Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Psi lutalice....Savet

elitemadzone.org :: MadZone :: Psi lutalice....Savet
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 11478 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 11:24 - pre 196 meseci
Citat:
mrkii: posto ocigledno ne mozes nista da uradis preko nadleznih organa preuzmi stvar u svoje ruke:

- uzmi lepo neku motku pa ih oderi od batina ako ih uhvatis. to cini kad god ih vidis ispred zgrade
- neka te ne mrzi pa kad god si slobodan ti sidji i gadjaj ih sto vecim kamenjem
- ako imas vazdusnu pusku (pozajmi) gadjaj ih sa terase kad god si siguran da te niko ne vidi

Koji si ti kreten! Tako ces samo da problem prebacis u drugo dvoriste (jer ce pobeci od te zgrade) i ucinices ih jos agresivnijim pa ce onda nekog da izujedaju ispred neke druge zgrade. Sjajno resenje, bolje nekog drugog da izujedaju nego njega a on da se potrudi da psi budu jos agresivniji pa da sigurno negde nekoga uzujedaju.

Citat:
ako prezive da vidis kako ce promeniti teritoriju.

Brate, kako si ti sebican covek! Nije bitno da li su jos agresivniji, samo da nisu blizu tebe a?

Citat:
sve ovo pod uslovom da psi zaista ugrozavaju decu

Da, bolje tudja deca da stradaju, on samo treba da ih otera sa te teritorije.

Citat:
a onima koji brane pse lutalice (ja volim zivotinje i znam da one nisu krive vec ljudi) samo da porucim da ne pricaju gluposti i nek se stave u situaciju da njihovo dete bude rastrgnuto. brrrrr, pa da postoji samo promil sanse da neki dzukac otkine ruku ili nogu mom detetu pa ja bih ga zubima zaklao. briga me za Orku, razna drustva za zastitu zivotinja i sl.

Ma da, najbolje je sve resavati nasiljem, ratom, tucom i sl. Zar nije mnogo bolje ovo sto je Ivan predlozio?
 
0

dexkg
Centar za IT i PS ZO

Član broj: 133356
Poruke: 353
212.200.207.*

Sajt: www.sindikat-kragujevac.o..


+2 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 13:54 - pre 196 meseci
Stvarno nemam reci. Najmanje sto zelim je da se ljudi ovde svadjaju. Hvala svima, resicu problem tj. vec sam preduzeo resavanje istog...nema razloga da jedni druge nazivate kretenima itd itd. Jos jedna podela nam nije potrebna, vec ih puno ima....Pozzz

P.S. Zamolio ih ADMINA da ugasi temu, nezelim da se ljudi raspravljaju.......oko mog problema. Hvala.
Bolji je gram prakse nego sto tona teorije
 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 17:37 - pre 196 meseci
@ srki

kazes postace agresivniji? ti si neki psiholog za pse? kad neko kuce izlupas da vidis kako ce da bezi i od ljudske senke.
kreten? hvala, hvala, kulturoooo eve me :)
mozda nisam mislio o tome da ce psi otici na neko drugo mesto ali to ne bi nista promenilo u mom tekstu. lako je tebi sa novog zelanda da solis pamet. tamo psi lutalice slobodno setaju i napadaju decu? ili mozda postoje sluzbe koje to sprecavaju? e vidis ovo je zemlja srbija i ovde moras da preuzmes stvari u svoje ruke da ti se dete ne bi pojavilo rastrgnuto na naslovnoj strani na slici u kuriru (srpska trac novina). jeste, nisu sve zemlje na nivou novog zelanda, ovde ponekad bukvalno moras da se boris za opstanak. ja da cekam i molim opstinare da nesto preduzmu, a ovi me posalju u drustvo za zastitu zivotinja a ovi me vrate u opstinu i tako dok se ne desi nesreca a onda niko nije kriv? neka hvala!

kazes treba poslusati ivana? priznajem, lep predlog. ali da iznajmljujem prikolicu, kupujem trulo meso, mamim pse u prikolicu, vozim u kafileriju (gde je pa to i postoji li) i uzimam potvrdu da su kucici lutalice i da su propisno uspavani? eeeej, lepo to zvuci ali mi to lici na operaciju iskrcavanja u normandiju. srki, raspitaj se malo u kojoj zemlji zivi cova koji je zamolio da mu pomognemo da resi problem. treba biti realan a ne utopista.

@dexkg

nema potrebe da se gasi tema, bas je zanimljiva i korisna. nego, javi kako si resio problem :)
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 18:21 - pre 196 meseci
Citat:
tamo psi lutalice slobodno setaju i napadaju decu? ili mozda postoje sluzbe koje to sprecavaju? e vidis ovo je zemlja srbija i ovde moras da preuzmes stvari u svoje ruke da ti se dete ne bi pojavilo rastrgnuto na naslovnoj strani na slici u kuriru (srpska trac novina). jeste, nisu sve zemlje na nivou novog zelanda, ovde ponekad bukvalno moras da se boris za opstanak. ja da cekam i molim opstinare da nesto preduzmu, a ovi me posalju u drustvo za zastitu zivotinja a ovi me vrate u opstinu i tako dok se ne desi nesreca a onda niko nije kriv? neka hvala!


Evo tu je negde problem. Zasto bi nadlezne sluzbe resavale bilo koji od ovih problema kada svi od starta preuzimaju posao u svoje ruke? Covek je gore naveo da ne zna ni da li postoji sluzba ili se ne javljaju na telefon sto govori da se nije mnogo ni udubio u to resenje...

Ne kazem da jedan covek moze mnogo da promeni, ali ako se svi ponasamo kao Tarzani onda je jedino prirodno da zivimo u dzungli. Niko na temi nije voljan da raspravlja i razmenjuje utiske o efikasnosti sinterskih sluzbi ili o resavanju problema lutalica sterilizacijom i sklanjenjem sa ulice. Mislim najlakse je istresti frustracije motkom psu po glavi. Samo sutra ce da dodje novi. A prekosutra jos jedan.
 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 18:46 - pre 196 meseci
kako to mislis "zasto bi nadlezne sluzbe resavale bilo koji od ovih problema kada svi od starta preuzimaju posao u svoje ruke?".

hoces da kazes da oni jadni ne mogu da postignu da rade svoj posao jer gradjani odmah sami resavaju problem? :) :) :)

ja sam video hiljade pasa lutalica a sintera nisam video jos od detinjstva (petnaest, dvadeset godina sigurno). pa svima je jasno da problem postoji i da se ne resava. ko je odgovoran? opstina? grad? drzava? ne znam. jasno je kao dan da nadlezne sluzbe ili ne postoje ili ne rade svoj posao. sansa da pokretac teme resi problem preko neke institucije meri se u promilima.

mozda ste u pravu, pustimo decu na ulicu i molimo boga da se nista nece desiti. nije tesko biti fin :(
 
0

kristi1

Član broj: 151211
Poruke: 2012
*.ptt.yu.

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+88 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 18:57 - pre 196 meseci
Pre nekoliko godina se taj problem resavao tako, bar u mom mestu, da su se organizovali lovci preko lovackog drustva i isli nocu jednom ili dva puta godisnje i unistavali pse lutalice. Od kako su se pojavile ove organizacije za zastitu zivotinja to se vise ne radi, a sinterska sluzba ne postoji i ovi su se namnozili do zla boga.
Mozda bi trebalo kidnapovati nekog clana tih organizacija, pa ga pustiti nocu u doba parenja pravo u skucnicu, verovatno bi promenio misljenje
 
0

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 19:10 - pre 196 meseci
pobij....ako ne mozes oruzjem potruj :)
smederevo ima isto nenormalan problem sa lutalicama i ja ne znam kako neko ne reaguje na tako nesto. prosto me je sramota kada prodjem gradskim trgom po ovom lepom vremenu, vidim prepun trg na kome se deca igraju i 10ak lutalica koje tu paradiraju...kada bi kojim slucajem bio ja u opasnosti ili moje dete, ne bi ni trenutka razmislio, vec bi sve to pobio i lepo pocistio za sobom da ne ostavljam prljav grad, a onda bi i tog za zastitu zivotinja nalupao kao konja kada bi me tuzio.
malo sam pobesneo dok sam pisao...:)
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 19:28 - pre 196 meseci
I cekaj prebijes nekog lika iz drustva za zastitu zivotinja i to ti onda resi problem lutalica kako? Sto bar ne predlozite da se prebije neko iz sinterske sluzbe ili iz opstine kad vec ne umete drugacije da artikulisete svoje probleme? :) Oni su vam odgovorni za takvo stanje stvari.


 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.dip.t-dialin.net.



+7181 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 19:37 - pre 196 meseci
Citat:

kada bi kojim slucajem bio ja u opasnosti ili moje dete, ne bi ni trenutka razmislio, vec bi sve to pobio


Citat:

a onda bi i tog za zastitu zivotinja nalupao kao konja kada bi me tuzio.


Da li tvoja briga za dete ukljucuje i brigu za njega dok si u buvari zbog pokusaja ubistva? Slaces mu razglednice iz Zabele? :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 19:38 - pre 196 meseci
pa koga da bijes kad vidis da se niko ne pojavljuje da resi covekov problem? a kada pobijes lutalice, logično je da će da dodje neko da te tuži :)
ja znam da je moj nacin razmisljanja u ovoj situaciji malo extreman, ali ja sam kao mali imao problem sa komsijskim psom i mogu slobodno da kazem da imam neku traumu jos od tog vremena. ono sto se desilo meni, ne bi voleo da se desi nikome tako da ono :)
za mene ne postoji opravdanost postojanja drustva za zastitu zivotinja (mislim konkretno na pse lutalice). ako ce da ih stite, neka se organizuju i neka ih vode kuci.

@ivan
ma jock :) ne bi to bio pokusaj ubistva...potrudio bi se da ne bude ni nanosenje tezih telesnih povreda, a iz predostroznosti bih ga lupao zatvorenom sakom, posto se za samar po zakonu u ovoj zemlji odgovara :)
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 20:08 - pre 196 meseci
Ne bih da popujem, ali... Covek je postao gospodar prirode samo zbog koriscenja mozga u funkciji komunikacije i udruzivanja za zajednicki cilj. Da to nije slucaj i da je svako prepusten sam sebi verovatno bi bili istrebljeni od strane smilodona i megalanija jos pre 50000 godina. Ali nismo, od korena evolucije modernih homo sapiensa udruzivanje, formiranje drustva i civilizacije je bio kljuc opstanka i poboljsavanja zivotnih uslova. Za ove dve gore navedene gigantske predatorske zivotinje verovatno nisi cuo zato sto su istrebljene od strane ranih ljudskih drustava jer su predstavljale opasnost po nas i nasu decu.

Tako da ako ti ignorises onaj deo naseg drustva koji je odgovoran za resavanje problema opasnih zivotinja ti efektivno odbijas da budes clan civilizovanog drustva. Ako oni ne dodju kad ti njih pozoves, ti onda lepo odes kod njih pa ih smaras dok ne dodju. Ili se zalis direktoru sluzbe. Ili odes u opstinu pa smaras tamo. Imas XY nacina da izrazis svoje nezadovoljstvo sluzbama koje se izdrzavaju od tvog poreza. Samo naizgled je lakse okrenuti glavu njihovoj nekompetentnosti i traziti drugo resenje, jer trajno resenje ne mozes da postignes motkom, puskom i otrovom. Tako mozes samo zatvor da resis.

Kucke lutalica su ili trudne ili odgajaju po copor kuchica. Mozes ti njih da ubijas koliko hoces - novi ce dolaziti sve dok se ne sprovede organizovana akcija sterilizacije i sklanjanja svih lutalica sa ulica.
 
0

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
77.46.197.*



+294 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 20:48 - pre 196 meseci
Rešenje za problem lutalica je prilično jednostavno, doduše sprovođenje tog rešenja iziskuje dosta novca, i puno rada i dobre volje, kao i osvešćivanje nacije kroz edukaciju o odgovornosti prema ljubimcima. Sve je ovo jako teško učiniti u zemlji u kojoj ni mnoge "bitnije" stvari ne funkcionišu kako treba. No, krenimo redom:

1) sterilizacija kućnih ljubimaca mora biti obavezna, ako ne za oba pola, ali bar za ženke! Ovo pravilo ne važi samo za odgajivačnice i sl.

2) sterilizacija postojećih lutalica, za one koje se smatra da ne predstavljaju veću opasnost za okolinu.

3) hvatanje i uspavljivanje lutalica koje su aktivne u čoporima, i predstavljaju opasnost po okolinu po viđenjima više svedoka.

Naravno, ovo je uopšteno i verovatno ceo bi program izgledao dosta kompleksnije, ali mislim da je ovo u osnovi ok.

Naravno, ovo nije rešenje problema postavljača teme. Njegov je problem goruć, i moram da priznam, da iako mnogo volim životinje i gnušam se svakog nasilja nad njima, kada je u pitanju tvoja koža ipak drugačije razmišljaš, tako da imam razumevanja i za najdrastičnije mere, ako su sve druge mogućnosti iscrpljene.

Ipak, postoje relevantne institucije, pa i ta ORCA, koja ima solidan izvor prihoda, i ma kakve predrasude mi imali o njima, mislim da njih treba kontaktirati i obrazložiti im problem, a ako se oni pokažu totalno nezainteresovani, onda "uzeti stvar u svoje ruke".

Još nešto - čudi me da još niko nije spomenuo onaj slučaj od pre par dana, kada je čoveku, stočaru iz Kisača u toku nekoliko noći, čopor pasa poklao dal deset ovaca! I da sve nadležene institucije prebacuju loptu iz svog u tuđe dvorište, i da niko nije došao ni da pokupi leševe tih ovaca, pa je čovek morao sam da odveze leševe na obližnje stočno groblje koje niko ne urežuje, a koje je baš i glavna gostionica istih tih pasa, koji su poklali njegove ovce! Stravično!

Ispravka! Ne deset, već četrdeset ovaca poklali su ti psi!

[Ovu poruku je menjao Emil Ranc dana 31.03.2008. u 22:03 GMT+1]
 
0

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.xdsl.xnet.co.nz.



+3 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 21:06 - pre 196 meseci
Citat:
mrkii: @ srki

kazes postace agresivniji? ti si neki psiholog za pse? kad neko kuce izlupas da vidis kako ce da bezi i od ljudske senke.


Ali ne i od male dece. Njih ce onda pre da napadne. Psi tako postaju agresivniji, to sam video svojim ocima.

Citat:
kreten? hvala, hvala, kulturoooo eve me :)
mozda nisam mislio o tome da ce psi otici na neko drugo mesto ali to ne bi nista promenilo u mom tekstu.

Ajde ne izvlaci se. Rekao si da bi ih gadjao vazdusnom puskom. Psi tada ne bi ni znali da ih je covek pogodio pa ne bi to uticalo da se vise plase ljudi, samo bi ih oterao sa tog mesta. Sebicno! Ne vidim drugu svrhu gadjanja vazdusnom puskom osim da ih oteras od tvoje zgrade. Debilizam.

Citat:
lako je tebi sa novog zelanda da solis pamet.

Nisam ja toliko dugo na Novom Zelandu (bio sam nekoliko godina clan ESa pre nego sto sam otisao). Ziveo sam i ja sa lutalicama i kao dete najopasniji su bili oni psi koje je neko maltretirao. Plasio se odraslih ali ne i dece.

Nista, gadjaj ti pse vazdusnom puskom, bolje da izujedaju necije tudje dete nego tvoje.
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 21:31 - pre 196 meseci
Citat:
Zasto bi nadlezne sluzbe resavale bilo koji od ovih problema kada svi od starta preuzimaju posao u svoje ruke?


Da li si se zapitao zasto ljudi uglavnom gledaju da preuzmu stvar u svoje ruke?

Citat:
I cekaj prebijes nekog lika iz drustva za zastitu zivotinja i to ti onda resi problem lutalica kako? Sto bar ne predlozite da se prebije neko iz sinterske sluzbe ili iz opstine kad vec ne umete drugacije da artikulisete svoje probleme? :) Oni su vam odgovorni za takvo stanje stvari.


Naravno, jer su oni mnogo toga zeznuli... da barem stvarno zele, a ne kao ovde strpali pare u dzepove i nikom nista, ali ako na ulici sutnes kuce jer te je napalo nema veze, eto je scena odmah... jbiga, moraju da pokazu neki materijal kako bi izvukli jos para. Naravno, ima i ljudi koji stvarno zele da pomognu zivotinjama, ali i da ne ugroze ljude, ali takvih mnogo malo i sigurno nisu na polozajima sa kojih bi mogli nesto da promene.

Ne zelim da te uvredim, ali ako vec toliko imas razumevanja za te lutalice imaj razumevanja i za ljude, a pogotvu "nase" zakone ovde i kako oni funkcionisu i kako se sprovode, ocigledno je da duuuugo nisi ziveo u srbiji... tacnije verovatno si sibnuo pre svih sranja ili si tada bio mnogo mali :).

Nervira me kada neko tako pise, to me opasno podseca kao kada su ratovi bili, sede politicari i njihova deca u velikim koznim foteljama (i ostali mufljuzi), a tebi sole pamet kako trebas da ides da branis svoju zemlju i da "casno" gines za nju, a oni svoje dupe odmah u stranu...

pozz
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

mrkii

Član broj: 60791
Poruke: 520
*.dynamic.sbb.rs.



+843 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 22:13 - pre 196 meseci
@srki

vidim, razumes se u kulturu, psecu psihu, lepo se frljas recima kao sto su "kreten", "debil" i sl. samo jos da das predlog pokretacu teme kako da resi svoj goruci problem (onaj tudji predlog sa prikolicom koji si spomenuo ne racunam mada se razmisljam da kupim prikolicu i obogatim se iznajmljivanjem iste).

ok, kreten sam sto bih branio svoje dete od divnih pasa lutalica svim sredstvima
ok, sebican sam sto samo zelim da moje dete ne bude rastrgnuto, umesto da sam resim problem pasa lutalica na nivou grada i drzave
ok, debil sam jer ..... ma nije vazno debil sam kad ti kazes :)

 
0

dexkg
Centar za IT i PS ZO

Član broj: 133356
Poruke: 353
79.101.134.*

Sajt: www.sindikat-kragujevac.o..


+2 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 22:30 - pre 196 meseci
@mrkii

Danas ceo dan pokusavam da pozovem broj koji sam dobio iz Mupa a za koji sam i dobio obavestenje od dez.policajca ( verovatno iz iskustva ), da budem uporan i da zovem, vec ce se neko javiti, a ako nista da odem da podnesem zvanicno prijavu, a onda ce oni da ih nagaze. E sad htedoh da podnesem prijavu danas, ali ajde da pokusam redom ,pa sam zvao lok.sluzbu, a tamo danas ceo dan nikoga. Koliko sam danas saznao procedura je sledeca ( ako je tacno jer do pisanja ovog teksta nije se javio niko), pozovem tu sluzbu to je valjda neki inspektor koji ispostavi zahtev kafileriji u Kraljevu posto je KG nema. Onda dodju likovi iz Kraljeva i to je to.

P.S. Mrkii pusti ga bre to je jedan od ponosnih vlasnika koji hoce da isprovocira a onda tema ide u LOCK. Javljam sta sam uradio, naravno hvala na razumevanju, pogotovo jos jednom pre nego napisete odgovor procitajte sta je abishai napisao. Ja nisam svadjalica i stvarno mi ne idu takve opaske i prepucavanja, kao sto sam procitao ovde ( kako li se samo setite svega toga ), naravno da sam znao u sta ce ovo da se pretvori ne bih ni pokretao temu.

[Ovu poruku je menjao dexkg dana 31.03.2008. u 23:41 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dexkg dana 31.03.2008. u 23:41 GMT+1]
Bolji je gram prakse nego sto tona teorije
 
0

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr11.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet31.03.2008. u 23:32 - pre 196 meseci
Citat:
abishai: Ne zelim da te uvredim, ali ako vec toliko imas razumevanja za te lutalice imaj razumevanja i za ljude, a pogotvu "nase" zakone ovde i kako oni funkcionisu i kako se sprovode, ocigledno je da duuuugo nisi ziveo u srbiji... tacnije verovatno si sibnuo pre svih sranja ili si tada bio mnogo mali :).


Mislim da citas nesto sto nisam napisao. Ja problem lutalica vidim kao vrlo ozbiljan nista manje nego ti i pokretac teme. Mislim da je to pitanje koja mora da se resi tako da lutalica vise ne bude na ulicama uopste. Samo mislim da postoji samo jedan nacin da se to uradi, koji ne ukljucuje pojedinacno ubijanje, prebijanje i trovanje pasa, kao ni prebijanje aktivista nevladinih organizacija ili komsija koji nekad nahrane neku lutalicu. Nece to preko noci, ali mora negde da pocne...

Evo sad sam izguglao i te famozne organizacije za zastitu zivotinja. Izgleda da se i oni zalazu za sterilizaciju i resavanje problema lutalica. Pise ovo na kampanji za lutalice:

Citat:
Bez obzira da li ih sažaljevate i saosećate sa njima ili ih se plašite, svejedno da li ste član društva za zaštitu životinja, radite u opštinskoj upravi ili komunalnom preduzeću, kada su lutalice u pitanju, svi mi zajedno imamo isti cilj – njihov nestanak sa ulica i zaboravljanje termina “napuštena “ i “odbačena “ životinja.


Koliko ja vidim oni se zalazu i prave akcije da se sklone sa ulica lutalice koje mogu da napadnu neciju decu, a vi hocete da ih bijete...
 
0

abishai
© S

Član broj: 21085
Poruke: 1338
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet01.04.2008. u 00:31 - pre 196 meseci
Nisam ni ja bas za opciju, daj da ga ubijemo... ali nazalost, stvar je u tome sto izgleda da svi oni samo pricaju, ali niko nista ne preduzima... :( i onda normalno zbog svega toga krece upravo to "uzmite stvar u svoje ruke" :(.

I u mom gradu je do skoro bilo mnoooogo problema sa lutalicama. Takodje ima mnogo onih kretena koji kupe kuce i onda kada im dosadi oni ga izbace na ulicu, a pri tome to recimo bude neka doga (kao sto znam jedan slucaju ovde... i zbog koje je nazalost jedna zena dosta nastradala...), njih treba oterati pravo na robiju.

Stvar je u tome sto su recimo ovde ukinuli sintere, a ko? Upravo te organizacije, nije vise bilo sintera, a organizacija/e nisu uradile apsolutno nista da posklanjaju kucice, sterilisali par komada i to je to... i to tada dok je sve bilo aktuelno... ali ljudi su i dalje setali, a situacija je postajala sve gora i gora, zato sam toliko ogorcen i nervira me sve to, jer sam video kako je to kod nas funkcionislao (nazalost, lose).

Od skoro su neki sinteri (iz drugog grada) dobili dozvolu da pokupe kucice... i veruj mi, nisi svestan koliko je sve bolje, ima mnogo ljudi koji se bas plase (sigurno mnogi imaju i razloga za to), da ne pricam o tome sto mozes nocu mirno spavati itd. Mislim, komsija napravi 18-ti i ljudi pozovu pandure, a sa druge strane celu noc se dave kucici (a ujutru posao), a ti ne smes maltene da ih gadjas... To sve i uzrokuje ovakve reakcije kod ljudi.

Pozdrav
_/|_|/|_/|/|//|_™
 
0

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Psi lutalice....Savet01.04.2008. u 00:58 - pre 196 meseci
Bilo je vec ovakvih tema, jedna veoma opsirna o psima lutalicama.
Pokusaj da je nadjes, posto se ovo zahvaljujuci pojedincima opet pretvara u rat izmedju bespomocnih ljudi sa puskama i monstruoznih kucica.
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Psi lutalice....Savet
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 11478 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.