Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 273194 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 11:17 - pre 181 meseci
Citat:

Nigdje explicitno nisam tvrdio da su to vanzemaljci, procitaj ponovo moj post, samo iznosim svoje iskustvo koje ne zelim da potisnem iz svoje glave jer ne zelim pred neobicnim stvarima da okrecem glavu.


To ti kazem.
Dakle neko je video nesto.
Kako ne znamo sta je, ne mozemo da spominjati u kontekstu price o vanzemaljcima na Zemlji.

Citat:

Volio bi od tebe cuti neko razumno objesnjenje ove pojave koja se meni desila, eto hajde malo da aktiviras vijuge.


Sto se tice tog tvog, ne znam bez dodatnih podataka niti zelim da nagadjam.
Ali...kako je na Krku aerodrom, prvo treba pretpostaviti da se radi o zemaljskoj letelici i zemaljskoj pojavi i razmisliti sta govori u prilog tome...
Sto se tice objekata koje je vidjao onaj pilot....da li si znao da meteori mogu da menjaju putanju, da idu cikcak i da se vide na radaru, da izgledaju kao da stoje ili da idu navise? Ne znam zasto mi to prvo pade na pamet, al aj sad...

Citat:

ekaj malo, ako ljudi sirom svjeta tvrde da su imali susret neke vrste, pa mozda i postoji nesto". Kako mozes tako olako odbacivati stvari?


Pa sta ako tvrde?
Jos vise njih veruje u horoskop, a jos vise veruje da se prehlada dobija od hladnoce....i sta sad?

Citat:

Na kojem to sudu svjedok ne znaci nista?


"Na nijednom" :)
Dok se bilo kakvo svedocenje ne potvrdi materijalnim dokazima, ono moze da se okaci macku o rep.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 12:09 - pre 181 meseci
Ha ha, koja to sila ili zakon fizike moze da ucini da meteor koji pir padu sagorijeva u zemljinoj atmosferi, odjednom stane ili uradi taj cik-cak vidljiv (kad kazem vidljiv to znaci da ta promjena putanje nije blaga koja se moze dogoditi uslijed zakona akcije-reakcije zbog sagorijevanja).

Tacno da je na Krku rijecki aerodrom, i sigurno da sam izanalizirao i pokusao naci neko obicno objasnjenje, ali nisam uspio bas zbog tog kruznog kretanja. Koliko znam da ni jedna nasa letjelica ne moze izvesti tako nesto. Takodje i ta svjetlost, toliko jaka ali ne jednobojna, zar ima neka letjelica koje ima takav reflektor. Eto slobodno navedi primjer, ja sam otvoren za razmisljanja i nisam zaludjenik koji slijepo vjeruje pa cu prihvatiti logican odgovor, ali ovo sa meteorom da stane to stvarno ne mogu.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 12:33 - pre 181 meseci
Citat:
dava: Ha ha, koja to sila ili zakon fizike moze da ucini da meteor koji pir padu sagorijeva u zemljinoj atmosferi, odjednom stane ili uradi taj cik-cak vidljiv (kad kazem vidljiv to znaci da ta promjena putanje nije blaga koja se moze dogoditi uslijed zakona akcije-reakcije zbog sagorijevanja).


Prvo, nisam rekao da stane, nego da izgleda kao da stoji.
Drugo, a na cikcak putanju utice otpor vazduha, raspadanje meteora u atmosferi itd, a u zavisnosti od ugla posmatranja ovaj efekat moze biti vrlo dramatican ili se ispoljiti npr. kao telo koje stoji i njise se levo desno, ili cak pravi kruznice ili sta god zamislis...
Svejedno, to sam spomenuo "obaska", to ne mora da bude ovo.....

Tako da eto vidis...to je nesto sto nisi znao i to je nesto sto je moglo da te navede na zakljucak da se desilo nesto neobicno.


Citat:

Koliko znam da ni jedna nasa letjelica ne moze izvesti tako nesto.


Ovo je takodje tvoja predpostavka.
Ko kaze da je to uopste letelica?

Citat:

Takodje i ta svjetlost, toliko jaka ali ne jednobojna, zar ima neka letjelica koje ima takav reflektor. Eto slobodno navedi primjer, ja sam otvoren za razmisljanja i nisam zaludjenik koji slijepo vjeruje pa cu prihvatiti logican odgovor, ali ovo sa meteorom da stane to stvarno ne mogu.


Navigaciona svetla - crveno zelena.....
Reflektori na diskotekama, prodavnicama ili gde ih vec sve guraju....pa onda laseri, vatrometi...ima toga kolko oces...

I kao sto rekoh, nije stao meteor, ali tako IZGLEDA.
Mnoge stvari se uzimaju zdravo za gotovo bez ikakve provere i to je glavni problem.

Npr, odsjaj farova ili sunca ili nekog drugog izvora svetlosti nekome moze da izgleda kao svetlo koje ga prati na odredjenoj udaljenosti.
Ukoliko doticni tu pojavu prihvati tako kakva je - dobijemo svedocenje o NLO.
Ukoliko se doticni osvrne oko sebe na kraju ce pronaci izvor svetla i jedna neobicna pojava dobija sasvim razumno objasnjenje.

Isto tako je 1999. masa ljudi kukala kako je na istoku nonstop neki satelit.
Neki su govorili da je NLO...bilo je i na vestima i sve su neki strucnjaci pricali kako je to te spijunski satelit, te Mir (rusi nadgledaju sta rade Ameri), te ovo te ono...a ono bio Mars...
Da stvar bude smesnija i sledeci put kada se Mars lepo video opet je bila opsta kuknjava, sta to tako sija na nebu, pa jos treperi od bele do crvene boje...
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 13:01 - pre 181 meseci
Nije Mars, to je Venera ili zvezda Danica kako se popularno naziva, samo što niko više ne čita narodne pesme. Mars je žut ili crvenkast, dok je Venera bela ili svetlo plava. Takođe, za razliku od zvezda svetlost planeta ne treperi.
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 13:12 - pre 181 meseci
Ne moze me zadovoljiti ni jedan argument. Najblizi je prvi, tj sa crvenim i zelenim svjetlom na krilima avion (sto znam jos iz djetinjstva), samo avion se ne moze tako kretati kao sto se to crveno i zeleno svjetlo jasno vide kao dva razdvojena svetla i nisu ni blizu tako jaka kao ovo.

Pusti sad sve te zablude neobrazovanih ljudi, ako su oni u zabludi nisu svi.

A reflektor na diskotekama moze biti jedino ako je zmaj otvorio diskoteku u svom cardaku ni na nebu ni na zemlji. :)
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
79.101.217.*



+7181 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 13:14 - pre 181 meseci
Citat:

ako su oni u zabludi nisu svi


Yep, kao ni hiljade koje i dalje vidjaju Elvisa - naravno da su neki od njih zaista i videli Elvisa :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
195.178.53.*



+4 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 13:17 - pre 181 meseci
Tada je bio Mars 100% sam siguran.
...a i to za Veneru je isto tacno, i ona se cesto mesala za razne NLO-e...Npr. prosle godine, ovaj dogadjaj:



je izazvao stotine komentara po forumima, sve u smislu, te nesto neobicno, te nesto misticno, te 2012, te ufo, te nesto na mesecu, te trtmrt...igrom slucaja (ili ne) - bas od onih koji i forsiraju ovakve teorije....a ono nista drugo nego Venera i Jupiter....
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 13:30 - pre 181 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Yep, kao ni hiljade koje i dalje vidjaju Elvisa - naravno da su neki od njih zaista i videli Elvisa :-)


Sve se moze okrenuti naopacke pa da izgleda drugacije.
Svjedocenja mase me ne zanima puno, jer se svjest mase pokazala 1999 za vrijeme pomracenja Sunca
kad je cijela nasa nacija bila u "bunkeru". ;)

Zaraza na toj slici nema nista neobicno, narocito kada se to posmatra uzivo i kada se vidi da su to objekti koji se jedva pomicu (nakon duzeg posmatranja) osim mjeseca koji se malo brze pomjera, za posmatraca.

Info: 28. Avgusta 2009 pola sata poslije ponoci Mars ce biti na najkracem rastojanju do Zemlje pa ce biti jako vidljiv. Trebalo bi ovo pogledati, koga zanima, jer sledeci ovakav fenomen ce biti godine 2287.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
79.101.217.*



+7181 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 13:31 - pre 181 meseci
Kucni teleskop nije preterano skup, kao ni par knjiga koje su osnovni kurs astronomije. To predlazem svakom ko "vidja vanzemaljce" - a i bice mnogo interesantnije.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
77.46.180.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 13:31 - pre 181 meseci
Citat:
Normalno da su poremeceni kada vide ono sto ne postoji.


Da li si apsolutno siguran, bez trunke sumnje da svi ti ljudi haluciniraju ? Kako mozes da budes tako siguran ? Na osnovu cega ?

Citat:
Normalno da su lazovi kada kao dokaze imaju jedino "svedoke" i par mutnih slika.


Cak i da je tako, a nije, imaju i mnoge druge dokaze, to apsolutno ne znaci da je "normalno" da su lazovi.

Citat:
Sem toga, ja nista ni ne tvrdim, ja gledam hocu li videti neki smislen dokaz :)


Greska koju prvis u ovom pogledu je sledeca: ti ocekujes JEDAN "smislen dokaz" i cekajuci taj JEDAN "smislen dokaz" odbacujes na HILJADE dobrih dokaza (pokazatelja).

Metaforicki :

zaraza : "Pokazite mi jedno dobro drvo ? " "Ne , to nije drvo , to je specijalno prerasli zbun.... itd..."

Ali cinjenica je da iako ne mozes da budes zadovoljan prikazanim pojedinacnim drvetom ako se malo odmaknes mogao bi da vidis OGROMNU SHUMU. Probaj da pogledas sve odjedanput, u tom slucaju je mnogo teze opravdati toliku MASU dokaza nekakvim specijalnim slucajevima , odsjajima , gomilom bolesnih ljudi koji haluciniraju (a eto dovoljno su bili zdravi da budu astronatuti, piloti, kontrolori leta, naucnici...).

Citat:
I da ponovim sto je neko vec spomenuo: Na kojem to sudu svjedok ne znaci nista?


Upravo! Bez nekog svedoka, vestaka, istrazitelja da stavi u kontekst materijalne dokaze kao i sama svedocenja, ti dokazi nemaju nikakvog smisla sami po sebi.

Plastican primer : opusak cigare odredjene marke na mestu zlocina. Bez SVEDOKA koji potvrdjuje da osumnjiceni iskljucivo pusi tu vrstu cigara taj MATERIJALNI DOKAZ apsolutno nista ne znaci sam po sebi.


Citat:
To ti kazem.
Dakle neko je video nesto.
Kako ne znamo sta je, ne mozemo da spominjati u kontekstu price o vanzemaljcima na Zemlji.


Ne neko. Uglavnom se zna ko. I to je takodje bitno. I nije video "nesto" , nego je opisao ono sto je video. I to je takodje bitno.

Kako ne znamo sta je ne mozemo otpisivati mogucnost da je vanzemaljske prirode takodje.


Citat:
Prvo, nisam rekao da stane, nego da izgleda kao da stoji.
Drugo, a na cikcak putanju utice otpor vazduha, raspadanje meteora u atmosferi itd, a u zavisnosti od ugla posmatranja ovaj efekat moze biti vrlo dramatican ili se ispoljiti npr. kao telo koje stoji i njise se levo desno, ili cak pravi kruznice ili sta god zamislis...


Razumem sta si hteo da kazes. Sticajem okolnosti mehanika mi je bliska pa mogu da zamislim takvu situaciju. Ali ono sto je problem u toj teoriji je sledece :

1) Generalno je mala verovatnoca da se NA HILJADE posmatraca upravo naslo na toj specificnoj poziciji iz koje se vidi takav efekat.

2) Takav efekat moze da potraje samo nekoliko sekundi pre nego sto se delovi meteorita pod uticajem sile zemljine teze nadju na dobro poznatoj parabolicnoj putanji ka zemlji.

Ogroman broj "sajtinga" traje 5 minuta i vise tako da takvi specijalni slucajevi odma padaju u vodu za takav duzi vremenski period posmatranja pojave.





 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
77.46.180.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 13:45 - pre 181 meseci
Diskusija se cesto prenese na polje "sajtinga" tj. necega na nebu. Licno, meni su prilicno dosadna takva razmatranja u vezi toga ko je sta , mozda, video na nebu.
UFO fenomen je mnogo vise od toga. Ono sto je po meni mnogo interesantnije je sta imaju da kazu ovakvi ljudi.


http://www.disclosureproject.org/aboutexecsumm.htm


Testimony that Explains the Secrecy
Merle Shane McDow: US Navy Atlantic Command
Lt. Col. Charles Brown: US Air Force (Ret.)
"Dr. B"
Lance Corporal Jonathan Weygandt: US Marine Corps
Maj. George A. Filer, III: US Air Force (Ret.)
Nick Pope: British Ministry of Defense Official
Larry Warren: US Air Force, Security Officer
Sgt. Clifford Stone: US Army
Master Sgt. Dan Morris: US Air Force, NRO Operative
A.H.: Boeing Aerospace Employee
Officer Alan Godfrey: British Police
Sgt. Karl Wolf: US Air Force
Ms. Donna Hare: NASA Employee
Mr. John Maynard: DIA Official
Dr. Robert Wood: McDonnell Douglas Aerospace Engineer
Glen Dennis: NM UFO Crash Witness
Sgt. Leonard Pretko: US Air Force
Dr. Roberto Pinotti: Italian UFO expert
Dr. Paul Czysz: McDonnell Douglas Career Engineer
Astronaut Edgar Mitchell
John Callahan: FAA Head of Accidents and Investigations
Michael Smith: US Air Force Radar Controller
Franklin Carter: US Navy Radar Technician
Neil Daniels: United Airlines Pilot
Lt. Frederick Fox: US Navy Pilot
Captain Robert Salas: US Air Force, SAC Launch Controller
Prof. Robert Jacobs: US Air Force
Harry Allen Jordan: US Navy
James Kopf: US Navy Crypto Communications


Witness Testimony
Overview
Astronaut Edgar Mitchell: May 1998
Monsignor Corrado Balducci: September 2000

Radar and Pilot Cases
Introduction
FAA Division Chief John Callahan
Sgt. Chuck Sorrells: US Air Force (ret.)
Mr. Michael W. Smith: US Air Force
Commander Graham Bethune: US Navy (ret.)
Mr. Enrique Kolbeck: Senior Air Traffic Controller,
Dr. Richard Haines
Mr. Franklin Carter: US Navy
Neil Daniels: Airline Pilot
Sgt. Robert Blazina (ret.)
Lieutenant Frederick Marshall Fox: US Navy (ret.)
Captain Massimo Poggi
Lt. Bob Walker: US Army
Mr. Don Bockelman: US Army

SAC/Nuke
Introduction
Captain Robert Salas
Professor Robert Jacobs: Lt. US Air Force
Lt. Colonel Dwynne Arneson: US Air Force (ret.)
Colonel Ross Dedrickson: US Air Force/AEC (ret.)
Harry Allen Jordan: US Navy
Mr. James Kopf: US Navy/ National Security Agency
Lieutenant Colonel Joe Wojtecki, US Air Force
Staff Sergeant Stoney Campbell: US Air Force

Government Insiders/ NASA/ Deep Insiders
Astronaut Gordon Cooper
Merle Shane McDow: US Navy Atlantic Command
Lieutenant Colonel Charles Brown: US Air Force (ret.), October
Dr. Carol Rosin
“Dr. B.”
Lance Corporal John Weygandt: U.S. Marine Corps,
Major A. Filer III: U.S. Air Force
Mr. Nick Pope: British Ministry Of Defense
Admiral Lord Hill-Norton: Five-Star Admiral, Former Head of the British Ministry of Defense
Security Officer Larry Warren: United States Air Force,
Captain Lori Rehfeldt
Sergeant Clifford Stone: United States Army
Major-General Vasily Alexeyev: Russian Air Force,
Master Sergeant Dan Morris: US Air Force/NRO Operative (ret.)
Mr. Don Phillips: Lockheed Skunkworks, USAF, and CIA Contractor
Captain Bill Uhouse: US Marine Corps (ret.)
Lieutenant Colonel John Williams: US Air Force (ret.)
Mr. Don Johnson
A.H.: Boeing Aerospace, December 2000
British Police Officer Alan Godfrey
Mr. Gordon Creighton: Former British Foreign Service Official
Sergeant Karl Wolfe: US Air Force
Donna Hare: Former NASA Employee
Mr. John Maynard: Defense Intelligence Agency (ret.)
Mr. Harland Bentley: US Army
Dr. Robert Wood: McDonnell Douglas Aerospace Engineer,
Dr. Alfred Webre: Senior Policy Analyst Stanford Research Institute
Denise McKenzie: Former SAIC employee
Mr. Paul H. Utz
Colonel Phillip J. Corso, Sr.: US Army (ret.)
Mr. Glen Dennis
Lieutenant Walter Haut: US Navy
Buck Sergeant Leonard Pretko: US Air Force
Mr. Dan Willis: US Navy
Dr. Roberto Pinotti

Technology/Science
Introduction
Mr. Mark McCandlish: US Air Force
Professor Paul Czysz
Dr. Hal Puthoff
David Hamilton: Department of Energy
Lieutenant Colonel Thomas E. Bearden: US Army (ret)
Dr. Eugene Mallove
Dr. Paul La Violette
Mr. Fred Threlfall: Royal Canadian Air Force
Dr. Ted Loder



Zaista nema neku veliku poentu raspravljati o Marsu , Veneri i nalaziti lazan osecaj da je tako sve u vezi UFO-a objasnjeno. Hajde da vidimo malo onu slozeniju stranu. Dozivljaje i iskustva visokostrucnih ljudi u svojim profesijama. Ljudi koji tvrde da su radili na tajnim projektima ili u okviru svog posla se nasli u situaciji koja je ukljucivala UFO ili vanzemaljce licno.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
79.101.217.*



+7181 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 14:18 - pre 181 meseci
Citat:

Dozivljaje i iskustva visokostrucnih ljudi u svojim profesijama


http://en.wikipedia.org/wiki/Argument_from_authority

Citat:

Argument from authority or appeal to authority is a logical fallacy, where it is argued that a statement is correct because the statement is made by a person or source that is commonly regarded as authoritative. The most general structure of this argument is:

Source A says that p.
Source A is authoritative.
Therefore, p is true.

This is a fallacy because the truth or falsity of the claim is not necessarily related to the personal qualities of the claimant, and because the premisses can be true, and the conclusion false (an authoritative claim can turn out to be false). It is also known as argumentum ad verecundiam (Latin: argument to respect) or ipse dixit (Latin: he himself said it). [1]


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
91.148.84.*



+4 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 16:15 - pre 181 meseci
Mislim da sad mozemo da pustimo Anagolna da nastavi da pise svoj blog.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
77.46.180.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 16:29 - pre 181 meseci
Da znam ja sve to. Slusao sam i ja filozofiju i logiku u srednjoj skoli :) Apsolutno mi je jasno da je pozivanje na autoritet logicka greska.

Nisam rekao da treba sad da verujemo svi svemu sto oni kazu samo zato sto su piloti , admirali ili ne znam sta. Ono sto kazem je :

1) Ti ljudi u najvecem broju slucajeva su izasli u javnost sa svojim imenom i prezimenom. Znaci njihova dugo godina gradjena reputacija i karijera su u riziku zbog ovoga sto pricaju.

2) Vecina njih ima vojne ili civilne karijere 10,15, 20 ili vise godina

3) Svi su dovoljno obrazovani da mozemo da pretpostavimo da umeju da opisu dobro ono sto su doziveli i interpretiraju dovoljno dobro dogadjaje

4) Viskoka kvalifikacija u sopstvenim strukama im definitivno daje vecu kredibilnost nego nekome ko nema mnogo obrazovanja. Razlika je u tome sto su da bi dosli do takvog statusa i karijere mnogo truda ulozili u zivotu. To su ljudi koji se nikako ne mogu nazvati glupima ili nesposobnima.

5) Vecina struka , kao sto su piloti recimo , sigurno ne bi mogla da obavlja svoj posao da nisu zdravi psihicki i fizicki. Sasvim sigurno su u okviru posla kojim se bave bili podvrgnuti redovnim lekarskim pregledima i ispitivanjima.

6) Postoji na stotine takvih svedoka, iz raznih zemalja sveta i to samo u okviru Disclosure Projecta.... a ima ih jos podosta...

Nadam se da sam sada malo jasnije objasnio zbog cega smatram The Disclosure Project svedoke bitnim. Moja je krivica sto nisam bio jasniji u dosadasnjim postovima pa to sada ispravljam.

Dakle, jos jednom. Nikako ne znaci da treba bilo kome verovati sve sto kaze samo zato sto predstavlja nekakav autoritet u drustvu. Ali, bilo bi iracionalno olako otpisati toliki broj ljudi , takvog kalibra , samo zato sto je nama nelagodno to sto oni imaju da kazu.

[Ovu poruku je menjao Ankalagon the Black dana 03.07.2009. u 17:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
77.46.180.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima03.07.2009. u 23:05 - pre 181 meseci
Ok, pogledajmo na primer sazetak svedocenja prvog svedoka sa liste.

Merle Shane McDow: US Navy Atlantic Command

Ko zeli da vidi njegovo video svedocenje moze da skine torrente koje sam linkovao u drugom po redu postu na temi i na jos par mesta na temi. Nazalost nisam uspeo da pronadjem na netu video klip gde je ovaj svedok posebno izdvojen. The Disclosure Project je njegovo svedocenje stavio ispod naslova Testimony that Explains the Secrecy sto znaci da njegovo svedocenje pomaze da se dobije slika o tome kojim metodama se postize zataskavanje UFO fenomena i naravno direktno i licno iskustvo svedoka za vreme dogadjaja.

Za sve svedoke The Disclosure Project poseduje dokumenta koja potvrdjuju identitet svedoka i njihovo prisustvo na mestu dogadjaja i za vreme dogadjaja.

Izabrao sam ovog svedoka prvo ni zbog cega posebno. Samo zato sto je bio prvi na listi.

Dakle, hajde da vidimo koja je njegova prica.


http://www.topsecrettestimony....neMcDow/tabid/300/Default.aspx



Mr. McDow entered the Navy in 1978 and gained a top-secret, Special Compartmented Intelligence (SCI) clearance with a Zebra Stripes. He was assigned to the Atlantic Operational Support Facility, Atlantic Command, then under Admiral Trane. Mr. McDow was present when a UFO was tracked by radar and seen by pilots visually moving at high speed up and down the Atlantic coast. The Command Center was put on Zebra alert and Admiral Trane gave the order to force down the UFO. Mr. McDow discusses the threats, intimidation and confiscation of logbooks that occurred after the event.
…And the early warning system - I believe it came in from an Air Force base in Greenland or Nova Scotia at that time - said that we had contact with an unidentified flying object that had entered our air space. …
And within minutes Admiral Trane was rushed into the Command Center into his viewing booth that he had right under the Mezzanine there and the first thing that Admiral Trane wanted to know was how many contacts we had, where they were, which direction were they going and were the Soviets responding. Because we knew that it wasn't the Soviets that had entered our airspace. That was verified from the get go, from the start.
At that point, when Admiral Trane found out that it wasn't the Soviets and that he wanted to know were the Soviets responding to this threat also, that was the moment that he gave authorization to put two planes up to go see what this thing was. And that was when the chasing up and down the eastern seaboard began. We launched planes from as far north as Greenland to NAS (Naval Air Station), Oceania. This object, we had it on radar - this event lasted almost an hour. You could hear the pilots live voice transmissions being piped into the Command Center. And they had visual confirmation of the object and made descriptions of the object. Pilots were able to close a couple of times and were able to see that the object was not an aircraft that we were familiar with-it was nothing that we had and nothing that the Soviets had. That was determined very quickly. This vehicle or whatever it was that they were chasing showed very erratic flight up and down the coast, quick flight…
One minute it was here and the next minute bam, it was down several hundred miles down the coast, just playing tag…
The photographs that we did get back in the Command Center later on came from the first encounters that the planes had with it off of the northern North American coast. They did get close enough to get some photographs taken that were later brought over to the Command Center…
What was really bugging Admiral Trane, what was really driving him nuts, was this thing absolutely had complete control of the situation and could be anywhere that it wanted to be in a matter of seconds. One minute we were closing on it off the coast of Maine, and the next minute it is in Norfolk heading south towards Florida. And it is all that we can do to get the early warning radar up and down the coast to watch for this thing as it just had it's day with us.
Admiral Trane and his staff were quite concerned about it to say the least. They were quite concerned especially once they found out that it wasn't the Russians and it wasn't us and he wasn't aware of anyone else who had the technology to build such a craft that could move about so easily and so quickly. I remember distinctly looking over the rail of the mezzanine and just watching complete chaos break out because of their inability to keep an eye on this thing, whatever it was.
The UFO was moving around so erratically and so quickly up and down the coast… They were trying to notify as many commands as they could up and down the coast to track this thing or get a plane up. Admiral Trane was scrambling and authorizing planes just left and right, up and down the whole eastern seaboard to try and cut this thing off and to get some planes from the north and south to literally track it and to force it down. It was clear that they wanted to recover it, to force it down, by whatever means possible.
The order was given by Admiral Trane to try and get this object forced down out of the sky, if at all possible, by whatever means possible…
When this event, as I refer to it, ended, the object that we had been chasing up and down the seaboard headed out over the Atlantic, over the Azores. I do remember them saying that it had pulled up at a 66 degree angle as it approached the Azores like this, and it just pulled up at a 66 degree angle, without slowing down or anything, and left the atmosphere and was gone into space. It just took off into space and was gone like that [snaps fingers]. I mean it just absolutely left. You are talking about something that covered thousands of miles in a blink of an eye and it was just gone and it just left everyone sitting around scratching their heads. "Gee whiz, I wonder what that was."
It was comical in a way to see how the vast military might of the United States was put on its knees by something they had no idea what it was, where it came from, where it was going or anything. The only thing that they knew for sure was that it wasn't the Soviets and they were very adamant about finding that out…
"These two gentlemen began to question me about this event. They were being pretty rough about it, to be honest with you. I remember literally putting my hands up and saying, "Wait a minute fellows. I am on your side. Just a minute." Because they were not really nice. They were very intimidating and made it quite clear to the point that nothing that was seen, heard, or witnessed, that transpired was to leave this building. "You are not to say a word about it to your co-workers. And off base, you just forget everything that you may have seen or heard concerning this. It didn't happen …"
You got the impression that they would do bodily harm to you otherwise, without really coming out and threatening you. You could just tell by their tone of voice when someone is saying, "Hey buddy, do what I say or else."

If this object had been hostile and wanted to drop weapons or shoot missiles at us, or whatever, it would have been very easy for them to do that. There was no question about that. We didn't have anything at that time that could hold a candle to whatever this was. And it just had its own free run of our airspace and could do anything it wanted as far as traveling. We did not pose any threat to it whatsoever. That was painfully obvious; very much so. I do believe that Admiral Trane knew that too and was quite afraid. Just in a word I would say that that old boy was just plain scared…
I would say that the facilities that actually had this UFO on radar - there were five that I am sure of and that is from Greenland all the way to Florida, and there may be some others that I don't know. I know this because Admiral Trane was giving orders to NAS Oceania, "Let's get some planes up from there, scramble some fighters." He did make a call for them to alert Dover Air Force Base, Patuxent River, Maryland, Cecil Field down in Florida…


 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
78.30.156.*



+679 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima04.07.2009. u 03:27 - pre 181 meseci

A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
93.86.137.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima04.07.2009. u 08:18 - pre 181 meseci
Mislim da je veoma jasno sta je burexovo misljenje o prvom svedoku. Steta samo sto nije dao i propratno tekstualno objasnjenje. Nadam se da ce neko imati jos neki komentar povodom ovog svedoka.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima04.07.2009. u 11:07 - pre 181 meseci
Evo i mog misljenja o svjedoku:

http://www.youtube.com/watch?v=6z1WxYq1y_Q&feature=related

[Ovu poruku je menjao Odin D. dana 04.07.2009. u 12:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ankalagon the Black

Član broj: 126324
Poruke: 24
79.101.187.*



+250 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima04.07.2009. u 13:27 - pre 181 meseci
Ovo je upravo situacija koja je veoma simptomaticna. Kada se prica o "svetlima na nebu" veoma se lako nadje gomila ljudi da prica o neistrazenim atmosferskim pojavama, Marsu, Veneri, satelitima, military flares, svetlima aviona, halucinacijama i bukvalno svemu sto bi se moglo zamisliti na nebu a da zraci nekim spektrom svetlosti. Ali kada se pomenu pravi slucajevi onda se moze cuti samo tisina. (simpaticni,saljivi ili besmisleni youtube klipovi se bas i ne racunaju)

Da bude jos jednom ponovljeno. Ovo nije usamljeni slucaj. Ima ih mnogo slicnih, koji poticu iz vojnih ili policijskih izvora. Dosta njih je veoma dobro dokumentovano i medijski opste poznato.

To ne znaci da su slucajevi vidjanja UFO-a na nebu nevazni. Naprotiv, masovna vidjanja UFO-a svake godine, svakog meseca pa cak i nedelje, sirom sveta, od strane svih slojeva ljudi
moze samo da ide u prilog tezi da nas posecuju vanzemaljci i imaju kontakte sa nekim ljudima. Takve "sajtinge" je samo mnogo teze dokazati ili iz njih saznati nesto vise. Takodje, nije lose da se jos jednom napomene da smo vec utvrdili da je veliki broj "sajtinga" moguce objasniti necim ovozemaljskim. Takodje, da ih ima ne zanemarljiv broj koji nije bas lako objasniti.

Kao ovaj na primer. I jos mnogo drugih slicnih.




Ali ako zelite da saznate prave informacije onda je najbolja preporuka pogledati svedocenja Disclosure Project a i to je samo pocetak...

Ima li nekoga ko bi zeleo da da kratku analizu ovog prvog svedocenja ? Koji faktori govore u prilog istinitosti a koji protiv ?
 
Odgovor na temu

zaraza

Član broj: 19938
Poruke: 1139
*.adsl.beotel.net.



+4 Profil

icon Re: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima05.07.2009. u 22:03 - pre 181 meseci
Zanimljivo je ovo.
Gledati ljude koji upiru prst u nesto.
Da li pored video klipa stoji uputstvo koje lekove treba uzimati, tj. koje treba prestati uzimati da se vide odredjene pojave?
Javi, pa da i mi probamo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: The Disclosure Project , teorije o kontaktu sa vanzemaljcima

Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 273194 | Odgovora: 1743 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.