Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fotografisu vozila na trotoaru???

elitemadzone.org :: MadZone :: Fotografisu vozila na trotoaru???

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77270 | Odgovora: 368 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???14.02.2010. u 21:56 - pre 173 meseci
Ivane, ja to njima na lep nacin pricam od pocetka ali oni to ne prihvataju, niti ce. Mislim da jednostavno nisu u stanju da sebe prihvate kao bilo sta drugo sem zrtve i da je to njima dovoljno da opravdaju sve svoje akcije. Sve i da svojim ocima vide sve post-efekte svog delovanja, ne bi se za to osetili imalo krivim.

bttp, krivicno delo je krivicno delo, iznos cini razliku samo izmedju sitne kradje/ostecenja i teske kradje/ostecenja koja se goni po sluzbenoj duznosti. To sto policija ne sprovodi istrazne radnje protiv tebe ne cini tvoje delo prekrsajem umesto zlocinom. Niko nije ni rekao da si ubica ili razbojnik vec da si vandal i za to postoji odredba krivicnog zakona koja zaprecuje kaznom zatvora. Kolateralna ili ne, i bio ja glup ili ne.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???14.02.2010. u 22:13 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ti cinis akt vandalizma - to moze biti krivicni prekrsaj.

Apsolutno je nebitno da li ce te drzava goiniti ili ne - jer nije problem u TEBI per se, vec u situaciji da to postane norma za resavanje problema u drustvu.

Da napravim analogiju sa prodavnicom koju si pomenuo - nije problem ako Pera ukrade nesto u visini od 1500 din, problem je ako svako kome je nesto lose u zivotu krene da krade - to onda postaje gadan problem.

Mozda jednog dana dozivis da te sustigne vlasnik auta, i polomi ti noge - i on isto koristi identicnu logiku kao tvoju, covek resava svoje probleme na svoj nacin - van drzavnih institucija. Nisam bas siguran da bi to bilo ko opravdavao.

Krivični prekršaj - to ne postoji. Znači ili je krivično delo ili prekršajno. Ne znam dokle će više po ovom forumu razni intelektualci počinioce prekršaja nazivati zločincima (videti gore).

Nažalost, da je problem u meni lako bismo, nego je problem u društvu, gde su ljudi odavno izgubili poverenje u državne institucije koje bi trebalo da rešavaju sve društvene probleme, pa i problem parkiranja. Kada bi državne institucije radile svoj posao, ne bi bilo povoda za "vaninstitucionalno" rešavanje problema. Naravno, uvek će postojati ljudi poput pravednika iz Diznilenda, koji će tvrditi kako je to samo izgovor za "vršenje zločina lomljenja brisača", i kada ne bi bilo toga onda bih našao nešto drugo da se bavim svojim omiljenim zanimanjem - kriminalom. Nemam nameru da se ubeđujem niti pravdam, mogu samo da kažem da u mom slučaju nije tako.

A on koji se ponosi učestvovanjem u petooktobarskom puču, koji je tek krivično delo i vandalizam par exellence, bez obzira na to što se to u našem društvu smatra herojstvom, sada bih ja mogao njega zbog toga da nazivam kriminalcem, koji je učestvovao i omogućio paljenje i pljačkanje Narodne Skupštine, iako on verovatno nije ništa uzeo, saučestvovao je u tom krivičnom delu za koje niko nije gonjen. Da li je otišao u policiju i prijavio se? Meni je zamerao što to nisam uradio u slučaju brisača. Ja eto nisam učestvovao u puču, nisam bio ispred skupštine u trenutku provaljivanja u nju, vandalizovanja, paljenja i pljačke. Mislim da je moj slomljeni brisač upravo ništa u odnosu na tu mega-pljačku koja je fino zataškana "u nacionalnom interesu". Na stranu to što su "heroji 5. oktobra" provalili i u najbližu policijsku stanicu SUP Stari Grad i odneli svo oružje iz nje, kojem ni dan danas nije uđeno u trag. I sad neko ko je učestvovao u tome, meni drži lekcije o (ne)poštovanju zakona, nazivajući me zločincem jer sam tamo nekom seljaku slomio brisač nakon upozorenja. Jer ja sam jelte svoj "zločin" počinio iz niskih strasti, dok je on u zločinu učestvovao iz najviših moralnih pobuda. Please! Kakvo licemerje.

Da, problem je ako svako krene da krade, ali ne brini se, prodavnice tačno znaju koliko procentualno profita gube putem sitnih krađa, i ta razlika se ugrađuje u cenu. Znači sve što neko ukrade plaćaju svi ostali, i to unapred.

Na kraju, ne bojim se da će me vlasnik auta sustići i polomiti mi noge, jer to bi već bio zločin za razliku od ovoga što sam ja uradio, i neproporcionalna odmazda. Dok je lomljenje brisača minimalna "kazna" u materijalnom smislu za počinjeni prekršaj, lomljenje nogu je već nanošenje teških telesnih povreda, što je već i jedno od najtežih krivičnih dela - krvni delikt. Osim toga "vlasnici vozila" koji se parkiraju nepropisno da bi uštedeli 30ak dinara, su najčešće p1čkice koje se osećaju jakim samo dok su zatvoreni u "svom ljubimcu", kao i naoružani policajci. Oduzmi im značu i pištolj, i manji su od makovog zrna. Tako i ovi, čim se nađu van osećaja sigurnosti bivanja u automobilu, kojim može da te pregazi ili da pobegne, ili da se zaključa unutra da ga ne možeš doseći, osećaj snage i nedodirljivosti magično nestaje. Takvi su jaki samo dok su zaključani u svom automobilu sa mogućnošću da daju gas i pobegnu. Čim tu mogućnost nemaju, nastupa prpa.

Znači dajte više, valjda ste toliko pametni, prestanite da poredite lomljenje nogu i lomljenje brisača. Nanošenje teških telesnih povreda i minimalne materijalne štete. Izjednačavanje zločina i prekršaja. Nazivanjem zločincima ljude koji to nisu.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???14.02.2010. u 22:18 - pre 173 meseci
Ti nisi zlocinac vec najobicniji vandal.

Bas isti kao i taj sto bahato parkira. Mislite da pravila nisu za vas i da mozete da se ponasate van zakonskih normi.

Isto tako, na skali stetnosti po drustvo ste tu negde - iako to tebi izgleda cudno, bas kao sto i onom sto se bahato parkira izgleda cudno, i on ce isto da se pozove na drzavu "sto mu nije omogucila da se parkira" i sl... sve su to isti sabloni i ista opravdanja.

Citat:

Dok je lomljenje brisača minimalna "kazna" u materijalnom smislu za počinjeni prekršaj,


Nije ni kazna, ni "kazna" - vec jos jedan vandalizam. Ti nisi predstavnik zakona pa da mozes da kaznjavas - a takodje nisi ni sudija pa da procenjujes sta je prekrsaj a sta nije.

Uzgred, krivicni zakonik srbije to naziva krivicnim delom protiv imovine, clan 212 - "unistenje i ostecenje tudje stvari".
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???14.02.2010. u 22:21 - pre 173 meseci
Neka sam i vandal. Iza tog svog "vandalizma", kao što sam rekao, stojim. Ne izmišljam nikakva opravdanja, i na raspolaganju sam ako treba za to da odgovaram.

Nego nešto čisto sumnjam da bi me taj "oštećeni vlasnik motornog vozila" uopšte prijavljivao, sve i da me je uhvatio na delu. S obzirom na to da sam ga upozorio da ne radi to što radi.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???14.02.2010. u 22:24 - pre 173 meseci
To sto ti "stojis" iza svog vandalizma i sto si "spreman da odgovaras" uopste ne umanjuje stetnost po drustvo kao posledicu takvog ponasanja.

Zamisli da svi ostali krenu da "kaznjavaju" druge po sopstvenom nahodjenju.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???14.02.2010. u 22:37 - pre 173 meseci
Citat:
bttp:Takvi su jaki samo dok su zaključani u svom automobilu sa mogućnošću da daju gas i pobegnu. Čim tu mogućnost nemaju, nastupa prpa.

LOL Pa sto si onda polomio brisac kada vozac nije bio prisutan? Sto ga nisi sacekao?

Ja ipak mislim da se ti sve vreme samo zezas, jer ne mislim da iole ozbiljan covek moze da postupa, i opravdava svoje postupke, na nacin kao sto ti pises.

Bio kod mene u kraju jedan sveze penzionisani policajac. Covek zaludan, i dao sebi za pravo da zavodi neki red. Kad god neka deca pocnu da igraju fudbal na travi, svi znamo kako to izgleda, jedna lopta, dve cigle kao gol i udri, on ih je terao sa trave, uz psovke naravno. A dao Bog, kuburimo sa parking mestima, pa i pojedini parkiraju automobile na travi. Obavezno je on tu da im ocita bukvicu...
Mi vec poceli da se zabavljamo, sve cekamo kada ce da naleti. Dodje i taj dan, Tip parkira nekog jugica na travu, a ovaj iz zasede-Sklanjaj se odatle, ne moze to tako...znate kako to ide. Tip mu kaze, daj pusti me, ako ti smetam zovi pauka, al' nemoj da me davis. Ma znas li ti ko sam ja, nemoj ja sada...He, tako ga je tip nalupao, gledas a otok raste, k'o u crtacima. Odrao ga je od batina.
Policajac se pojavio posle nekih desetak dana, i nikada vise nije pravio pitanje da li deca gaze travu, da li se iko parkira. Samo okrene glavu.
A parkiranje je sredjeno samo tako. Svakog dana, dva a nekada i tri pauka dodju, i samo kupe. Celo prepodne. I tako nekih nedelju dana. Onda ih nema nedelju dana, i taman kada ponovo pocnu masovno da nepropisno parkiraju, evo pauka. Sada se jako retko desi da se moze videti nepropisno parkiran auto.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???14.02.2010. u 22:44 - pre 173 meseci
Citat:
bttp
...Na kraju, ne bojim se da će me vlasnik auta sustići i polomiti mi noge, jer to bi već bio zločin za razliku od ovoga što sam ja uradio, i neproporcionalna odmazda. Dok je lomljenje brisača minimalna "kazna" u materijalnom smislu za počinjeni prekršaj, lomljenje nogu je već nanošenje teških telesnih povreda, što je već i jedno od najtežih krivičnih dela - krvni delikt...

Sve dok ne naletiš na nekog lokalnog selju ilića sa pištoljem za pojasem, a koji će smatrati da je pucanje u kolena adekvatna kazna za polomljene brisače... Ali verujem da bi takav zastao i saslušao tvoje argumente o neproporcionalnoj odmazdi, i verovatno bi te pozvao na čaj i kolače da ti se još izvini što te je iznervirao parkirajući se na nedozvoljenom mestu...
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???14.02.2010. u 23:25 - pre 173 meseci
Citat:
vilil1: LOL Pa sto si onda polomio brisac kada vozac nije bio prisutan? Sto ga nisi sacekao?

Jel si ti lud il si glup? Ili samo nisi čitao sve pa nisi u toku sa pričom. Znači upozorio sam dotičnog što podrazumeva da je bio prisutan, otišao svojim poslom, ostavio mu vremena da se parkira kako treba. Kada sam se vratio i zatekao auto na isto mestu, usledilo je to što je usledilo. Da ga čekam? Pa jel ti zaista misliš da sam ja zaludna budala koja će da stoji na ulici i čeka neku drugu budalu koja može da se vrati i sutra, da bih mu u njegovom prisustvu slomio brisač? Vi koji govorite o "čekanju" ne znam stvarno u kojim filmovima živite.

I predlažem vam svima zajedno, da se ne brinete toliko za moju bezbednost. Umem i sam da se brinem o sebi, a i ne bojim se sukoba ako je neminovan. Znači svako nek gleda svoja posla, i što manje lepljenja etiketa "vandal, zločinac, kukavica" itd. Ja gledam svoja posla, pa isto to predlažem i svakom drugom, ne samo na ovom forumu nego uopšte. Ako mi je sudbina da me neko "upuca" jer sam mu slomio brisač, neka tako bude. Ne verujem da biste se toliko potresli da se to zaista i desi, te ne vidim razlog da mi to non-stop spominjete kao nekakav mogući scenarijo mog kraja.

Eto, spreman sam i da umrem za svoje ideale :)
Citat:
Ivan Dimkovic: Uzgred, krivicni zakonik srbije to naziva krivicnim delom protiv imovine, clan 212 - "unistenje i ostecenje tudje stvari".

P.S. Pošto voliš da se igraš advokata, i da potpuno proizvoljno tumačiš zakone, ako je to što sam ja uradio "krivično delo protiv imovine", onda je ono što je taj drugi uradio krivično delo protiv opšte sigurnosti - jer je vozilom ulazio na prostor predviđen isključivo za pešake (ni jedan santimetar tog pločnika nije predviđen za parking) i na taj način im potencijalno ugrozio živote. Isto kao kad se automobilom voziš kroz park, jer te mrzi da šetaš.

A ni jedno ni drugo nije istina, već su i jedno i drugo prekršaji.

Ako ne razumeš srpski, možda će ti na engleskom biti jasnije. Felony, misdemeanor.

Ovo sve se vodi kao misdemeanor.

[Ovu poruku je menjao bttp dana 15.02.2010. u 00:37 GMT+1]
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???14.02.2010. u 23:39 - pre 173 meseci
Sve i da je prekrsaj, a ne krivicno delo - priroda preksaja je da je on "drustveno opasan, odnosno drustveno stetan".

Sto razumnom coveku treba da pruzi poruku da to ne treba da radi.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???14.02.2010. u 23:45 - pre 173 meseci
Citat:
bttp:Znači upozorio sam dotičnog što podrazumeva da je bio prisutan, otišao svojim poslom, ostavio mu vremena da se parkira kako treba. Kada sam se vratio i zatekao auto na isto mestu, usledilo je to što je usledilo.


A ovo je obicno prica koja funkcionise. Bolje od bilo kojih zakona ili kazni.
Prvo mu skrenes paznju, onda u pretis paukom, onda ovo, onda on...a taj nista...bole ga uvo...i na kraju svega, kad ostane bez soferke ili bez guma, odjednom mu padne na pamet da parkira na pogresnom mestu i dozove se pameti....
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???14.02.2010. u 23:50 - pre 173 meseci
@bttp

Citat:
Jel si ti lud il si glup?

Sledeci post gde bude ovakvog ili slicnog obracanja bilo kome
bice ne editovan, vec obrisan u celosti. Molim vas da vodite racuna o nacinu na koji pisete.

 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???15.02.2010. u 00:12 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Sve i da je prekrsaj, a ne krivicno delo - priroda preksaja je da je on "drustveno opasan, odnosno drustveno stetan".
Sto razumnom coveku treba da pruzi poruku da to ne treba da radi.

Ja bih jako voleo da to nisam morao da radim, niti volim što sam to uradio, niti bih voleo da to radim u budućnosti, niti se time ponosim, nit se stidim. Ali nažalost, kako državne institucije ne funkcionišu, sve se bojim da će toga biti i u budućnosti, ne nužno sa moje strane nego ima dosta ljudi kojima je dojadilo čekanje da sistem profunkcioniše, i izgubili su veru da će ikada profunkcionisati.

Poput našeg kolege (izvinjavam se ako mu smeta što ga tako oslovljavam), koji je odlučio da "otputuje" iz tih razloga. Bar je tako naveo.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???15.02.2010. u 01:04 - pre 173 meseci
Citat:
bttp: Ja bih jako voleo da to nisam morao da radim, niti volim što sam to uradio, niti bih voleo da to radim u budućnosti, niti se time ponosim, nit se stidim. Ali nažalost, kako državne institucije ne funkcionišu, sve se bojim da će toga biti i u budućnosti, ne nužno sa moje strane nego ima dosta ljudi kojima je dojadilo čekanje da sistem profunkcioniše, i izgubili su veru da će ikada profunkcionisati.


Bas tako. Slicno i ja razmisljam. U Srbiji vlada totalna kaubojstina...Ne samo kad je u pitanju ovo, nego i kad je u pitanju milion drugih stvari.
Kakvi zakoni, kakve inspekcije, kakve policije i ostale gluposti. To ovde ne postoji.
Ovde postoji da pokazes zube i da vuces i cimas za ono sta ti pripada...i kad se to primeni na ove manijake sto se parkiraju kako stignu, a bune se protiv "velike" kazne za parkiranje...dobijes slomljenu soferku...
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???15.02.2010. u 09:20 - pre 173 meseci
Citat:
bttp: Jel si ti lud il si glup?

Hahaha, kada me to pita neko kao ti, to moze biti samo kompliment. ;)

Citat:
bttp:Ja gledam svoja posla...

Ali ti definitivno ne gledas svoja posla. Ti si samo maksimalno bezobrazan lik koji neke svoje licne frustracije ispoljava na nacin da ostecuje tudju imovinu.

A, ukoliko ne prestanes time da se bavis, GARANTOVANO ces naleteti na nekoga ko ce te nauciti da gledas svoja posla. Ne samo tebe, nego i sve ostale koji vole da cackaju mecku, tj. da trpaju nos gde mu nije mesto.

Samo napred momci, nadam se da cete sto pre naici na nekoga koji ce vas spustiti na mesto koje vam pripada.
 
Odgovor na temu

BokasaTzar
kurir,
Centar

Član broj: 179470
Poruke: 136



+162 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???15.02.2010. u 09:33 - pre 173 meseci
Nepravilno parkiranje ne opravdavam ALI:

- probajte to junačine na imovini lokalnih političara
- probajte nekom taksisti to da prodate
- probajte nekom od ‚‚investitora‚‚ (kad pregrade ulicu kamionom na ceo dan) da grebete kamion
- probajte to na imovini lokalnih ‚‚jakih momaka‚‚ .... lako ćete ih pronaći - eno ih u kafiću na uglu, a džip im je na sred ulice

Izgleda da se kurčite samo sa vlasnicima Jugića, Lada i sl. i samo na njima lečite svoje frustracije.

To se na asfaltu zove ‚‚pi cc kica‚‚
Još krik slobode detinji je plač
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???15.02.2010. u 09:56 - pre 173 meseci
Citat:
3way: Bas tako. Slicno i ja razmisljam. U Srbiji vlada totalna kaubojstina...Ne samo kad je u pitanju ovo, nego i kad je u pitanju milion drugih stvari.
Kakvi zakoni, kakve inspekcije, kakve policije i ostale gluposti. To ovde ne postoji.
Ovde postoji da pokazes zube i da vuces i cimas za ono sta ti pripada...i kad se to primeni na ove manijake sto se parkiraju kako stignu, a bune se protiv "velike" kazne za parkiranje...dobijes slomljenu soferku...


Pa ne razmisljas samo ti, problem jeste sto vas ima previse koji tako razmisljate tako za mnogo stosta sem parkiranja, mnogo vise nego sto jedno civilizovano drustvo moze da istrpi; kriticna masa je predjena odavno, ovo je sad sve "kineski sindrom" i meltdown.

Iz Marian-Webstera:
Main Entry: anarchy
Pronunciation: \ˈa-nər-kē, -ˌnär-\
Function: noun
Etymology: Medieval Latin anarchia, from Greek, from anarchos having no ruler, from an- + archos ruler — more at arch-
Date: 1539
1 a : absence of government b : a state of lawlessness or political disorder due to the absence of governmental authority c : a utopian society of individuals who enjoy complete freedom without government
2 a : absence or denial of any authority or established order b : absence of order : disorder

Ova drzava nazalost ne moze lako izaci iz ove anarhije jer je ista visegodisnjom praksom usla u mainstream kao prihvatljiva socijalna norma u kojoj svako ceka da onaj drugi prestane da bude anarhista da bi on/ona prestao, a niko nikad ne prestaje i omogucava dalju propagaciju i sirenje tog koncepta kao prihvatljivog. Tako da ti jesi u pravu, ali si isto tako i deo problema i faktor (mali ali prisutan) u sprecavanju sistemskog resenja za izlazak iz anarhije. Sve i da ne lomite nista, cinjenica da odobravate takve postupke drugih kao vasih advokata/agenata predstavlja prepreku eliminaciji te iste anarhije protiv koje se bunis. To stvarno nije neka velika nauka, uostalom internet pamti, videcemo za 5, 10, 15 godina kakva ce situacija biti, moja pretpostavka je da ce biti isto kao danas. Vi sa druge strane verujete da cete uz lomljenje i unistavanje dovoljno tudje imovine resiti problem. Zivi bili pa videli, mislim da bi to bilo prvi put u istoriji covecanstva da anarhija sama sebe iskoreni.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???15.02.2010. u 13:56 - pre 173 meseci
Citat:
mmix: Pa ne razmisljas samo ti, problem jeste sto vas ima previse koji tako razmisljate tako za mnogo stosta sem parkiranja, mnogo vise nego sto jedno civilizovano drustvo moze da istrpi; kriticna masa je predjena odavno, ovo je sad sve "kineski sindrom" i meltdown.


Razlika izmedju mene i ostalih je sto ja necu tako da reagujem, jer sam kolko tolko normalan.
Sto ne znaci da sam protiv toga...

Citat:
mmix:
Vi sa druge strane verujete da cete uz lomljenje i unistavanje dovoljno tudje imovine resiti problem. Zivi bili pa videli, mislim da bi to bilo prvi put u istoriji covecanstva da anarhija sama sebe iskoreni.


Da verujem da uz lomljenje i unistavanje mogu da resim bilo sta, ja bih to odavno radio, ne samo za parkiranje. To pokazivanje zuba koje sam spominjao upraznjavam samo do neke prihvatljive mere - do kad ne ugrozavam nikoga.
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???15.02.2010. u 16:11 - pre 173 meseci
5. oktobar 2000. je promovisao anarhiju kao društveno prihvatljiv vid delovanja. Anarhisti od tog dana su mahom amnestirani za sva svoja nedela pa je država na taj način poslala poruku svima da je anarhija ponekad (a kod nas vrlo često) poželjan oblik isterivanja pravde. Jedino što su oni sebe u to vreme nazivali "demokratama", a tako se i danas predstavljaju.

Znači ti kao učesnik petooktobatske anarhije svoje učešće u ultimativnom anarhističkom orgijanju uopšte ne podležeš preispitivanju, dok meni ovde soliš pamet i od minorne stvari gradiš čitav koncept na kojem počiva društvo.

E pa da ti zamenim tezu jednom za svagda, tvoje anarhisanje 5. oktobra 2000. je dovelo do mog anarhisanja. Vi ste to uveli na velika vrata, a sad kad vam se ne sviđaju rezultati vašeg "delovanja", napuštate zemlju optužujući sve nas ostale za to što ste VI započeli.

Ako ti treba krivac za stanje stvari i razlog zbog kog "moraš da napustiš zemlju", pogledaj u ogledalo.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???15.02.2010. u 16:41 - pre 173 meseci
Citat:
bttp
E pa da ti zamenim tezu jednom za svagda, tvoje anarhisanje 5. oktobra 2000. je dovelo do mog anarhisanja. Vi ste to uveli na velika vrata, a sad kad vam se ne sviđaju rezultati vašeg "delovanja", napuštate zemlju optužujući sve nas ostale za to što ste VI započeli.


Ovo je tipican "knjiski" primer kako vandal uvek ima milion izgovora za svoj vandalizam :)

Nope, jedino sto je "dovelo" do tvog vandalizma je tvoja psiha i specificno vaspitanje koji ti dozvoljavaju da se nazoves pozvanim da "kaznjavas" druge. Nije za to kriv cak ni taj sto se nepropisno parkirao - jer osobe koje smatraju da mogu da vandalizuju tudju imovinu samo traze povod za to, u glavi su davno odlucili da to mogu da rade.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Fotografisu vozila na trotoaru???15.02.2010. u 16:49 - pre 173 meseci
@ bttp

Ja bih sve koji su palili skupštinu i iznosili inventar kaznio. Mislim nije problem postoje snimci. Ali bih isto i tebe kaznio što lomiš ljudima brisače. Debela kazna onih što se nepropisno parkiraju je uredu ali samoinicijanivno oštećivanje tuđih vozila ne. Tačka.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Fotografisu vozila na trotoaru???

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 77270 | Odgovora: 368 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.