Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko podataka - autosum i filter

[es] :: Office :: Excel :: pomoc oko podataka - autosum i filter

[ Pregleda: 1836 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

batana
komercijala
beograd

Član broj: 193568
Poruke: 27
*.eunet.rs.



Profil

icon pomoc oko podataka - autosum i filter07.08.2011. u 12:21 - pre 154 meseci
Pozdrav svima,
Molim pomoc oko primera koji je prikacen uz poruku.
Naime treba mi da se redovi koji su crveni automatski nekako obradjuju, tj da se istovarene kolicine u odnosu na br.otpremnice sabiraju, a da se kolone A, B, C prepisuju. Potom treba da mi da samo ostanu filtrirane kolicine sa datumom, otpremnicom, ukupno utovarenom i istovarenom kolicinom, kao sto sam prikazao u sheet2
Molim za pomoc.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

himera149
--

Član broj: 10040
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: pomoc oko podataka - autosum i filter07.08.2011. u 23:20 - pre 154 meseci
Ne želim da pametujem ali mislim da ideš pogrešnim putem.

Nije nemoguće i na način kako ti želiš ali mislim da bi trebalo malo preurediti unos podataka u excel

Evo ti primer- imaš dva nova sheet-a (lista - strane)

U sheet-u "Podaci" sam izbacio crvene redove - bespotrebni su

U Sheet-u "PIVOT" je rešenje onog što ti želiš (ako odrediš opseg tabele sa podacima svi uneti podaci u pivot tabeli se "automatski" ažuriraju)

Predlažem ti da naučiš jednu od najačiš "oružja" u excel-u - Pivot tabele
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

batana
komercijala
beograd

Član broj: 193568
Poruke: 27
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: pomoc oko podataka - autosum i filter20.08.2011. u 18:39 - pre 154 meseci
Ja idalje ne mogu da dodjem do zeljenog rezulata, u prilogu se nalazi malo potpunija tebela u Sheet1, u Sheet2 je kako treba da izgleda, tj ono sto bih ja zeleo, a u sheet3 je pivot, koji ima dosta balnk polja i kad se ukljuce jos drugi parametri vise ne izgleda ni priblizno kao sheet 2
MOlim ako neko moze neka pomogne.
Hvala
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: pomoc oko podataka - autosum i filter21.08.2011. u 00:05 - pre 154 meseci
Da bi imao dobar pregled na PIVOT Table potrebno je posložiti podatke (pogledaj attach)

Koliko sam ja shvatio ključan podatak ti se nalazi u A stupcu tj. broj vozila koje može voziti više vrsta proizvoda
Moglo bi se pomoću ove formule na ovom linku http://www.elitesecurity.org/t435179-0#2930166 ali je problem što jedan broj vozila može prevoziti više vrsta proizvoda.

Ja bi to riješio preko SUBTOTAL formulom
Uz to formatirao bi podatke sa Conditional Formating da mi se obojaju redovi za totale

na ovaj način djeluje mi pregledno i po otpremnicama a uz to imaš zbroj pojedinih vozila za određeni datum
btw: vidi attach ove poruke
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

batana
komercijala
beograd

Član broj: 193568
Poruke: 27
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: pomoc oko podataka - autosum i filter21.08.2011. u 08:25 - pre 154 meseci
@Ivek33
Hvala na odgovoru, ali to nazalost nije ono sto meni treba. U tvojoj tabeli si sabrao sve sto je vozilo prevezlo u dva dana, a podveo pod jedan datu.
Meni konkretno treba bas onako kako je prikazano u sheet2 u mom primeru, ali da se ako je moguce dopuni pivot iz sheet3 da radi kako treba.
Ukoliko neko ima resenje....
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: pomoc oko podataka - autosum i filter21.08.2011. u 12:11 - pre 154 meseci
Citat:
batana: Meni konkretno treba bas onako kako je prikazano u sheet2 u mom primeru, ali da se ako je moguce dopuni pivot iz sheet3 da radi kako treba.
Ukoliko neko ima resenje....
Hmmmm, pa onda je koliko vidim ključni podatak broj otpremnice.
Evo ti nova tablica sa Subtotal koja daje konačne zbrojeve (crveni brojevi) koji su isti kao kod tebe na Sheet2 ali sa razlikom da imaš uvid u svaku otpremnicu, a i pregled je dobar (po meni)
Ovdje je ograničenje to što svi brojevi otpremnica moraju biti upisani (vidi Sheet1)

Ako ovo ne pomogne sorry, toliko od mene.
Trenutno nemam ideja (možda bi neki macro pomogao?)
pozz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

batana
komercijala
beograd

Član broj: 193568
Poruke: 27
*.eunet.rs.



Profil

icon Re: pomoc oko podataka - autosum i filter21.08.2011. u 13:19 - pre 154 meseci
@Ivek33
Ovo je ok, samo kako da u svaki prazan red upisem jos ime proizvoda automatski. Probao sam sa automatskim popunjavanje, ali to nesto ne radi kako treba (F5, Special, Blank... itd, standardno ali ne radi).
Molim pomoc
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: pomoc oko podataka - autosum i filter21.08.2011. u 15:16 - pre 154 meseci
Citat:
batana: Ovo je ok, samo kako da u svaki prazan red upisem jos ime proizvoda
Da bi imao te proizvode moraš ih odnekuda povući. Dakle opet na Sheeet1 upiši te proizvode (plava boja)

U svakom Total redu postavi formulu
npr: u ćeliju A4 upiši =A3
Kopiraj tu ćeliju u desno

Kada to napraviš kopiraj formulu iz A4 u A6, A11 ...(u svaki total red)
Na ovaj način u Total redu imaš podatak koji se nalazi u redu iznad a time i zadovoljavaš svoje potrebe

Nakon svega klikni na svaki MINUS da sakriješ redove iznad i ostaju ti samo Total obojani redovi
Ako ti smetaju boje redova ukloni Conditional Formating
Ako ti smetaju određeni stupci postavi ih na Hiden

I na kraju dobiješ svoju željenu tablicu za printanje (be creative)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: pomoc oko podataka - autosum i filter

[ Pregleda: 1836 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.