Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Džukac na ražanj i kraj priče...

elitemadzone.org :: MadZone :: Džukac na ražanj i kraj priče...

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 17084 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 12:10 - pre 171 meseci
Citat:
mmix
Po selima se jos praktikuje ono otkidanje glava pilicima i pustanje da bezglavi trce po dvoristu.


U cemu je tu problem... posto su im otfikarili CNS to sto trci po dvoristu sigurno ne oseca nikakav bol :-)

Osim ako neko pile ne prodje kao Mike the Headless Chicken
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 12:14 - pre 171 meseci
Sećam se da je bio jedan klip na YouTube-u oko mučenja životinja.

"Borci" za zaštitu životinja su se bunili protiv toga kako se tradicionano kastriraju ovnovi (kidanjem testisa), te da se tako muči životinja, da su joj ugrožena prava i tome slično. Snimljen je prilog o tome. Voditelj se prenerazio kada je video "sistem" i tražio da se uradi "kao što piše u knjizi". Farmeri su rekli ok, ako hoćeš tako uradićemo tako. Ovan koji je kastriran na tradicionalan način je već posle par minuta lagodno pasao na pašnjaku, dok ovan koji je kastriran "po knjizi" nije mogao da se oporavi par dana.

Toliko o zaštitnicima životinja!

Kao što neko reče na ovom forumu "Kada će više ljudi koji oblače i parfemišu kučiće da shvate da psu ne miriše Šanel, već crkotina!"
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 12:14 - pre 171 meseci
Citat:
mmix: E, nemoj da se lazemo, ne seku se papci na zivo ali se svakojaka izivljavanja desavaju. Koliko ti znas situacija da je stoka kod nas klana "koser"? Po selima se jos praktikuje ono otkidanje glava pilicima i pustanje da bezglavi trce po dvoristu.

Ne pustaju se. To se desava samo ako ti pobegne :)
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 12:27 - pre 171 meseci
Zadjite malo po selima pa ćete videti kako se to radi!

Preporučujem da oni sa osetljivim stomakom ne gledaju ove klipove !!!

http://www.youtube.com/watch?v=j63q1m1JDBc

http://www.youtube.com/watch?v=_ZLkxIWSgdQ

http://www.youtube.com/watch?v=7WT4yNuiUa0

Mislite da je po klanicama mnogo drugačije!?

[Ovu poruku je menjao djyova dana 05.05.2010. u 14:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 13:07 - pre 171 meseci
Citat:
djyova: Zadjite malo po seljima pa ćete videti kako se to radi!


Onda ne budi lenj i prijavi ih tim drustvima, policiji ili kome se to vec prijavljuje.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

sonus70
Novi Sad

Član broj: 120808
Poruke: 177
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+266 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 13:31 - pre 171 meseci
Jbt, kod mene u Sremu sve sam zlikovac do zlikovca.
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 13:39 - pre 171 meseci
Citat:
sonus70: Jbt, kod mene u Sremu sve sam zlikovac do zlikovca.


I ovde kod mene u stigu... Sve sami kandidati za haški tribunal pod optužbom za genocid nad svinjama, pilićima, ovcama...
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 13:41 - pre 171 meseci
Citat:
djyova: Sve sami kandidati za haški tribunal pod optužbom za genocid nad svinjama, pilićima, ovcama...


Jel tebi u ovoj prici smeta to sto nije dozvoljen genocid nad psima i mackama ili sto je dozvoljen prema svinjama?
Ili si jednostavno vegeterijanac?
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 13:43 - pre 171 meseci
Nece ti niko izaci na teren u selo da kaznjava svinjokolj, to je SyFy


Citat:
Ivan Dimkovic: U cemu je tu problem... posto su im otfikarili CNS to sto trci po dvoristu sigurno ne oseca nikakav bol

Pa ostaje uvek pitanje glave, isti twitch je prisutan i na glavi, jos od francuske revolucije se vodi debata o tome da li dekapitovana glava nastavlja da oseca bol.

Ja sam brate mesozder, ako nije covek i nije toksicno, ja jedem. Al opet ne bi mogao da pojedem kuce ili mace, jbg imprinting je tu u glavi. I ovako sam na pola/pola sto se tice zeceva Sto bi rekli, jedem ali placem
Sa druge strane stvarno ne volim te barbarske metode eksangvinacije svesnih zivotinja, postoje metodi da se stoka onesvesti pre klanja ili da se ubije trenutno, samo sto seljake to mrzi jer onda mora da se ispusta krv, ovako im srce zivotinje odradi pola posla.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9538
*.teletrader.com.



+10263 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 13:56 - pre 171 meseci
Citat:
sonus70: Jbt, kod mene u Sremu sve sam zlikovac do zlikovca.
Nije valjda da ubijate živoinje ?

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 14:06 - pre 171 meseci
Citat:
3way: Jel tebi u ovoj prici smeta to sto nije dozvoljen genocid nad psima i mackama ili sto je dozvoljen prema svinjama?
Ili si jednostavno vegeterijanac?


Ni jedno ni drugo, već to što nisu ista pravila za sve i postoji rasna diskriminacija životinja.

Možda se neko seća kako je ranije bio rešavan problem pasa lutalica. Bili su tretirani kao svaka divlja životinja, koja u čoporu može da nanese ozbiljne povrede čoveku, pa čak i smrt. Postojale su šinterske službe, koje su skupljale pse po gradovima, i ako se niko ne bi javio kao njihov vlasnik u određenom periodu, uspavljivale ih. Šta je humanije od toga? Klanje kao što se radi sa svinjama, ili uspavljivanje kao što se radilo sa psima?

Sećam se da su i lovci dobijali nagrade za pse koje su upucali van gradova (u divljini), a to su dokazivali odsečenim psećim repovima.

Tada ne pamtim da je bilo slučajeva napada pasa na ljude.

Kada bi se u gradu pojavio čopor vukova, da li bi ih ljudi pobili ako ne bi mogli da ih isteraju iz grada, ili bi ostavili da slobodno vršljaju pod pretpostavkom da neće nikom nažao da učine?
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 14:08 - pre 171 meseci
Citat:
djyova:Postojale su šinterske službe, koje su skupljale pse po gradovima, i ako se niko ne bi javio kao njihov vlasnik u određenom periodu, uspavljivale ih.


Tako je isto i sad...Samo sto tu postoji par problema...Il nekog mrzi da radi, il neko nece da radi...
Pre nekoliko godina je krenula prica oko masovne sterilizacije - i nista. Da je to zazivelo, danas bi situacija (u Bg) bila skroz drugacija...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 14:16 - pre 171 meseci
Citat:
3way: Tako je isto i sad...Samo sto tu postoji par problema...Il nekog mrzi da radi, il neko nece da radi...
Pre nekoliko godina je krenula prica oko masovne sterilizacije - i nista. Da je to zazivelo, danas bi situacija (u Bg) bila skroz drugacija...


Ma gde je isto. Pojedine sterilišu pa ih vraćaju na ulicu, a pojedine ni ne sterilišu a vraćaju ih na ulicu. Zadržavaju samo one za koje procene da su "agresivni"!

Ko može sa sigurnošću da tvrdi da i ostali nisu agresivni!? I ljudima se dešava da budu povučeni, pa se od jednom samo čuje na vestima da su poubijali familiju, komšije i slučajne prolaznike. Ako se ne može utvrditi za ljude da li će biti agresivni ili ne, onda se za životinje to još manje može utvrditi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 14:18 - pre 171 meseci
Citat:
mmix
Pa ostaje uvek pitanje glave, isti twitch je prisutan i na glavi, jos od francuske revolucije se vodi debata o tome da li dekapitovana glava nastavlja da oseca bol.


Tesko - momentalan pad pritiska u karotidnoj arteriji posle presecanja izaziva gubitak svesti u roku od par sec max... mozda je ta glava ziva nekih par minuta, ali svesna definitivno nije :-)

Citat:

Al opet ne bi mogao da pojedem kuce ili mace, jbg imprinting je tu u glavi


Hohoho pojeo bi ih samo je pitanje gladi i izbora. Danas nema nikakve potrebe da jedes kucice ili macice jer imas izbor.

Da taj izbor nemas... he he... bilo bi daj sta das, pa bi i zmije postale ukusne samo tako :)

Sto se zecova tice... bas sam pre par nedelja ispeko jednog zeku... Nije me grizla savest ni malo... da li je to normalno? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 14:31 - pre 171 meseci
Citat:
ne mozes porediti zivotinjske zakone sa ljudskim, mi kao ljudi smo izabrali koje zivotinje ce mo da jedemo a koje ne,,, mada ni kad ih jedemo i ubijamo radi jela NE MUCIMO ih, jel ti odseces prvo svinji papke, pa je vucaras sa kolima po asfaltu pre nego sto je zakoljes i pojedes ?... ja pricam ovde sa stavom BUDIMO LJUDI, priznaces kad bi sad krenuo da ubijas sve pse po ulici i da ih farbas u roze ne bi bas izgledao najnormalnije

svet je pun zakona koje smo mi kao rasa propisali,,,, npr. zasto djokovic zaradjuje milione a neki ljudi umiru od gladi, jel to normalno???


Ko je izabrao? Ja da nemam sta da jedem potamanio bi sve lutalice a onda bi presao na vrapce i golubove. E majke ti , kakve veze ima dal ces nekog da mucis kad ces DA GA UBIJES POSLE, mislim apsolutno je svejedno koji nacin pripreme koristis kad sve to zavrsi u stomaku. Ja da se pitam, te lutalice ne bih ni uspavljivao vec bih jednom veeelikom lopatom ubacio u jednu veeeliku mesalicu i resio bi vise problema u jednom udarcu... plus jeftino mleveno meso za gladne plus grad ljudima a divljina zivotinjama.

a zasto nije normalno da neko zaradi milione a neko crkne gladan?
 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 14:34 - pre 171 meseci
Inače priča se da je pseće meso skoro isto kao jagnjeće po ukusu, a svima nama ovde u okolini je poznat slučaj da je jedna kafana u selu kod grada Smedereva prodavala pseće pečenje a pod naznakom da je jagnjeće. Godinama niko ništa nije primetio, ali je na kraju ipak to sve otkriveno, a čovek je završio u zatvoru.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 14:36 - pre 171 meseci
http://www.puppybeef.com/recipes.php
http://dog-meat-recipes.blogspot.com/

evo nekih interesantnih linkova
 
Odgovor na temu

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 14:42 - pre 171 meseci
Definitivno su preterali sa tom kerusom ali ko normalan moze opravdati takavo mucenje. Jedno je ubijanje radi hrane, a drugo je obogaljiti zivotinju iz razonode.
Ko moze suditi vuku ako prikolje neko jagnje?
Za mene su i lov zabave radi i ostale slicne ljudske zanimacije neprihvatljive.




Citat:
djyova: Inače priča se da je pseće meso skoro isto kao jagnjeće po ukusu, a svima nama ovde u okolini je poznat slučaj da je jedna kafana u selu kod grada Smedereva prodavala pseće pečenje a pod naznakom da je jagnjeće. Godinama niko ništa nije primetio, ali je na kraju ipak to sve otkriveno, a čovek je završio u zatvoru.


Urbana legenda koja postoji u svakom mestu




 
Odgovor na temu

djyova
Pozarevac

Član broj: 101973
Poruke: 1018
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.youtube.com/djyovaser..


+775 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 14:43 - pre 171 meseci
Citat:
One of the best pleasures in life is delicious meat from one of the most useful of all animals, the dog.


Svaka čast za linkove!
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+137 Profil

icon Re: Džukac na ražanj i kraj priče...05.05.2010. u 14:44 - pre 171 meseci
Citat:
HeYoo: Definitivno su preterali sa tom kerusom ali ko normalan moze opravdati takavo mucenje. Jedno je ubijanje radi hrane, a drugo je obogaljiti zivotinju iz razonode.
Ko moze suditi vuku ako prikolje neko jagnje?
Za mene su i lov zabave radi i ostale slicne ljudske zanimacije neprihvatljive.


postoji ck i organizovan lov na ljude iz razonode a ti se bunis za zivotinje koje ce ionako posle da pojedu... u cemu je razlika ako LOVIS jelena iz razonode pa ga pojedes posle, ili ako ides namenski u sumu da ga ubijes da bi ga pojeo...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Džukac na ražanj i kraj priče...

Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 17084 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.