Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa domain controller-om

[es] :: Windows mreže :: problem sa domain controller-om

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5347 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: problem sa domain controller-om06.07.2009. u 12:23 - pre 181 meseci
Pa baterija se trosi samo kad je racunar potpuno bez napajanja, a posto se kod tebe radi o serveru, to je veoma retko. Jedini problem je sto bi te baterije trebalo da izdrze oko 5 godina u idealnim slucajevima, a u praxi je to otprilike 2-3 godine (mada i ja znam za neke slucajeve da je baterija prezivela 8 godina), tako da ti se moze desiti da posle nekog kurcslusa u elektro mrezi server pozeli srecnu Novu 1980. :-) A za AD je jako bitno da svi clanovi imaju sinhronizovane casovnike, tako da kako god da odradis, potrudi se samo da sve radne stanice i serveri imaju makar priblizno isto vreme, pa makar im svima datum bio i u davnoj proslosti :-)
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
93.87.220.*



+3 Profil

icon Re: problem sa domain controller-om06.07.2009. u 14:48 - pre 181 meseci
pala mi je ideja za sinhronizaciju preko externog izvora d odradim tako sto na racunaru koji mi igra ulogu proxija postavim (nasao sam neki program koji igra ulogu time servera) taj program i vrsim sinhronizaciju na tom racunaru,a da izvrsim podesavanja na serveru tako da server usmerim ka toj radnoj stanici od koje ce primati sinhronizovano vreme.
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
87.250.47.*



+3 Profil

icon Re: problem sa domain controller-om07.07.2009. u 11:21 - pre 181 meseci
odradio sam time sinhronizaciju servera sa internim satom i sve radi ok. Vreme na radnim stanicama se sinhronizovalo sa vremenom na serveru. Medjutim, na jednoj radnoj stanici to se nije desilo. U cemu je sad problem? Ja na tom kompjuteru se logujem sa administrator nalogom
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: problem sa domain controller-om07.07.2009. u 11:46 - pre 181 meseci

Ova tema je totalno skrenula sa kursa... ali moram sad da napisem nesto da ne bi ziveli u zabludi u vezi NTP-a.

Sinhronizacija sa internim satom nije "prava i tacna" sinhronizacija na koju se treba osloniti!
Instalirajte jedan NTP u vasoj mrezi. Taj server neka se sinhronizuje sa nekim od stratum 1 servera, tako ce te dobiti stratum 2 server u vazoj mrezi.
Sinhronizujte sve ostale device-ove sa vasim NTP serverom.

U slucaju da je rec o Windows only mrezi:
Konfigurisi DC da se sinhronizuje sa external time server-om. Sve ostale stanice u domenu ce se sinhronizovati sa DC-om.
Da bi sinhronizacija radila dobro, mora inicijalno vreme da se manuelno postavi sto pribliznije.

 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: problem sa domain controller-om07.07.2009. u 12:24 - pre 181 meseci
Ili je na toj radnoj stanici razlika u vremenu i datumu prevelika u odnosu na DC, ili ta radna stanica ima problema da "vidi" DC.
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
77.46.191.*



+3 Profil

icon Re: problem sa domain controller-om07.07.2009. u 14:39 - pre 181 meseci
problem na radnoj stanici sam resio tako sto sam kucao sledecu komandu
Code:
net time /domain:mojdomen /set

upitan sam da li hocu da promenim vreme da bude kao na mom serveru ja sam to ucinio i radna stanica je dobila odgovorajuce vreme.Medjutim, malo sam pratio server i opet mi se pojavljuje greska event id 1030 i event id 1058. Izgleda da te greske ne poticu od wsus-a.
 
Odgovor na temu

gogi100
Goran Ljubic

Član broj: 40722
Poruke: 1064
87.250.47.*



+3 Profil

icon Re: problem sa domain controller-om08.07.2009. u 13:28 - pre 181 meseci
event id 1030 i 1058 su pocele da se pojavljuju svakih 5 minuta. Isto sto sam primetio na jednoj radnoj stanici kad pokusam da pristupim kao administrator RunAs GPMC dobijam gresku the error was: the RPC server was unavailable. Na ostalim radnim stanicama kad pokusam da pristupim pomocu Run As radi sve ok. Sta se sad tu izdesavalo? Citao sam dosta preko googla ali nijedno resenje koje su predlagali ne resava problem. Isto sto mozda moze biti problem je to sto sam pokusao da stavim novu grupnu polisu na jednu OU ,pa sam se predomislio i izbrisao je. Mozda to nisam odradio kako treba, pa mozda ima repova. Moze li mi ko reci kako to odraditi najbezbolnije?
Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: problem sa domain controller-om

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5347 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.