Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Borin Studio-SE "44250 izvedba"

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Borin Studio-SE "44250 izvedba"

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77503 | Odgovora: 428 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ziki2
Domagoj Zirdum
Bookmaker, Tipico

Član broj: 197190
Poruke: 239
*.posluzitelji.net.



+17 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"31.07.2011. u 15:39 - pre 156 meseci
Jedva čekam prvo uključenje i spajanje na zvučnike

Mene je zaledio prostor koji sam vidio i čuo!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"31.07.2011. u 15:50 - pre 156 meseci
Ma početnik sam ja i nemam neke zvučnike...





"chop your own wood and it will warm you twice..."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"31.07.2011. u 16:22 - pre 156 meseci
...ali unio sam ga u kuću i evo ga slušam već oko sat i po! ne znam da li je do samog napajanja (-nikad nisam imao ovoliki kapacitet kondezatora ranije u bilo kojem pojačalu),uzeću u obzir i da su mi zvučnici loši,da visoki tonovi ni kod jednog od ova tri pojačala nikad mi nisu bili pod znakom pitanja,ali rekao bi da u odnosu na dogc-mk3 i SymAsym ima dosta dublji bas,a što se srednjih tonova tiče-pa evo ovako:nekoliko puta sam utišavao pojačalo jer mi se činilo da još nešto svira u pozadini (mislio sam da mi mobilni zvoni!) ali ništa se nije drugo čulo osim baš tog mog najnovijeg pojačala STUDIJA-SE! Prenerazio sam se da to ranije nisam čuo,čak i pomislio da mi se sva tri-četiri puta nešto "pomantalo" po glavi pa da nisam čuo to što sam čuo. Uslijedila je druga,treća,četvrta pjesma i malo-malo ista stvar se dešavala-u stvari sam samo čuo nešto što ranije nisam čuo u tim pjesmama! Da,mnogo je detaljnije sve,duž cijelog spektra(evo je jedna "nova" gitara u pjesmi Nikole Pejakovića "disko u našem gradu...",nije ranije bila tu! ) počevši od basa,prako srednjih do visokih. Baš bi rekao da ovo pojačalo voli da se druži sa gitarom jer jako lijepo zvuči preko njega! Svako malo me oduševi ovaj studio,svakom novom pjesmom koju sa njega čujem(evo ih neke orgulje,ni one nisu bile u ovoj pjesmi koju sad slušam Pejaković i "milc´joner" ),pitam se tek šta bi bilo da imam neke dobrane zvučnike koji daju mnogo više detalja!?? Ne znam kako-zašto ali imam utisak da ovo pojačalo ima snage da brda pomjera,ništa mu ne staje na put a da ga ono ne može odsvirati! Opet kažem ne znam da li to duguje snažnim kondezatorima i pristojnom trafou ali ova snaga basa koju grune na zvučnike nakon sekcije visokih(david guetta-love is gone,vidjeće se u snimku (2) sa youtube-a) kao i evo u ovoj (opet Pejaković-"Virio sam dok se mama kupa") ponekad prosto zaprepasti! Nikako čovjek ne očekuje ovo što ga dočeka! Evo pišem i slušam i mislim da bi mogao pisati još ko zna koliko jer..jer...jer....(evo orgulje zvuče kao da sam u crkvi...)


prvo uključenje na izvor zvuka i zvučnike-doslovno prvi put! http://www.youtube.com/watch?v=G8zag9ONhmI na "Atomcima je proradio! fenom sam zagrijavao hladnjak da vidim hoće li se uključiti ventilator-i jeste!

prva pjesma preko predpojačala clepsidra i kaset-deka,druga preko Borinog RIAA i gramofona,pojačano skoro "do panja",a onda smo kasnije sam smakao panj i puštao sa računara... http://www.youtube.com/watch?v=3sdI-F7HfiY ne znam da li će kamera zabilježiti prelaz sa ovih visokih tonova u pjesmi Davida Guette-Love is gone,ali to je taj prelaz u kojem mi je pojačalo prvi put pokazalo koliku rezervu energije ima i koliko je spremno da je bezobrazno iskoristi! evo sad i ja prvi put slušam snimak...ide...4.55 je vrijeme toga,čuje se ali ni približno tako i toliko koliko uživo... ma da,čisti bezobrazluk, sedmi minut pa na dalje i "nightwish"...

I treći snimak,joj kako mi je žao što tehnika ne prati jedna drugu i što se ne može uspješno prenijeti kako je sve to zvučalo ovde kod mene u dnevnom boravku... http://www.youtube.com/watch?v=WOqAUKGLL7Y baš šteta! još nešto,poprilično sam ga "ložio" ali ne pokazuje znake neke pretjerane želje za pregrijavanjem,rekao bi da se poprilično malo grije a baš sam ga pratio,malo-malo pa sam ga pipkao. ipak,prvo mu je bilo palenje! 6:25 opet druženje sa gitarom,ovaj put uz metaliku i ponovno pokazivanje naklonosti ovom instrumentu-makar sa ovih mojih kutija.

Ove ću noći naći blues...


VELIKO VAM HVALA BORIVOJE JAGODIĆU! još jednom ste usrećili ovog maloga čovjeka,mnogo...





[Ovu poruku je menjao 44250 dana 31.07.2011. u 17:45 GMT+1]
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"31.07.2011. u 17:08 - pre 156 meseci
Pitam se kako li zvuče pojačala za koja kažu da su bolja i od ovog studio-se,imaju li ona ovoliko rezerve snage,čistoće,svega...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
77.238.220.*



+39 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"31.07.2011. u 17:13 - pre 156 meseci
Eto ti nama nisi vjerovao,a sada samo uzivaj.Joj da si blize da ti poslajem neke "prave"kutije.:))
NARAVNO HVALA VELIKOM GOSPODINU Dr.BORI!!!!!!!!
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

ziki2
Domagoj Zirdum
Bookmaker, Tipico

Član broj: 197190
Poruke: 239
*.posluzitelji.net.



+17 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"31.07.2011. u 17:30 - pre 156 meseci
Baš to što si rekao, gitara je na Studiju savršena. Probaj malo ženske vokale :)

Velike čestitke na uspješnom radu. Šta ćemo dalje? :) Super mi izgleda, podsjeća na space ship sa tim hladilima. Baš mi se sviđa. Ima li bruma?
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"31.07.2011. u 17:48 - pre 156 meseci
Neka vrsta enterprajza a? Sila zakon mijenja,a ja sam samo želio da iskoristim na najbolji način to što sam imao i evo ga... Nema bruma ali ima nešto što me iritira na jednom kanalu. Čuje se kao da je negdje neki loš spoj i to stvara zvuk gotovo isti kao i šuštanje gramofonske ploče,pri tom se membrana zvučnika tog kanala lagano i skoro neprimjetno izdiže. Moraću to pogledati i otkloniti! Samo šuštanje nije konstantno već se pojavljuje kad ono hoće,sporadično i ne zavisi od drmusanja i vibracija,kao da negdje nešto procuri ili nešto slično,nemam pojma... Nemam predstavu od čega bi to moglo biti. E da,i pojavljuje se na jednom kanalu,drugi je ok. Inače i pored toga kad se pojača pojačalo radi perfekt! Sama kutija će doživjeti još i jedno farbanje najverovatnije u crno,mislim da će se dobiti na estetici mada meni je lijepa i ovako,ima mi neku svoju draž.
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

Stefan117
Vazduhoplovni Inzinjering
Wing d.o.o.

Poruke: 796
*.mediaworksit.net.



icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"31.07.2011. u 17:58 - pre 156 meseci
Svaka cast Aleksandre, ovo mnogo dobro izgleda a jos pogotovu cuje...!!!
Sve pohvale za rad i trud ulozen u njemu, sta da ti kazem drugo.., uzivaj u njemu...!!! Extra se cuje pa cak i preko snimka...

Pozdrav...!!
 
Odgovor na temu

kan042
Nebojša
Mostar

Član broj: 175364
Poruke: 352
77.221.25.*



+2 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"31.07.2011. u 18:06 - pre 156 meseci
Bravo! Super je ispalo, uživaj.
Potraži to što pravi problem da slućajno ne napravi veći.
 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"31.07.2011. u 18:37 - pre 156 meseci
Nisam ni sumnjao :)

Svaka čast, ma rešićeš to šuškanje.

Ne znam kako se čuje to ali pogledaj jel nije do zaštite-releja...
Aca 93
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"31.07.2011. u 18:39 - pre 156 meseci
Malo sam pretjerao sa prošlim postom,zato sam ga izbrisao. Ovako to treba da izgleda:

Citat:
kan042: Bravo! Super je ispalo, uživaj.
Potraži to što pravi problem da slućajno ne napravi veći.


Evo već radim na tome,isuviše je ovo dobro da bi se sad stalo. Naći ću ja njega,mada,dobro se krije...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

mserifov

Član broj: 86649
Poruke: 789
*.PPPoE-5680.sa.bih.net.ba.

Sajt: elektronika.ba


+65 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"31.07.2011. u 19:33 - pre 156 meseci
Pojačalo je ispalo super. Mada ova kutija mi je bezveze i ovaj raspored i sve. Nekako mi se ne sviđa. Mislim kad je toliko para truda vremen ulozeno u ovo pojačalo. Kontam da to treba da izgleda profi.

Bas mi da je da slušnem taj zvuk. Mislim da je fantazija to sve. Vjerujem da je sa ovoim transformatorom i kondezatorima jako ko zemlja.


 
Odgovor na temu

1OXB
Čačak

Član broj: 40356
Poruke: 2616

Sajt: bas.elitesecurity.org


+206 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"31.07.2011. u 19:57 - pre 156 meseci
Hvala i svima vama za toliko odusevljenje koje ja vidim kao izraz postovanja prema meni i onome sto sam stvorio i podario! Studio je jedno dobro temeljito pojacalo sa dosta vrlina iako je relativno jednostavno pa recimo i jeftino u poredjenju sa onim sto moze da pruzi ako se posteno i pazljivo uradi.
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.dynamic.upc.nl.



+27 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"31.07.2011. u 22:44 - pre 156 meseci
Aleksandre kasno se javljam da cestitam. Kad nadjes i tu siitnicu zatvori kutiju slusaj par nedelja i uzivaj.


 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"01.08.2011. u 05:12 - pre 156 meseci
Komentari su sareni sto se tice izgleda kutije,drugacije nisam ni ocekivao jer je nesvakidasnja i neuobicajena pa je ili simpaticna ili je trn u oku. Naravno,nikome ne zamjeram ni trunke,cak sta vise cijenim svaciju iskrenost kao vrlinu narocito kad mi ne ide "na ruku"! Sto je najbitnije pojacalo kao pojacalo je TOP i tu nema dileme! Jutros sam se probudio sa zuljkom u oku (danas definitivno idem kod doktora) i sa jednom misli-na semi ga nema a na plocici ima jedan kondezator od 47uF50V (paralelno sa dve 1N4148 redno vezane) kojeg zato nisam narucio,pa sam u oba kanala postavio neke koje sam imao. To su jedina dva dijela koja nisam kupio potpuno nova,a nalaze se u predpojacavackom dijelu i u redu sa trimerima za simetriju i mirnu struju. Ako i nisu oni pretpostavljam da je nesto iz tog dijela. Nadam se samo da necu morati rascerupati sve da bi dosao do uzroka suskanja... Vidjecu danas kad dodjem kuci,ako mi doktor ne stavi flaster na oba oka ha ha ha ...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
77.238.220.*



+39 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"01.08.2011. u 09:03 - pre 156 meseci
Valjda nece na obadva oka:))
Ako nisat imas ruke i uzivaj,nego dc-offset???Miran ili seta ako seta nesto ti osciluje,moze biti do rasporeda u kutiji o tome je Zeon pricao.
Polako nemoj sadada ti nesto izgori.
Naravno pravac doktor pa onda polako:)))
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"01.08.2011. u 09:23 - pre 156 meseci
Evo bas sad sam u cekaonici kod ocnog. Da,seta dc-offset oko 20mV u plus i u minus. Nije fiksno toliko nego uglavnom nekoliko mV,po nekad ide vise. DC-offset seta na oba kanala,a povremeno nasumicno sustanje je na jednom kanalu. Ako je do razmjestaja unutar kutije oscilovanje na kanalu bi trebalo prestati kad ga izvadim van kutije,ako dobro razmisljam. Sta konkretno moze uticati na oscilovanje,blizina cega? Postoje li neka pravila?
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
188.127.126.*



+39 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"01.08.2011. u 11:34 - pre 156 meseci
Ipak osciluje,nije frka.
Kao prvo zastitne osigurace,izbaci napajajne,zastitu i one karafeke sa ventilatorom.Izvadi jedan izlaz te ga na miru prepipaj sa drugmi napajajnem,ulaz kratko spoji i opet sve premjeri.
Ofset mora biti "zakucan" moze biti ozicenje ili kondezatori kako su povezani.
Polako i lagano i javi sta je bilo.
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"01.08.2011. u 12:06 - pre 156 meseci
Kad sam podesavao offset moduli(plocice pojacala na hladnjacima) bili su van kutije. Na prvom sam lako podesio i dc-offset i mirnu struju,cifre su mirovale i odmah sam ga ugradio u kutiju. Drugom sam lako podesio mirnu struju ali dc-offset je malo vrludao-oko 0,3mV gore-dole. Ono sto sam prije sat i po napisao za 20mV odnosilo se na zatvorenu kutiju sa oba modula unutra i na ovom kanalu sto susti-kad susti. Inace i on se krece u tim granicama,kad ne susti.

Probacu da preispitam svaki od modula bas kako si rekao-skroz na drugom napajanju(savjet prva liga! sam bi se toga sjetio sutra-malo-sutra ) da vidim da li ce tako oscilovati i da otklonim svaku sumnju u njih. Tako cu vidjeti i da li je onaj sum posljedica tog oscilovanja ili je ipak nesto drugo u pitanju. Zatim cu presloziti raspored unutar kutije tako da kondezatori napajanja budu sto blizi jedan drugom (zeoN-ova sugestija,hvala na tome! ),a i iskopacu neke 220nF za paralelu sa njima. Raspored mi dosta diriguju hladnjaci svojim oblikom pa ventilator mora ostati ali ću njegovu elektroniku i zaštitu prebaciti na neko drugo mjesto. Jedino još nisam napomenuo da je minus od napajanja ventilatora (koji je inače napajan potpuno nezavisnim navojkom na sekundaru trafoa) vezan preko nožice ntc-a za sam hladnjak i da kutija pojačala nije vezana na masu-srednju tačku trafoa. Prespajao sam taj minus direktno na masu pojačala ali ništa u vezi sustanja se nije mijenjalo.

Gledacu da se snadjem,ovo je jedno izuzetno pojacalo koje svakako zasluzuje da proradi bez i najmanje mane-odusevljen sam njime!

Kad vec spomenuh gledanje-ono sto u Sarajevu zovu igla,u Zemunu zovu KOPLJE i time vade sponove sreca pa je pogled morao biti uprt u ali bas dobru sestru medecinsku pa mi ova ekskurzija ima i ljepsu stranu sjecanja! Sta cu,ne bi ja,takav je bio polozaj spona



[Ovu poruku je menjao 44250 dana 01.08.2011. u 13:55 GMT+1]
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Borin Studio-SE "44250 izvedba"01.08.2011. u 13:26 - pre 156 meseci
I još nešto me zanima,sad sam se sjetio- na rasporedu elemenata na pločici date su tačke napajanja + i - kao i izlaz za zvučnik(sa masom). Inače kod pojačala postoje samo te tačke ali kod ovog pored svake od tih postoji još po jedna masa što ukupno iznosi tri tačke za masu i po jedna za plus napajanja,minus napajanja i izlaz za uzvučnik;sveukupno šest žica izuzevši ulazni kablić koji nije problem i skroz je jasan. Kako ste vi povezali te mase sa napajanjem,ili ako niste radili SE verziju kako biste ga povezali-ožičili? Ja sam svaku masu odveo zasebno na čvorište masa;one dve bočne ispod plus i minus padova napajanja svaku sa po 1,5mm^2 žicom a onu što stoji uz pad od zvučnika sa duplo debljom(da ne nagađam sad presjek). Tog debljeg presjeka su žice plusa i minusa napajanja (iste su i dužine) kao i žica za zvučnik. Masu konektora za zvučnik odveo sam direktno u čvorište masa. Evo rasporeda pa ko umije neka pomogne...

(svi padovi se vide i ovde na slici Viktorovog studija,ali nigdje nisam čuo-vidjeo kako je to neko negdje već povezao)


[Ovu poruku je menjao 44250 dana 01.08.2011. u 14:44 GMT+1]
"chop your own wood and it will warm you twice..."
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Borin Studio-SE "44250 izvedba"

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77503 | Odgovora: 428 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.