Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa EF-S 17-85 IS USM na EOS-400D rebelu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Problemi sa EF-S 17-85 IS USM na EOS-400D rebelu

[ Pregleda: 930 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Problemi sa EF-S 17-85 IS USM na EOS-400D rebelu25.02.2009. u 17:50 - pre 185 meseci
Od pre neki dan imam ozbiljan problem, pa reko da vidim ovde dal neko zna o cemu se radi.

U opremi za mog RebelXTi-a za generalno fotografisanje najvise koristim Canon objektiv EF-S 17-85MM f4-5.6 IS USM. I sluzio me je dobro evo vec dve godine. Medjutim od skoro, sa vremena na vreme mi se zaglupljivao, tj nesto se zakoci usred snimka i izbaci mi "Error 99 - turn on/off or replace batery" (gde je baterija dupke puna). Posto mi je izgledalo kao da se SLR ogledalce ne pomeri do kraja mislio sam da je nesto do samog tela i SLR mehanizma, i obicno je on/off resavao problem za narednih x slikanja (gde se x vremenom smanjivalo). E od juce je prslo nacisto jer je posle poslednjeg error-99 prestao da radi auto-focus i samim tim okidanje snimka, tj pokusava da ga nadje (seta napred nazad) ali ne ubada fokus (niti se uopste upale crveni senzori). I dalje sam mislio da je prso apart, medjutim kad sam stavio "fabricki" objektiv (onaj EFS 18-55) aparat je proradio u celosti, pronalazi fokus iz cuga i uopste ne izbacuje error 99, tako da mi je sad sumnja pala na to da je nesto riknulo na samom objektivu. Zna li neko o cemu se radi i moze li se to resiti nekako? Nije bas jeftin objektiv da se "baci". Da napomenem da je isti cuvan domacinski i nikad nije bio fizicki "zlostavljan" niti je udaran u zdove i bacan na pod , mada je napravio brat bratu sigurno bar 2000 fotki ako je to neka indikacija unutrasnjeg wear-and-tear-a (ne znam koji mu je MTBF).
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Problemi sa EF-S 17-85 IS USM na EOS-400D rebelu25.02.2009. u 18:56 - pre 185 meseci
Probaj prvo da očistiš "kontakte" na bajonetu (i na aparatu i na objektivu), pa probaj. Čišćenje je najjefikasnije (za objektiv) trljanjem običnog belog papira (za printer). Ako to ne upali > pravac servis.

Pozdrav

P.S. 2000 snimaka nije ništa za bilo koji objektiv. Ja sam sa mojim napucao bar 15.000 fotki i radi ko prvi dan. Dokle će - ne znam
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Problemi sa EF-S 17-85 IS USM na EOS-400D rebelu25.02.2009. u 20:08 - pre 185 meseci
Eto, ko pita ne skita

Ocistio sam kontakte papirom i proradio je, "vata" fokus i prima fotke, ispucao sam sad jedno 20-ak. Videcemo sad koliko dugo ce to da ga drzi. Al bas mi je cudno da su ti kontakti toliko osetljivi, onako vizuelno uopste nisu izgledali prljavi, niti sam ih ikada pipao prstima niti drzao kuciste ili objektiv razdvojene bez poklopaca pa da posumnjam na prljavstinu. Mozda je onaj auto-sensor-cleaner streso finu prasinu sa sebe na kontakte

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Problemi sa EF-S 17-85 IS USM na EOS-400D rebelu

[ Pregleda: 930 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.