Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3922094 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

annnnnna
annnnnna ana
BG

Član broj: 314064
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.



+24 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 21:59 - pre 130 meseci
Pa ocigledno kriterijumi ne postoje...ja sve vise sumnjam da iako su oni napravili politicki projekat, mozda im ipak ne odgovara da ljudi idu u EU da rade pa sad odbijaju kako im se cefne...
 
Odgovor na temu

milv291
radnik
radnik

Član broj: 317540
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 22:07 - pre 130 meseci
Da li ima nekog da je predao u ferenzsalasu u februaru a da je pozvan na zakletvu ili je vec
bio na zakletvi, nesto svi odbijeni u tom periodu u tom mestu.
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 22:23 - pre 130 meseci
Citat:
joksla:
Onda mi koji smo predali u junu,julu da ne ocekujemo nista pre januara,februara do godine,samo da i tad ne bude odbijenica,jer po kojem oni kriterijumu odlucuju,to vise niko ne zna!

Da, to vise niko ne zna, a dace Bog pa cete dobiti drzavljanstvo :)

Predavanje papira vise nije upitno, mnogi Maticari sada uzimaju papire bez obzira na znanje jezika. Negdje treba samo da se nauci biografija a negdje mora da se zna ono osnovno, a to svako moze nauciti za par dana, ali sta ce biti kasnije to niko ne zna...
 
Odgovor na temu

Branmic
Zrenjanin

Član broj: 316765
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 22:34 - pre 130 meseci
Citat:
milv291:
Da li ima nekog da je predao u ferenzsalasu u februaru a da je pozvan na zakletvu ili je vec
bio na zakletvi, nesto svi odbijeni u tom periodu u tom mestu.


znam 5oro koji su prosli. Kontam da se ovo potrefilo sa odbijenicama, ne treba siriti paniku, nego se nadati najboljem
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 22:40 - pre 130 meseci
Da li je neko skoro podnosio zahtev za pasos (u Beogradu) i kako izgleda taj proces? Ne znam sta me ceka...
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 22:44 - pre 130 meseci
Citat:
Branmic:
Citat:
milv291:
Da li ima nekog da je predao u ferenzsalasu u februaru a da je pozvan na zakletvu ili je vec
bio na zakletvi, nesto svi odbijeni u tom periodu u tom mestu.


znam 5oro koji su prosli. Kontam da se ovo potrefilo sa odbijenicama, ne treba siriti paniku, nego se nadati najboljem :D :)


Jesu li na istom mjestu predavali? Gdje su predavali? Pozz
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 22:46 - pre 130 meseci
S druge strane pretpostavljam da ima neki razlog zasto je toliko ljudi predalo bas u tom selu za koje niko nikad nije cuo i koje ima 600 stanovnika.
 
Odgovor na temu

Branmic
Zrenjanin

Član broj: 316765
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 23:00 - pre 130 meseci
Citat:
Paladium2:
Citat:
Branmic:
Citat:
milv291:
Da li ima nekog da je predao u ferenzsalasu u februaru a da je pozvan na zakletvu ili je vec
bio na zakletvi, nesto svi odbijeni u tom periodu u tom mestu.


znam 5oro koji su prosli. Kontam da se ovo potrefilo sa odbijenicama, ne treba siriti paniku, nego se nadati najboljem :D :)


Jesu li na istom mjestu predavali? Gdje su predavali? Pozz


u Ferenzsalasu...
 
Odgovor na temu

Branmic
Zrenjanin

Član broj: 316765
Poruke: 12
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 23:01 - pre 130 meseci
Citat:
agora11:
S druge strane pretpostavljam da ima neki razlog zasto je toliko ljudi predalo bas u tom selu za koje niko nikad nije cuo i koje ima 600 stanovnika.


pa verovatno postoji, ne znam zasto ljudi ubijaju vreme nagadjajuci sta je i kako je!

 
Odgovor na temu

bojan.n

Član broj: 312414
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika20.09.2013. u 23:55 - pre 130 meseci
Bio po pasos, avantura je konacno gotova!!! :)
 
Odgovor na temu

PiroskaS
Nincs
Sincs
Sumadija

Član broj: 312510
Poruke: 47
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+91 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 00:06 - pre 130 meseci
Citat:
bojan.n:
Bio po pasos, avantura je konacno gotova!!!


Opisi nam detaljno, kako je tekao ceo proces - od zahteva do preuzimanja pasosa, ako ti nije problem...
 
Odgovor na temu

amigos

Član broj: 21349
Poruke: 54
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 00:19 - pre 130 meseci
Citat:
bojan.n:
Bio po pasos, avantura je konacno gotova!!! :)


Čestitam!
U meni se bore budala i genije. Plašim se da pametniji ne popusti!
 
Odgovor na temu

madmax-wifi

Član broj: 167175
Poruke: 386



+248 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 00:45 - pre 130 meseci
Citat:
agora11:
S druge strane pretpostavljam da ima neki razlog zasto je toliko ljudi predalo bas u tom selu za koje niko nikad nije cuo i koje ima 600 stanovnika.

Kolko se secam (mrzi me sad da trazim postove) pocetkom februara se par njih pohvalilo kako su tamo predali bez zakazivanja, maticarka bila ljubazna nije mnogo davila, i eto desilo se ono sto je ocekivano posle takvih postova, masa koja prati temu pohrlila na salas... :) a u to vreme je u segedinu radila (navodno) korumpirana ekipa a posle njih zloglasni brka (pa im se nije dalo ici u segedin).
Kolko je stiglo povratnih informacija dosta njih su na kraju dobili odbijenice, dzabe ljubaznost ako maticar upise nedovoljno znaje jezika...
Mada ako covek nezna dovoljno jezik jedini faktor koji mu ostaje je sreca (ili da uci jezik), a posto je faktor srece nepredvidiv, moze probati bilo gde u madjarskoj...

Po mom misljenju najveci problem je sto se vecina ljudi sa ovog foruma hvata za slamku pa cim neko pohvali neko mesto svi pohrle tamo da predaju...
 
Odgovor na temu

bojan.n

Član broj: 312414
Poruke: 15
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 06:23 - pre 130 meseci
Citat:
PiroskaS:
Citat:
bojan.n:
Bio po pasos, avantura je konacno gotova!!! :)


Opisi nam detaljno, kako je tekao ceo proces - od zahteva do preuzimanja pasosa, ako ti nije problem... :)


Predao sam pocetkom februara u HU. Bilo je jednostavno, bi sam u prostoriji sa jednom ljubaznom sluzbenicom, uspesno predao papire da bi me nakon 6 meseci zvali na zakletvu. Na zakletvi je bilo svecano, sampanjac i tako to, nista strasno, ali ja sam bio prestravljen ne znam iz kog razloga... Otisao sam da predam za pasos i tamo su bili svi ljubazni! da li sam ja imao srece sa ljubaznoscu ne znam... :) slikao sam se, izabrao sliku, otisci prsta, potpisao 3 formulara i kuci! za 15 dana sve gotovo! Eto toliko od mene!!! :)
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 08:57 - pre 130 meseci
Prijatelji ako moze jedan savjet.

Ucim nekih jedan i po mjesec jezik, do sada sam savladao preko 100 pitanja koja mogu prepoznati i odgovore na pitanja. Pune odgovore sa recenicom a ne sa Igen/Nem, kao i oko 100/tinjak izraza i fraza i rijeci... 80% pitanja su vezana za papire, kad ste rodjeni, gdje ste rodjeni, roditelji, zasto trazite drzavljanstvo, ko je bio madjarski drzavljanin u porodici, ovdje potpisite, izvolite sjesti, kako ste putovali, gdje zelite polagati zakletvu, zasto ovdje zelite polagati zakletvu, da li ste zaposleni, kad sam vjencan, gdje sam vjencan, gdje radite, gdje rade roditelji, odakle dolazite, koliko je to udaljeno, ciji je ovo izvod, podaci o supruzi, podaci o djeci, biografiju sam naucio kao pjesmicu i prepoznajem sve iz biografije itd..... Naucio sam jos i dodatnih rijeci, fraza i pitanja, tipa sta ste jeli, jeste li jeli, koje vam je omiljeno jelo, koje vam je omiljeno pice, kako vam se svidja madjarska, grad u kom cu predavati, cime sam dosao, s kim sam dosao, lijevo desno, gore dole, dijelove tijela, brojanje sam savladao perfektno, boje, dane, mjesece, godine, licni podaci, koji je danas dan, datum, koliko je sati, koliko ste visoki, koliko imate kilograma, u koji razred idu djeca, kakvi su ucenici, radi li supruga, kakvo je vrijeme danas, sacekajte malo, dodjite ovamo itd....

Sve sto sam naucio, naucio sam jako dobro, sad me zanima vase misljenje da li bi ja mogao pokusati sa tim znanjem da odem i predam ili bi trebao jos uciti? Ja sam planirao ove sedmice otici negdje u Madjarsku i predati... Ja cu svakako nastaviti uciti do zakletve ili ako me odbiju da mogu opet predati sa jos boljim znanjem...
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 10:22 - pre 130 meseci
Citat:
agora11:
S druge strane pretpostavljam da ima neki razlog zasto je toliko ljudi predalo bas u tom selu za koje niko nikad nije cuo i koje ima 600 stanovnika.

Neka sema je sigurno postojala!
 
Odgovor na temu

joksla

Član broj: 292913
Poruke: 194
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+249 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 10:25 - pre 130 meseci
Citat:
Paladium2:
Prijatelji ako moze jedan savjet.

Ucim nekih jedan i po mjesec jezik, do sada sam savladao preko 100 pitanja koja mogu prepoznati i odgovore na pitanja. Pune odgovore sa recenicom a ne sa Igen/Nem, kao i oko 100/tinjak izraza i fraza i rijeci... 80% pitanja su vezana za papire, kad ste rodjeni, gdje ste rodjeni, roditelji, zasto trazite drzavljanstvo, ko je bio madjarski drzavljanin u porodici, ovdje potpisite, izvolite sjesti, kako ste putovali, gdje zelite polagati zakletvu, zasto ovdje zelite polagati zakletvu, da li ste zaposleni, kad sam vjencan, gdje sam vjencan, gdje radite, gdje rade roditelji, odakle dolazite, koliko je to udaljeno, ciji je ovo izvod, podaci o supruzi, podaci o djeci, biografiju sam naucio kao pjesmicu i prepoznajem sve iz biografije itd..... Naucio sam jos i dodatnih rijeci, fraza i pitanja, tipa sta ste jeli, jeste li jeli, koje vam je omiljeno jelo, koje vam je omiljeno pice, kako vam se svidja madjarska, grad u kom cu predavati, cime sam dosao, s kim sam dosao, lijevo desno, gore dole, dijelove tijela, brojanje sam savladao perfektno, boje, dane, mjesece, godine, licni podaci, koji je danas dan, datum, koliko je sati, koliko ste visoki, koliko imate kilograma, u koji razred idu djeca, kakvi su ucenici, radi li supruga, kakvo je vrijeme danas, sacekajte malo, dodjite ovamo itd....

Sve sto sam naucio, naucio sam jako dobro, sad me zanima vase misljenje da li bi ja mogao pokusati sa tim znanjem da odem i predam ili bi trebao jos uciti? Ja sam planirao ove sedmice otici negdje u Madjarsku i predati... Ja cu svakako nastaviti uciti do zakletve ili ako me odbiju da mogu opet predati sa jos boljim znanjem...

Ni ja kad sam predavao nisam znao nista vise od toga,mozes ladno da probas,trebalo bi da uspes!
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 11:21 - pre 130 meseci
Citat:
Paladium2: Prijatelji ako moze jedan savjet.

Ucim nekih jedan i po mjesec jezik, do sada sam savladao preko 100 pitanja koja mogu prepoznati i odgovore na pitanja. Pune odgovore sa recenicom a ne sa Igen/Nem, kao i oko 100/tinjak izraza i fraza i rijeci... 80% pitanja su vezana za papire, kad ste rodjeni, gdje ste rodjeni, roditelji, zasto trazite drzavljanstvo, ko je bio madjarski drzavljanin u porodici, ovdje potpisite, izvolite sjesti, kako ste putovali, gdje zelite polagati zakletvu, zasto ovdje zelite polagati zakletvu, da li ste zaposleni, kad sam vjencan, gdje sam vjencan, gdje radite, gdje rade roditelji, odakle dolazite, koliko je to udaljeno, ciji je ovo izvod, podaci o supruzi, podaci o djeci, biografiju sam naucio kao pjesmicu i prepoznajem sve iz biografije itd..... Naucio sam jos i dodatnih rijeci, fraza i pitanja, tipa sta ste jeli, jeste li jeli, koje vam je omiljeno jelo, koje vam je omiljeno pice, kako vam se svidja madjarska, grad u kom cu predavati, cime sam dosao, s kim sam dosao, lijevo desno, gore dole, dijelove tijela, brojanje sam savladao perfektno, boje, dane, mjesece, godine, licni podaci, koji je danas dan, datum, koliko je sati, koliko ste visoki, koliko imate kilograma, u koji razred idu djeca, kakvi su ucenici, radi li supruga, kakvo je vrijeme danas, sacekajte malo, dodjite ovamo itd....

Sve sto sam naucio, naucio sam jako dobro, sad me zanima vase misljenje da li bi ja mogao pokusati sa tim znanjem da odem i predam ili bi trebao jos uciti? Ja sam planirao ove sedmice otici negdje u Madjarsku i predati... Ja cu svakako nastaviti uciti do zakletve ili ako me odbiju da mogu opet predati sa jos boljim znanjem...


Pokusati mozes i sa znanjem i bez znanja. Nego racunaj da svega pocetnih 10tak minuta odlazi na pitanja koja si usavrsio a da narednih 15tak odlazi na slobodnu temu jer ces ti maticarki biti 269ti podnosilac po redu, a jedno 249ti koji ce pitanja vezana za predaju odgovarati bez problema, a ne neka nevezana, mucati i preznojavati se. Ako ne budes dobro znao odgovore na ta neka nevezana pitanja, ona bi verovatno trebala da ustanovi da si pitanja ucio napamet, sto joj se verovatno nece dopasti, jer se jezik ili zna ili ne zna. No sa druge strane postoji mogucnost i da je maticarka noc ranije imala kvalitetno druzenje sa svojim voljenim, pa tog dana sve zive pusta, a postoji i mogucnost da bude uplasena da bude izribana, ukoliko napise da znas, a da nakon tel.provere iz Budimpeste ustanove da ti nemas pojma, pa da ona snosi posledice. Sve je ovo velika lutrija! Ja mogu da ti garantujem, da ti znas madjarski sto puta bolje od mnogih koji su sa madj.pasosem vec fgodinu dana na zapadu, ali koga je to briga.

Sve u svemu, predaj samo ako upise da znas jer ces u suprotnom dobiti odbijenicu i moraces da iznova vadis i prevodis dokumentaciju, kao sto ja sad moram.

Sve najbolje i javi sta si uradio!
asdf
 
Odgovor na temu

Paladium2

Član broj: 316358
Poruke: 200
*.teol.net.



+198 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 13:41 - pre 130 meseci
Hvala vam na savjetima. Samo jos jedno pitanje, gdje se vidi sta mi je upisano za znanje jezika? Gdje se to upisuje, na formularima ili? Sta mislite da ja po zavrsetku razgovora pitam da li sam zadovoljio sa znanjem jezika ili nisam, ako nisam da mi vrati papire pa da dodjem opet kad bolje spremim jezik?
 
Odgovor na temu

milos.hu
milos blabla
student
beograd

Član broj: 304572
Poruke: 244
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+388 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika21.09.2013. u 13:50 - pre 130 meseci
Citat:
Paladium2: Hvala vam na savjetima. Samo jos jedno pitanje, gdje se vidi sta mi je upisano za znanje jezika? Gdje se to upisuje, na formularima ili? Sta mislite da ja po zavrsetku razgovora pitam da li sam zadovoljio sa znanjem jezika ili nisam, ako nisam da mi vrati papire pa da dodjem opet kad bolje spremim jezik?


na 10oj, poslednjoj strani zahteva se nalaze pitanja, koje popunjava sluzbenica, medju kojima i to da podnosilac
*magyar nyelvet erti es beszeli
*magyar nyelvet nemerti es nem beszeli

ona ce ti verovatno reci, ali ukoliko ti kojim slucajem zaokruzi da ne govoris i ne razumes ti joj slobodno reci da ne zelis da predas(jer ces samo izgubiti pola godine i pare ni za sta, osim ukoliko ne zelis da vidis kako izgleda odbijenica)))))
asdf
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3922094 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.