Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zapecaceno kuciste, za ili protiv?

[es] :: Ostali hardver :: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 21432 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.175.*



+3 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 21:53 - pre 221 meseci
1. e ovako. moja prva tvrdnja je da nasi prodavci (cast izuzecima- retkim) ne zasluzuju da dobiju nalepnice u ruke, jer ionako dovoljno potkradaju musterije, i da bi ovo samo bila idealna prilika da "prosire svoje delatnosti".
naravno to je samo jedan od brojnih razloga.

dakle drugi (upuceni) clanovi neka prema svom iskustvu procene da li je to (da vecina prodavaca gleda kako da ti uvali) glupost, a Ti kako hoces.

2. a to osporavanje modularnosti...
koliko ti ljudi znas koji znaju da ti OC-uju novi auto?
koliko ljudi znas koji znaju da sastavljaju kompove (a da se ne bave time)?
dakle svaki prosecan korisnik znace bar da menja pci kartice i ugradjuje diskove, sto se ne moze reci i za tuning novih auta.

3. i ne znam sta ste se uhvatili za te kretene sto izgore komponente i dodju da se zale, ovo je upuceno i @section 9; neko ko ne moze da razlikuje ostecenu komponentu ne treba da se bavi prodajom pc-a. isto tako onaj ko ne moze da izadje na kraj sa bezobraznim ljudima (Srbija) ne treba da se bavi time, a to se zove PR :p
a ni inspektori nisu kreteni bas, ne mozes ti da napravis od neceg sto je krivo, pravo. ono sto je ipak tuzna istina je dakvi isteraju svoje, a ostali (koji nisu bezobzirni) placaju ceh

4.
Citat:
Konačno, nije mi jasno šta Vam (protivnicima nalepnice) ne odgovara u rešenju koje podržava nas nekoliko, a koje podrazumeva korišćenje nalepnice samo kada je kupac neupućen u HW. Svi ostali mogu (i trebaju) da kupuju komponente, pa da ih sami sastave (jer bi to trebali da umeju, ako se već deklarišu za neke znalce).”


to mozda moze da se primeni na gotove konfiguracije, s tim se (donekle) i slazem, jer oni koji to kupuju ionako ne bi ni primetili ono pod 1.

a kako ce prodavac ako sam kupio komponentu pa je reklamiram da zna da li sam je ja ostetio- recimo neispravna je i sad dokazi prodavcu da je nisi nestrucno ugradjivao?
ali recimo kad je konfiguracija sklopljena? da li to moze da se tretira kao da sam kupio komponente, a da su mi oni gratis strucno sastavili, dakle ne moze da mi to pecati?

5. a o argumentima i vredjanju necu ovde, ali da znas da Ti prvi bas ne dajes primer tog ponasanja koje ocekujes, poslacu ti ako oces PM pa sam vidi.


kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 22:27 - pre 221 meseci
Blayv je potpuno u pravu. Ne samo da vecina gleda da uvali kupcu, vec je i PC napravljen od strane IBM 1981. da svako moze da ga nadogradjuje. Vise od srafcigera nije potrebno. To sto vas knjigovodja to ne zna, nije moj problem. Nikakvo tehnicko znanje nije potrebno da se ugradi disk ili zameni kartica ili procesor, ubaci memorija...
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 22:45 - pre 221 meseci
Od takvog stava sve i polazi. Budite pošteni pa proverite sledeće: recite prosečnom korisniku da Vam kaže da li obraća pažnju na statički elektricitet prilikom montaže, pa mi recite kakvu grimasu je složio? Da ne pominjem što NIKO živ od tih prodavaca tipa "mali oglasi" i znalaca tipa "moj drug, komšija, kum itd" nije čuo za antistatički radni sto (prekrivač, rukavice, narukvica i tako to), a često se čude kako neka komponenta "fabrički ne radi", naravno potpuno nesvesni da su je upravo spalili svojim spretnim dodirom.

Dalje, 95% njih nema ideju da treba da isključi naponski kabl pri baratanju unutar kućišta (ne zbog svoje sigurnosti, već zbog komponenti), a da ne govorimo o potrebi isključivanja ATX konektora sa ploče (toga nisu svesni ni mnogi "pravi" stručnjaci po velikim firmama, koje se naročito busaju u grudi), zato mi molim Vas nemojte prodavati te priče o totalnoj trivijalnosti rada sa hardverom, jer time otkrivate sopstvene zablude.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 22:54 - pre 221 meseci
@STORM48

Cekaj bre malo, u svakom uputstvu za montazu maticne - graficke -CPU - sta hoces - i pise da treba da se obezbedi od statickog elektriciteta - ja jednostavno na pet sekundi drzim cev od radijatora i bos sam. BTW nemam zavrsenu elektrotehniku i PhD sa Berklija i ne radim u Intelu. Ako mislis da ja znam ista o hardveru, gresis. ja sam obican korisnik. Ako se neko nije obezbedio od statickog elektriciteta i nesto je pregorelo, pokazi mu User Manual, pa ga isprati.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 24.03.2006. u 23:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 23:02 - pre 221 meseci
Citat:
Ako se neko nije obezbedio od statickog elektriciteta i nesto je pregorelo


Ajd ti meni kazi kako ja da dokazem to sto si ti upravo napisao???

Ili mozda da pitam coveka: Gospodine jeste se vi vatali sa radijatorom i pre toga bili bosi pre nego sto ste dirali vasu graficku :)

Naravucenije: NE MORAS biti bos dok se hvatas za radijator, jer svaki pod (patos) je izolator, tako da to nema nikakve veze jesi li bos ili ne.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 23:08 - pre 221 meseci
E pa vidis, zato postoji proizvodjacka garancija, i veruj mi, moze se dokazati da je nesto pregorelo zbog statickog elektriciteta. Reseller/ veleprodaja od koje kupujes, ili ti, nabavite malo opreme i strucan kadar (ETF), za takve stvari.

Citat:

ESD Damage—How Devices Fail
Electrostatic damage to electronic devices can occur at any point from manufacture to field service. Damage results from handling the devices in uncontrolled surroundings or when
ESD BASICS—
INTRODUCTION TO ESD, PAGE 9
poor ESD control practices are used. Generally damage is classified as either a catastrophic failure or a latent defect.
Catastrophic Failure
When an electronic device is exposed to an ESD event, it may no longer function. The ESD event may have caused a metal melt, junction breakdown, or oxide failure. The device's circuitry is permanently damaged causing the device fail. Such failures usually can be detected when the device is tested before shipment. If the ESD event occurs after test, the damage will go undetected until the device fails in operation.
Latent Defect
A latent defect, on the other hand, is more difficult to identify. A device that is exposed to an ESD event may be partially degraded, yet continue to perform its intended function. However, the operating life of the device may be reduced dramatically. A product or system incorporating devices with latent defects may experience premature failure after the user places them in service. Such failures are usually costly to repair and in some applications may create personnel hazards.
It is relatively easy with the proper equipment to confirm that a device has experienced catastrophic failure. Basic performance tests will substantiate device damage. However, latent defects are extremely difficult to prove or detect using current technology, especially after the device is assembled into a finished product.


Sa http://www.esda.org/documents/esdfunds1print.pdf
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 23:22 - pre 221 meseci
Da se ne lazemo: nema sanse da bilo koji nas preprodavac komponenti napravi razliku izmedju toga da li je komponenta neispravna zbog delovanja elektrostatickog elektriciteta, klokovanja, guranja zica iz ispravljaca od 12V, guranja srafcigera po nozicama itd, ispustanja hardova jer sam isao juce kod druga i sad vise nemam MAXTOR nego MUXPUR jbg.

Sve to prolazi kod nasih prodavaca, jer NEMAJU opremu ni kadra za detektovanje kvarova na komponentama. A nije im ni isplativo da imaju - najlakse je natrpati kombi sa crknutim komponentama i vratiti ga distributeru
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 23:25 - pre 221 meseci
Kupujes hw od veleprodaje ciji je vlasnik Sima iz Djindjuse koja prodaje "kompjuktore". Zalim slucaj. A zasto te veleprodaje imaju visak sekretarica ne starijih od 25 godina, a nemaju strucni kadar, kad vec mlate lovu pa ga nema gde??! Vec sam rekao, zalim slucaj. Ako mislis da http://www.newegg.com ili http://www.pcmall.com sebe ne obezbedjuje tako, gresis. Dakle, tvoje se zavrsava kad vratis komponentu veleprodaji (koja tebi takodje daje garanciju na iste) pa nek se j... Upravo tako. Ako veleprodaji ne odgovara, deo novca za novi Mercedes 500 moze da se iskoristi i (cak!) za unapredjivanje poslovanja.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 25.03.2006. u 00:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 23:41 - pre 221 meseci
A izvini gde ti kupujes komponente ako se sme znati? jos zivimo u srbiji zar ne ili sam bio u hibernaciji neko vreme?

U ostalom sta ima neki papan (tu ukljucujem i sebe) da gura ruke u racunar ako sve dobro radi? Kupio si racunar koji si hteo sa komponentama koje ste ti i komsija birali zar ne!!!
Oces da stavis drugov hard u komp da prebacis filmove - OK za to ima mnostvo hardverskih resenja (sad da ne navodim) koja omogucavaju tako nesto BEZ otvaranja racunara itd...

Stvarno ne vidim u cemu je frka oko zatvaranja racunara dok je pod garancijom, a posle isteka garancije mozete da se i pose.....e ako hocete u njega
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 23:42 - pre 221 meseci
Bojane, nadam se da se nećeš uvrediti zbog ovoga što ću reći - iz prethodnog posta se vidi da si običan korisnik, kako sam kažeš. NE POSTOJI TEHNIČKA, TEORETSKA, NI PRAKTIČNA - MOGUĆNOST DA SE UTVRDI UZROK KVARA NA ELEKTRONSKIM ELEMENTIMA, SVE DOK ISTI NIJE PROUZROKOVAN VELIKIM ELEKTRIČNIM PRAŽNJENJEM, KOJE SE ISPOLJAVA TOTALNOM DEZINTEGRACIJOM, ODNOSNO VIDLJIVIM OŠTEĆENJIMA.

I još nešto (ne vezano za Tebe lično), iz svega izloženog u ovoj temi se može zaključiti zašto smo mi Srbi (kao pripadnost državi, a ne naciji u ovom slučaju) u ovakvom stanju kakvom jesmo - svi odreda smo vrhunski poznavaoci sporta, politike i istorije, a bez dana škole u tim oblastima.

I izvin'te gospodo, o problemima rada sa hardverom (i oko njega) možemo razgovarati tek kada napunite staž od barem nedelju dana u nekom pravom servisu i vidite uzorak veći od 1, gde se sva bizarnost HW sveta može videti na delu.

End of story.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 25.03.2006. u 00:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
194.106.175.*



+3 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 23:45 - pre 221 meseci
Citat:
StORM48: Od takvog stava sve i polazi. Budite pošteni pa proverite sledeće: recite prosečnom korisniku da Vam kaže da li obraća pažnju na statički elektricitet prilikom montaže, pa mi recite kakvu grimasu je složio? Da ne pominjem što NIKO živ od tih prodavaca tipa "mali oglasi" i znalaca tipa "moj drug, komšija, kum itd" nije čuo za antistatički radni sto (prekrivač, rukavice, narukvica i tako to), a često se čude kako neka komponenta "fabrički ne radi", naravno potpuno nesvesni da su je upravo spalili svojim spretnim dodirom.

Dalje, 95% njih nema ideju da treba da isključi naponski kabl pri baratanju unutar kućišta (ne zbog svoje sigurnosti, već zbog komponenti), a da ne govorimo o potrebi isključivanja ATX konektora sa ploče (toga nisu svesni ni mnogi "pravi" stručnjaci po velikim firmama, koje se naročito busaju u grudi), zato mi molim Vas nemojte prodavati te priče o totalnoj trivijalnosti rada sa hardverom, jer time otkrivate sopstvene zablude.

Pozdrav


hehe. **** ga, ja se onda krecem u krugu natprosecnih ljudi...

i molim te ovo mi odgovori
Citat:
a kako ce prodavac ako sam kupio komponentu pa je reklamiram da zna da li sam je ja ostetio- recimo neispravna je i sad dokazi prodavcu da je nisi nestrucno ugradjivao?
ali recimo kad je konfiguracija sklopljena? da li to moze da se tretira kao da sam kupio komponente, a da su mi oni gratis strucno sastavili, dakle ne moze da mi to pecati?

dakle sta cemo sa komponentama?

a sto neko rece, sigurno ce se naci neki od onih kretena i peckace onim bacacem varnica kroz rupice neotvorenog kucista, bas iz inata da vidis da moze da te zezne.

i nemojte pogresno da me shvatite, nalepnice i jesu za neke ljude. mozda umesto testa treba da se radi jedna neprimetna anamneza- pitas kupca par stvari, ali da ne primeti u cemu je fora i onda doneses odluku o nalepnici...

[Ovu poruku je menjao blayv dana 25.03.2006. u 00:54 GMT+1]
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 23:49 - pre 221 meseci
Hocu da zamenim graficku karticu jer kupujem novu (toga je bilo). Moram da prebacim disk (od dva) da mi veci bude master da bih imao mogucnost da instakliram Win nakon Linuxa (i to sam radio). Hocu da promenim CPU (i to sam radio) Hocu da ubacim jos 512Mb (i to sam radio, i to sve na ovom kompu na kome pisem). BTW kako sam bio registrovan i za prodaju PC-ja (mada sam prodavao deseto) kupio sam ga od veleprodaje i uknjizio ko inventar - a sad je moje licno, a ne radnje jer je ista ugasena. Mislis da poznajem hw? Ne poznajem ga, jer ni da cistim u Intelu ne mogu, i za to, cini mi se, traze koledz. Ja sam obican korisnik, a vi to ne zalite da prihvatite kao cinjenicu. Da se sve gorenavedeno uradi na PC-ju i predvidjeno je za obicnog korisnika ili PC sam ne bi bio modularan. Bio je modularan i 1981. kad je napravljen prvi PC (a bilo je i drugih, npr. Amiga, Mac, koji modularni nisu bili)
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?24.03.2006. u 23:53 - pre 221 meseci
Evo, da napravim malu zabavnu retrospektivu svega onoga o cemu se ovde govorilo:
Citat:
bojan_bozovic: Ako mislis da ja znam ista o hardveru, gresis. ja sam obican korisnik.

A malo pre toga:
Citat:
bojan_bozovic: Razmisljao sam o prodaji PC i komponenti... Moj se rad zavrsi kad kupac plati i izadje iz radnje...

Odavno sam se pitao kako ljudi koji ne znaju nista o hardveru uspevaju u poslu i kako naprave tolike prihode. Malo ranije sam dobio odgovor:
Citat:
bojan_bozovic: ...da privucem geekove koji ne stede na dual-core procesorima...

da... naci ce takve i njima prodavati svoj proizvod!
Citat:
bojan_bozovic:...PC koji ti sklopis je proizvod...

koji ce proizvoditi iskljucivo primenom visokosoficistiranih tehnoloskih procesa:
Citat:
bojan_bozovic: srafcigerisanje zvati proizvodnjom je bezobrazno.

Na svoje proizvode nece davati garanciju
Citat:
bojan_bozovic: Ako neka seljacina insistira na tome da mu se zameni deo koji je sam upropastio, toga nema i gotovo.

vec ce kupci svoja prava ostvarivati direktno kod proizvodjaca
Citat:
bojan_bozovic: ...nekim firmama se direktno mozes obratiti ako hw nije u redu npr. AMD

zato sto je to u njihovoj nadleznosti
Citat:
bojan_bozovic: garancija nije firme koja sklapa, vec one koja proizvodi, comprehende?

Bojane, u pocetku si me malo nervirao ali si me kasnijim izlaganjima odusevio. Ti si moj idol, triput ura za bojana: ura, ura, ura
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?25.03.2006. u 00:00 - pre 221 meseci
Citat:
Hocu da zamenim graficku karticu jer kupujem novu (toga je bilo). Moram da prebacim disk (od dva) da mi veci bude master da bih imao mogucnost da instakliram Win nakon Linuxa (i to sam radio). Hocu da promenim CPU (i to sam radio) Hocu da ubacim jos 512Mb (i to sam radio, i to sve na ovom kompu na kome pisem).


Odnesi u servis i uradi sve to (tako sebe oslobadjas od krivice ako nesto podje po zlu). To sto je tebi uspelo ne znaci da ce i nekom klincu koji misli da sve zna o racunarima uspeti, a citajuci tvoje postove, sigurno ce probati.

Citat:
predvidjeno je za obicnog korisnika ili PC sam ne bi bio modularan


zaj***i modularne pretvarace elktromagnetnog polja - mercedes povlaci garanciju na svoja vozila ukoliko dodje do kvara na motoru vozila prouzrokovanog nekvalitetnim gorivom kakvo se prodaje na 99% pumpi kod nas. Pa i mercedes je po toj teoriji modularan, znam i ja sta je svecica pa je opet ne bih dirao jer nisam strucno lice.
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?25.03.2006. u 00:11 - pre 221 meseci
@storm48

http://scholar.google.com/url?...instruments.com/PDF/rel98a.PDF

Da imamo AMD SCG a ne neki trejd sve bi lepo funkcionisalo (hint: zato je proizvodnja nesto deseto) - uostalom nakon ESD koliko kao laik mogu videti, cip je potpuno spaljen usled prevelike voltaze. Dakle, svi ostali kvarovi bi mogli odmah da se servisiraju, a ono sto ne moze da se detektuje ide proizvodjacu, pa ako on uvazi garanciju.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 25.03.2006. u 01:19 GMT+1]

edit lancia88: i pored svega pokazanog na ovoj temi, zaista Te necu vise opominjati za recnik pa kako hoces

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 25.03.2006. u 21:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.150.EUnet.yu.



+3 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?25.03.2006. u 00:15 - pre 221 meseci
Citat:
zaj***i modularne pretvarace elktromagnetnog polja - mercedes povlaci garanciju na svoja vozila ukoliko dodje do kvara na motoru vozila prouzrokovanog nekvalitetnim gorivom kakvo se prodaje na 99% pumpi kod nas. Pa i mercedes je po toj teoriji modularan, znam i ja sta je svecica pa je opet ne bih dirao jer nisam strucno lice.


grrr... ne bi menjao svecicu na kolima, ulje, benzin? (doduse mozda ne na najnovijim modelima- ali oni su mozda ekvivalent laptopu- ne mozes da prckas a da se ne primeti)
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?25.03.2006. u 00:20 - pre 221 meseci
Najbolje bi bilo da najpre pročitaš nešto o čemu pišeš. Dotični tekst sam već čitao i to pre nekoliko nedelja i radi se o laboratorijskim ispitivanjima, a ne ispitivanjima na terenu i u okviru servisnih centara. Takođe, predmet izučavanja su SMD elementi, a NE KOMPONENTE U CELINI, što je dijametralno drukčija tema.

Vratimo se na topic, jer ionako smo debelo zagazili van teme.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?25.03.2006. u 00:26 - pre 221 meseci
Iskreno, pecacenje kucista ce mi biti problem samo ako to postane praksa, dakle, ne mogu kupiti komp u delovima. Ipak, kao imamo i u USA prodavanje po delovima, to nece biti problem. Moje ucesce u ovoj diskusiji se ovde prekida, jer me bas briga sta je komsija kupio, dok ne pocne da davi ad mu se nesto podesi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?25.03.2006. u 00:31 - pre 221 meseci
@blayv
Jeste off-topic, ali moram da odgovorim:

Jesi li probao da zameniš ulje na nekom novom automobilu? Neće moći. Prvo što auto "neće imati pojma" da mu je ulje zamenjeno i eto već prvog problema. Mene lično takva radikalizacija nervira, ali šta mogu.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 25.03.2006. u 01:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?25.03.2006. u 00:37 - pre 221 meseci
Lele, sad sam video tvoj post pctel

Citat:

Citat:

bojan_bozovic: ...nekim firmama se direktno mozes obratiti ako hw nije u redu npr. AMD

zato sto je to u njihovoj nadleznosti


Citat:

bojan_bozovic: garancija nije firme koja sklapa, vec one koja proizvodi, comprehende?

Bojane, u pocetku si me malo nervirao ali si me kasnijim izlaganjima odusevio. Ti si moj idol, triput ura za bojana: ura, ura, ura


Pa zasto imam medjunarodnu garanciju? Nisam li je dobio u kutiji? Ako mislis da nisam please nastavi

Nisam dobio garanciju u kutiji sa maticnom, grafickom, printerom? Sta imas jos da kazes?

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 25.03.2006. u 01:40 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Zapecaceno kuciste, za ili protiv?

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9

[ Pregleda: 21432 | Odgovora: 160 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.