Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TOSHIBA L50 problem

[es] :: Laptopovi :: TOSHIBA L50 problem

[ Pregleda: 435 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Racasd62
MI-SISTEM DOO

Član broj: 348461
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon TOSHIBA L50 problem04.01.2024. u 13:06 - pre 3 meseca
Moj laptop je TOSHIBA SATELLITE L50-A-108 i imam problem.
Mašina je i5 3230M, 8GB rama, SSD disk 220 GB. Baterija je crkla, računar se isključuje odmah po isključenju napajanja ali skoro odmah, tako da ga koristim isljučivo sa uključenim napajanjem.
Problem je u tome da kada uključim ili restartujem računar potrebno je da se 2-20 sati da se podigne sistem. U početku sam mislio da je lap. crko ali sam ga jednom prilikom ostavio uključenog i on se čudom podigao. Kada se podigne normalno radi te praktikujem da ga ne isključujem, ali to nije rešenje obzirom da ga koristim na terenu i mučno je čekati, kada ti treba, 2-20 sati da se podigne i da li će.
Kada ga uključim ventilator proradi i radi sve vreme promenljivom brzinom (ubrzava i usporava), svedok se sistem ne podigne
Pitanje je da li bi zamena baterije promenila nešto sem što bi računar mogao ostati uključen i samo ga probudio kada mi treba. Nije mi jasno zašto je toliko potrebno da se butuje sa SSDa. Da li je problem sa SSD diskom i da li bi ugradnja HDDa rešila problem.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8095



+1755 Profil

icon Re: TOSHIBA L50 problem04.01.2024. u 13:30 - pre 3 meseca
Baterija nista ne reseva.

Kada se sistem konacno podigne , kako radi kompjuter ? Kakva mu je brzina ? Normalna ili ne ?

Pogledaj zauzetost sistema kada nista ne radis .

Istestiraj brzinu sa nekim uobicajenim programom tipa passmark pa uporedi rezultate sa tabelom na netu .


Ako je sa brzinom i opterecenjem kada miruje sve u redu , onda je disk u pitanju.

Ne mora da znaci da bi HDD resio problem , mozda i drugi SSD ili nesto na ploci vezano za i/o , tim redosledom .


 
Odgovor na temu

Racasd62
MI-SISTEM DOO

Član broj: 348461
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: TOSHIBA L50 problem04.01.2024. u 14:28 - pre 3 meseca
Nisam primetio da razliku u performansama kada se normalno podizao i sada kada mu treba "vremena" , svakako ću obratim pažnju na sve što si pomenuo ali je to sve,ako sam dobro razumeo, kada se podigne sistem. I dalje mi ostaje nedoumica zašto se upšte podigne posle toliko vremena a da mi ne da mogućnost ulaska u bios, samo krene i podigne se. Ako bi flešovanje pomoglo, ko će da ga uhvati.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: TOSHIBA L50 problem04.01.2024. u 17:51 - pre 3 meseca
Čupaj podatke sa hard diska dok još možeš, jer je isti jednom nogom u grobu.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 987
87.116.165.*



+60 Profil

icon Re: TOSHIBA L50 problem04.01.2024. u 20:14 - pre 3 meseca
Jesi li odradio neki antivirus ., moze i win da pukne...
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: TOSHIBA L50 problem

[ Pregleda: 435 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.