Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4842 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?04.12.2012. u 11:02 - pre 139 meseci
Pozdrav! Imam neku muzičku karticu (forte media fm801-au), skuplja prašinu, pa
me zanima da li je moguće da se dovede napajanje, i da radi kao analogno-digitalni
konverter? Recimo da nađem na koje pinove ide koja voltaža, i tako dalje..
Zanima me da li može samo tako da konvertuje zvuk, ili mora da bude uključena
u računar, i da preko drajvera/softvera to radi?
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13062
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?04.12.2012. u 12:30 - pre 139 meseci
Mora u računar.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?05.12.2012. u 21:49 - pre 139 meseci
A da li neko može da mi kaže kako se dolazi do ADC-a? Jel se kupuje, ili mora da se pravi,
i eventualno gde bi bilo da se kupi (pp). Treba mi neki manji, koji bi radio na 12V, za auto..
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13062
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?05.12.2012. u 21:56 - pre 139 meseci
Citat:
brainless: A da li neko može da mi kaže kako se dolazi do ADC-a?


Šta je ADC?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?05.12.2012. u 22:12 - pre 139 meseci
Analogno-digitalni konvertor. Tražio sam po netu, ali mi uglavnom izbacuje
nešto veliko, tipa za video-studio ili tako nešto. Meni bi trebalo ovako nešto..

http://site.ambery.com/webgraph/AU-AD-Product1.jpg
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13062
*.adsl-1.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?05.12.2012. u 23:03 - pre 139 meseci
U šta planiraš da ubodeš taj ADC, i koja je matična ploča?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?06.12.2012. u 12:06 - pre 139 meseci
Dosta je komplikovana priča, u suštuni, plan je da presečem kabl koji ide od cd-šaržera u gepeku do kasetofona (fabričkog), i ostavim sve žice, osim onih koje šalju digitalni signal od šaržera do kasetofona, i tu nalemim žice da ADC-a, a iz njega običan audio kabl do telefona, plejera, šta god da svira.. Jer postoje četiri mogućnosti: 1) Da menjam fabričko ozvučenje, što mi se ne radi, jer gubim komande na volanu i centralni displej.
2) Da kupim naročit uređaj koji to sve radi, ali košta preko 100 €
3) FM transmiter, koji ima nezadovoljajući kvalitet zvuka, probao sam nekooliko, takođe i onaj adaplet u obliku kasete
4) I ovo, što mi odgovara, jer imam već šaržer. Tuner list kasotofon u renault vozilima, nažalost, ima samo digitalni ulaz.
 
Odgovor na temu

acivoj
svaštarim....
Batajnica

Član broj: 306585
Poruke: 115



+7 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?06.12.2012. u 12:24 - pre 139 meseci
Ti ustvari želiš priključiti externi izvor na auto kasetofon koji nema analogne ulaze?
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?06.12.2012. u 12:26 - pre 139 meseci
Da.
 
Odgovor na temu

acivoj
svaštarim....
Batajnica

Član broj: 306585
Poruke: 115



+7 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?06.12.2012. u 12:51 - pre 139 meseci
Nisam baš upućen u funkcionisanje Renoovog audio sistema,ali ajde da ti verujem da changer nema analogne izlaze.
Nemoj nikakve kablove seckati i ubacivati ADC jer si sa tim predlogom zeznuo i Peru Kojota Genijalca.

Moj predlog ti je da otvoriš HU,na pcb-u pronađeš pretpojačalo od kasetofona i na DS od integrirca pronađeš izlaze.
Na izlaze se oklopljenim kablovima povežeš stereo 3.5mm utičnica i imaš audio ulaz.
Da bi to radilo treba da imaš lažnu kasetu koju će kasetofon vrteti.
Ako postoji mesto na kasetofonu da se utičnica lepo uklopi,eto veselja.
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?06.12.2012. u 14:06 - pre 139 meseci
Da, hvala, to deluje dosta prostije. A da li bi mogao direktno da skinem žice sa
glave kasetofona i na njih da nakačim aux kabl, a glava da stoji tako bez veze?
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6283

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?06.12.2012. u 14:12 - pre 139 meseci
Ne. Signal treba da ubaciš polse pretpojačavača za magnetne glave.
 
Odgovor na temu

acivoj
svaštarim....
Batajnica

Član broj: 306585
Poruke: 115



+7 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?06.12.2012. u 14:13 - pre 139 meseci
Zvuk bi bio propast.Nemoj.
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?06.12.2012. u 14:18 - pre 139 meseci
Ok. Hvala puno, tražim sad šeme, pokušaću sam, ako se spetljam, potražiću profesionalnu pomoć. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13062
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?06.12.2012. u 17:55 - pre 139 meseci
Koji je Reno u pitanju kada je kasetofon u autu?
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

newtesla
Aleksander Segedi
CEO / owner
Tim011 Digital doo
N 44.69344 - E 20.38175

Član broj: 147164
Poruke: 1532
gateway.newtesla.net.

Sajt: www.knjigovodja.in.rs


+404 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?07.12.2012. u 01:04 - pre 139 meseci
A što onda ne bi kupio onu CD kasetu???


Kad, tokom pravljenja Nes kafe, umesto da uzmeš mleko iz friza tamo ustvari staviš Nes konzervu - shvatiš koliko je multitasking za*ebana i pipava rabota :)
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?07.12.2012. u 06:53 - pre 139 meseci
Citat:
brainless:
A da li bi mogao direktno da skinem žice sa glave kasetofona i na njih da nakačim aux kabl, a glava da stoji tako bez veze?


Nipošto, ja sam tako spalio mp3 player. Jesi siguran da šarzer ne šalje analogni audio signal? Sve koje sam dosad imao prilike vidjeti su imali analogni signal. Ako si sto posto siguran, onda preko kazetofona ili preko tunera. Ja sam napravio preko tunera i onda s prekidačem prebacujem.

Budući da tko više sluša AM, vidio sam i uratke preko AM-a, pa kad odabereš AM svira ulaz, samo to još nisam uspio izvesti.

A da su ti adapteri koji prave ulaz skupi, jesu. Ja sam gledao za svoj fabrički radio dodati USB/SD modul + audio ulaz, pa košta kao novi Pioneerov radio. Netko si je precjenio trud...
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13062
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?07.12.2012. u 09:00 - pre 139 meseci
Onda je najbolje da zameni ceo radio sa nekim modernim koji može da reprodukuje MP3 i da ima USB priključak.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

brainless

Član broj: 98065
Poruke: 276
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?07.12.2012. u 09:24 - pre 139 meseci
Citat:
zeoN_Rider: Onda je najbolje da zameni ceo radio sa nekim modernim koji može da reprodukuje MP3 i da ima USB priključak.


Napisao sam na početku, gubim komande iza volana, i centralni displej.

Citat:
newtesla: A što onda ne bi kupio onu CD kasetu???



Napisao sam na početku, probao sam nekoliko tih adaptera, i nekoliko fm transmitera, loš je zvuk, na kaseti generalno, a sa transmiterima kako koji,
ali generalno loš zvuk, plus mešanje stanica, kad idem negde van grada, pola vremena provedem tražeći slobodne frekvencije, i na kraju uvek završim slušajući neki radio (odustanem od traženja)

Citat:
Pioneer cdj 200: Nipošto, ja sam tako spalio mp3 player. Jesi siguran da šarzer ne šalje analogni audio signal? Sve koje sam dosad imao prilike vidjeti su imali analogni signal. Ako si sto posto siguran, onda preko kazetofona ili preko tunera. Ja sam napravio preko tunera i onda s prekidačem prebacujem.

Budući da tko više sluša AM, vidio sam i uratke preko AM-a, pa kad odabereš AM svira ulaz, samo to još nisam uspio izvesti.

A da su ti adapteri koji prave ulaz skupi, jesu. Ja sam gledao za svoj fabrički radio dodati USB/SD modul + audio ulaz, pa košta kao novi Pioneerov radio. Netko si je precjenio trud...


Siguran, jer HU nema analogni ulaz, samo s/pdif.. To je to, samo da uspem to da odradim, preko AM bi bilo super uraditi, jer ga stvarno skoro nikad ne koristim..
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13062
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?07.12.2012. u 09:32 - pre 139 meseci
Predpostavljam da je Klio u pitanju.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Može li zvučna kartica da bude DAC bez računara?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4842 | Odgovora: 25 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.