Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

''leteći'' autobusi iz Kine

elitemadzone.org :: MadZone :: ''leteći'' autobusi iz Kine

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10203 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 12:46 - pre 167 meseci
evo šta braća Kinezi grade i kako rešavaju gužve u saobraćaju:

http://www.b92.net/automobili/...10&mm=08&nav_id=450087

i stranjski link:

http://www.chinahush.com/2010/...faster-alternative-to-commute/
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 13:37 - pre 167 meseci
Ja video pre nekoliko dana na Yahoo ali nisam hteo da "dosadjujem ljudima" ovde. U pravu si sto si postavio linkove, zaista je zanimljivo. Medjutim, cini mi se da se ustvari radi o tramvaju odnosno sinskom vozilu, ne shvatam bas dobro, ni na jednoj slici se ne vidi bas jasno ali se vidi da nece moci da ide gde hoce nego samo na odredjenoj deonici sto povecava verovatnocu da ce imati bar vodjenje, cak i ako ne bude sinski.


Kina navodno ima jos jednu novost, mnogo nezgodniju za neke ljude u nekim zemljama - http://news.yahoo.com/s/ap/201..._as/as_china_us_carrier_killer Ako je istina da to oruzje moze da se provuce kroz sve linije zastite nosaca aviona, najcesce americkog, onda je djavo odneo salu i Amerika gubi primat kao svetski policajac br.1.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 13:45 - pre 167 meseci
pominje se čini mi se solarna energija za pogon. Odlično je rešenje i vrlo prosto, mada liči na neka viđena rešenja poput nadzemnih vozova i slično
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 14:58 - pre 167 meseci
Jedno je sigurno, sve vishe dobrih tehnickih resenja i originalne tehnologije dolazi iz Kine.... a to me malo plasi - jer kad god su se menjali odnosi sila, doslo je do ratova itd.
Nadam se da ce sada situacija biti drugacija.


...
Na Apple compu pishe: Designed in America
pa onda sitnim slovima: Assembled in China

U danasnje vreme sve je vishe robnih marki koje su podjednako dobre, a napravljene i "osmisljene" su u Kini... samim tim polako prestaje primat USA i EU... scary
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 15:55 - pre 167 meseci
^
Npr. na polju gadgeta i el. uređaja, ne mogu biti gori... prave samo loše klonove sa još lošijim komponentama i operativnim sistemima. A za državu od milijardu i po' ljudi, to je malo patetično. Žao mi je što najzastupljeniji posao u Kini predstavlja jednostavno "štancovanje" nečega što zapad naruči, dok na zapadu svi trče ka kancelarijama kako bi slali Kinezima nacrte šta da rade. Mogla bi Kina da bude malo kreativnija, a zapad da malo zasuče rukave i razbije tu novonastalu fobiju od fizikalisanja, i eto lepe konkurencije na obe strane.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 16:00 - pre 167 meseci
Oni se tako brzo mnoze da su potrebe za ovako nekim idejama
kod njih preko potrebne. Uglavnom - sve one slike futuristickih
gradova koje gledamo u SF filmovima, najpre cemo imati priliku
da vidimo u Kini verovatno, u metropolama, i to ne u tako dalekoj
buducnosti.

Bice tu jos vecih solitera, podezemnih gradova, podvodnih gradova,
novih vidova komunikacije medju njima... svega. Nema mnogo prostora
za horizontalnu ekspanziju, prelazi se na vertikalnu u mnogo vecoj meri :)

Ovo sa slike mi se cini da je "obican" lebdeci autobus (tj. maketa svega toga),
samo sto je ispod ostavljena rupa da mogu automobili da se krecu (nesto kao
Maglev, samo izdignut jako)
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 17:01 - pre 167 meseci
@Burex

Ono sto mi imamo ovde je uglavnom najniza moguca kategorija proizvoda koje Kina pravi. Moj ortak zivi u Kini, i tamo moze da kupi njihovu A klasu za koju skoro niko u evropi nije cuo, jer im je primarno trziste taj deo sveta. Ta roba je jeftinija i do 4X u odnosu na zapadnu, a istog je ili boljeg kvaliteta.

Znaju Kinezi jako dobro da iskopiraju. Kopirali su i ruski borbeni avion Su-33 (zovu ga J-15)... a ne gadgete. Problem je samo za koga je ta roba namenjena, i gde/na kom trzistu je konkurentna. U Srbiji je konkurentan u vecini slucajeva samo trash... odnosno, uvoznici uvoze trash kako bi imali najvecu zaradu.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 17:44 - pre 167 meseci
Srdjane, pogledaj onaj link sto ga je dao pokretac teme http://www.chinahush.com/2010/...faster-alternative-to-commute/ tamo ima i animacija i skretanje. Ima tockove, vide se ali se ne vidi dobro da li su na gumama ili sinama. Stalno vozi jednom istom linijiom, bice da su ipak sine ili neko elektrovodjenje.

Mora da vozi jednom istom linijom (linijom u odnosu na start i cilj, nije obavezno da bude prava linija, ima tamo i kako skrece ali ne moze da ide proizvoljnim putem) jer su na toj liniji postavljeni i neki klizaci plus i minus, valjda tuda dobija struju, pa zatim neke "kapije', kao upozorenje i sigurnost da u liniju ne ude previse visok auto i slicne stvar. Ovo bi od prilike bila jeftina varijanta metroa ili zeleznice, samo malo preradjena.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 17:49 - pre 167 meseci
Ma to je onda sofisticirana verzija trole ;)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 17:51 - pre 167 meseci
Izgleda da niko nije pogledao ono sto sam ja stavio u svoj prvi odgovor "sitnim slovima" :-) Ovo upucujem narocito burex-u. Ako su oni stvarno u stanju da naprave oruzje na koje SAD nema odgovor onda ce lako praviti i ostale sitnice.

Sticajem okolnosti imam potrebu za nekim sitnim alatom, sto obicnim, sto elektricnim. Buduci da su cene zapadnog alata (Bosch i slicno) i po nekoliko puta vece od kineskih prinudjen sam da kupujem kineski, pa dokle traje i moram reci da uopste ne treba da se stide svog rada i konstrukcije pred Zapadom. Cak i u tom podrucju imaju inovativna resenja i solidan kvaltet tako da su te price o kineskoj tehnoloskoj inferiornosti prema zapadu jednostavno neistina.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 18:00 - pre 167 meseci
Naravno da je neistina, vecina ljudi jednostavno izjednacava sve u vezi sa njima
sa ovim kineskim radnjama po gradu :)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 19:50 - pre 167 meseci
Kinezi imaju izvrsne proizvode, da ti pamet stane, samo je pitanje sta od toga moze da se nabavi ovdje.
Kao sto neko gore rece, ako nisu u pitanju proizvodi renomiranih zapadnih firmi koji se proizvode u Kini, vecina ostalog je u klasi smeca.
Veliku zaslugu za to ima i trud zapadnjaka da uticajem kroz politiku i ostale kanale zadrze svoje trziste za sebe i gdje neko svako malo trazi kojekakve restrikcije na uvoz kineske robe zarad "spasavanja domaceg dupetta".

Nece proci dugo vremena, a ljudi sa zapada ce odlaziti u Kinu - trbuhom za kruhom, sto bi se reklo.

Pravo da vam kazem, meni je dosadila zapadna politika lelemudanja i demokratovanja gdje bi svako da nosa neku fasciklicu i olovcicu i umislja kako to njegovo vrckanje dupettom vredi mnogo vise od znojavog rada nekog Kineza ili koga drugog.

Sta ono rekoste, gdje ima dobar online kurs kineskog jezika?
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 19:52 - pre 167 meseci
@a1200
Imam i ja jedan no-name buvljački scientific kalkulator (500din) koji je 100% klon jednog Casia od 1500din. Isto radi, isti je kvalitet, super... osim što su se momci i devojke iz Casia njakali poprilično dugo ne bi li konstruisali istoimeni uređaj, i njihov rad treba da se plati. Naravno da će sva roba biti jeftinija kada sipaju u jednu stranu tuđe mašine pesak, a napolje izlaze gotovi proizvodi, pa se lepi logo. Ono što mene interesuje - zbog čega ti originalni, kvalitetni i jeftini proizvodi ne nalaze svoj dom i van Kine? Problemi sa patentima, možda? Naravno da uvek ima izuzetaka (TPLink, Haier, Lenovo...), ali nešto ne vidim da je prisustvo Kine na svetskom tržištu prešlo ono famozno "made in china" u tolikoj meri.
Citat:
Kopirali su i ruski borbeni avion Su-33 (zovu ga J-15)

Verovatno su dobili nacrte od nekog rusa za gajbu vodke. Dobar deo vojne tehnologije su čisti klonovi od Rusije, pa čak i njihov glavni assault rifle je klon AK-47, što nije ni za kakvu pohvalu... industrijska špijunaža, krađa nacrta i reverse engineering nije baš nešto što izvojeva poštovanje - pa zbog toga su mi uvek sumnjičave izjave Kineskih vlasti kada počnu da se 'fale njihovim novim igračkama (@tdjokic) jer ipak je to i dalje komunistička zemlja, i imidž je sve.
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.92.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 20:00 - pre 167 meseci
sigurno da ne treba dovoditi u apsolutno nikakvu vezu Kineze iz bloka 45 (i njihovu robu) sa generalno Kinom i njenim napretkom.

Učiće se kineski u osnovnim školama za koju deceniju
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.210.*



+471 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 20:26 - pre 167 meseci
Citat:
Odin D.:
Nece proci dugo vremena, a ljudi sa zapada ce odlaziti u Kinu - trbuhom za kruhom, sto bi se reklo.

Pravo da vam kazem, meni je dosadila zapadna politika lelemudanja i demokratovanja gdje bi svako da nosa neku fasciklicu i olovcicu i umislja kako to njegovo vrckanje dupettom vredi mnogo vise od znojavog rada nekog Kineza ili koga drugog.

Sta ono rekoste, gdje ima dobar online kurs kineskog jezika?


Tačno. Ja u poslednje vreme gledam gde ću da nastavim život, i dve najpovoljnije opcije su mi Kina i UAE, jer nisu zahtevni kao zapadne zemlje što se tiče papira. Tripujem se da odem u Šangaj i otvorim firmicu koja će se baviti nabavljanjem robe za naše, sređivanje carinske dokumentacije, prevoza, pronalaženje najjeftinije robe, cenkanje, provera robe, utovara, itd.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 20:29 - pre 167 meseci
Citat:
žutokljunac
jer nisu zahtevni kao zapadne zemlje što se tiče papira.


Ne znam ko ti je to rekao bar kada je Kina u pitanju - ali lagao te je ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.210.*



+471 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 20:34 - pre 167 meseci
Da li stranac može otvoriti firmu ( agenciju ) u Kini? Kakvi su uslovi?

O ovim autobusima sam čitao pre neki dan, i to je super stvar, ali pošto mi nemamo para ni da zamenimo stare trole i tramvaje, ne verujem da će to kod nas imati prođu. Bar u bliskoj budućnosti.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 20:43 - pre 167 meseci
Stranac moze otvoriti firmu, ali dobiti dozvolu boravka nije ni malo jednostavan proces - nista jednostavniji od zapadnih zemalja.

Takodje, Kina ima dodatne propise u pogledu raspolaganja novcem i iznosenja tog novca iz Kine, itd...

Sve u svemu, poslovanje u Kini nije nista lakse od poslovanja u USA ili EU - jedino je jeftinija radna snaga, i radnici imaju mnogo manje prava - pa se zato i posluje tamo... a ne zato sto je "lako" ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
212.178.225.*



+68 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 21:27 - pre 167 meseci
Citat:
burex: ...Dobar deo vojne tehnologije su čisti klonovi od Rusije, pa čak i njihov glavni assault rifle je klon AK-47, što nije ni za kakvu pohvalu...

Kina je proizvodila, i jos uvek proizvodi svoju verziju AK-47 po licenci, a ovo je autenticno kineski proizvod:



Izvor: http://world.guns.ru/assault/as39-e.htm

Ništa ja ne potpisujem...!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: ''leteći'' autobusi iz Kine07.08.2010. u 21:34 - pre 167 meseci
Citat:
burex:industrijska špijunaža, krađa nacrta i reverse engineering nije baš nešto što izvojeva poštovanje - pa zbog toga su mi uvek sumnjičave izjave Kineskih vlasti kada počnu da se 'fale njihovim novim igračkama (@tdjokic) jer ipak je to i dalje komunistička zemlja, i imidž je sve.

Pa vidi, nema u tom poslu "nevinih".
I zapad iskoristava svoju poziciju da bi "krao" jefitnu radnu snagu sa istoka. Da bi jedan radio prijemnik izradjen u Kini, kostao u RadioShack-u negdje u US 3,99$ -kako je to opisala jedna novinarka koju je neko linkovao prije izvjesnog vremena u nekoj temi, ne sjecam se vise gdje - mora neki Kinez najvise za njega dobiti saku pirinca.
Ne ocekujes valjda da ti neko u Kini napravi vagon pederskih I-Phonova koje ces ti prodati za 5 miliona dolara, a da te to kosta vagon kukuruza koji vredi 5 iljada dolara. Pa bili bi totalni glupaci ako iz toga posla ne bi za sebe izvukli nesto vise od vagona kukuruza.

Skoro sam bio nekim poslom u Schindler-u (proizvodjac br. 1 u svijetu pokretnih stepenica i cini mi se br.2 za liftove), pa mi covjek pricao kako ih konkurencija dere na industrijskoj spijunazi, i kako imaju citavo odeljenje koje se bavi tuzbama i sudovima. Jednostavno, sta god novo da naprave, konkurencija - dobro poznate zapadne firme iz iste branse - to dobiju za vrlo kratko vreme, a sluze se potplacivanjem, podmicivanjem ili zaposljavanjem Schindler-ovih sadasnjih ili bivsih ili freelancer radnika koji su ucestvovali u razvoju.
Naravno, iako mi nije rekao za suprotan smjer, ne sumnjam da i oni rade to isto gdje god mogu.

Ako oces da se specjalizujes u muckama, prevarama, kradji, otimacini i licemjerju - pravac na zapad - tamo su najbolje skole za to i imaju najduzu tradiciju.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: ''leteći'' autobusi iz Kine

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10203 | Odgovora: 46 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.