Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem: Windows XP Pro SP2 ne prepoznaje DV Deck JVC-SR-VS30E

[es] :: Video produkcija :: Problem: Windows XP Pro SP2 ne prepoznaje DV Deck JVC-SR-VS30E

[ Pregleda: 1486 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Igy81

Član broj: 20661
Poruke: 192
85.158.39.*



+1 Profil

icon Problem: Windows XP Pro SP2 ne prepoznaje DV Deck JVC-SR-VS30E14.09.2007. u 16:24 - pre 202 meseci
Moji prijatelji imaju ovaj problem, cudno je to sto je uopste doslo do toga.

Od kako je nabavljen deck je radio normalno na prvoj instalaciji Windows-a XP sa i bez SP2, prije par mjeseci nabave novu mashinu sa C2D sa XP-om+SP2 i onda pri prikljucivanju deck-a preko FW-a Windows-i pokrenu detekciju hardware-a i prikazu da je uredjaj prepoznat (u baloncicu pise :JVC-SR-VS30E), traze i traze, na kraju poruka kako nije pronadjen odgovarajuci software (?) i da HW nije u potpunosti instaliran. Tu je jedna kvaka, naime sa ovom djelomicnom instalacijom moguce je odraditi capture sa decka, ali nije moguce exportovati materijal na DV traku (jer naravno instalacija HW nije tekla kao treba).

Onda

Pokusam ja onako "pjeske" odabrati odgovarajuci driver, uz upozorenje da mozda nece raditi kako treba Windowsi ga primjene (bilo je to na listi kao JVC A/V recorder/player). Opet isto nemoguce "export to tape".

U medjuvremenu stara masina radi normalno, moguc je i capture i export to tape, jer je hardware normalno instaliran, dok im ne rikne maticna, tada serviser se namjenja maticnih kako bi sve radilo sa RTX10 karticom, masina je vracena sa novom instalacijom XP-a i vidi cuda ni ova instalacija ne prepoznje onaj isti deck.

Ma koji vrag?

Prosharao sam po netu da vidim da mozda ne postoje neki driveri koji mozda nedostaju toj specificnoj instalaciji XP-a, ali nista, samo sam naletio na post negdje gdje je tip imao isti problem samo sa nekim Uledovim cudom, koji je rijesio rucnim odabirom drivera (onog gore pomenutog) koji nije pomogao rijesiti taj problem sa Premiere Pro 1.5 & 2.0, ocigledno PPro-u ne godi bilo kakav driver za taj deck.

- Nista nije mjenjano u opcijama samog deck-a, a i nema nekih extra opcija koje bi mogle zeznuti njegovo prepoznavanje od strane XP-a.

Pa eto, ako je neko imao ovaj ili slican problem i rijesio ga na bilo koji nacin onda odgovorite.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Igy81

Član broj: 20661
Poruke: 192
85.158.38.*



+1 Profil

icon Re: Problem: Windows XP Pro SP2 ne prepoznaje DV Deck JVC-SR-VS30E03.10.2007. u 11:04 - pre 201 meseci
Evo da i zakljucim temu, crnjak koliko je jednostavno rijesenje bilo. Naime oni nisu ni na jednoj od instalacija Premiere-a odabrali odgovarajuci kontroler za DV Deck, jer u njihovom slucaju na jednom kompu Deck ide preko FW-a na Matrox-u RTX 10 a na drugom na RTX 100, tako da je nakon promjene kontorlera uspjesno izvrsen Export to tape.



Kome bi palo na pamet da kontroleri nisu odabrani? Pa eto bez obzira na sve to, ako neko ima slican problem na nekom drugom software-u onda je vjerovatno do kontrolera DV uredjaja u tom paketu.

IPAK - Nema mi logike zasto Windows-i nisu mogli da zavrse instalaciju Decka, jer bez obzira na opcije u Premiere-u za XP bi ovo trebao biti samo jos jedan DV uredjaj na FW-u.

Bilo kako bilo problem je rijesen.

Pozdrav.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Problem: Windows XP Pro SP2 ne prepoznaje DV Deck JVC-SR-VS30E

[ Pregleda: 1486 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.