Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 12480 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???19.01.2011. u 14:55 - pre 162 meseci
I mene interesuje sta ce konji iz Vlade sad uraditi, jer bi po ratifikaciji SSPa trebali da smanje dazbine na uvoz povrca, voca, semena i sl iz EU.
Takodje, trebale bi da se smanje dazbine na uvoz industrijskih proizvoda iz Srbije u EU.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???19.01.2011. u 14:57 - pre 162 meseci
Citat:
I STA SAD???

sto i do sad, nista, dok ne pocrkamo od gladi ;)
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???19.01.2011. u 14:59 - pre 162 meseci
Uvek sebi postavljam isto pitanje jer treba nekako pomoci Srbiji ili jednostavno dici ruke od nje?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???19.01.2011. u 15:01 - pre 162 meseci
Dići ruke
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???19.01.2011. u 15:03 - pre 162 meseci
ne okreci se sine ;), bezi glavom bez obzira, povuci svoje najdraze ako mozes i ne okreci se
 
Odgovor na temu

vlada131
Niš

Član broj: 222787
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



+168 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???19.01.2011. u 15:21 - pre 162 meseci
Citat:
elmagico: Uvek sebi postavljam isto pitanje jer treba nekako pomoci Srbiji ili jednostavno dici ruke od nje?


Kako da pomogneš nekome ko ne želi sam sebi da pomogne?

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???19.01.2011. u 15:27 - pre 162 meseci
Citat:
elmagico: Uvek sebi postavljam isto pitanje jer treba nekako pomoci Srbiji ili jednostavno dici ruke od nje?

Kako ti Srbiji mozes pomoci iz Basela?
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???19.01.2011. u 15:43 - pre 162 meseci
...nekima ne bi bilo dosta kad bi im neko dao Brisel na poklon...
Nikad zadovoljni.
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???19.01.2011. u 21:28 - pre 162 meseci
@DaliborP

Pa mozda mnogo vise nego neki iz Srbije. Dovoljno je da zatvorim firmu koju imam u Srbiji i 10 zaposlenih (+porodica)= 40 ljudi na ulici. O ovome dosta razmisljam jer se sigurno vise ne ispalti poslovati u Srbiji, mali su prihodi a veliko nerviranje i problemi. Sad jure i za legalni software (samo je to problem u Srbiji), pa visoki troskovi plata, pa ne redovna placanja duznika, pa los pravosudni sistem, pa ......, a mozda mogu i da otvorim jos 20 radnik mesta. a mnogo je nas koji su u ovoj dilemi.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???19.01.2011. u 22:01 - pre 162 meseci
Zatvaraj. A i ovo
Citat:
Ma najbolje da pomognemo SRBIJI da propadne 100% pa da pocnemo ispocetka

ti uopste nije losa ideja
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???19.01.2011. u 22:34 - pre 162 meseci
Ma zemlja čuda će ući u EU samo ako je Bajazit pregazi i saćera pred Bečke zidine.

U kojoj to normalnoj državi guverner nacionlne banke može da izadje pred gradjane, saopšti "da će inflacija naredih pola godine rasti a posle toga će rasti još više"? A nakon što je istresao auspuh na gradjane odšeta kao da se ništa nije desilo. I sve to gradjani-ovnovi odslušaju ćutke kao ovnovi.

Svi zakoni koji se donose u zemlji čuda služe samo da se ošišaju gradjani.
Dokaz: pogledajte svoj džep. Jel puniji ili prazniji u odnosu na prošlu godinu? A u odnosu na pretprošli? A na pre-pretprošlu? ...
Cena hleba je otišla sa 25 na 45-50 a krmci se redjaju na vizoru i pričaju o inflaciji od 10-11%. Kao da oni koji kupuju najjeftiniji hleb vijaju "mečke" i opele.

A "zakoni" se donose i donose. I gle čuda gradjani plaćaju:
- Ajde legalizacija,
- Ajde novi pasoši,
- Ajde nove vozačke,
- Ajde biometrija,
- Ajde RTV pretplata,
- Ajde duplo skuplja registracija vozila,
- Ajde ...

I, opet gle čuda, sve je "u skladu sa evropskim standardima". Pri tome "stndardizatori" nikako da primete da je prvi smrad koji Evropa neće u svojoj kući: gaženje ljudskih prava, korupcija i državni lopovluci i monopoli. A od toga 250+ AliBaba nikako da odlepe prste.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-12.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???19.01.2011. u 23:56 - pre 162 meseci
Citat:
elmagico: Ne bezim od reda i zakona....

pa strana kasnije:
Citat:
Sad jure i za legalni software (samo je to problem u Srbiji)




 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???20.01.2011. u 03:52 - pre 162 meseci
Jeli kandorus za koga ti radiš pa se kriješ iza proksija ? :)

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???20.01.2011. u 08:28 - pre 162 meseci
Citat:

Ne shvatas problematiku toga. Nije stvar u bezanju od zakona i reda, ako imas manju firmu, narocito sa desetak zaposlenih, ti ne mozes da garantujes da niko od zpaoslenih nece doneti nesto svoje i instalirati na komp. Nisi ti dovoljno velik da imas dedicated IT odeljenje koje forsira polise, kontrolise stanice i slicno, moras da racunas na ispomoc samih radnika i njihovo shvatanje ozbiljnosti te situacije. Jos narocito ako si investitor iz dijaspore i nisi tu svaki dan da micromanagujes. Ti posle mozes da kaznjavas tog zaposlenog do mile volje, to ne menja stvar da te je poreska ukebala i da ce ti odrati kozu sa ledja zbog toga. Da ne pominjemo situaciju da se zameris sa zaposlenim pa on sve to uradi namerno (instalira photoshop i zove poresko).

A od ratifikacije SSPa nemamo mi nista, mi smo vec jednostrano sa nase strane primenjivali SSP pa se nismo nesto leba najeli od njega. A dal ce da pomogne izvoz u EU, to je potpuno druga prica u koju ja iskreno sumnjam. Moras prvo nesto smisleno proizvoditi da bi ga izvozio.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???20.01.2011. u 08:46 - pre 162 meseci
Citat:
mmix
A od ratifikacije SSPa nemamo mi nista, mi smo vec jednostrano sa nase strane primenjivali SSP pa se nismo nesto leba najeli od njega. A dal ce da pomogne izvoz u EU, to je potpuno druga prica u koju ja iskreno sumnjam. Moras prvo nesto smisleno proizvoditi da bi ga izvozio.


Niti ćemo imati!
Sve i da papirologija štima, naći će prostor trgovci da uzmu kintu od krajnjeg potrošača.
Videlo se, isprobalo se...kakva god da je cena, mi trpimo i ponosno kupujemo, onako "ćutke" i simuliramo bogatog i moćnog potrošača.

Pozdrav


Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.proxyboost.nl.



+443 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???20.01.2011. u 08:53 - pre 162 meseci
^stil: "za koga ti radiš"


Za agenciju za zaštitu odojčadi:

 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???20.01.2011. u 09:13 - pre 162 meseci
Citat:
mmix

A od ratifikacije SSPa nemamo mi nista, mi smo vec jednostrano sa nase strane primenjivali SSP pa se nismo nesto leba najeli od njega. A dal ce da pomogne izvoz u EU, to je potpuno druga prica u koju ja iskreno sumnjam. Moras prvo nesto smisleno proizvoditi da bi ga izvozio.


Gledaj ovako - to sad je Srbija imala max limit za uvoz bejbi bifa.
Ali cak ni tu dozvoljenu kvotu nije mogla da ispuni.

Sad se dozvoljena kolicina za izvoz sklanja SSPom, tako da prakticno to ne znaci nista.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???20.01.2011. u 10:01 - pre 162 meseci
Kakve veze ima lepa cica sa tim za koga ti radiš ? :)

Ne ozbiljno šta imaš protiv

- Ajde novi pasoši,
- Ajde nove vozačke,
- Ajde biometrija,

Nisi mi jasan. Ili je to ono iz Čoline reklame :)

"Ne bih ja tu nista dir`o"



[Ovu poruku je menjao stil dana 20.01.2011. u 14:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???20.01.2011. u 10:28 - pre 162 meseci
Citat:
elmagico: @DaliborP

Pa mozda mnogo vise nego neki iz Srbije. Dovoljno je da zatvorim firmu koju imam u Srbiji i 10 zaposlenih (+porodica)= 40 ljudi na ulici. O ovome dosta razmisljam jer se sigurno vise ne ispalti poslovati u Srbiji, mali su prihodi a veliko nerviranje i problemi. Sad jure i za legalni software (samo je to problem u Srbiji), pa visoki troskovi plata, pa ne redovna placanja duznika, pa los pravosudni sistem, pa ......, a mozda mogu i da otvorim jos 20 radnik mesta. a mnogo je nas koji su u ovoj dilemi.

Da da, a fakultet si zavrsio u Americi i Srbiji, sve znam. Ti si cudo od coveka.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???20.01.2011. u 10:41 - pre 162 meseci
Da Elmagico, pokloni firmu Daliboru, on zna sta ce sa njom. ;) majko moja.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Evropski parlament ratifikovao SSP i usvojio rezoluciju o Srbiji - I STA SAD???

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 12480 | Odgovora: 106 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.