Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PL/SQL ucenje kroz primere

[es] :: Oracle :: PL/SQL ucenje kroz primere

[ Pregleda: 4788 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
213.244.209.*

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon PL/SQL ucenje kroz primere25.08.2009. u 09:50 - pre 178 meseci
Interesuje me da li postoji neki tutorijal, knjiga ili stranica na internetu svejedno, koja uvodi u upoznavanje PL/SQL. Potrebno mi je za polaganje ispita. Na fakultetu koristimo Oracle 10g i SQLDeveloper za pristup. Ja sam na svom računaru instalirao Oracle 10g na Red Het i to radi dobro. Međutim instalirao sam na Windowsu Oracle XE i SQLDeveloper. Sve radi dobro.
E sad dobro bi bilo kad bih imao neki tutorijal koji uvodi u PL/SQL ali da ima što više primera. Ja imam knjigu "Programiranje u Oraclu od početka" ali je prilično velika. Odlična je knjiga ali je za ovaj moj nivo mnogo velika. Stigao sam do 7. poglavlja i dobro mi je išlo ali trenutno nemam vremena pošto se ispit približava. Za ispit su mi potrebne: sekvence, funkcije, procedure, trigeri, kursori, view itd. Imam solidno znanje iz SQL-a. Znam dobro da baratam sa upitima (spajanja, agregatne funkcije itd.), ali je ova oblast neistražena s moje strane. Šema koju koristimo je standardna kadrovska služba (HR) koja dolazi sa instalacijom Oracla. Pošto sam radio jedan projekat u Accessu video sam da se najbolje uči kroz primere. Mogu ja da pišem na papiru milion upita, ali kad se krene sa realnim primerima, dolazi do zabune. Tako da ovde ne želim da idem na teži način, već hoću kroz primere. Kad bi postojao neki tutorijal koji objašnjava sve ovo sa šemom hr odlično bi bilo. Pitam, ovde jer pretpostavljam da ima iskusnijih korisnika koji bi me uputili.
 
Odgovor na temu

Comii

Član broj: 180123
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: PL/SQL ucenje kroz primere25.08.2009. u 12:37 - pre 178 meseci
Mislim da ovde možeš naći dosta korisnih stvari:


http://www.techonthenet.com/oracle/index.php


http://www.java2s.com/Code/Oracle/CatalogOracle.htm
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
213.244.209.*

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: PL/SQL ucenje kroz primere25.08.2009. u 18:03 - pre 178 meseci
Na ovaj prvi sam nabasao, upravo je to ono što mi treba..
Pogledaću i ovo sa javinog sajta..
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
213.244.209.*

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: PL/SQL ucenje kroz primere25.08.2009. u 21:25 - pre 178 meseci
Pred nosem mi je bilo idealno rešenje. Naime, u helpu sqldevelopera postoji odličan materijal za početnički nivo. Moja topla preporuka. Posebno su od koristi delovi koji imaju u nazivu "Usage Information", kao na primer Data Type: Usage Information, SQL: Usage Information i PL/SQL: Usage Information. Ima dosta primera i to sa šemom HR tj. šemom kadrovske službe koja dolazi uz instalaciju Oracle XE (kao i uz Oracle 10g)..Odlična stvar je ovaj help. Baš je jednostavno sve predstavljeno..
 
Odgovor na temu

[es] :: Oracle :: PL/SQL ucenje kroz primere

[ Pregleda: 4788 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.