Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa procesorom i sa memorijom

[es] :: Zaštita :: Problem sa procesorom i sa memorijom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7340 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shollim

Član broj: 23741
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa procesorom i sa memorijom04.01.2010. u 16:07 - pre 174 meseci
Vidim da je drugacije nego na WIN XP .Po mom misljenju PRIMARY IDE bi trebao da bude ovaj ata 0 (neki od ova 3), dok SECONDARY ata 1 (isto neki od ova 3). Al ti pokusaj da otvoris sve na onaj nacin koji sam ti prethodno pobjasnio i svugde gde pise PIO mode ti ga promeni na ULTRA DMA MODE pa onda restartuj komp.Pa javi
 
Odgovor na temu

dsteva
Zrenjanin

Član broj: 128693
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa procesorom i sa memorijom04.01.2010. u 16:18 - pre 174 meseci
E sad cak ni u biosu ne mogu da promenim da radi u dma modu cak nemam ni opciju da ga prebacim u dma mod
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

shollim

Član broj: 23741
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa procesorom i sa memorijom04.01.2010. u 16:23 - pre 174 meseci
Prelistaj ih sve .... od prvog do poslednjeg...jer tamo gde ti nista ne pise - taj nije aktivan...nego kako si ti uvideo da ti komp radi u PIO modu kao sto si mi ranije rekao??
 
Odgovor na temu

New Village DC
Projektant hardvera
Srbija

Član broj: 65539
Poruke: 438
*.adsl.verat.net.

Sajt: www.itnetwork.rs


+222 Profil

icon Re: Problem sa procesorom i sa memorijom04.01.2010. u 16:36 - pre 174 meseci
Da li je u pitanju standardni Vindovsov skrin sejver ili si ti instalirao neki svoj? Da li si pokusao da odaberes drugi skrin sejver. Ja sam imao neke koji su bili zahtevniji od 3d igrice. Da li su ventilatori bucniji kad se ukljuci skrin sejver?
Ovi se prepanuše, a Marko, onako srdit iza sna, uze jednog po jednog darivati: kog
sabljom, kog buzdovanom. Nije se ni triput okrenuo, a već svih sedam s dušom rastavi.

 
Odgovor na temu

dsteva
Zrenjanin

Član broj: 128693
Poruke: 29
109.106.254.*



Profil

icon Re: Problem sa procesorom i sa memorijom04.01.2010. u 17:10 - pre 174 meseci
Ma instalirao sam neki svoj ali mi je na Visti normalno radio , i ventilatori normalno rade, a da radi u PIO modu sam video u biosu barem tako pise i nema opcija da se promeni u bilo sta drugo.
 
Odgovor na temu

shollim

Član broj: 23741
Poruke: 72
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa procesorom i sa memorijom05.01.2010. u 14:12 - pre 174 meseci
Idi u Windows Registry tako sto ces uraditi sledece:

Start>Run>upises regedit> odnavigiras do sledece vrednsti:


Code:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E96A-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}



Tu ces naci podkljuceve kao sto su npr. 0000, 0001, 0002. Podkljuc 0001 bi trabalo da bude od primarnog IDE kanala, dok bi podkljuc 0002 trebalo da bude od sekundarnog (provera se vrsi u DriverDesc string vrednosti pritiskom na istu). U oba ova podkljuca ces naci DWORD vrednosti MasterIdDataChecksum i SlaveIdDataChecksum. Te DWORD vrednosti treba skroz maknuti (delete) za svaki uredjaj koji je spor i restartovati racunar posle toga. To bi trebalo resiti problem.


!!!TO TI JE ZA WINDOWS XP TREBALO BI DA BUDE ISTO I ZA WINDOWS 7. PROVERI DA LI POSTOJE TI KLJUCEVI U REGISTRU!!!
 
Odgovor na temu

dsteva
Zrenjanin

Član broj: 128693
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa procesorom i sa memorijom05.01.2010. u 23:45 - pre 174 meseci
Postoje kljucevi ali ih ima vise i ne mogu da nadjem MasterIdDataChecksum i SlaveIdDataChecksum ali evo pa pogledaj
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.86.*



+12 Profil

icon Re: Problem sa procesorom i sa memorijom06.01.2010. u 02:11 - pre 174 meseci
Nedavno sam na nekoliko mašina sasvim slučajno otkrio da sporadični problem sa "zakucavanjem na 100% zauzeća procesora" nastaje nakon pokretanja nekih programa (konkretno MS Excel), koji i nakon zatvaranja samog programa i dalje zadržava izvršni fajl (EXCEL.EXE) rezidentnim u memoriji!!???
Jednostavnim "ubijanjem tog procesa" se zauzeće procesora momentalno vraća u normalu (5-15%)!

Još uvek pokušavam da pronađem šta je uzrok ovakvom ponašanju, pošto se ne dešava svaki put i ne mogu da uočim nikakvu pravilnost kod ove pojave!?

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

dsteva
Zrenjanin

Član broj: 128693
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa procesorom i sa memorijom06.01.2010. u 02:43 - pre 174 meseci
E upravo je to kod mene problem mada ne znam sta je uzrok i najsitnije programe kada pokrenem procesor se zakuca na 90%, znam samo da mi se to nije desavalo ranije, npr dok sam imao Vistu pa cak i 7 do skoro, pre neki dan sam ponovo dizao sistem i opet isto, mada kao sto shollim rece komp mi radi u pio modu ali pretpostavljam da je tako radio i pre ovoga, tako da stvarno nemam ideju zasto se ovo desava, mislio sam da nisam kojim slucajem zapatio nesto zato sam i postovao ovde ali izgleda da to nije slucaj, tako da ako ima ko da zna u cemu je problem opet kazem tu sam, poz i hvala svima na pomoci!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Problem sa procesorom i sa memorijom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7340 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.