Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kreacionisticka teorija dokazana odavno

elitemadzone.org :: MadZone :: Kreacionisticka teorija dokazana odavno

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24173 | Odgovora: 185 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 20:53 - pre 146 meseci
Kako to mislis "Nije stvorio nista"? Stvorio je ideju, teoriju koja najbolje i koja odlicno opisuje ovaj svet.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
...tor.exit.server.torland.me.



+78 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 20:58 - pre 146 meseci
Citat:
3way:  Stvorio je ideju, teoriju koja najbolje odlicno opisuje ovaj svet.



Jednoga dana ces shvatiti koliko je suludo izgovoriti da je neko stvorio ideju. Kao sto postoji zabuna da li mi otkrivamo ili stvaramo matematiku. Ali dobro si rekao da on opisuje ovaj svet.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 20:58 - pre 146 meseci
Citat:
3way: Kako to mislis "Nije stvorio nista"? Stvorio je ideju, teoriju koja najbolje odlicno opisuje ovaj svet.


Ne trudi se. Neki ljudi ne žele da shvate šta je to hipoteza u nauci, a šta je teorija i kako uopšte funkcioniše naučna metodologija. Kao što ne kapiraju da se evolucija ne bavi niti nastankom svemira niti nastankom života uopšte, i da se time bave neke sasvim druge naučne discipline.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:03 - pre 146 meseci
Citat:
Booxxter: Jednoga dana ces shvatiti...


Znam, znam...jednog dana, kada otvorim um, kada prihvatim nesto drugo od onoga sto nam serviraju, itd...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.anonymizer.ccc.de.



+78 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:03 - pre 146 meseci
Citat:
vlada131: Ne trudi se... ne kapiraju da se evolucija ne bavi nastankom života uopšte, i da se time bave neke sasvim druge naučne discipline. :)



Dakle ti si razdvojio logiku teorije evolucije od nastanka zivota. Razdvojio si ih u razlicite naucne discipline, i mi to ne kapiramo i ne zelimo da shvatimo.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:04 - pre 146 meseci
Nije on razdvojio. To i jesu 2 razlicite stvari.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.anonymizer.ccc.de.



+78 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:05 - pre 146 meseci
Citat:
3way: Nije on razdvojio. To i jesu 2 razlicite stvari.



I nemaju nikakve veze jedno s drugim.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:07 - pre 146 meseci
Citat:
Booxxter: I nemaju nikakve veze jedno s drugim.


Da li imaju ili nemaju, nebitno je. Sa gledista evolucije uopste nije vazno kako je zivot nastao.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
...tor.exit.server.torland.me.



+78 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:09 - pre 146 meseci
Citat:
3way: Da li imaju ili nemaju, nebitno je.



Pa bas lepo.

Citat:
3way:Sa gledista evolucije uopste nije vazno kako je zivot nastao.


A jel vazno kako je covek nastao?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:10 - pre 146 meseci
Vazno je. Ali ne za pricu o evoluciji. Hocu reci - nije 'nastao'.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
...tor.exit.server.torland.me.



+78 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:11 - pre 146 meseci
Citat:
3way: Vazno je. Ali ne za pricu o evoluciji.



Dakle za pricu o evoluciji, nije vazno kako je covek nastao. Dobro.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:12 - pre 146 meseci
Citat:
Booxxter: Za pricu o evuluciji, nije vazno kako je covek nastao. Dobro.


Ispravio sam se. Ponela me prica o nastanku zivota. Zivot nije nastao kada je covek nastao.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.anonymizer.ccc.de.



+78 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:20 - pre 146 meseci
Citat:
3way: Ispravio sam se. Ponela me prica o nastanku zivota...


Zanela me svetla velikoga gradaa...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:21 - pre 146 meseci
Pa kad se tako lako skace sa teme na temu, nije ni cudo da ljudi svasta pisu. Te evolucija, te nastanak zivota, te nastanak ljudi, te kako smo sitni u odnosu na Svemir...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:24 - pre 146 meseci
Citat:
Booxxter: Dakle ti si razdvojio logiku teorije evolucije od nastanka zivota. Razdvojio si ih u razlicite naucne discipline, i mi to ne kapiramo i ne zelimo da shvatimo.


To i jesu različite naučne discipline.

Evolucija - bavi se razvojem već postojećeg života, ne ulazeći u to kako je nastao.

Abiogeneza - bavi se samim nastankom života. Ovo je inače relativno mlada naučna grana. Oko nastanka života postoje različite hipoteze, ali naučna teorija još uvek ne.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.anonymizer.ccc.de.



+78 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:28 - pre 146 meseci
Citat:
vlada131: To i jesu različite naučne discipline.

Evolucija - bavi se razvojem već postojećeg života, ne ulazeći u to kako je nastao.

Abiogeneza - bavi se samim nastankom života. Ovo je inače relativno mlada naučna grana. Oko nastanka života postoje različite hipoteze, ali naučna teorija još uvek ne.


Citat:
3way: Pa kad se tako lako skace sa teme na temu, nije ni cudo da ljudi svasta pisu. Te evolucija, te nastanak zivota, te nastanak ljudi, te kako smo sitni u odnosu na Svemir...


Ovo je divna tema. Fasciniran sam. A sve ove stvari koje si nabrojao su razlicite teme, nemaju veze jedna s drugom, i sa nasom percepcijom stvarnosti:

Citat:
3way: Te evolucija, te nastanak zivota, te nastanak ljudi, te kako smo sitni u odnosu na Svemir...


Bas lepo studiozono i analiticki pristupate temi, sa sve, relativno mladim naucnim granama. Sto bi rekao her Zika.


Dobro.

 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:31 - pre 146 meseci
Citat:
Booxxter: Ovo je divna tema. Fasciniran sam. A sve ove stvari koje si nabrojao, nemaju veze jedna s drugom, i sa nasom percepcijom stvarnosti:


Pa otkud onda u ovoj temi :):) Mislim, ja ih nisam spominjao :))
E sad, sta ima veze sa nasom percepcijom stvarnosti, to je vec totalno 18. prica. Intersantno je i to da je taj 'argument' jedno od omiljenih pomagala protivnika evolucije i nauke uopste.

Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

brainbuger

Član broj: 9647
Poruke: 440
67.211.127.*



+52 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:33 - pre 146 meseci

@Booxxter :

Samim nastankom života bavi se abiogeneza, ona ne ulazi u oblast teorije evolucije ali nije sad baš bi da su njih dvoje odvojeni kao nebo i zemlja :) Teorija abiogeneze je do danas dala i te kako interesantne i fino potkovane odgovore kako je život mogao nastati. Dakle, jeste, u pitanju su uglavnom kompleksni biohemijski procesi.

Neorganska i organska hemija su samo podele u nauci koje smo mi ljudi napravili da bi lakše izučavali stvari. Što se tiče Univerzuma, postoje samo jedna te ista materija koja evoluira u kompleksnije strukture.

Šta je sad tu po tebi problem ? Jel to objašnjenje možda toliko naivnije i smešnije od tvrdnje da je nekakav bradonja iz nebesa stvorio i Zemlju i sav živi svet na njoj u samo 6 dana ?!
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.ftth.xms.internl.net.



+78 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:34 - pre 146 meseci
Citat:
3way: Pa otkud onda u ovoj temi :):) Mislim, ja ih nisam spominjao :))
E sad, sta ima veze sa nasom percepcijom stvarnosti, to je vec totalno 18. prica. Intersantno je i to da je taj 'argument' jedno od omiljenih pomagala protivnika evolucije i nauke uopste.





Ja ne drzim stranu protivnicima nauke, ali i ne priklanjam se onima koji debiloidnim teorijama pokusavaju da objasne kompleksnost fizicke stvarnosti. I te teorije nazivaju- nauka.
 
Odgovor na temu

Booxxter

Član broj: 292944
Poruke: 26
*.ftth.xms.internl.net.



+78 Profil

icon Re: Kreacionisticka teorija dokazana odavno10.05.2012. u 21:36 - pre 146 meseci
Citat:
brainbuger: @Booxxter :

Samim nastankom života bavi se abiogeneza, ona ne ulazi u oblast teorije evolucije ali nije sad baš bi da su njih dvoje odvojeni kao nebo i zemlja :) Teorija abiogeneze je do danas dala i te kako interesantne i fino potkovane odgovore kako je život mogao nastati. Dakle, jeste, u pitanju su uglavnom kompleksni biohemijski procesi.

Neorganska i organska hemija su samo podele u nauci koje smo mi ljudi napravili da bi lakše izučavali stvari. Što se tiče Univerzuma, postoje samo jedna te ista materija koja evoluira u kompleksnije strukture.

Šta je sad tu po tebi problem ? Jel to objašnjenje možda toliko naivnije i smešnije od tvrdnje da je nekakav bradonja iz nebesa stvorio i Zemlju i sav živi svet na njoj u samo 6 dana ?!



Zasto banalizujes temu sa bradonjama? I to sto su tebi potkovani odgovori, to je selektivno prihvatanje matematike. A to je nedopustivo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kreacionisticka teorija dokazana odavno

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 24173 | Odgovora: 185 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.