Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svetski rat u Ukrajini

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 254273 | Odgovora: 3100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.07.2023. u 13:21 - pre 10 meseci
E sad ti si pomesao dva puca .

Prvi iz avgusta 1991. protiv Gorbacova , dok jos postoji SSSR ! Komunisti protiv komunista .

U taj puc koji je trajao 2 dana Milosevic se nije mesao !

Za oktobar 1991. je bio planiran napad JNA na Hrvatsku itd. Do koga nije doslo posle pobede Gorbacova.


Ono sto je Milosevic podrzao je bila ustavna kriza iz septembra - oktobra 1993. koja se zavrsila Tenkovskim napadom na " Beli dom" tadasnje sediste Dume - Skupstine !

Pre toga se desilo sve ukljucujuci uvodjenje Sankcija od strane Rusije , kakve nijedna drzava u istoriji nije imala ! 100 puta ostrije i sveobuhvatne od onoga sto Rusija danas ima !

Znaci Jeljcin je vec odavno pre podrske bio otvoreni Neprijatelj Srbije !


Da zadnjih 5 minuta je pokusaj " Pranja" Rusije . Poznata prica o Gorbacevu i Jeljcinu ! Drugi deo tih 5 minuta gde se pominje Hrvatska i Bosnjaci je analogija desavanja sa kraja II svetskog rata i Bugarske ! Kada je SSSR armija dosla do Dunava , Bugarska je odmah kapitulirala i istog dana objavila Rat Nemackoj ! Bugarska armija gotovo da nije ni ucestvovala u II s. ratu i bila je u punoj snazi i netaknuta !

Za ceo II s. rat na strani Nemacke Bugarska je imala oko 2.000 poginulih vojnika mahom u kojekakvim nesrecama , na okupiranim teritorijama Srbije i Grcke ! Tu i tamo po koji ubijen Bugarski vojnik , dok je Bugarska pocinila Strasan Genocid u II s. ratu protiv Srpskog naroda !!

Tada posle kapitulacije nastaje 2. faza rata za Bugarsku i dobija naredbu sa svom svojom armijom predje u napad na Nemacke snage koje se nalaze u Bugarskoj a da posle toga nastavi borbu protiv Nemaca na teritoriji Jugoslavije ! BUgarska armija koja je tada mnogo jaca i opremljenija od " partizanske" , vodi veliki broj bitaka o tome se ne pise kod nas , protiv Nemacke i ucestvuje cak i na Sremskom frontu !

Ukipan broj poginulih Bugarskih vojnika u toj drugoj fazi je oko 20.000 ! Znaci 10 puta vise nego u fazi saradnje sa Nemackom !


U tih 5 minuta autor nije dosledan jer prvo prica da ta Rusija nije ova Putinova , a na kraju posteno priznaje da se Putinu ne moze verovati , sto je kontradikcija u Pranju Rusije !
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
185.13.107.*



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.07.2023. u 13:51 - pre 10 meseci
Citat:
B3R1:
Jedino se u toj pricici zaboravlja cinjenica da je sam Sloba direktno zabio noz u ledja Jeljcinu (cuj noz - to su vise bile dzepne manikir-makazice), time sto je avgusta 1991. podrzao onaj neuspesni puc one pateticne grupice sovjetskih komunjara, koji su pokusali da smene Gorbacova i Jeljcina. Cak se secam i kada su na nekom dnevniku procitali Slobin telegram podrske. Da bi se par dana kasnije Gorbi i Jeljcin pojavili niotkuda, a Sloba je ispao krelac.

Da je to jedino što se zaboravlja to bi još i bilo super...
Srbija/Jugoslavija se od prvog dana svog postojanja ponaša kao ljuti protivnik Rusije, a pri tom nije uspela da uspostavi jako prijateljstvo ni sa jednom velikom silom, vec naprotiv, sticajem okolnosti pokvarila je sva teškom mukom stečena prijateljstva. A očajnički nam treba podrška barem jedne velike sile, pa se hvatamo za slamku, nazivamo bratom Putina, Sija, Klintona, Trampa i otprilike svakog ko se tome aktivno ne opire. Krajem 19og/početkom 20og veka rusija je naravno podržavala srbiju i bugarsku i naginjala ka tom nekom pravoslavnom savezu koji je trebao da oslobodi pravoslavne teritorije pod austrougarskom. Ali ne, austrougatska i engleska su gledale da to nekako posvadjaju, pa su srbiju nagovarale na ratove protiv bugarske, čime je srbija rekla ne tom pravoslavnom bratstvu, ratove je uglavnom gubila a sebi pribavila višedecenijskog neprijatelja željnog osvete - Bugarsku. To joj se kasnije par puta obilo o glavu, ali da idemo redom... Po uspostavljanju boljsevičke rusije, srbija/jugoslavija je naravno bila žestoki protivnik tog režima, što praktično znači i te države. Uz svo razumevanje situacije moramo priznati - neprijateljstvo je imalo smer od srbije ka rusiji, a ne obrnuto. Potom 1948-e, sfrj se okreće protiv sssr, odnosi se totalno pogoršavaju, čak se otvara mogućnost rata. I potom na kraju komunističke vlasti to što si pomenuo - srbija četvrti put zabija nož u leđa ruskoj vlasti/režimu/državi. Tu je naravno još jedno neprijateljstvo koje kompletira vek neprijateljstva srbije ka rusiji (ređe i obrnuto) a to su isporuke oružja ukrajini, koje traju od 2014. Ko ima ovakve prijatelje kakvi smo mi, neprijatelji mu uopšte nisu potrebni.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.163.*



+561 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.07.2023. u 20:44 - pre 10 meseci
Citat:
Darko Nedeljković: Da je to jedino što se zaboravlja to bi još i bilo super...
Srbija/Jugoslavija se od prvog dana svog postojanja ponaša kao ljuti protivnik Rusije, a pri tom nije uspela da uspostavi jako prijateljstvo ni sa jednom velikom silom, vec naprotiv, sticajem okolnosti pokvarila je sva teškom mukom stečena prijateljstva. A očajnički nam treba podrška barem jedne velike sile, pa se hvatamo za slamku, nazivamo bratom Putina, Sija, Klintona, Trampa i otprilike svakog ko se tome aktivno ne opire. Krajem 19og/početkom 20og veka rusija je naravno podržavala srbiju i bugarsku i naginjala ka tom nekom pravoslavnom savezu koji je trebao da oslobodi pravoslavne teritorije pod austrougarskom. Ali ne, austrougatska i engleska su gledale da to nekako posvadjaju, pa su srbiju nagovarale na ratove protiv bugarske, čime je srbija rekla ne tom pravoslavnom bratstvu, ratove je uglavnom gubila a sebi pribavila višedecenijskog neprijatelja željnog osvete - Bugarsku. To joj se kasnije par puta obilo o glavu, ali da idemo redom... Po uspostavljanju boljsevičke rusije, srbija/jugoslavija je naravno bila žestoki protivnik tog režima, što praktično znači i te države. Uz svo razumevanje situacije moramo priznati - neprijateljstvo je imalo smer od srbije ka rusiji, a ne obrnuto. Potom 1948-e, sfrj se okreće protiv sssr, odnosi se totalno pogoršavaju, čak se otvara mogućnost rata. I potom na kraju komunističke vlasti to što si pomenuo - srbija četvrti put zabija nož u leđa ruskoj vlasti/režimu/državi. Tu je naravno još jedno neprijateljstvo koje kompletira vek neprijateljstva srbije ka rusiji (ređe i obrnuto) a to su isporuke oružja ukrajini, koje traju od 2014. Ko ima ovakve prijatelje kakvi smo mi, neprijatelji mu uopšte nisu potrebni.


Nije postojao entitet koji se zvao srbija/jugoslavija, nego samo Jugoslavija, i Srbija posebno, i kao republika, a kakve veze imaju Srbija i Rusija što su neka tamo Jugoslavija i sssr bili u neprijateljstvu, nikakve, nama je rusija i naš predsednik putin u srcu i ovako i onako, šteta samo što je sila.

To kako je rusija sanstefanskim mirom navijala za pravoslavno bratstvo bolje da se ne podsećamo, takođe bih ti skrenuo pažnju da ima nas koji ne mislimo da nam "očajnički treba podrška bar jedne sile" nego da treba da održavamo prijateljske odnose sa svima. Ti što im očajnički treba podrška sile se obično začude kad i njih posle ta ista sila isiluje, đa sanstefanskim mirom, đa rezolucijom 1244, đa ovim, đa onim ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.07.2023. u 22:10 - pre 10 meseci
Darko je skoro sve pomesao !

Kada Major bolje poznaje situaciju

Ovaj deo u pocetku mozda nije Srbija/Jugoslavija , mozda misli na SRJ !

Do datuma stvaranja SRJ postoji SFRJ . Srbije nema do 2006. godine !

Niko tada nista nije pitao Milosevica , kao sto danas na primer niko nista u svetu ne pita AV-a !!

Velike sile , makar i posrnule kao raspala Rusija NEMAJU prijatelje ! USA NEMA prijatelje !

Samo ona gospodari , a ostali su Sluge - Vazali ! Tako je i Rusija radila kada je mogla ! Sada mozda trazi "prijatelje" kada je u cabru !


Zato sam vise puta pisao na Forumu da Nemacka danas Nije Sila !!

Jer ne mozes biti Sila i Sluga u isto vreme !

To svi znaju i AV , ali glumi da ne zna , pa prica da su Nemacka , UK i Francuska Sile , a zna da su to sve marionete cije konce vuce USA , ili one Lutke umesto kojih prica USA , a one samo otvaraju usta !! Sve se zna !

Pa onda ide prica za narod , Pretila mu Nemacka, pretio mu Lajcak i onaj levi portir takodje !


O ovoj prici o Rusiji , Srbiji - Bugarskoj sam ostavljao film. Ostavicu link opet jer se nije odgledalo , a dobar je jer pokazuje kakve sve Lazi se pricaju 140 godina o Srpsko - Bugarskom ratu , a postoje dokazi da je bilo sve obrnuto !!!

Taj Rat je dobijen , a ne kako Laze zvanicna istorija da je Izgubljen ! Odgledaj film pa ces da vidis sam da sve lazu !


Ovaj deo sa Boljsevicima , je tacan ! Ludi , Umobolni Kralj Aleksandar je zeleo da bude novi Ruski Car i izazivao onakvu silu !!

Deo o 1948. nije tacan ! Srbiju niko nije pitao , vec su Tito , Kardelj i ekipa pojeli g. Procitaj poslednji post sa prosle stranice i videces kako je Tito 1971. Slusao Breznjeva !! A navodno prkosio Staljinu ??

Ovo poslednje nije istina , @ Beri je pomesao dva puca !!!
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.07.2023. u 22:18 - pre 10 meseci



Na ovom kanalu ima dosta Budalastina , ali i ponesto istinito . Ovaj film prikazuje istinu ! Vredi ga pogledati, jer ove informacije ne postoje na Wikipediji ili u Zvanicnim udzbenicima ! Nego se izucavaju lazi .

Rezultati rata su takvi da se moze reci da Nije rat izgubljen !

Rat je trajao 3 dana ! Tako da se to tesko i moze nazvati ratom !
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
*.dynamic.a1.rs.



+561 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini11.07.2023. u 22:44 - pre 10 meseci
Citat:
ademare:
Kada Major bolje poznaje situaciju ;)


Zvuči nemoguće ..

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
185.13.106.*



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 05:46 - pre 10 meseci
Citat:

Nije postojao entitet koji se zvao srbija/jugoslavija, nego samo Jugoslavija, i Srbija posebno, i kao republika, a kakve veze imaju Srbija i Rusija što su neka tamo Jugoslavija i sssr bili u neprijateljstvu, nikakve, nama je rusija i naš predsednik putin u srcu i ovako i onako, šteta samo što je sila.

Em je kralj bio srbin, em je medju hrvatima i slovencima vladalo misljenje da oni premalo učestvuju u odlučivanju a srbija naginje ka diktaturi, posle rata je opet em savezna vlada bila u beogradu, em srbija izmislila pokrajine da bi imala većinu pri odlučivanju... Na kraju čini mi se da je govoreno da je srbija pravni naslednik jugoslavije, je li tako bilo?

EDIT: naravno,ako je neko propustio, jugoslavija je bila pravni naslednik srbije. Hrvatska i Slovenija nisu uopšte ušle kso države, nego su prethodno bile regioni austrougatske.

I nisam pomenuo čuveni tajni ugovor srbije i austrougatske. Po tom ugovoru srbija je faktički uvela sankcije rusiji, jer je potpisala da ništa neće prodati rusiji ili kupiti od nje a da to prethodno austrougatska ne dozvoli. I da neće ni o čemu razgovarati sa rusijom osim ako austrougarska prisustvuje.

[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 12.07.2023. u 07:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.163.*



+561 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 08:21 - pre 10 meseci
Ja mislim da su to sve bili Jugosloveni, kakav te kralj Srbin, Hrvati i Slovenci spopali, Ljubljani i Zagrebu nisam ja kriv što su seoceta normalno da je administrativni centar bio megapolis Beograd, (mada bi to mogli a možda i trebali da menjamo), ako je tajni ugovor kako može biti i čuveni u isto vreme, ili je tajni ili čuveni, "A onda je jovanka šapnula na uho brozu .." .. pa ako je šapnula de si ti bio da čuješ :) ču tajni ugovor, i šta je onda bilo - pročulo se ..
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 09:41 - pre 10 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:


I nisam pomenuo čuveni tajni ugovor srbije i austrougatske. Po tom ugovoru srbija je faktički uvela sankcije rusiji, jer je potpisala da ništa neće prodati rusiji ili kupiti od nje a da to prethodno austrougatska ne dozvoli. I da neće ni o čemu razgovarati sa rusijom osim ako austrougarska prisustvuje.




Nisi odgledao film ?

A ostavio sam ga najvise za tebe da nesto naucis !

Da si odgledao cuo bi jedan dobar deo bas o tom "tajnom ugovoru " !

Znaci kada je Bugarska prekrsila Berlinski ugovor , vec je navodno postojala ta " tajna konvencija " !

Ako je postojala i delovala , zasto Austro-Ugarska nije stala na stranu Srbije ? Vec je poturila svog Kneza Austrijanca rodjenog u Becu koji je kada su ga kasnije posle godinu dana Bugari zbacili i postavili Koburga Nemca za Kneza , vratio se u Bec i postao Oficir ?

Zar se ratni pobednici i "ujedinitelji " Zbacuju sa prestola posle 1 godine ?

Jer da je Austro-Ugarska zapretila Bugarskoj , kao sto je cesto cinilla Srbiji , rata ne bi ni bilo ! I po toj navodnoj " tajnoj konvenciji " Srbija je Austriji predala svoju " spoljnu politiku" a vidimo da ne pita Austriju da li da ide u rat ?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
185.13.107.*



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 13:07 - pre 10 meseci
Citat:
MajorFatal:
ako je tajni ugovor kako može biti i čuveni u isto vreme

Nije u isto vreme.
Prvo je bio tajni, pa prestao da bude tajni, stavljen van snage i postao čuveni (po sramoti), logično.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
185.13.107.*



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 13:15 - pre 10 meseci
Cekaj, ti negiraš da je tajna konvencija potpisana?
Kao i trgovinski ugovor koji joj je prethodio?
Zanimljivo.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.163.*



+561 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 17:23 - pre 10 meseci
Ja čak i ne znam o čemu pričaš, u moje vreme u školi gde sam ja učio nikakav tajni ugovor se nije ni spominjao, a kamoli da se učilo o njemu.

Međutim pripadnici tajne organizacije db uvek menjaju istoriju, i uvek im iskrsne tajna romansirana biografija četničkog vojvode što je pisao na wc papiru dok je čamio u zatvoru i čekao pogubljenje, a sakrio ispod cigle da stražari ne nađu.

De malo konkretnije ako može koji ugovor i konvencija, ko potpisao i sa kim i zašto, kad je prestao da bude tajni i postao čuven, i na koji način sve to mene obavezuje, ako ti danas potpišeš tajni ugovor sa nekim šta ja imam sa tim?

Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 17:58 - pre 10 meseci
Nema o tome nikakvog izvora !

Na Wiki-prdezu kao izvor informacija imaju ovakva Dva YT filma !!

Na " majke mi " bila neka "tajna konvencija " !

Jel neko video tu tajnu ? Kako izgleda ?

https://sr.wikipedia.org/wiki/...%D0%BD%D1%86%D0%B8%D1%98%D0%B0
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.47-151.wind.it.



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 20:26 - pre 10 meseci
Citat:
ademare:
Nisi odgledao film ?

Jesam, pre više meseci a i sad ponovo pošto si insistirao. I ništa, ne deluje na mene, svi ostali izvori tvrde drugačije, više ih je i ulivaju više poverenja, tako da se svodi na isto kao da ga nisam gledao.

Citat:
Znaci kada je Bugarska prekrsila Berlinski ugovor , vec je navodno postojala ta " tajna konvencija " !

Ako je postojala i delovala , zasto Austro-Ugarska nije stala na stranu Srbije ?

Nije stala na stranu Srbije zato što:
1. Ugovoroom se na to nije ni obavezala
2. Srbija je u tom ratu agresor, a ne napadnuta, tako da sve i da se austrougarska obavezala da brani srbiju od agresora taj uslov ne bi bio ispunjen
3. Srbija je u tom ratu faktički branika tursku primenom sile ka bugarskoj. Austriji je moglo biti samo u interesu da se ove tri države međusobno kolj

Bilo kako bilo, promašio si poentu. I u ovom tvom filmu par puta je naglašeno da je uzrok rata težnja srbije da osvoji Drač i Skadar i izadje na Jonsko more. To se sve uklapa sa onim što sam ranije napisao, ali pošto ti hronološki nije bilo jasno, hajde da probamo od kraja ka početku:

1. Srbija je nakon pobeda na Ceru i Kolubari imala dobre šanse da obuzda Austrougarsku, pod jednim uslovom - pod uslovom da Bugarska ne uđe u rat na strani Austrougarske.
2. Tome su prethodilebrojne loše odluke Srbije da od Bugarske stvara neprijatelja, npr. ovaj rat o kom smo pričali i balkanski ratovi.
3. Hipotetički, umesto tih ratova zamisli partnerstvo i pravoslavni savez rusija-bugarska-srbija-crna gora
4. U tom savezu države je trebalo da podržavaju međusobno uvećavanje, za početak da srbija podrži (makar prećutno ako ne aktivno) ukedinjenje bugarske, pa da potom bugarska podrži pripajanje vojvodine, republike srpske i republike srpske krajine srbiji kada na to dođe red, pa da se potom eventualno svi ujedine. Ali ne, preovladale su bolesne ambicije koje nikada nisu ostvarene.

Ali, sve je to offtopic osim činjenice da je težnja rusije za savez pravoslavnih država bila veoma dobra za srbiju, ali je srbija rekla ne, što je potom pokrenulo lavinu događaja i rezultiralo smrću polovine muške populacije.
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.163.*



+561 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 20:51 - pre 10 meseci
Sa Grčkom i Etiopijom pravoslavnim zemljama, i velikim zaokretom u ekonomiji sedamdesetih, bili bi stvarno među prvim džamahirijama zasnovanim na religiji, a izgubiti polovinu populacije u događajima gde se neka druga carstva raspadaju je stvarno redak talenat, za proučavanje, ali hej, dobili smo Jugoslaaviju, znaš ti kolika je Jugoslavija bila, veća od Srbije .. malo li je.
Nemoj da pricas?
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.service.infuturo.it.



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 20:58 - pre 10 meseci
Citat:
MajorFatal:
De malo konkretnije ako može koji ugovor i konvencija, ko potpisao i sa kim i zašto, kad je prestao da bude tajni i postao čuven, i na koji način sve to mene obavezuje, ako ti danas potpišeš tajni ugovor sa nekim šta ja imam sa tim?

Tajna konvencija je potpisana 21. marta 1881 (ili možda 28. juna 1881) i u istorijskim izvorima je poznata kao Tausent-Šiling incident. Obelodanjena je i prestala da bude tajna tek 1917. godine.
Nijedan ozbiljan istoričar (domaći niti strani) ne dovodi u pitanje njeno postojanje.
Ne obavezuje ona tebe nikako, poništili su je prvi svetski rat a i carinski rat pre njega, a i austrougarska više ne postoji.

Pomenuta je u smislu faktičkih trgovinskih i političkih sankcija Srbije prema Rusiji u kontekstu replike članu foruma koji ističe da Rusija ponekad nije bila prijatelj Srbiji, a poenta mog obraćanja je sumiranje neprijateljstava Srbije usmerenih ka Rusiji a sve u cilju jednog zaključka - mi smo bili neprijatelji Rusiji gotovo uvek kad nam se ukazala prilika da im zabojemo nož u leđa.

Ja nisam istoričar, čak istorija je jedna od oblasti nauke koje najslabije poznajem. Mislim da sam dao dovoljno informacija na osnovu kojih možeš dalje tražiti i proveravati istinitost. Prema onome što je meni poznato, tajna konvencija se smatra istorijskom činjenicom a ovo što ademare priča teorijom zavere. Teorije zavere jesu interesantne, ali ova je i offtopic, pa predlažem da je detaljnije pretresemo nekom drugom prilikom.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 21:21 - pre 10 meseci
Pogresno si razumeo post !

Rusija Ne ponekad , Nego Nikada nije bila Prijatelj Srbije !!

A to sam objasnio u postu gde sam napisao da Velike Sile Nemaju prijatelje !!

Samo sluge !

Rusija vise nije Velika sila , pa trazi "prijatelje" u Iranu i tako one koje niko normalan nece !


Uzrok rata nije bio Drac niti bilo sta drugo , Vec teznja da se suzbije Bugarska na vreme !! Srbiju nije interesovala nikakva Istocna Rumelija !!

Vec ako im prodje Ist. Rumelija bez problema , ubrzo bi zgrabili celu Makedoniju ! Ukljucujuci i Solun ! Jer je tada Grcka drzava bila daleko od Soluna oko 300 kilometara !!


Po tvom " pravoslavnom bratskom" ugovoru tzv. Sanstefanski , Bugarska izlazi na dva mora i drzi pola Albanije , izasla bi i na trece Jadransko ! Drzi celu Makedoniju i pola Kosova , Kao i Pirotski i Vranjanski okrug !!

Pa kakvo je to " bratstvo" gde cemo pola drzave da damo nekoj Fantomskoj braci ?!

I da svi tamosnji Srbi postanu Bugari !!

Bugarska je u 2 svetska rata Izvrsila Genocid nad Srpskim narodom u Srbiji jer Srbi NISU Hteli da postanu Bugari !!!!!

Al to je tebi tesko da shvatis !

Ja razumem onog @ pisca koji se deklarisao kao Bugarin ! Da je on Velicao Bugarsku i stalno drzao Bugarsku stranu ! Ali da neko ko nije Bugarin , ne znam sta si ali nisi rekao da si Bugarin . Znaci da neko ko je pri cistoj svesti , a nije Bugarin , podrzava VelikoBugarske stavove to jos nisam cuo do Sada ?!
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
*.service.infuturo.it.



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 21:31 - pre 10 meseci
Citat:
Pa kakvo je to " bratstvo" gde cemo pola drzave da damo nekoj Fantomskoj braci ?!

Pola koje države? Pola grčke, pola severne makedonije ili pola albanije? Da se ja pitam ja bi im to dao.

Citat:
Al to je tebi tesko da shvatis !

Kad je nekom teško da shvati, onda budi ljubazan - nacrtaj mu!
Uzmi kartu srbije i obeleži mi tu polovinu srbije koju je trebalo da damo bugarima. I docrtaj Srbiji RS i RSK. Da vidimo da li je zaista bilo vredno zbog toga izgobiti polovinu/trećinu stanovništva. Dok to ne pokažeš moj stav je - kamo sreće da smo makedoncima i grcima prepustili da se batrgaju sa bugarima, a srbija da preuzme republiku srpsku, republiku srpsku krajinu i vojvodinu. Ali, ne kaže džabe narodna poslovica - ko hoće veće, izgubi i ono iz vreće. Upecali smo se na mamac kao somovi i šta se tu može, nismo baš bili naročito pametni.



[Ovu poruku je menjao Darko Nedeljković dana 12.07.2023. u 22:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MajorFatal
Milija Jakic
opravljam oluke, 1337LAB
Bg

Član broj: 36595
Poruke: 1360
87.116.163.*



+561 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 21:41 - pre 10 meseci
Pa ti uvek daješ *Kosovo i Makedoniju bez mnogo pitanja, a Donbas čuvaš ko da ti je zenica oka :)

Nema taj vaš šiling to ste vas dvojica verovatno izmislili


Nemoj da pricas?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1740
151.82.12.*



+2284 Profil

icon Re: Svetski rat u Ukrajini12.07.2023. u 22:07 - pre 10 meseci
A ti si od onih koji bi uzeli do Tokija ako nekako može?

Ti makedonci i albanci ne žele da budu u sastavu srbije a ja sam protiv sile i represije, nek žive ljudi u kojoj državi žele. Svaki međuljudski odnos treba dabude na obostrano zadovoljstvo, ako jedna strana nije zadovoljna onda nema silovanja već mirno razilaženje. Isti princip važi za Donbas, veoma sam principijelan što se toga tiče. Jel bio referendum? Jeste. Volja naroda je jasna. Ako neko smatra da je bilo neregularnosti dozvoljavvam mogućnost i da se ponovi.

Stbi u Bosni i hrvatskoj su uvek želeli i žele da budu u sastavu Srbije, našom glupošću smo ih onemogućili u tome, dok smo se bavili prisilnim guranjem šiptara i makedonca u državu sa nama. Ta ruska varijanta je bila mnogo bolja od ovoga što danas imamo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svetski rat u Ukrajini

Strane: << < .. 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 254273 | Odgovora: 3100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.