Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako nisi poljoprivrednik, ili mesar, zašto bi radio ovo...???

elitemadzone.org :: MadZone :: Ako nisi poljoprivrednik, ili mesar, zašto bi radio ovo...???

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12006 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Ako nisi poljoprivrednik, ili mesar, zašto bi radio ovo...???26.07.2011. u 21:13 - pre 156 meseci
Citat:
milivoje t: dok se telo pileta grci, krv siklja, a kljun se otvara i zatvara na odsecenoj glavi koja lezi na podu.


Uf, kakav živopisan opis. Pa od opisa bi se mnogima zgadilo, ali kad vidiš uživo i nije toliko strašno. Ja sam kao mali imao prilike da vidim i da kokoška trči po dvorištu bez glave, dok glava otvara usta na zemlji, i bilo mi je jako zanimljivo. Jes malo neprijatno, ali bože moj, nisam vegetarijanac.
 
Odgovor na temu

huanitastaff

Član broj: 204281
212.178.232.*



+7 Profil

icon Re: Ako nisi poljoprivrednik, ili mesar, zašto bi radio ovo...???27.07.2011. u 11:35 - pre 155 meseci
Grozan posao, ali nista manje grozan nego biti hirurg. Neko mora i to raditi. Mora se nesto i jesti, tako da neko mora i zaklati zivotinje. Mene vise cudi kako neko moze raditi kao pandur u odelenju za fajtanje ljudi. Zamisli, to ti je posao. Lesenje ljudi od batina.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ako nisi poljoprivrednik, ili mesar, zašto bi radio ovo...???27.07.2011. u 18:58 - pre 155 meseci
heh, jednom prilikom posto sam isao u srednju veterinarsku skolu, ziveo sam u internatu. Sa skolske farme doneli su nam u kamionu 50-100 kokoski koje smo trebali da zakoljemo i ocistimo da imamo za klopu u internatu.

Bilo je tu dosta ljudi sa sela koji su od detinjstva klali kokoske, ali bilo je i nas iz grada. Ja sam stajao sa strane i nisam hteo da koljem, niko me nije ni prisiljavao. Ali bilo je par likova koji nisu nikad a hteli su da probaju.

Dakle bila je sledeca situacija :). Kao iz Tarantinovih filmova heheh


Dva momka, jedan je drzao kokosku na panju, a drugi je udarao sekirom, i zaklali su tako 5 kokoski. Nisu imali pojma da ona treba prvo da se valjda okrene u krug da se osamuti, i posle odsecanje glave valjda da se pridrzi na zemlji dok se ne smiri, nego su ih nabacali na gomilu, i nikad necu zaboraviti scenu gde je 5-6 kokosaka bez glave skakalo i sudaralo se, a krv sikljala na sve strane :). Veoma odvratno. Razredni staresina je odlepio
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Ako nisi poljoprivrednik, ili mesar, zašto bi radio ovo...???28.07.2011. u 00:00 - pre 155 meseci
Ovo oko pribavljanja klope mi je jasno ( šta je tu čudno ), samo ...

ne razumem ljude koji idu u lov na srnu, spraše joj dve 12 patrone u glavu i telo,
dok ona plače osetivši da je u bezizlaznom položaju !?

To neki zovu sportom ili nadmudrivanjem sa životinjom ili šetnjom po prirodi ili druženjem...

Doduše i drug Stari je voleo da rešeta divokoze i srne.

Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Ako nisi poljoprivrednik, ili mesar, zašto bi radio ovo...???28.07.2011. u 09:34 - pre 155 meseci
To sa klanjem pilica, meni uvek izmami smeh jer se setim reakcije mog dede. :)
Kad sam bio mali isao sam kod babe i dede gde deda s vremena na vreme zakolje po koje pile.
Deda uzme pile i sekiru. Uhvati pile malo ispod vrata, stavi ga na panj i zamahne sekirom. Nakon toga samo baci pile po strani koje tako bez glave trci po dvoristu neko vreme, a iz vratne arterije siklja krv. A glava stoji na panju i kljun se otvara i zatvara k'o sto je neko vec opisao. A deda na sve to sekirom pomera glavu sa panja, uzima drugo pile i ne okrecuci se kaze:"Pazi da te ne isprska." :)
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Ako nisi poljoprivrednik, ili mesar, zašto bi radio ovo...???28.07.2011. u 15:00 - pre 155 meseci
nemoj da pricas da ti "izmami osmeh". Nisi "IN"... Treba da kazes, "ah fuj, grozota" i podignes rucicu feminizirano.
 
Odgovor na temu

Wajda.W
Vladimir Vajda
Zrenjanin

Član broj: 127039
Poruke: 323
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Ako nisi poljoprivrednik, ili mesar, zašto bi radio ovo...???29.07.2011. u 10:36 - pre 155 meseci
@CoyoteKG
Nisam "IN"? :(
Ah, steta, onda moram pod hitno da poradim na tome...
Hvala sto si mi skrenuo paznju na to. :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ako nisi poljoprivrednik, ili mesar, zašto bi radio ovo...???

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 12006 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.