovrgnete sušte činjenice.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu



Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 20:18 - pre 241 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ovaj momci... kod od 20 linija koji se izvrsava u user modu vam rusi vas siguran operativni sistem.

Dokaze i kod imate u mojoj poruci :)

E, sad - samo vi guslajte o virusima, spijuniranju i sl... ali cinjenica je da najgluplji moguci kod koji se ne izvrsava pod kernel privilegijama urusava vas sistem :)

Mislite o tome :)



Cudno...kod mene ne radi ama bas nista a pogotovo ne rusi Linux.
Mozda zato sto je propust veoma brzo ispravljen.
Naravno Dimkovic blatantno ignorise cinjenice da microsoft ponekad mesecima ne uspeva da ispravi bagove u svom nazovi operativnom sistemu a cesto se desava da microsoft pravi zakrpu za zakrpu za zakrpu za neki bug.
Naravno, posto te cinjenice ne spominje a ima ih ohoho daleko vise od Linuxovog tog jednog propusta onda ili se Dimkovic stvarno toliko uziveo u advocacy da non stop lupa gluposti kojih se pametan covek stidi. Da ti nije dosadno u tom M$ kampu Ivane, mogu to da razumem onda.
I kad ti Ivane prestanes sa svojih guslanjem i naricanjem onda dodji da kao ljudi popijemo pivo a ne da se ovde sluzis takvim imbecilizmima koji ti iskreno ne prilice.

Ako je i za advocacy, vise nije smesno, postao si tuzan lik Ivane.
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.com

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 20:37 - pre 241 meseci
Code:

slobodan@earth$ uptime
21:35:43 up 13:05,  1 user,  load average: 0.41, 0.45, 0.61


Resetujem 10x dnevno linux? Evo ga još radi...
I Windows bi izgurao taj uptime, ali za više nisam siguran. Ipak je Windows po pitanju čuvanja resursa na lošem glasu, što nikako ne bi ste mogli da kažete za OS koji ja koristim.

Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 20:59 - pre 241 meseci
Slobo pročitaj još jednom i čitaj, čitaj, čitaj i čitaj opet:

Citat:
Dragi Tata:
Iz intervjua sa Ken Thompsonom..
Citat:

My experience and some of my friends' experience is that Linux is
quite unreliable. Microsoft is really unreliable but Linux is
worse.

Šah-mat, paceri.


Ili ćemo možda po principu - ma šta taj zna, sad ću ja da vam pokažem moju mašinu i Linux... ;)

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 21:03 - pre 241 meseci
Jel ti znas da citas Degojs?
Citat:
My experience and some of my friends' experience is that Linux is
quite unreliable. Microsoft is really unreliable but Linux is
worse.

Cak ni iskustvo svih prijatelja...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.com

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 21:08 - pre 241 meseci
Sad sto je neko imao losa iskustva sa linux-om, ne mora da znaci da i ja imam. Ja sam recimo imao lo[a iskustva sa windows-om, koji mi jede suvise resursa, i sa vremenom pocinje da se koci i sporo radi, tako da i ja mogu da napisem takav txt.

Ja kazem da stvari ne treba generalizovati, i da ako neko ima losa iskustva sa necim, ne znaci da ih svi imaju. Ne mogu da kazem da tebi windows ne radi kako treba, al za mene mogu da kazem da uopste nisam zadovoljan windows-om.

Mada, izgleda da si ti jedan od retkih kojima windows ne pravi probleme, obicno me ljudi zovu da im pregazim windows nakon 6-12 meseci, jer pocinje da brljavi i da pravi probleme, a onda aj jovo nanovo.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 21:13 - pre 241 meseci
Sinko, možeš ti da izvrćeš koliko god hoćeš, jasno je šta je čovek hteo da kaže :)

To je ipak pametan čovek pa neće da kaže za SVE naravno, već se fino ograniči na sebe i još neke prijatelje. Šta je, da ne zna on možda znanje? :) Nije guru a? :)))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.com

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 21:15 - pre 241 meseci
Ako je tebi jasno, aj meni razjasni, molim te


Covek je rekao da linux ne valja, zato sto neka tamo aplikacija nije dobro napisana, ili nije dobro podesena. Ili je nesto drugo hteo da kaze??
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 21:19 - pre 241 meseci
Citat:
Microsoft is really unreliable but Linux is worse.


Ma šta Ken zna.. gde je on bio kad se pisao Ljinux.. :))
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.vdial.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 21:21 - pre 241 meseci
Citat:
axez: microsoft ponekad mesecima ne uspeva da ispravi bagove u svom nazovi operativnom sistemu


Hahahaha... ovo mi se svidja. :) Takozvani operativni sistem. :))))) Mada mozda uskoro i postane pravi OS kada ubace sve one GNU stvarcice. :)
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.mobtel.com

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 21:27 - pre 241 meseci
caiser, tesko, jedino neko cudo da se desi; pa to je ipak windows
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
212.200.53.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 21:33 - pre 241 meseci
Degojs, kako si poceo da nas oslovljavas sa "sinko" treba li i tebe da pocnemo da zovemo "dragi tata"? Stvarno vise ne znam sta cu od tata.
I ja pametan da se ogranicim na sebe. Linux mi radi samo tako. Pa ti se prevrci nocima u krevetu ako hoces zbog toga.

P.S. Long live Advocacy!
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)23.07.2004. u 21:34 - pre 241 meseci
Vama momci uvek preostane to da jedan drugom pričate kako Windows ne valja. Šta zna Ken, imamo mi prave gurue :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Stabilni Linux - Avionics (fala bogu - samo inflight entertainment)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 18308 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.