Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3929446 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jasmina J
Veliko Gradiste

Član broj: 306660
Poruke: 45
178.79.54.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.07.2013. u 20:48 - pre 132 meseci
@jokara4@
Postovana g.Jasmina,

Pazljivije,sa razumevanjem i sa vise koncentracije morate citati postove,jer Vas nisam svrstao u grupu koja ne zeli da podeli svoje iskustvo nego u grupu koja je predala dokumentaciju.
Ukoliko je doslo do zabune,sa moje strane..izvinjavam se.




Nema potrebe da se izvinjavate,ja sam previse burno reagovala.
Recenica zvuci dvosmisleno,a ja sam je izgleda pogresno protumacila.
U svakom slucaju,drago mi je da smo se konacno razumeli.
Pozz i svako dobro Vasoj porodici i Vama :)
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
93-86-126-11.dynamic.isp.telekom.rs.



+304 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika08.07.2013. u 23:58 - pre 132 meseci
Citat:
filbos:
...cao drugari ...dali neko ocekuje poziv sada krajem meseca za polaganje zakletve u segedinu 1 augusta?...ima li neko ko je predao 25 februara u segedinu a da su dobili poziv.....zao mi je da je bilo slucajeva da su neke odbili cak i na zakletvi zato ucite jezik ljudi.....pozzz.

Moramo biti strpljivi.
Supruga je predala 14.februara ali jos nista.a veruji mi ja sa 45 g.gori mi pod nogama ali sta je tu je mora se cekati.
Misli da jedino kad prodje 6 meseci onda treba biti bervozan jer tada postaje sumnjivo,mad po forumu vidim da su ljudi cekali i po 9.meseci.
a sta tek ja da kayem tek kada ona dobije onda mogu ja kao supruznik,pa jos pola godine cekanja,ali valda ce se isplatiti.
Inace da se pohvalim danas smo bili u banji u Mako,predivna je mada se meni vise svidja u Moraholomu(paznja govorim o BANJAMA i provodu a ne o predaji dokumenata,_)

Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
217.65.192.*



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika09.07.2013. u 07:17 - pre 132 meseci
Ljudi, opušteno što se tiče predaje. Moja preporuka je da oni koji su učili par meseci, i učili ona "pitanja", odmah zapale za Segedin i probaju da predaju, ništa vas ne košta da probate, sem puta ! Mi imamo preko 30 g. Mada to smatram ne bitnim za bilo kakvo učenje, bilo čega. Nemojte bacati pare na neotrebne dodatne časove !!
Takođe, opustite se ako vas nisu zvali, a prošlo je 4-5 meseci. Verovatno ste prošli samo se čeka red za zakletvu i svečanost. Pre par dana na zakletvi u Segedinu su bili moji poznanici, nikakva provera, sem popunjavanja papira za statistiku, koji možete da iznesete ispred i da vam neko drugi popuni. Opuštena atmosfera i svečano. Najviše rumuna.

 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.adsl.eunet.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.07.2013. u 21:28 - pre 132 meseci
Citala sam po forumu i vidim da ima covek sa Ade da prevodi papire 300 dinara po papiru,ali jedan clan foruma je rekao da ne prevodi bas dobro,kakva su vasa iskustva sa tim covekom i da li ima jos neko da prevodi povoljnije,da ne dajem bas 10 ili 15 evra po papiru?
 
Odgovor na temu

deedee5

Član broj: 74722
Poruke: 788
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+323 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika10.07.2013. u 22:35 - pre 132 meseci
Citat:
dejanab92: Citala sam po forumu i vidim da ima covek sa Ade da prevodi papire 300 dinara po papiru,ali jedan clan foruma je rekao da ne prevodi bas dobro,kakva su vasa iskustva sa tim covekom i da li ima jos neko da prevodi povoljnije,da ne dajem bas 10 ili 15 evra po papiru?


Većinom je problem do prevoda uradjenog na brzinu pa se pojavi po neka greška. Bitno je da prevod dobro pregledate pre nego što odete na predaju papira. Neka okvirna cena za prevod je oko 500 din. a za popunjavanje formulara i biografije od 300 do 500 din. Ako se pojavi neka greška svaki prevodilac će vam uraditi ponovo bez dodatnih troškova.
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

 
Odgovor na temu

dejanab92
subotica

Član broj: 315762
Poruke: 248
*.mbb.telenor.rs.



+398 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 00:44 - pre 132 meseci
Pa to nije puno,samo trebala bi neki kontakt,gledala sam po internetu,nema bas,slala sam nekim clanovima poruke al jos nema odgovora.
 
Odgovor na temu

gagigmaz
gagigmaz
vojvodina

Član broj: 19200
Poruke: 51
*.nsoffice.eunet.rs.



+68 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 09:00 - pre 132 meseci
Pozdrav svima,

napokon sam dobio drzavljanstvo :)
Zaglavio sam u Subotici, tamo su me vratili da jos ucim jezik i naravno ucio sam. Nakon godinu dana ucenja madjarskog stekao
sam fond reci, ovladao recenicama, dobio na samopouzdanju sto je najvaznije.
Prosle nedelje sam bio na razgovoru, zakazali mi zakletvu za juce. Kad sam otisao opet su me dobro ispitali.
Pitala me delove tela, sta je ruka? ja pokazao, jel znas sta je oko? ja pokazao
Da me ne bi dalje to ispitivala malo sam je sarmirao i rekao da imam crnu kosu i visok sam :)
Posle je bio jos niz pitanja od skole, osnovne, srednje fakulteta, cime se bavim na poslu, s kim zivim, da li imam svoj stan,
imam li brace i sestara, da li sam ozenjen, kako popunjavam slobodno vreme..
Sve sam lepo znao da odgovorim, cestitala mi, seo za sto kod sluzbenica, one su jako ljubazne i bilo im je drago sto sam prosao
razgovor sa konzulkom. Zakletva je bila lepa i svecana, sala puna.
Znao sam naravno reci himne i tekst zakletve, sve sam jasno i glasno izgovarao.
Zakljucak bi bio da se rad isplati, dosta sam ulozio vremena i novca za casove ali hvala mojoj babi sa kojom sam najvise vezbao jezik.
Takodje Suboticu ne bih preporucio nikom ko nema stvarno znanje madjarskog.
Ako vec idete tamo, stanite u red za stolom br.2, ljubazna sluzbenica tamno braon kose do ramena.
Ako vidite mladu slatku svetlu devojku za stolom 1,izbegnite je kako znate ako ne znate dobro madjarski (prebacite se u red br2)
Ako ste predali zahtev negde u Madjarskoj a stoji vam Sutotica kao mesto polaganja zakletve, podnesite zahtev za promenu
mesta polaganja dok je to jos u proceduri jer je to moguce. Navedite neki razlog (cuvanje trudnoce, boravak kod prijatelja u Madjarskoj u tom periodu itd)

Nadam se da ce nekom koristiti ovo sto sam napisao. Hvala svima jos jednom :)) Srecan sam :)
 
Odgovor na temu

romcek81
Nenad Kovacevic

Član broj: 311603
Poruke: 35



+26 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 10:29 - pre 132 meseci
Pozdrav ljudi

nisam se javljao duze vreme,al da vam saopstim da sam juce uspeo da predam papire za drzavljanstvo u SU posle drugog pokusaja.
Ucio sam dosta,odnosno sve sfere mog zivota,od rodjenja,sta sam zavrsio,gde radim...,do slobodnog vremena, letovanja,visine,tesine,boja,delova tela... vezbao komunikaciju,da ne bude samo igen/nem nego da mogu lepo da
kazem recenicu. Ko sto kaze gagizmaz stvarno pitaju delove tela, mene je npr konzul pitao da pokazem desnu ruku. tako da ljudi, moj vam je savet da vezbate komunikaciju,ucite recenice,ne samo igen,nem...

Srecno svima koji treba da predaju papire.

Pozz
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 12:24 - pre 132 meseci
Evo i ja da se javim sa lepim vestima!

Juce sam uspesno predala papire i ovom prilikom se PUNO zahvaljujem Tijani i Jasmini na pomoci oko informacija koje su mi dali.

Srecno svima koji tek treba da predaju papire!

A sto se tice prevoda, ja sam svoje izvode prevela kod Roberta iz Ade i sve je bilo ok, kod mene nije bilo gresaka. Izvodi su po 300 din. Njegov kontekt je: 063/ 776-76-09.
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 12:28 - pre 132 meseci
Moja preporuka na osnovu prethodnih par poruka, i mog iskustva iz Segedina, da ljudi koji slabije poznaju jezik, da obavezno svi idete preko u Segedin. Nema potrebe da dozvolite da vas pojedini službenici iz Subotice maltretiraju, iz samo njima poznatih razloga.
 
Odgovor na temu

kikinda2409

Član broj: 314868
Poruke: 11
*.3.11.vie.surfer.at.



+5 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 12:37 - pre 132 meseci
Cestitke svima vama koji ste ovih dana uspesno predali dokumentaciju. Meni je sutra tacno 3 meseca kako sam predao u mestu Mako, tako da se polako svi priblizavamo cilju.
 
Odgovor na temu

mirko09
Novi Sad

Član broj: 307707
Poruke: 83



+133 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 16:51 - pre 132 meseci
Citat:
bojan_sm:Moja preporuka na osnovu prethodnih par poruka, i mog iskustva iz Segedina, da ljudi koji slabije poznaju jezik, da obavezno svi idete preko u Segedin. Nema potrebe da dozvolite da vas pojedini službenici iz Subotice maltretiraju, iz samo njima poznatih razloga.:-)

Opet ispao Segedin kao najlakše mesto za predaju! Jedno vreme (pre neka 2-3 meseca) su se javljali ljudi ovde na forumu sa vrlo negativnim iskustvom iz Segedina zbor izvesnog "Brke" :)
Sada ga niko više ne pominje... možda je pao u onoj aferi koja se navodno desila u Segedinu o kojoj je takođe bilo reči ovde na forumu... da su nahvatali u Segedinu organizovanu grupu koja je sređivala državljanstva i da je neki lik iz Pančeva išao tamo da svedoči. jel zna neko šta se sa tim desilo i da li su uopšte tačne te priče? ako je istina, sigurno mogu da se nađu članci o tome na lokalnim sajtovima i sl.

uzgred, što se Subotice tiče... kao što sam to već i ranije rekao, očigledno je da se radi o teškim kompleksašima i bolesnicima tamo. stvarno nemam rečl... da jedan konzul nema druga posla nego da ispituju da pokažeš levo oko i desno uvo... ccc STRAŠNO! Svima koji prvi put idu na zakletvu tamo, dakle, onima koje nije konzul pribeležio u crnu knjižicu, a imaju problem sa znanjem jezika bi savetovao da eventualno pokušaju kao što je jedan moj prijatelj prošao... on je tempirao da dođe u poslednjem času u konzulat. svi su već prošli legitimisanje i onda je on utrčao kod tih tetki kojima treba da se javiš kada dođeš. rekao je da je jedva stigao, kasnio voz iz BG i dao šta već treba. samo su ga pitali jel OK adresa i poslali ga u salu za polaganje zakletve. možda je on imao i malo sreće, al ko nema drugog izbora, nije greda da pokuša tako...
 
Odgovor na temu

Jasmina J
Veliko Gradiste

Član broj: 306660
Poruke: 45
178.79.54.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 18:06 - pre 132 meseci
Citat:
gagigmaz:
Pozdrav svima,

napokon sam dobio drzavljanstvo :)
Zaglavio sam u Subotici, tamo su me vratili da jos ucim jezik i naravno ucio sam. Nakon godinu dana ucenja madjarskog stekao
sam fond reci, ovladao recenicama, dobio na samopouzdanju sto je najvaznije.
Prosle nedelje sam bio na razgovoru, zakazali mi zakletvu za juce. Kad sam otisao opet su me dobro ispitali.
Pitala me delove tela, sta je ruka? ja pokazao, jel znas sta je oko? ja pokazao
Da me ne bi dalje to ispitivala malo sam je sarmirao i rekao da imam crnu kosu i visok sam :)
Posle je bio jos niz pitanja od skole, osnovne, srednje fakulteta, cime se bavim na poslu, s kim zivim, da li imam svoj stan,
imam li brace i sestara, da li sam ozenjen, kako popunjavam slobodno vreme..
Sve sam lepo znao da odgovorim, cestitala mi, seo za sto kod sluzbenica, one su jako ljubazne i bilo im je drago sto sam prosao
razgovor sa konzulkom. Zakletva je bila lepa i svecana, sala puna.
Znao sam naravno reci himne i tekst zakletve, sve sam jasno i glasno izgovarao.
Zakljucak bi bio da se rad isplati, dosta sam ulozio vremena i novca za casove ali hvala mojoj babi sa kojom sam najvise vezbao jezik.
Takodje Suboticu ne bih preporucio nikom ko nema stvarno znanje madjarskog.
Ako vec idete tamo, stanite u red za stolom br.2, ljubazna sluzbenica tamno braon kose do ramena.
Ako vidite mladu slatku svetlu devojku za stolom 1,izbegnite je kako znate ako ne znate dobro madjarski (prebacite se u red br2)
Ako ste predali zahtev negde u Madjarskoj a stoji vam Sutotica kao mesto polaganja zakletve, podnesite zahtev za promenu
mesta polaganja dok je to jos u proceduri jer je to moguce. Navedite neki razlog (cuvanje trudnoce, boravak kod prijatelja u Madjarskoj u tom periodu itd)

Nadam se da ce nekom koristiti ovo sto sam napisao. Hvala svima jos jednom :)) Srecan sam :)

Cestitam od srca :)
 
Odgovor na temu

Jasmina J
Veliko Gradiste

Član broj: 306660
Poruke: 45
178.79.54.*



+46 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 18:13 - pre 132 meseci
Citat:
pan 1:
Evo i ja da se javim sa lepim vestima!

Juce sam uspesno predala papire i ovom prilikom se PUNO zahvaljujem Tijani i Jasmini na pomoci oko informacija koje su mi dali.

Srecno svima koji tek treba da predaju papire!

A sto se tice prevoda, ja sam svoje izvode prevela kod Roberta iz Ade i sve je bilo ok, kod mene nije bilo gresaka. Izvodi su po 300 din. Njegov kontekt je: 063/ 776-76-09.


Cestitam (jos jednom) od srca :)
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 19:56 - pre 132 meseci
E da ja postavim jedno pitanje... Pre 2 meseca sam se prvi put javio na ovaj forum, i tada sam poceo da ucim madjarski. Evo, do sada znam preko 400-500 reci, znam da brojim, znam boje, znam da citam (mada ne saverseno) znam delove tela, znam godisnja doba, znam mnogo stvari iz sobe, kuce, itd. itd... Znam da sklapam proste recenice, aa u subotu krecem na privatne casove koji su namenjeni bas za takvu vrstu razgovora. Misljenja Madjara iz moje okoline su podeljena, neki kazu da sam odlicno naucio za taj period (sto i ja licno mislim) a neki tako-tako.. Do sada sam isao na neki kurs u trajanju od 2 meseca, koji nije bas bio nesto narocito dobar, ali mislim da mi je dosta pomogao.. Verujem da znam i preko zih 500 reci, samo to sam rekao onako odokativno... Mnogo slusam neke kureseve preko interneta, imam madjarski recnik, itd..
Zanima me, da li mi vredi da se prijavim 1.8 za taj razgovor? I zanima me, koliko puta imam pravo da konkurisem? Jedan moj drug kaze da je dobio posle drugog puta kada nije prosao zabranu da narednih godniu dana ne moze da konkurise. Da li je to istina da postoji zabrana? I zanima me, da li mi vredi da konkurisem 1.8. Ili mislite da mi to nije najpametnije resenje. Hvala, ili köszönöm :)
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
*.dynamic.sbb.rs.



+72 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 21:16 - pre 132 meseci
Izgleda po ovome što si napisao da bolje znaš jezik od mene. A mi smo predali neki dan. Pokupi se i idi u Segedin da predaš, ali kad za par dana prođeš dobro ona osnovna pitanja, u razgovoru sa službenikom! I nauči svoju biografiju dobro, jer je ona odgovor na većinu pitanja koja će ti postaviti.
Nema nikakvi zabrana. Jedino ako ti prihvate papire, pa budeš čekao 6 meseci odbijenicu. Mi smo probali isti dan u Kiskunhalasu, nismo uspeli jer nije mogla da nađe Sr. Mitrovicu, pa smo produžili do Segedina i tamo predali.
Nema potrebe da se troše velike pare na veliki broj časova !
Opušteno, jer ovde ima dosta njih koji plaše ljude da bi zaradili.
Samo štrebaj.
 
Odgovor na temu

Gospodin-BP
Ravnica

Član broj: 314449
Poruke: 86
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+52 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 22:06 - pre 132 meseci
Ja se nadam da nije tako strasno kao sto se predstavlja. Pa pazi, u moje mesto dolazi konzul 1.8 i mislim da je bolje da tu probam, nego da idem za Segedin. Naravno, ako ovde ne bih prosao, sledeca stanica bi mogla da bude Segedin. Nadam se samo da cu uspeti ovde da prodjem. Zanima me samo, sta ekipa sa ovog foruma misli, mislim, ja realno ne ucim puno (oko 2 meseca) a to je za jedan od najtezih jezika na svetu (koliko sam ja cuo 3 najtezi jezik na svetu) mozda malo.
Nadam se da cu proci, a na te privatne casove bih isao cisto da steknem jos neko dodatno samopouzdanje. Videcemo sta ce biti, nadam se najboljem ishodu, ali ako ne bude kako budem zeleo, nastavicu da pokusavam. Jako to zelim, i stvarno bih voleo da uspem u tome. Znaci, nije istina da postoje ogranicenja, i da mogu da ti daju zabranu na 1 godnu? Super onda...
 
Odgovor na temu

agora11

Član broj: 306713
Poruke: 499



+803 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 22:19 - pre 132 meseci
Probaj da predas nista te ne kosta, ako konzul ne bude zadovoljan idi u Segedin. Mada mislim da ce biti sve OK, ako imas fond reci koji kazes da imas to bi trebalo da je dovoljno. Ipak dobra je ideja da ides malo i na casove cisto da utvrdis vokabular za ove svrhe a i malo da se oslobodis ako do sada nisi pricao. Za zabranu je vise puta spominjano da ne postoji, pritom se to odbijanje na licu mesta nigde i ne vodi.
 
Odgovor na temu

george best
Kek Duna
Beograd

Član broj: 309614
Poruke: 42
*.dynamic.sbb.rs.



+34 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 23:55 - pre 132 meseci
Moj savet je da ne zuris sa predajom,ako ne moras. Ja od marta idem na casove,znam ih oko 800,evo sad izbrojah okvirno,jer ucim iz knjige u kojoj su na kraju svake lekcije reci iz iste. Ali,ne bih se usudio da sada izlazim,vec planiram da do kraja godine predam. Ne treba mi da idem tamo i da se preznajam i strepim od pitanja.
Sok boldogságot kÍvánok! :)
 
Odgovor na temu

pan 1

Član broj: 239146
Poruke: 152
*.dynamic.sbb.rs.



+94 Profil

icon Re: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika11.07.2013. u 23:58 - pre 132 meseci
Hvala!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Madjarski pasos - znanje madjarskog jezika

Strane: << < .. 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 3929446 | Odgovora: 13727 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.