Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 14506 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 22:06 - pre 142 meseci
Kada sam otvorio pojacalo uradio sam tacno ono sto ste vi rekli. Jednostavno sam uzeo i zalemio dva lema koji ste mi pokazali na prekidac, pojacalo sam probao da povezem na stari fazon eq i pokusavao sam na miksetu ali ista stvar pocne da svira muzika tek nakon dva minuta cekanja (posle paljenja).
Svakih sekund sekund ipo se prekine zvuk i cuje se kao da se relej gasi i pali(skocka), takodje ima jos nesto interesantno recimo kad stisnem dugme koje ima na pojacalu low high meter pojacalo prestaje da prekida ali cim malo jace pojacam desava se ista stvar, pokusavao sam A i B kanal a i onu trecu opciju i uvek isto se desava.

POMAGAJTE AKO BOGA ZNATE !!
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 22:28 - pre 142 meseci
To ne bi smelo da se desava, jer ako si sve uradio kao sto predlozismo, nema sta da zeza.. Sve sto je trebalo raditi je pre trafoa,i nema nikakve veze sa samim ampom.




Znaci sve je identicno,sve si isto spojio kao i ranije,samo od kad si prelemio to,zeza? Tebi se pali zastita,a zasto to treba videti sad. Proveri koji relej stekce.(mada kad ovaj na ulazu ne spajas,nema koji drugio osim zvucnikog da stekce) hmm. Jos jednom proveri da ti nije negde zapalo lema,napravilo kratak spoj, nesto nisi otkacio,proveri kablove od zvucnika. Drzi ga otvorenog i onda probaj. Daj sliku lema i prekidaca.

Sumnjam da je nesto krepalo,garant je neka glupost.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta11.09.2012. u 22:44 - pre 142 meseci
Pogledaj kod tog drugog releja, izeri mi napone na DTC114 (verovatno ti pise samo c114 a ispod YS) mali tranzistor. Treba da imas 0V 0V i na pinu od 2sc2910 (2 komada,kod svakog STK-a) na tom pinu 2.5V. Mozes i na 2sc2910 da premeris,oni su overload detektori. Sve meri bez ulaza i izlaza.
Da,ne pitah te,kako se ponasa sprava bez izlaza i ulaza? jel sve isto?
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 07:21 - pre 142 meseci
Citat:
Euronymous:
To ne bi smelo da se desava, jer ako si sve uradio kao sto predlozismo, nema sta da zeza.. Sve sto je trebalo raditi je pre trafoa,i nema nikakve veze sa samim ampom.




Znaci sve je identicno,sve si isto spojio kao i ranije,samo od kad si prelemio to,zeza? Tebi se pali zastita,a zasto to treba videti sad. Proveri koji relej stekce.(mada kad ovaj na ulazu ne spajas,nema koji drugio osim zvucnikog da stekce) hmm. Jos jednom proveri da ti nije negde zapalo lema,napravilo kratak spoj, nesto nisi otkacio,proveri kablove od zvucnika. Drzi ga otvorenog i onda probaj. Daj sliku lema i prekidaca.

Sumnjam da je nesto krepalo,garant je neka glupost.


Ae polako , lepo sam ti rekao da sam "duduk" dzabe si ti meni napisao sve ovo .. Odma da ti kazem imam neku kinesku lemilicu od 120dinara (50w) znacio lemio sam ta 4 lema nekih sat sat ipo , znaci i to mi jezivo tesko ide , nekada sam pre radio neki servis grafickih kartica i slicno ali tamo smo imali duvaljke pa je to lako islo , ovo sada znaci popizdeo sam koliko lemilica nevalja i majke mi na kraju mi je skoro doslo da zalijem plastikom . (Sad cu ti slikati da vidis kako sam to zalemio) , nije moglo da kapne nigde kada sam ja okrenu pojacalo da stoji sa te strane .. i stvarno sam pazio posto znam da ne znam ! Sad cu da vidim da li i dalje stekce nesto , sada sto sam primetio kad sam ustao od novih simptoma je da se cuje sustanje zvucnika kada je pojacalo smanjeno do kraja , to pre nikada nisam imao , bar ne sa onim njegovim orginalnim zvucnicima.
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 07:26 - pre 142 meseci
Citat:
Euronymous:
Pogledaj kod tog drugog releja, izeri mi napone na DTC114 (verovatno ti pise samo c114 a ispod YS) mali tranzistor. Treba da imas 0V 0V i na pinu od 2sc2910 (2 komada,kod svakog STK-a) na tom pinu 2.5V. Mozes i na 2sc2910 da premeris,oni su overload detektori. Sve meri bez ulaza i izlaza.
Da,ne pitah te,kako se ponasa sprava bez izlaza i ulaza? jel sve isto?


Jel ti kontas mene da ja kucam po netu ove stvari sto ti meni govoris i onda trazim slike (naravno 200 razlicitih slika mi izbaci za jednu stvar) i onda ja to pokusavam da nadjem u pojacalu , i sta je jos veca fora posle sam skontao da ja ni nemam cime to da izmerim i kad bih hteo .. znaci moram da uzmem uredjaj ili da pozajmim od nekoga..

Da,ne pitah te,kako se ponasa sprava bez izlaza i ulaza? jel sve isto?

Ovo moras da mi pojasnis? Znaci da ugasim sta ? Sve samo da ga ostavim uplanjenog u struju? Evo on radi sada , tacnije radio je celu noc nisam ga ni gasio .. i nestekce sada , sad cu pokusati da odvrnem opet i da otvorim pa ti napisem ako skontam da se nesto desava!
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 08:07 - pre 142 meseci
Otvorio sam pojacalo (opet :P) uglavnom stekce taj relej drugi (svakih 1 1,5 sec pali gasi ) na njemu pise VB 12MBU 12VDC e sad valjda je to relej (izgleda poprilicno kao i onaj drugi :) ) Uglavnom nedaj boze da pojacam malo odma ugasi , mada mi nije jasno zasto mogu da pojacam mnogo vise kad skljocnem ono dugme "low high meter" ? Znaci bar 3 4 puta vise mogu da pojacam pojacalo i ne gasi se ?! Ali primetio sam jos jednu stvar ova dva trafo se greju vise nego obicno , znaci onako topao je ali moze se drzati ruka na njemu ali nije prijatno!
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 08:20 - pre 142 meseci
Evo me,ustadoh

Ajmo redom,korak po korak. Otvori pojacalo, ne spajaj zvucnike,a ni ulazne cinceve. Samo ga u struju i kazi sta se desava. On ima jos jedan relay,jel termalna zastita ili nesto tako, ne znam sad koji ti stekce.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 08:28 - pre 142 meseci
Brate popizdeo sam xD , Evo sad cu da radim sta mi pricas pa ti kazem sta se desava.. Znaci upalio sam ga samo u struju , i ne desava se nista! Znaci upali se i to je to .. Normalno sve..
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 08:32 - pre 142 meseci
Evo ja mislim da ovaj stekce , ali nisam siguran , napravim ja kao onaj levak od papira pa slusam ali kao da je on ..


Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 08:33 - pre 142 meseci
Mislio sam ja da je mozda kratak spoj negde , lupam na zici ili na zvucnicima , ali sam zameni i zvucnike i zicu znaci nije ni to.
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 08:33 - pre 142 meseci
Too napredak braco.

Ubodi cinceve pusti muziku.. ako radi sve normlano, onda uzmi neki drugi zvucnik i ubodi njega. Samo jedan, i nemoj ove sto si sad ubadao. Imas negde kratak spoj sigurno. Prvo prbobaj levi pa desni,ili kako hoces, nije bitan redosled.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 08:35 - pre 142 meseci
E jbg-a on stekce i bez zvucnika?!
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 08:35 - pre 142 meseci
Da..to ti je taj relej od zastite.Znaci menjao si zvucnike i isto?

Kad ubodes cinc stekce?
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 08:37 - pre 142 meseci
Da znaci samo sam mu dao signal i pojacao malo na mikseti i opet pocinje da stekce znaci bez zvucnika.. t.t
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 08:39 - pre 142 meseci
Znaci krepalo pojacalo?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 08:40 - pre 142 meseci
A kad prekidac iskljucis, i spojis onaj EQ i sve po starom kako si ranije spajao,isto stekce?
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 08:42 - pre 142 meseci
Bogami stekce i onda .. I ja sam to odma probao , reko da nije do toga .. Znaci isto radi i sa eq..
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 08:56 - pre 142 meseci
Imenjace si tu ili si odustao? Da znam dal da se pokupim i nosim kod majstora ili da se igram jos malo?
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

Euronymous
Aleksandar Nikolic
Zamenik rukovodioca tehnickog odeljenja
Kopernikus RTV Sid, APEL SS
Šid

Član broj: 45484
Poruke: 980
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 09:08 - pre 142 meseci
Tu sam,buljim u sematiku.

Nemoj kod majstora,oderace te. Ne znam koliko ti je hitno to sve (ne znam jel stefan imao takvo pojacalo) sta on ima da kaze. Jel imas nekog frenda ko se malo vise razume u to od tebe,da pogledate zajedno,da proveri te tranzistore sto sam ti rekao oko releja? Sumnjam na njih ili na negde kratak spoj. Od onog prespajanja,nema sanse da se izjalovi nesto.
I reject your reality and substitute my own.
 
Odgovor na temu

Ucenjivac
Roker sa Morave
Sve sto je posteno radim da zaradim!
Tu sam blizu

Član broj: 289268
Poruke: 265
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta12.09.2012. u 09:30 - pre 142 meseci
Imao je stefan takvo pojacalo ali nzm da li ga jos uvek koristi .. Seca se pre na forumu da sam citao da se on raspitivao za tog sharpa jel nesto nije radio pa ga je on popravljao ali pre 2 godine mozda .. ko zna dal ga jos uvek ima .. Pa ono otkud znam .. nije mi toliko hitno .. Ae mi samo odgovori na ovih nekoliko pitanja ako znas ...Imam 3 drugara ali su svi zapalili preko da rade ..

1.) Jel ja smem sad njega da koristim ovako kuci da mi svira u tihoj varijanti ili ne? (ako smem onda mi nije bas toliko hitno , inace mi treba za sledeci vikend)
2.) Jeli a kakvu savrhu ima to dugme low high meter na pojacalu? I kako to da kada ga kliknem da moze 4 5 puta jace da svira? U cemu je stos sta to radi?
3.) Ono drugo pojacalo Apex h900 kada prikljucim na miksetu jel ja smem njega da pojacam do kraja? Mislim na pojacalu da okrenem do kraja a na mikseti da pojacavam? Posto ako nije pojacano do nekih 80% jako se slabo cuje kada pojacavam na mikseti..
4.)Realno koliko kesha moze da mi uzme majstor za ovo?
5.)Imao sam jos neka pitanja ali sam zaboravio jbg-a :P
Nemoj nista silom , uzmi veci cekic!
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Potrebna pomoc / Pojacalo Zvucnici /Binovi /Mikseta

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 14506 | Odgovora: 109 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.