Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Microsoft SQL Express - 4GB ogranicenje

[es] :: MS SQL :: Microsoft SQL Express - 4GB ogranicenje

[ Pregleda: 3560 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RapiX
Milan Rapić
Novi Sad

Član broj: 190040
Poruke: 2
217.24.21.*

Sajt: rapix-development.appspot..


Profil

icon Microsoft SQL Express - 4GB ogranicenje24.01.2009. u 22:39 - pre 186 meseci
4GB mi se čini kao preveliko ograničenje, šta se dešava kad baza predje 4GB?
Da li to znači da posle par meseci korišćenja "besplatne" microsoftove baze treba ili kupiti SQL Server ili preći na neku drugu besplatnu bazu, kao što je mySQL, stim što taj prelazak nije nimalo jednostavan.

Recimo koristio sam SQL server express bazu dok sam učio programiranje, napravio sam neke aplikacije za koje su se zainteresovale neke mušterije, i sad sam u nedoumici da li da im kažem da kupe licencu za SQL Server ili da im ubacim SQL Express koji će koristiti dok podaci ne popune 4GB.



[Ovu poruku je menjao mmix dana 25.01.2009. u 01:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Microsoft SQL Express - 4GB ogranicenje25.01.2009. u 00:15 - pre 186 meseci
Nema potrebe da nastavljas poruku iz 2005-e godine, postavi novu ako hoces nesto da pitas.

Inace, zivo me interesuje sta je u toj bazi kad ti ocekujes da ona predje 4Gb? Jer do sada jos nisam video da je nekome ko drzi 1Gb+ baze bio problem da iskesira za punu verziju SQL-a.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

RapiX
Milan Rapić
Novi Sad

Član broj: 190040
Poruke: 2
*.mynsn.net.

Sajt: rapix-development.appspot..


Profil

icon Re: Microsoft SQL Express - 4GB ogranicenje25.01.2009. u 13:18 - pre 186 meseci
Planiram da u bazi cuvam slike proizvoda, slike radnika, iako planiram da kompresujem te slike ocekujem da ce velicina baze kad tad dostici 4GB

 
Odgovor na temu

rambo
Dejan Petković
Beograd

Član broj: 6095
Poruke: 190
*.dynamic.sbb.rs.



+6 Profil

icon Re: Microsoft SQL Express - 4GB ogranicenje25.01.2009. u 19:00 - pre 186 meseci
Viđao sam baze sa stotinama hiljada zapisa (čak i sa BLOB poljima (tekst i slike)), ali nisam video da je ijedna od njih prelazila veličinu od 4GB.

Što se tiče SQL Server Express, više trebaš da brineš o drugim ograničenjima, tipa broj konekcija i slično, jer, kao što reče mmix, ko god da očekuje da će mu kapaciteti Express verzije biti nedovoljni, svakako je spreman da plati za punu verziju koja nema ta ograničenja.

Ako je takva veličina baze zaista realna, onda treba proveriti nekoliko stvari.

Prva i najbitnija stvar je, naravno, struktura same baze, odnosno organizacija tabela i relacije između njih. Ovde pre svega mislim na normalizaciju.

Druga stvar je korišćenje formata (slika) koji su inicijalno kompresovani, čime se značajno dobija na uštedi. Ovde apsolutno preporučujem korišćenje slika u PNG i JPG formatu.

Treća stvar je periodično "čišćenje" baze, što podrazumeva Shrink funkciju (uklanjanje suvišnih zaostalih podataka), arhiviranje i prebacivanje starih podataka iz aktuelne u neku drugu bazu i (po potrebi) brisanje starih nepotrebnih podataka.
"There is a theory which states that if ever anybody discovers exactly what the
Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced by
something even more bizarre and inexplicable. There is another theory which states
that this has already happened."
-- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

sallle
Sasa Ninkovic
GTECH
Beograd

Član broj: 146
Poruke: 480
91.148.84.*

ICQ: 20785904


+4 Profil

icon Re: Microsoft SQL Express - 4GB ogranicenje27.01.2009. u 00:41 - pre 186 meseci

png format nije kompresovan.

Mozes da razmisljas u smeru da ce kako baza bude rasla, ms izbaciti neku novu verziju sql servera koji ce imati veci kapacitet za express verziju.
il da pokusas da razbijes podatke na nekoliko baza, pa u dal-u da handlujes koja baza se gadja...(razvoj ovoga bi mogo kostati manje od sql servera)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Microsoft SQL Express - 4GB ogranicenje27.01.2009. u 11:12 - pre 186 meseci
Citat:
sallle: png format nije kompresovan.


Mali off, ali jeste kompresovan, kombinacija deflate (ZIP) algoritma i filterskih funkcija. Pogledaj ovde pod compression: http://www.ddj.com/architect/184409587?pgno=4

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Fedya
Fedor Hajdu
Solution Architect
Emaratech
Dubai, UAE

Član broj: 28246
Poruke: 790
82.117.202.*

Jabber: fedya@elitesecurity.org
Sajt: devtechgroup.com


+34 Profil

icon Re: Microsoft SQL Express - 4GB ogranicenje27.01.2009. u 15:46 - pre 186 meseci
Jos jedan mali off :)
Mozda je bolje resenje da slike cuvas na file system-u a u bazi cuvas samo putanju do slike.
Every hamster has his day.
 
Odgovor na temu

sallle
Sasa Ninkovic
GTECH
Beograd

Član broj: 146
Poruke: 480
91.148.84.*

ICQ: 20785904


+4 Profil

icon Re: Microsoft SQL Express - 4GB ogranicenje28.01.2009. u 00:14 - pre 186 meseci
@mmix
u pravu si... (ja sam se zapravo presaltao na kvalitet)
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Microsoft SQL Express - 4GB ogranicenje

[ Pregleda: 3560 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.