Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta uraditi sa starim aparatom i koji novi kupiti?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sta uraditi sa starim aparatom i koji novi kupiti?

[ Pregleda: 1609 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

IvaG

Član broj: 214588
Poruke: 48
109.106.254.*



Profil

icon Sta uraditi sa starim aparatom i koji novi kupiti?28.12.2009. u 18:26 - pre 174 meseci
Imam digitalni fotoaparat Canon PowerShot A60. Radio je dobro do pre par dana kada je slika zaista pocela da se muti. I sa smirenom rukom ne moze se nikako dobiti ni priblizno jasna slika. Aparat nije uvek bio kod mene, pa je moguce i da je pao, ili da se nesto slicno dogodilo. Koliko bi kostala takva popravka i da li se vise isplati kupiti novi ili popravljati ovaj zastareli?

Inace, i dok se to nije dogodilo razmisljala sam o tome da kupim novi fotoaparat. U tom slucaju ne znam sta raditi sa starim aparatom? Danas je takvo vreme da tehnika brzo zastareva i sve te stare stvari se gomilaju. Da li postoji neka akcija staro za novo ili neki nacin na koji bi se nesto korisno uradilo sa starim fotoaparatima?

Imam jos jedno pitanje. Ukoliko se odlucim, koji novi fotoaparat da kupim? Trebao bi da bude sto laksi (A60 ima 4 baterije, koje ga dosta otezavaju, pa bih nesto lakse), manjih dimenzija, a opet da zadovoljava neke osnovne uslove kvaliteta i ostavlja mesta za eksperimentisanje. Cena-oko 150e.
 
Odgovor na temu

crnibombarder
Digitalni fotoaparati

Član broj: 23704
Poruke: 988
93.87.196.*

Sajt: pcfoto.biz


+6 Profil

icon Re: Sta uraditi sa starim aparatom i koji novi kupiti?28.12.2009. u 18:45 - pre 174 meseci
Pokusaj da popravis svakako taj aparat, radi se o "legendi" ;-)
A sto se tice nekog drugog modela, predlazem ti da dodas jos malo i ides na neki iz IXUS serije (95 IS ili jos bolje 870 IS), ovi danasnji iz A-serije su mnogo "plasticniji" u odnosu na taj tvoj A60.
 
Odgovor na temu

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Sta uraditi sa starim aparatom i koji novi kupiti?28.12.2009. u 21:05 - pre 174 meseci
Taj aparat prodaj, za bilo koju cenu, ako ti ne treba vise. I ja imam A60 i nemam nameru da kupujem noviji jer mi zadovoljava moje trenutne potrebe a imam ga punih 6 godina.
Obrati paznju, ako nisi menjala CCD chip, mozda je on pri kraju. Imas pravo na besplatnu zamenu CCD-chipa ako je otisao bez obzira na starost aparata. Ja sam menjao na mom letos, samo odneo da generalnog servisa za Canon i popravili su ga bez nadoknade za 5 dana.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Sta uraditi sa starim aparatom i koji novi kupiti?

[ Pregleda: 1609 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.