Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Istina o Mamografu

elitemadzone.org :: MadZone :: Istina o Mamografu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14614 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Istina o Mamografu29.10.2009. u 19:33 - pre 177 meseci
Citat:
hadzi dalibor: .... Ne uporedivo je veća korist od štete kod ovog pregleda(ako se uopšte može govoriti o nekakvoj šteti)!


"veća korist od štete" je argument koji se danas moze cuti svaki cas gde god se nesto raspravlja o ortodoksnoj medicini.

pretpostavka je da ce od 100 ili, sta ja znam, od 500 pregledanih zena, kod jedne biti otkriven rak "u ranoj fazi", pa da ce neko posle da je kao izleci.
diskutabilno, al' nema veze .....
..... ja bih (te) pitao nesto drugo - od cega se to tacno sastoji "korist" za preostalih 99 ili 499 pregledanih zena?

sta je za njih ta korist, koja je veca od stete, bez obzira od koliko kV su ti tvoji generatori?

zamolio bih i sve ucesnike u raspravi da ne konstruisu ovde raznorazne teorije zavere i da pricaju o "koristi" koju ostvaruje ona druga strana - oni sto lece, proizvode te aparate, istrazuju tu bolest itd..... dok se ona, je li, siri i poprima razmere epidemije u citavom "civilizovanom" svetu.


Citat:
vladd: .....
Jedino sto pobudjuje sumnju je zakonska obaveza odlaska na zracenje ....


"pobudjuje sumnju"

:)

.... ti si vladd bas fino vaspitan.

Poz
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.243.*



+5251 Profil

icon Re: Istina o Mamografu29.10.2009. u 20:44 - pre 177 meseci
Ne, samo ne zelim da dodajem gorivo ostrascenim pobornicima bilo koje strane.

Ne moze jaci termin, i da bude neutralno. Ne moze ni slabiji.

Zakone ionako donose osljarski, na gomili, da se valjda prikaze "produktivnost", pa se donosenje i ovog blesavog zakona, pre svega diskriminatorskog, mora ispitati, da bi se dala konacna ocena.

Polazi se od premise, da nam lekari zele dobro, na sa ih obavezuje i zakon i kodeksi, a onda se provlace kojekakve svinjarije po novinama(i svetskim), i ocigledno da "biznis zasnovan na ljudskoj nesreci" postaje dominantan.

Od prepisivanja lekova uz poklone, vakcine za odabrane i za plebs(i to u "normalnom" svetu, kako volimo da seirimo), razne finansijske mucke i lazna istrazivanja, neovlascena eksperimentisanja...

Iz svega sledi, da neko naprasno, ili aljkavo, ozakonjuje zracenje, linearno za sve, bez obzira da li zene rade ili borave u zoni koja je vec izlozena zracenjem.

O tome se nije razmisljalo, tako da donosenje zakona "pobudjuje" sumnju.

Ili se zbrzalo, izosljarilo, ili je neko pokupio kintu od "sponzora"...

Poz
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9557
*.teletrader.com.



+10267 Profil

icon Re: Istina o Mamografu30.10.2009. u 08:02 - pre 177 meseci
Dok god ima ovako sumnjičavih, koji pljuju po svim savremenim medicinskim dostignućima, Srbija će biti među prvima u broju umrlih od izlečivih oblika raka i srčanim oboljenjima.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.243.*



+5251 Profil

icon Re: Istina o Mamografu30.10.2009. u 08:53 - pre 177 meseci
Zracenje nije "savremeno" tehnicko dostignuce, naprotiv, stetno i zastarelo. Uglavnom izbaceno iz upotrebe, osim za upotrebu na gradjanima nizeg staleza.

Moderan je samo naziv "mamograf".

Poz
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9557
*.teletrader.com.



+10267 Profil

icon Re: Istina o Mamografu30.10.2009. u 11:09 - pre 177 meseci
Ma naravno. I ja sam za lečenje isključivo biljkama, tj. travama. I to samo one koje rastu na našim prostorima (bez onoga " ... a i šire"). Sve ostalo je štetno, otrovno i zastarelo. Posebno ono šta nam dolazi sa Zapada, imajući u vidu da je jedini smisao njihovog postojanja da uguše sve što je zdravo i normalno u Srba. A ako se još reklamira na dokazano izdajničkoj B92 - to treba zabraniti zakonom.

I ja sam za to da se bolnice zatvore, dok god nas truju antibioticima, analgeticima, antipireticima, barbituratima i ostalim otrovima. Dok god hirurzi razmišljaju skalperom a ne glavom, dog god misle samo kako da seku - pohapsiti i po kratkom postupku. Stomatolozi - najgori ološ. Zajedno sa hirurzima (po kratkom postupku), dok god koriste one (dokazano štetne) viskofrekventne bušilice i otrovne anestezije. Akušere i ginekologe ukinuti. Šta je falilo našim prababama koje su se porađale na njivi ili u štali ? Pedijatre u zatvor. Svi su oni prikriveni pedofili, vidi im se to u očima. Jel treba dalje da detaljišem ili je već sve jasno ?

Medicinske fakultete do daljnjeg zatvoriti, a farmaceute prekvalifikovati, da se malo vrate korenima: sakupljanju i sortiranju trava.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Istina o Mamografu30.10.2009. u 14:34 - pre 177 meseci
Ne preteruj. Ne valjaj se odmah u kontra-blatu.

Verovatno se ne secas vremena fluorografisanja, obaveze da se svako zraci bar jednom godisnje, "novih autobusa" za rad na terenu, pa zatim razna poboljevanja, izbegavanja, dok se na kraju, ostrom kampanjom nije cak i zabranilo.

Sada se istorija ponavlja, "novi autobusi", zracenje, kao u "manjim" dozama, plus zakonska obaveza, posto nema SIZ-a za zdravstvo da uvede uredbu.

Samo sto cekanje, vec poznatog epiloga, moze da unakazi solidan broj zivota.

Sta je problem sa magnetnom rezonancom, skenerom..skupo valjda, nije za narodne mase?

Poz
P.S. B92 nije nikakva "izdajnicka" televizija, vec rade posao za koji su placeni.
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Istina o Mamografu30.10.2009. u 14:58 - pre 177 meseci
Citat:
Zracenje nije "savremeno" tehnicko dostignuce, naprotiv, stetno i zastarelo. Uglavnom izbaceno iz upotrebe....


Procice jos mnogo godina dok se zracenje ne izbaci iz upotrebe kao zastarelo.
Gradjani nizeg staleza ga primaju isto kao i gradjani viseg, cak i manje!
Fluorografisanje je jos uvek aktivna metoda skrininga u prevenciji bolesti pluca (Tuberkuloza najpre,onda i tumori), cak stavise, jos nisu smislili bolju metodu koja bi je zamenila :)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.243.*



+5251 Profil

icon Re: Istina o Mamografu30.10.2009. u 21:23 - pre 177 meseci
Neka ostane koliko treba, ali neka ne bude podvedeno pod birokratsko "moranje". Ako je neko vec jako bolestan, onda je ok, za dijagnostiku...ali je to situacija "po potrebi" a ne obavezno..

Iskrivljena logika je posluzila za glorifikaciju "prevencije", odnosno "ranog otkrivanja". A ako se previse aplicira "prevencija", onda je dobitak izvestan, da ne kazem siguran..

Poz
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Istina o Mamografu30.10.2009. u 21:52 - pre 177 meseci
Citat:
vladd
Jedino sto pobudjuje sumnju je zakonska obaveza odlaska na zracenje, sto nije bas u redu, i lici na udovoljavanje nekim lobijima.


!?!?!?!

A? Ovo jos nisam cuo... gde je to tacno obavezno ici na pregled mamografom???
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.243.*



+5251 Profil

icon Re: Istina o Mamografu31.10.2009. u 12:01 - pre 177 meseci
Zakon je u proceduri, zene starije od 50 god obavezne su da obave pregled mamografom jednom godisnje. Postoji pravlo i za mladje, zavisno od godina, idu na dve ili pet godina..

Sto nije bas blisko pameti...valjda su im sprave neangazovane...

Poz

P.S. Ivane, koja ti se vakcina zalomila u EU. Ona za plebs ili za gospodu
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Istina o Mamografu31.10.2009. u 17:27 - pre 177 meseci
Citat:
vladd
P.S. Ivane, koja ti se vakcina zalomila u EU. Ona za plebs ili za gospodu


Meni se nije zalomila ni jedna, posto nemam bas nameru da se vakcinisem protiv gripa koji je marginalno opasniji od obicnih gripova koji se pojavljuju svake godine. Nije obavezno, i kontam da ce se vakcinisati oni koji se i obicno vaknicisu svake godine.

Citat:

Zakon je u proceduri, zene starije od 50 god obavezne su da obave pregled mamografom jednom godisnje. Postoji pravlo i za mladje, zavisno od godina, idu na dve ili pet godina..


Ovo je suludo, zaista... ako tako nesto prodje, to ce stvarno biti unikatni primer zemlje koja van slucaja opste epidemije/pandemije ili biolosko-hemijskog rata zakonom tera gradjane na neku medicinsku proceduru ...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Istina o Mamografu31.10.2009. u 17:35 - pre 177 meseci
Citat:
Java Beograd: ....
Medicinske fakultete do daljnjeg zatvoriti, a farmaceute prekvalifikovati, da se malo vrate korenima: sakupljanju i sortiranju trava.


kako to mali perica, zakleti europejac i demokrata, zamislja - ovi su strucnjaci sa svim "savremenim medicinskim dostignucima", a oni drugi su neke budale, babe vracare koje sakupljaju neku travuljinu.

... hebote covece, pa sta ti mislis ko npr. radi u onom institutu za proucavanje lekovitog bilja, dole u tadeusa koscuskog na kalemegdanu?
jel' mislis da tamo rade neki doktori i magistri koji su pozavrsavali te neke fakultete koje si nabrojao, ili mislis da tamo rade neke babe budale koje su se poradjale na njivi i u stali?

kako ti to zamisljas?

vi bre europejci postadoste smesniji od ovih patrijota.

.... i da, bilo bi dobro da se malo "vratimo korenima" .... a sve veci broj ljudi to i radi, ako nisi primetio.

.... i imamo cemu i da se vracamo, jer eto imamo neku tradiciju.
ovaj gore spomenuti institut je npr. prva takva institucija, a koliko znam za sada jos uvek i jedina takve vrste, u ovom delu evrope.

osnovao ga je akademik profesor doktor jovan tucakov, inace clan i francuske akademije nauka, u doba zlog komunizma.
eto, i taj je bio budala koja se bavila travuljinama.
sta da radi covek, u to vreme nije bilo interneta, pa nije mogao da se prosvetljuje po srpskim forumima.

pored toga nam je i priroda dosta podarila.
flora u srbiji je, posle kine, najbogatija coveku poznatim lekovitim biljem na svetu.
ako se uzme u obzir kolika je zemlja kina po povrsini, onda se moze shvatiti koliko je to bogatstvo.
poredjena radi, srbija je npr. 15 puta bogatija u lekovitom bilju od nemacke.

... samo sto - za razliku od kine u kojoj su na desetine i stotine hiljada ljudi koji sakupljaju lekovito bilje i koji su ukljuceni u drzavni zdravstveni sistem, jer su oni budale, je li - mi u srbiji imamo experte, europejce i strucnjake za trzisnu ekonomiju koji ce da izgrade skijaliste na staroj planini da bi oni zutokljuncevi kockastoglavi u dzipovima dolazili tamo da prze naftu i sve zagade, jer ce ti kockastoglavi da nam donesu profita pa cemo da budemo srecni i zdravi.

huh.


Citat:
Java Beograd: Dok god ima ovako sumnjičavih, koji pljuju po svim savremenim medicinskim dostignućima, Srbija će biti među prvima u broju umrlih od izlečivih oblika raka i srčanim oboljenjima.


broj obolelih i pomrlih od raka se uvecava po stopi od 5% godisnje, sa tendencijom uvecanja tog procenta, u svim tzv. "razvijenim" i "civilizovanim" zemljama na svetu, dakle u svima koje uzivaju u carima "savremenih medicinskih dostignuca" i uskoro ce ta bolest preuzeti primat nad kardiovaskularnim oboljenjima.

kako ti to objasnjavas?

i u australiji, kanadi, danskoj, rusiji ........ ima previse "sumnjičavih, koji pljuju po svim savremenim medicinskim dostignućima"?

ili sta?

i koji su to oblici raka, po savremenoj medicini, izlecivi?


Citat:
Java Beograd: ... ono šta nam dolazi sa Zapada .... bolnice .......... antibioticima, analgeticima, antipireticima, barbituratima i ostalim otrovima. ........ hirurzi razmišljaju skalperom a ne glavom ............. viskofrekventne bušilice i otrovne anestezije........ Akušere i ginekologe ......


sto li si se ti ovoliko uzrujao?
mozes da uzivas u carima ovih savremenih dostignuca koliko god 'oces.
ko ti bre brani?
.... pa ako smo nesto dobili sa uvodjenjem ove demokratije i trzisne ekonomije, onda su to kladionice i apoteke na svakom cosku.
u krugu od 300 m oko moje zgrade ima 15 apoteka, pretpostavljam da je tako i kod tebe.
mozes bre da jedes ovih gore pobrojanih pilula - tzv. "lekova", koliko god 'oces.
koga je briga?
..... ustvari, dobro si dosao kod njih, a tamo sve cisto, mirise, neka dobra cupii u belom mantilu ......
i eto, mirna backa.
svima dobro.

samo ja necu da me neko na silu vodi na te mamografe, ili da mi na silu gura te "lekove" u usta, vakcinise itd....
tj. ne mene, nego eto moju kevu i moju zenu.

eto, super je taj vas mamograf ....... hvala vam na vasoj humanosti ...... jasno mi je kao dan da cu od njega imati vise koristi nego stete ....... itd...... sve je to savremeno dostignuce .....

.... ali bre ja to necu.
hvala lepo.

i sto je bre sada to problem?
sto neko hoce da mi na silu uteruje svoju humanost, ako ja to necu?
kakvo je to europejstvo i demokratija?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Istina o Mamografu31.10.2009. u 17:49 - pre 177 meseci
Citat:
mrle 011
i koji su to oblici raka, po savremenoj medicini, izlecivi?


Svaki rak je potencijalno izleciv ako se uoci rano - i procenti prezivljavanja za mnoge vrste rakova su drasticno skocili u proteklih 20 godina. Naravno, neke vrste raka su daleko opasnije i daleko se brze sire i metastaziraju, i procenat prezivljavanja je i dan danas nizak.

A tvoja prica o 5% povecanja svake godine...

Citat:

broj obolelih i pomrlih od raka se uvecava po stopi od 5% godisnje, sa tendencijom uvecanja tog procenta, u svim tzv. "razvijenim" i "civilizovanim" zemljama na svetu, dakle u svima koje uzivaju u carima "savremenih medicinskih dostignuca" i uskoro ce ta bolest preuzeti primat nad kardiovaskularnim oboljenjima.


Kako te bre nije sramota da ovako LAZES - nije mi bas najjasniji tvoj plan, valjda mislis da ce 1 od 1000 ljudi da poveruje u tako bezocnu laz, i da niko nece da uoci koliko je besmisleno to sto si napisao?

2006:

http://articles.latimes.com/2006/feb/09/science/sci-cancer9

Citat:

For the first time since the government began keeping national death statistics in 1930, the number of cancer deaths in the United States has fallen as improvements in diagnosis, therapy and prevention have finally overtaken increases caused by aging and population growth.


2007:

http://www.msnbc.msn.com/id/16668688/

Citat:

ATLANTA - Cancer deaths in the United States have dropped for a second straight year, confirming that a corner has been turned in the war on cancer.


2008:

http://www.reuters.com/article/newsOne/idUSN1926392720080220

Citat:

WASHINGTON (Reuters) - The U.S. death rate from cancer has continued a steady decline that began in the early 1990s but it will still kill a projected 565,650 Americans this year, the American Cancer Society said on Wednesday.


http://www.cancer.gov/newscent...leases/ReportNation2008Release



Tvoja zaludjenost diskreditacijom moderne medicine je toliko evidentna i nasilna, da se covek prosto zapita sta se to tebi toliko lose desilo u zivotu da krenes u krusadu protiv citave jedne nauke... cak i da su neki lekari zeznuli stvar, opet diskreditovati celu nauku - to je kao kada bi sutra krenuo da pljujes na fiziku, jer ti je neki elektricar zeznuo instalaciju u kuci... to se granici sa ludilom.

Ali, znas sta - mislim da je malo koga na ovom forumu briga za tvoje licne frustracije - ako si toliko kivan na medicinu, potrazi negde profesionalnu pomoc - ne moras kod lekara, mozes i kod tih tvojih travara i slicnih.

Samo prestani, molim te, da zatrpavas forum totalnim neistinama i koje dete od 5 godina moze da diskredituje. I sa tvojim glupim rutinama i isforsiranim i bezbroj puta ponavljanim dosetkama o "evropejstvu", "demokratiji", Titu, kako se nekad zivelo... mislim da ama bas svaki clan ovog foruma zna sve tvoje fore napamet.

Smorio si, idi peci rakiju ili juri leblebije... ili sta god.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Istina o Mamografu31.10.2009. u 18:14 - pre 177 meseci
Znam ja takve pljuju pljuju a kad zakovrnu trče oma' kod lekara. Zaborave sve što su pričali. Ma...
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
77.46.172.*



+629 Profil

icon Re: Istina o Mamografu31.10.2009. u 23:14 - pre 177 meseci
Citat:
stil: Znam ja takve pljuju pljuju a kad zakovrnu trče oma' kod lekara. Zaborave sve što su pričali. Ma...
Neki isto tako otrče i kod 'alternative' po zozonizatore.. I treba ih razumeti, i jedne i druge - davljenik se i za slamku hvata.

@Ivan: Drago mi je da opada broj pomrlih od raka, samo mi nije jasno da li je to zbog prevencije (zdraviji život, zdravija hrana..) ili je savremena medicina načinila neki veći pomak u lečenju? I da li smanjenje godišnjeg broja umrlih znači povećani broj izlečenih ili povećanje dužine života obolelih u odnosu na ranije?

Gledajući onaj grafikon smrtnosti kod raka pluća, slobodan sam da tvrdim da je upravo prevencija ta koja je donela smanjenje smrtnosti - nemoguće je da je izmišljena terapija na koju drastično bolje reaguju muškarci (pogotovo 'braća') nego žene?!

Btw, smrtnost se kod žena čak i popela sa 30 na 40... da nije zbog mamografa? ;-))))))))))))
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Istina o Mamografu31.10.2009. u 23:25 - pre 177 meseci
@MyWay,

Prevencija je isto tako deo medicine - edukacija ljudi o zdravom zivotu, balansiranoj ishrani, redovnim pregledima pogotovu posle 40-te (ne nuzno potencijalno stetnim) - seti se onih sesija sa stomatologom po skolama, koliko su se trudili da objasne deci kako treba prati zube, sta treba jesti a sta ne i sl... e sad, sto mnogi odbijaju da slusaju te savete... sta da se radi :)

Takodje, medicina je pomogla bas u tom slucaju raka pluca, da se i te kako utvrde faktori rizika, i medicinska javnost je godinama pritiskala i lobirala za otezavanje prodaje cigareta npr... Na zalost, drzave su pocele da se bave tim tek kada im je postalo jasno da ce lecenje da kosta vise nego ti porezi sto nakupe na prodaji cigareta, ali medicinski dokazi su bili kljucni razlog i opravdanje za to.

Neko kaze da se "moderna medicina" previse fokusira na lecenje... pa na zalost, stanje je takvo jer gomila ljudi ne zeli da slusa savete i da zivi zdravo. Onda na kraju moras da ih lecis, jbg... Bilo bi lepo kada bi se svi bavili sportom, ne bi pusili ili se alkoholisali, odrzavali visok nivo higijene, koristili kondome ako cesto menjanju partnere i sl...

Ali... nije tako :) A opet, imas i one koji nemaju tu srecu pa se rode sa losim genima, nasledjenim bolestima... odlucili smo da budemo humani, da ih ne bacamo u reku - pa onda neko to mora i da sanira bogati :)

Citat:

Btw, smrtnost se kod žena čak i popela sa 30 na 40... da nije zbog mamografa? ;-))))))))))))


U USA? Tesko, nisam bas siguran da se tamo otkidaju da plate iz svog dzepa taj pregled :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.rs.



+8 Profil

icon Re: Istina o Mamografu01.11.2009. u 08:21 - pre 177 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: .... da se covek prosto zapita sta se to tebi toliko lose desilo ....


to sam ti ovde negde vec rek'o, nije mi se desilo nikad nista.
nemam nikakav, ni najmanji problem sa zdravljem.

imam 32 zuba, krvni pritisak 120/80, ne opada mi kosa, nije mi nista...
.... a npr. tebi po broju godina mogu da budem cale.

krvna slika mi je savrsena, mokraca bezbojna i bistra skoro kao voda, nikada nemam temperature, kijavice, nesanice, ono belo po jeziku .....
nikad me nista ne boli, niti ikad imam bilo kakve tegobe.

od vojske, od pre 26 godina, sam se "ugojio" 2 kg.
od 1.-2. razreda srednje skole nemam zdravstvenu knjizicu, niti imam negde otvoren karton, niti pijem lekove, niti sam posecivao lekare ....
.... a i pre toga su me samo vodili u te ustanove na one sistematske preglede.

sve te stvari, o kojima i na ovom forumu ima bezbroj tema - te trnu mi ruke, te znoje mi se dlanovi, te leukemija, te diskus hernia, te rak, te zena mi imala komplikacije na porodjaju, te znojim se, te imam ono belo na glavicu, te alergija, te boli me ovo, te boli me ono ...... su za mene totalno nepoznata iskustva.

evo, imam i dete sa kojim je ista situacija.
ni on ne ide kod lekara, niti pije lekove, niti radi ista po tom pitanju ...
.... i to ne zato sto smo se uclanili u jehovine svedoke (ili kako se vec zovu, spominjani su ovde negde), vec zato sto jednostavno nema nikakve potrebe.
spava, jede, smeje se, igramo se po ceo dan, ucimo ga kako treba da zivi, da se hrani, da razmislja ...... da bude covek.
nema temperature, alergije, zatvore, prolive, kijavice ........ nema nista.
..... mada, priznajem, njemu bismo ipak trebali da overimo zdravstvenu, al' dobro.

eto, to ti je to.

..... a onda kada ja na ovom forumu ponekad nesto napisem o zdravlju, ishrani itd.... ti zakljucas temu, ili me nazoves lazovom, ili mi obrises post ....
...... pa jos kao razlog brisanja posta napises "ogroman signal/noise odnos", a ja nemam pojma ni sta to znaci.
...... pa onda jos u gornjem postu napises i ovo ...

Citat:
Ivan Dimkovic: ... stanje je takvo jer gomila ljudi ne zeli da slusa savete i da zivi zdravo....


pa dobro.


Citat:
Ivan Dimkovic: ... LAZES .....


"5%" su zvanicni podaci WHO.
broj obolelih i pomrlih od raka je naravno veci, zato sto statistika obuhvata samo one slucajeve koji su evidentirani.
.... i broj izlecenih je isto veci, zato sto se odredjen broj ljudi izleci sam nekim drugim metodama, a onda se ni oni nigde ne evidentiraju.

uostalom o statistici smo ovde vec dosta puta raspravljali.
evo objasnicu ti na prostom primeru kako oni sve to racunaju ...

medicina u rubriku "izleceni" upisuje sve one kojima se rak ponovo ne pojavi u roku od 5 godina.

dakle, pera peric je dobio rak na debelom crevu, ovi su mu odsekli to parce creva, nafutali ga zracenjem i citostaticima i posle nekog vremena ga pustili kuci.
ako se peri pericu opet pojavi rak posle 6 godina na istom mestu, i ako se on opet javi lekarima, i ako ovaj put na kraju umre posle izvesnog vremena, statistika njegov slucaj belezi kao 50:50% - u 50% slucajeva je pera peric bio izlecen od raka, a u 50% slucajeva je nastupio smrtni ishod.

u situaciji da se pera peric ovaj drugi put, posle 6 godina, ne javi uopste lekaru - jednostavno je vise umoran od svog onog mucenja sa zrecenjem i citostaticima, od povracanja, od nosenja zavezane kese sa gov.nima, itd ....... prosto se pomirio sa sudbinom i u smrti vidi izlaz za svoje patnje ....... a takvih slucajeva imas koliko 'oces - on u statistici ostaje zabelezen kao 100% izlecen.


Citat:
Ivan Dimkovic: ... U.S. Lung & Bronchus Cancer Mortality ....


da, rak pluca je "prikocio" u poslednjih nekoliko decenija, u nekim zemljama se broj obolelih cak i smanjuje.
zato rak dojke i grlica materice kod zena i prostate i debelog creva kod muskaraca to vise nego nadomescuje.


Citat:
stil: Znam ja takve pljuju pljuju a kad zakovrnu trče oma' kod lekara. Zaborave sve što su pričali. Ma...


stil, ti verujes u teorije slucajnosti, a to je u startu pogresna postavka.
u prirodi ne postoje slucajnosti i sve sto se desava, desava se jer to tako treba.
sve ima svoje uzroke i svoje posledice.

ako si se jutros probudio sa glavoboljom, onda to nije slucajnost.
ili si juce nesto pogresno radio, ili radis nesto pogresno vec npr. 10 godina.

u sustini ne postoje ni bolesti, to su sve bioloski programi koje nas organizam pokrece sa nekim razlogom.

dakle, ako tebe jutros boli vugla, to je zbog toga sto to tako treba i sto to ima neki svoj uzrok.
onog trenutka kada ti pocnes da ispravljas greske, momentalno ce i tvoj problem, kao i glavobolja - njegova posledica, poceti da se resava.

...... i to sto te boli glava, to je dobro.
tu bol pokrece mehanizam koji zeli da te obavesti da nesto radis pogresno i da u tebi pocinje da se razvija neki problem.

zamisli da je drugacije - da nema bola, da nema nikakvog upozorenja.
sta bi onda bilo?

eto, stvari su vrlo proste - nemoj da pravis greske i neces ni da "zakovrnes", niti ces imati potrebu da "trcis oma' kod lekara".

.... medjutim, kod vecine ljudi se stvari odvijaju drugacijim tokom.
prvo prave greske, a onda trce tamo i ocekuju od belih mantila da ovi rese njihov problem.
ne moze to tako.
beli mantil, kao i neka budala od travara ili bilo ko treci moze samo, eventualno, da ti pomogne u resavanju tvojih problema sa zdravljem.
ako hoces da se izlecis, onda to moras sam da uradis.
ako ti to neces, ili ako tvoja psiha ne veruje da je to moguce, onda ti ne mogu pomoci ni svi beli mantili i svi travari ovoga sveta.

.... a povrh svega toga je posebna prica kako beli mantili resavaju tvoj problem sa, eto npr. tom glavoboljom od jutros, koji ti imas, hipoteticki je li, zato sto se npr. pogresno hranis vec decenijama i sto uzrok tvoje glavobolje ustvari dolazi iz zeluca i creva.

oni to "lece" onim javinim "savremenim medicinskim dostignucima" - "antibioticima, analgeticima, antipireticima, barbituratima ..."
.... ti razmisli dal' je to moguce tako izleciti.
na ovoj temi to vise necu da objasnjavam, da ne bih ispadao "lazov", "pljuvac", "teoreticar zavere", itd .....

..... a i dimke mi se nesto mnogo uzrujao, a on je moj drugar i ja znam da to nije dobro i zdravo.

odjavljujem se sa teme.

Poz (sto kaze vladd)
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Istina o Mamografu01.11.2009. u 08:55 - pre 177 meseci
@ mrle 011 Dobro, mislim da je odlično što si tako dobrog zdravlja za to je odgovorna genetika i dobre zdrave navike. E sad nisu svi ljudi te sreće i nemaš prava da im uskratiš pravo da se bore da opstanu. To moraš razumeti. Navešću ti samo nekoliko primera koje svakog dana primenjuješ a da toga nisi ni svestan a potiče od medicine kao nauke. Onog trenutka kada je otkriveno da bolesti potiču od mikroba koji se ne mogu videti golim okom ljudi su shvatili da se mogu zaraziti prljavim rukama i kao posledica toga savet lekara da se često peru ruke. Dalje ti si svakako vakcinisan i na taj način zaštićen od bolesti od kojih su ljudi ranije masovno umirali čak i oni koji su bili savršenog zdravlja. Čovek ne mora da se razboli, može da doživi nekakav udes i da mu je potrebno da se saniraju povrede hirurški, za to ne možeš da odeš kod travara itd.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.243.*



+5251 Profil

icon Re: Istina o Mamografu01.11.2009. u 11:00 - pre 177 meseci
Mislim da problem nije na toj strani, da li je naucna medicina potrebna ili da je alternativna nepotrebna.

Problem je u farmaceutskoj industriji, i pratecoj industiji, koje kroz medicinu(ili obe medicine) histericno grabe do profita, ne obaziruci se na kodekse, moral..i nemaju obavezu, pravda ih jeziv kodeks grabezi za novcem.

I ne treba da skrecemo temu na dobrobit(nespornu) medicine, vec da izostrimo cula i prepoznamo marifetluke uvaljivanja tableta, aparata ili kojecega, u cilju uvecane dobiti korporacija.

Lekari su (zlo)upotrebljeni, svesno ili sistemski, zeleli oni to ili ne, mislim da se sve manje pitaju, do trenutka kada se nece ni smeti zapitati, da ne ugroze svoju egzistenciju.

Mislim da je "procesuiranje" mamografa korak u tu stranu, lekarima se zatvaraju usta zakonskom odredbom..

Poz
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Istina o Mamografu01.11.2009. u 12:20 - pre 177 meseci
Na žalost. Žene umiru od kancera dojke. Pa i ako ne umru (da uspeju da se izleče kada dođu kasno) od toga ona mora da se odstrani a to je svakako i fizički i emocionalno veoma teška posledica te bolesti. Tako da ako postoji način da se na vreme otkrije i omogući izlečenje bez onako drastičnih posledica ne mogu da budem protiv toga.

Slažem se da treba biti oprezan jer ima i ovoga što ti pominješ. Treba napraviti selekciju a ne automatski sve stavljati u isti koš.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Istina o Mamografu

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14614 | Odgovora: 69 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.