Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dealextreme.com - iskustva?

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 807424 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.dynamic.sbb.rs.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.05.2013. u 22:46 - pre 134 meseci
Danas su mi prosle 2 posiljke sa statusom:

prispece
za carinu
od carine
otprema...

Ovo je kao nekad kad nisu sve otvarali, mora da je guzva...
hehe
:-)


Inace ako pise:

prispece
za carinu
otprema
otprema
otprema...

Onda moze svasta da se ocekuje.
Tada je vec i broj promenjen i nema pracenja.

Otvaranje je i dalje tacno 66 dinara!

deki
 
Odgovor na temu

ilijev
Tunguzija

Član broj: 11329
Poruke: 167
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.05.2013. u 23:04 - pre 134 meseci
Jedno pitanje. Na koma sajtu vi pratite vase paktet i koju oznaku paketa ukucavate?
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?07.05.2013. u 23:19 - pre 134 meseci
Na sajtu nase poste, ako na to mislis , ovo o cemu se prica na zadnjim stranicama. A ukucavas samo onaj broj koji imas, i koji si dobio od prodavca. Carina u postupku carinjenja, paketu daje novi broj koji je nepoznat onome koji prima paket sve dok ne dobije paket pa ne moze ni da ga ukucava ranije nego tek posle dobijanja.

Nema nikakve logike ovo oko menjanja broja posiljke, ali tako radi nasa carina.

Ako mislis na pracenje od pocetka putovanja paketa, onda zavisi od poste do poste preko koje se salje. Bilo je o tome dosta price na predhodnim stranicama, sa sve linkovima sajtova za pracenje i linkovima android programa, ko zeli da prati preko mobilnog .
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 07:30 - pre 134 meseci
Citat:
koma22:
moze li prevod desavanja sa ovim paketom ako iko kapira sta se desava od 26.03 mu se nadam

http://imgur.com/HzAcaCY

a moze i ovoga ,ako iko kapira sta se desava

http://imgur.com/F0qVbNv

Prvi na Sangajskom aerodromu, a drugi kao sto neko gore rece u Frankfurtu ide ka Srbiji, verovatno je u avionu sa burazerovom porudzbinom jer sam gledao isto 6.5 je izbacio update da je u FRA, znaci stizu istim letom valjda, mada ne mora da znaci, u svakom slucaju drugi ti je blizu, a koliko blizu zavisi od nase carine :)
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 08:51 - pre 134 meseci
Citat:
deki999:
Inace ako pise:

prispece
za carinu
otprema
otprema
otprema...

Onda moze svasta da se ocekuje.
Tada je vec i broj promenjen i nema pracenja.



Misliš, ovako nešto:

03.05.2013. 09.13 - 11003 IZMENIČNA POŠTA, Prispeće
03.05.2013. 15.10 - 11003 IZMENIČNA POŠTA, Za carinu
07.05.2013. 09.27 - 62200 CARINA GPC NOVI SAD - 21200 PC Novi Sad, Otprema
07.05.2013. 12.26 - 21200 PC Novi Sad -, Otprema
07.05.2013. 15.57 - 21200 PC Novi Sad - 21200 PC Novi Sad, Otprema
08.05.2013. 02.31 - 21200 PC Novi Sad -, Otprema
08.05.2013. 07.07 - 21200 PC Novi Sad - 21124 Novi Sad (21124), Otprema

Ovo će onda doneti moj lokalni poštar, jer je 21124 moja komšijska pošta. Iz mog dosadašnjeg iskustva mi se čini da kad god ima naplata carine, to donosi post express, a ostale donosi redovan poštar...
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.reverse.sattrakt.net.



+363 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 09:26 - pre 134 meseci
Post Ekspres mi nikad nije doneo posilju. Samo postari. Mislim da to nema veze sa naplatom carine.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 09:47 - pre 134 meseci
Evo još jedne enigme (gluposti).
Stigla pošiljka, NEOTVORENA, piše NE PODLEŽE CARINSKOM PREGLEDU, na kovertu nalepljen domaći broj za praćenje RR xxx xxx xxx RS.
Poštar mi traži da platim 170.- dinara !!!
Pošto mi je stiglo na posao, doneće mi račun sutra.

Dakle ovo nije otvaranje, ako je carinjenje, šta je carinjeno, pdv-isano?
Vrednost na koverti je $5.

Katastrofa!


deki
 
Odgovor na temu

reb0rn

Član broj: 31289
Poruke: 248
*.dynamic.sbb.rs.



+36 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 10:06 - pre 134 meseci
Citat:
deki999: Evo još jedne enigme (gluposti).
Stigla pošiljka, NEOTVORENA, piše NE PODLEŽE CARINSKOM PREGLEDU, na kovertu nalepljen domaći broj za praćenje RR xxx xxx xxx RS.
Poštar mi traži da platim 170.- dinara !!!
Pošto mi je stiglo na posao, doneće mi račun sutra.

Dakle ovo nije otvaranje, ako je carinjenje, šta je carinjeno, pdv-isano?
Vrednost na koverti je $5.

Katastrofa!


Banda staces, mrzelo ih da otvaraju/nemaju vremena i samo lupili taj broj i teraj i plati....
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 10:19 - pre 134 meseci
Citat:
deki999:
Evo još jedne enigme (gluposti).
Stigla pošiljka, NEOTVORENA, piše NE PODLEŽE CARINSKOM PREGLEDU, na kovertu nalepljen domaći broj za praćenje RR xxx xxx xxx RS.
Poštar mi traži da platim 170.- dinara !!!
Pošto mi je stiglo na posao, doneće mi račun sutra.

Dakle ovo nije otvaranje, ako je carinjenje, šta je carinjeno, pdv-isano?
Vrednost na koverti je $5.

Katastrofa!




Pa to je sam jos jedna potvrda ono sto sam pisao, a i drugi su ranije. Jedino pravilo je da nema pravila. Sve je i dalje moguce. I da se ne plati nista, i da promena broja ne znaci placanje carine, i da nekome mogu i da naplate kako zakon nalaze, a da nekoga naravno i pokradu.

Pa kako se kome zalomi. Kakva drzavica takva i Carina. Totalni haos, rasulo , raspad , propast, javasluk, neorganizovast.

A za ovo konkretno, sam si napisao otvaranje, mada nije to u pitanju fizicko Otvaranje, nego postupak Carinjenja, to lupanje pecata i lepljenje i zavodjenje novog broja je takodje postupak carinjenja. To je onih 66 dinara plus posta za usluge uplate novca na racun carine trazi 35 dinara. Ista cena je i na salteru, valjda si nekada placao neki racun, posta trazi toliku postarinu. Resto ti je PDV 20 % na tih 5 $.



[Ovu poruku je menjao ademare dana 08.05.2013. u 11:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 10:29 - pre 134 meseci
Citat:
valjan:


Prema zakonu, imaš pravo da tražiš metod po kojem je carinjeno:

Citat:
Član 50

Carinski organ je dužan da uvozniku, na njegov zahtev, dostavi pismeno obrazloženje o načinu na koji je utvrđena carinska vrednost uvezene robe.


samo što nigde nisam našao kako to da praktično tražim (od koga da tražim, na kom formularu, koliku taksu i kome da platim i sl.), a verujem da ću se i ja kad-tad naći u sličnoj situaciji...



Jednom da i ti , valjda slucajno, kao ona Corava koka :D napises nesto Smisleno :D


Po zakonu o administrativnim taksama, zahtevi Carini se ne naplacuju. A kako se ovde pominje bas taj naziv zahtev, onda mora da bude besplatno. Postoje taksativno navedeni koji Zahtevi su besplatni, njih nekoliko , i medju njima je i zahtevi upuceni carini. Inace cena Zahteva je 250 dinara.

A zalbe svim administrativnim organima ,pa i carini 380. Tako taksativno pise u zakonu. E sad tu bi trebao neko strucniji , od mene da kaze kakvi sve zahtevi mogu biti zakonski utemeljeni , prema carini.

Jedan je zahtev za sprovodjenje redovnog postupka, na primer. Evo drugo je ovo sto je Valjan citirao. Da li postoji jos nesto to je pitanje.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 10:43 - pre 134 meseci
Citat:
deki999:
Evo još jedne enigme (gluposti).
Stigla pošiljka, NEOTVORENA, piše NE PODLEŽE CARINSKOM PREGLEDU, na kovertu nalepljen domaći broj za praćenje RR xxx xxx xxx RS.
Poštar mi traži da platim 170.- dinara !!!
Pošto mi je stiglo na posao, doneće mi račun sutra.

Dakle ovo nije otvaranje, ako je carinjenje, šta je carinjeno, pdv-isano?
Vrednost na koverti je $5.

Katastrofa!


Cekaj ti sad kazes da oni tebi nisu naplatili PDV, e sad meni nije nista jasno, jel se na sve posiljke placa PDV ili oni sami po svom nahodjenju odredjuju na sta ide PDV a na sta ne.
Cini mi se da u zakonu pise SVE, aj neko pametniji od mene da mi odgovori, ali da ne bude odgovor tipa, luda drzava, luda carina, to znam i ja, ali...
Ili ima nesto sto ne podleze PDV-u(mislim ne zvanicno, posto zvanicno sve podlaze pdv-u, nego da vidimo na sta oni interno ne naplacuju PDV.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 10:48 - pre 134 meseci
Zvanicno je PDV na sve, ali nekada ne naplate. Vidis da su i njemu naplatili PDV na tih 5 $ , samo postar nije doneo to se zove " Uvozna postansko-carinska deklaracija za gradjane "
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 11:16 - pre 134 meseci
Zvanicno i ja znam da je na sve to nisi morao da mi kazes, ali na sta nije, da li tu ima nekih informacija? Mene to interesuje za zakon znam ali me interesuje ono sto ne pise u zakonu, a primenjuje se.
Na osnovu cega onda ide pdv ako nisu utvrdili koja je cena robe?
Mene to buni, ne moze on na osnovu toga sto pise da je 5$ nesto da mu naplati pdv na to a sta ako je roba vredna 3, 100, 1000$???
Na osnovu cega je on doneo odluku da je 170PDV, mene to interesuje da mi neko odgovori, evo ti ademare.
Jel to znaci da ako meni kinez napise 1$ da ce mi naplatiti 16 din PDV, na to on ja mislim nema pravo mora da utvdi cenu robe, dok se nije placao pdv na sve imalo je smisla ali sad uopste ne vidim smisao da on to sto procita obracuna, da li ce meni naplatiti 16 din pdv ako mi pise da je vrednost 1$, ja mislim da nece vec ce otvoriti i proceniti drugacije.
BTW, sve i da je tih 127din PDV kako je dosao do tog broja ako pise 5$ onda je pdv u dinarima oko 86 dinara, a za sta je ostatak???
 
Odgovor na temu

anon157690

Član broj: 157690
Poruke: 1574
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+144 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 11:19 - pre 134 meseci
Citat:
virus_crew:
Citat:
deki999:
Evo još jedne enigme (gluposti).
Stigla pošiljka, NEOTVORENA, piše NE PODLEŽE CARINSKOM PREGLEDU, na kovertu nalepljen domaći broj za praćenje RR xxx xxx xxx RS.
Poštar mi traži da platim 170.- dinara !!!
Pošto mi je stiglo na posao, doneće mi račun sutra.

Dakle ovo nije otvaranje, ako je carinjenje, šta je carinjeno, pdv-isano?
Vrednost na koverti je $5.

Katastrofa!


Cekaj ti sad kazes da oni tebi nisu naplatili PDV, e sad meni nije nista jasno, jel se na sve posiljke placa PDV ili oni sami po svom nahodjenju odredjuju na sta ide PDV a na sta ne.
Cini mi se da u zakonu pise SVE, aj neko pametniji od mene da mi odgovori, ali da ne bude odgovor tipa, luda drzava, luda carina, to znam i ja, ali...
Ili ima nesto sto ne podleze PDV-u(mislim ne zvanicno, posto zvanicno sve podlaze pdv-u, nego da vidimo na sta oni interno ne naplacuju PDV.


naplaćen je PDV, pitanje je samo na koliko je carinik procenio vrednost koverte! 170 - 35(poštanska taxa za uplatu novca na račun) = 135 din što bi značilo da je
koverat procenjen na vrednost od oko 670 din (pod uslovom da se 170 din odnosi samo na PDV + taxu za uplatu tog novca)...

Niko ne može da ti da odgovor koji očekuješ (da li je i šta je oslobođeno plaćanja i plaćanja čega, carine i / ili PDV-a) jer to niko ne zna a moja predpostavka je da zavisi
najviše od volje carinika u čimim rukama je konkretan paket...
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 11:25 - pre 134 meseci
E pa to sam hteo da cujem, znaci jos uvek bahacenje i ludilo u nasoj drzavi, znam ja odgovor sve vreme nego da cujem da li jos neko misli kao ja.
Aj sad mi samo jos objasni ili ti ili bilo ko a kako je on to utvrdio da je toliko i tolika vrednost kad ga nije otvorio ni ne zna sta je unutra, ajde kako i na osnovu cega onda moze da naplati tolko pdv, da je otvorio onda razumem a kako ovako(jel ima neki skener u ocima), osim po tome sto pise na paketu(a i ako je po toj cifri onda nije opet dobro, osim ako nisu povecali opet pdv, a da ja to ne znam), a sto nikada nije tacno kad dolazi paket iz Kine.
 
Odgovor na temu

adzo_
Ivan Adžić

Član broj: 150302
Poruke: 464



+256 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 11:31 - pre 134 meseci
Imaju skener na carini i svaki paket prolazi kroz skener
Mozda je videvsi sliku na monitoru skenera i procenio da predmet ne vredi vise od 5$ koliko je i napisano na paketu
Bez ikakve namere da pravdam bilo ciji nerad i bahacenje
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8111



+1760 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 11:37 - pre 134 meseci
@virus_crew

Napisao sam u prvom postu o Dekijevoj posiljci, ali ti je to promaklo. Ja mislim da su mu naplatitli PDV bas na 5 $. Jer carinik nekada posebno kada je guzva kao sada na carini, moze da poveruje u carinsku deklaraciju koju je popunio Kinez i da naplati PDV na onaj iznos koji pise na paketu.

Ostalo su troskovi carinjenja i postanska usluga transfera novca koji su skuplji od samog PDV-a u ovom slucaju. Sutra ce mu postar doneti, napisao sam kako se to zvanicno zove , a Deki je napisao racun , pa nek nam napise detaljnije, ali moja procena je ovakva.

Tih 170 dinara, mozda postar bude trazio sutra i koji dinar vise, Mikiju su u posti trazili vise , zna i postar da se zazne pa da naplati manje. Znaci u tih 170 dinara je PDV na 5 $ + troskovi carinjenja + postanski transfer novca.
 
Odgovor na temu

deki999
Dejan Spasić
šef
beograd

Član broj: 15898
Poruke: 504
*.apdoo.com.



+3 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 11:37 - pre 134 meseci
Citat:

Niko ne može da ti da odgovor koji očekuješ (da li je i šta je oslobođeno plaćanja i plaćanja čega, carine i / ili PDV-a) jer to niko ne zna a moja predpostavka je da zavisi
najviše od volje carinika u čimim rukama je konkretan paket...


Ovo je tačno JER su stigla dva paketa (koverte) sa potpuno istim sadržajem, od istog pošiljaoca.
Za jednu plaćam 170.-, za drugu ništa !



deki
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 11:42 - pre 134 meseci
Citat:
ademare:
@virus_crew

Napisao sam u prvom postu o Dekijevoj posiljci, ali ti je to promaklo. Ja mislim da su mu naplatitli PDV bas na 5 $. Jer carinik nekada posebno kada je guzva kao sada na carini, moze da poveruje u carinsku deklaraciju koju je popunio Kinez i da naplati PDV na onaj iznos koji pise na paketu.

Ostalo su troskovi carinjenja i postanska usluga transfera novca koji su skuplji od samog PDV-a u ovom slucaju. Sutra ce mu postar doneti, napisao sam kako se to zvanicno zove , a Deki je napisao racun , pa nek nam napise detaljnije, ali moja procena je ovakva.

Tih 170 dinara, mozda postar bude trazio sutra i koji dinar vise, Mikiju su u posti trazili vise , zna i postar da se zazne pa da naplati manje. Znaci u tih 170 dinara je PDV na 5 $ + troskovi carinjenja + postanski transfer novca.

Cek bre koji troskovi carinjenja, pa nije bilo nikakve carine, niti su otvarali paket, mogu samo da naplate PDV, kakve postanske usluge, toga nema, nesto si pobrkao.
 
Odgovor na temu

virus_crew

Član broj: 104968
Poruke: 737



+39 Profil

icon Re: dealextreme.com - iskustva?08.05.2013. u 11:48 - pre 134 meseci
Citat:
adzo_:
Imaju skener na carini i svaki paket prolazi kroz skener
Mozda je videvsi sliku na monitoru skenera i procenio da predmet ne vredi vise od 5$ koliko je i napisano na paketu
Bez ikakve namere da pravdam bilo ciji nerad i bahacenje

Kad sam napisao skener, nepisao sam lepo skener u ocima, a drugo, sat moze da vidi recimo da je mob u paketu, on ne moze da vidi da li je neki kineski nazovi telefon ili je Samsung Galaxy S4 to ne moze ni u ludulu da skenira, a i moze da pise samsung a da je kineska kopija vidjao sam ih na tone na netu, samo kinezi kazu da mozes da biras koji logo ce da ti stave, to nije posao onda, pa ne radi on u sudu na skeneru pa da mu je sve jedno da li je obican kinski fon ili S4 u pitanju, onom u sudu je bitno da vidi pistolj ili noz ili neki slican predmet, a ovom je jako bitno da vidi tacno koji je telefon u pitanju.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: dealextreme.com - iskustva?
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 807424 | Odgovora: 4102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.