Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46730 | Odgovora: 295 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 07:38 - pre 165 meseci
Citat:
igor-ch: @Izvoljski
Citajuci ove komentare, najbolje je da "dijasporci" cute i da puste svoje zemljake u Srbiji da zive u svome "savrsenom svetu".


Uf, voleo bih videti nekog ko živi ovde i misli da je to "savršen svet" Jednostavno što bi rekli Englezi, "put your money where your mouth is".
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 07:41 - pre 165 meseci
Citat:
ljuba.micic: Naročito Srbi u Kanberi. Toliko su srbovali da na kraju balade zatvoriše svoj klib na Mawsonu! Beše tu nekad dobra klopa......

Srbi u Kanberi.... o cemu ti pricas?
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 07:47 - pre 165 meseci
Izvini slovna greška, nisu ( Srbi ) zatvorili klib nego klub! Mračno jutro.... Da li je još nešto ostalo nejasno u mom predhodnom postu?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 07:52 - pre 165 meseci
Ti si decko budala.
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 07:55 - pre 165 meseci
Ispadoh budala što se kačim sa krelcima kakav si, izgleda ti!
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 08:01 - pre 165 meseci
Glavni argument zašto dijaspora treba da ima pravo glasa jesu doznake koje vrše i koje iznose preko milijardu evra godišnje. Pa strane investicije sledeće godine u Srbiji će biti 4 milijarde(reko dinkić) pa stranci nemaju pravo glasa ovde(zvanično) i ne vidim da se bune.
 
Odgovor na temu

dejande
dejan dejanovic
beogrd

Član broj: 36677
Poruke: 250
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.gay-serbia.rs


+16 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 08:24 - pre 165 meseci
lako je punog novcanika i punog stomaka SRBOVATI deliti savete, posebno me izuju saveti tih ljudi kako treba vise da radimo pa ce biti vise novca jer boze moj ako treba raditi i dva posla ( u ovoj zelji je misaona imenica imati i jedan posao ) .
ljudi koji ne zive u srbiji su totlalno nerealni i pogubljeni u vremenu i prostoru , smatram da niko ko ne zivi u ovoj zemlji i ne deli ovu muku sa nama koji ovde zivimo nema moralno pravo da nama deli savete i uredjuje nase zivote .

a svi oni koji imaju potrebu da meni ili nekome ko zivi u srbistanu pricaju kako mi ne znamo kako treba mogu reci samo ajde da se zamenimo zivi ti ovde a ja cu tamo i nece me biti briga kako ces ti raditi i uredjivati svoj zivot i sistem u kome zivis.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 08:55 - pre 165 meseci
Vi u dijaspori ste stranci u tim zemljama tamo. I sad kako bi ste se osećali kad bi u tim zemljama neko potegao kamenicu na vas samo zbog toga što vas je recimo čuo da govorite drugim jezikom ili što drugačije izgledate. Protiv toga sam uvek bio i biću. O moralnoj podšci koja se tiče Kosova više neću ni da govorim. Ako vam je toliko stalo do njega idite dole i rešavajte to. Izvoljski je potegao ovu temu zbog toga što sam ga pitao kako se proveo na gej paradi koja se održala u Italiji ove godine. Mislim jel se skupio sa ortacima iz kraja napunio kontejner kamenicama pa ih kamenovao ili ih je jednostavno ignorisao (tolerisao) jer očigledno nije sposoban poštuje različitost, kao što i njega tolerišu jer se u toj zemlji razlikuje od većine. Sad, nadam se da ste shvatili analogiju zasnovanu na zdravom razumu. Ako niste vaša stvar.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.abxsec.com.



+69 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 09:26 - pre 165 meseci
Citat:
dejande: ...ljudi koji ne zive u srbiji su totlalno nerealni i pogubljeni u vremenu i prostoru , smatram da niko ko ne zivi u ovoj zemlji i ne deli ovu muku sa nama koji ovde zivimo nema moralno pravo da nama deli savete i uredjuje nase zivote ...


Ljudi koji zive u Srbiji svojim ponasanjem itekako indirektno uticu na nas "dijasporce", pogotovu kada npr. zapale neku ambasadu, prebiju gejeve, tuku se sa policijom, prekinu fudbalski mec... Da ne govorim o bruci u vezi Mladica, Kosova i sl. tereti proslosti...
A zasto to utice na nas? Zato sto koliko god se mi trudili da pokazemo da Srbi nisu tako losi kao sto vecina misli, neki nasi snarodnici nas u tome demantuju. Evo npr. ovde u CH se jedva smirila nekako situacija u vezi bruke u Djenovi, kad pre neki dan uhvatise granicari naseh Srbina sa laznim pasosem. Priveli ga u stanicu, a on ladno - pobegao:
http://www.20min.ch/news/ostsc...eht-aus-Polizeiposten-19309437
Naravno, novinar je jedva docekao da u tekstu 5 puta navede da je rec o Srbinu...

 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 09:42 - pre 165 meseci
^

Posle Djenove, ja na conference call sa kolegama iz UK. Prvo pitanje "Branko ti si iz Srbije jel tako?", bilo me je sramota jer imamo tako lep PR na svakom koraku.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 09:45 - pre 165 meseci
Citat:
igor-chhttp://www.20min.ch/news/ostsc...eht-aus-Polizeiposten-19309437
Naravno, novinar je jedva docekao da u tekstu 5 puta navede da je rec o Srbinu...


Švajcarci su poznati po svojoj toleranciji

 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 09:50 - pre 165 meseci
Citat:

Ljudi koji zive u Srbiji svojim ponasanjem itekako indirektno uticu na nas "dijasporce", pogotovu kada npr. zapale neku ambasadu, prebiju gejeve, tuku se sa policijom, prekinu fudbalski mec... Da ne govorim o bruci u vezi Mladica, Kosova i sl. tereti proslosti...
A zasto to utice na nas? Zato sto koliko god se mi trudili da pokazemo da Srbi nisu tako losi kao sto vecina misli, neki nasi snarodnici nas u tome demantuju. Evo npr. ovde u CH se jedva smirila nekako situacija u vezi bruke u Djenovi, kad pre neki dan uhvatise granicari naseh Srbina sa laznim pasosem. Priveli ga u stanicu, a on ladno - pobegao:


Pa sad na forumu nabijas na nos nama koji se isto zgrazavamo na to kao i ti a mi smo krivi jelte jer zivimo ovde .

A srpsko podzemlje koje zivi po EU sto reketiraju , pljackaju banke , diluju drogu su ponos i dika ? .
Oni ne pune novinske clanke i njih se ne stidis i verovatno smo mi iz Srbije krivi sto to rade ?

Licemerje .


Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.abxsec.com.



+69 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 09:50 - pre 165 meseci
Citat:
Miroslav Jeftić: Švajcarci su poznati po svojoj toleranciji :p


Taj plakat se odnosi iskljucivo na one strance koji se bave kriminalom!
Valjda je normalno da se kriminalni stranci proteraju u zemlje odakle su dosli i da tamo sluze zatvorsku kaznu.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 09:57 - pre 165 meseci
Ja kontam kad normalnom coveku odgovoris na takva pitanja u vezi sa huliganima/ratnim poduhvatima pojedinih/kriminala i slicno i objasnis da je to neka budala, to je vec dosta.
A onaj ko ne konta da to sto delim poreklo sa nekim ne znaci i da delim i vaspitanje ili bila sta drugo sa tim - onda tom ne vredi ni da objasnjavam.

Sta ja imam sa tim likovima sto vise sa ograde?
Ili sta ja imam i sa Nikolom Teslom ili nekim drugim pozitivnim likom?
Ne verujem da ce mi neko reci da sam bolji ili da ce promeniti misljenje o meni.

 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 10:07 - pre 165 meseci
Citat:
igor-ch: Taj plakat se odnosi iskljucivo na one strance koji se bave kriminalom!
Valjda je normalno da se kriminalni stranci proteraju u zemlje odakle su dosli i da tamo sluze zatvorsku kaznu.


Tačnije, proterivanje celokupne porodice ukoliko se i samo jedan njen član bavi nekim kriminalom. Onda verovatno da nije teško iz toga povući i paralelu stranci=kriminalci.
 
Odgovor na temu

igor-ch
IT

Član broj: 12902
Poruke: 647
*.abxsec.com.



+69 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 10:15 - pre 165 meseci
@Miroslav Jeftić

A zasto kriminalac nije ranije razmisljao da ima porodicu, pre nego sto je izvrsio zlocin? I sta treba drzava Svajcarska da radi nakon sto se on protera? Da finansira ostatak porodice, koji su najcesce socijalni slucajevi?! Ako su u stanju sami da rade i da se izdrzavaju - onda ok, ali ako ne mogu (tj. nece) - onda napolje!
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 10:19 - pre 165 meseci
Pa lepo. Onda se nemoj čuditi što je novinar jedva dočekao da "5 puta navede da je reč o Srbinu". Bilo bi zanimljivo čuti kako bi EU reagovala da Srbija vodi sličnu politiku i štampa slične plakate. U CH je to očigledno cool.
 
Odgovor na temu

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 10:23 - pre 165 meseci
Citat:
igor-ch
A zasto kriminalac nije ranije razmisljao da ima porodicu, pre nego sto je izvrsio zlocin? I sta treba drzava Svajcarska da radi nakon sto se on protera? Da finansira ostatak porodice, koji su najcesce socijalni slucajevi?! Ako su u stanju sami da rade i da se izdrzavaju - onda ok, ali ako ne mogu (tj. nece) - onda napolje!


Ma da... Zbog jedne budale svi treba da ispastaju, kako da ne...
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 10:33 - pre 165 meseci
Pa da, to je jos gore.. na stranu to sto je ovcica crna pa moze da simbolizuje mnoge druge stvari. Nesto ne verujem da su slucajno odabrali takve graficke motive.

Problem je sto su vesti sa balkana, bliskog istoka, latinske amerike, itd.. zanimljive globalnim medijima iskljucivo ako se radi o nekom negativnom kontekstu. Nije to nikakva zavera vec nacin izvestavanja o nevaznim zemljama i regionima koje ne doticu njihov sistem.

Sto se tice dijaspore... ima raznih ljudi i ne treba ih stavljati u isti kos. Neki zaista izgube svaki pojam o realnosti u Srbiji pa su skloni da daju raznorazne "prakticne" savete koji su blago receno nebuloze Istina je da se nekad mogu cuti i pametne stvari od vas. Isto tako dosta vas ima krizu identiteta pa zavisno od situacije i potrebe ide prica: MI ovde i VI tamo, a nekad smo svi MI
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu27.10.2010. u 10:42 - pre 165 meseci
@Izvoljski:....kad god neko iz dijaspore kaze nesto a ovom drugom se ne svidja od mah se poteze stara dobro poznata recenice recenica, tj recenica.....

Može i obrnuto, tj. kontra. Ja jutros spomenuh nešto oko zatvaranja našeg ( srpskog ) kluba u Kanberi, kad' javi se DaliborP ( *.afma.gov.au, ribar valjda? ) i počasti me rečenicom: "Ti si dečko budala"! Između nas domorodaca i dijasporaca, izgleda, ima uzajamne "simpatije".....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Da li Srbi iz dijaspore imaju "pravo glasa" da kazu nesto zemljacima u Srbiji ili treba da umuknu

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46730 | Odgovora: 295 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.