Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pozivanje dataSeta koji se nalazi u drugoj Formi

[es] :: .NET :: Pozivanje dataSeta koji se nalazi u drugoj Formi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4363 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Pozivanje dataSeta koji se nalazi u drugoj Formi26.06.2007. u 17:48 - pre 205 meseci
Citat:
_v!rus_: I jos nesto, kad smo vec tu. Zanima me kako je uopste MS zamislio da se koristi Dataset u VS-u, da li *celu* bazu tj. model baze staviti u jedan Dataset, ili napraviti za svaki "logicki entitet" u aplikaciji po jedan dataset, npr. SubjektDataset koji sadrzi glavnu tabelu Subjekti linkovanu na podtabele SubjektiTelefoni, SubjektiXYZ, ...?


Imas na par mesta njihove best-practices npr Best Practices for Using ADO.NET, ali ne ocekuj bas mnogo od toga Nista to nije zapisano u kamenu i kao sto rekoh radice, ali ako ti manager dozvoli da radis tako onda je los manager, jer ti ovime efektivno izazivas bespotrebne troskove u daljem odrzavanju i prosirenju softvera, kao sto ih ja sad kao eksterni resurs kostam za ispravljanje ovog krmeta u Delphiu. To je jedini problem, ne da nece raditi ili da MS to ne preporucuje.
Sto se mene licno tice, ja i moje kolege ovde forsiramo "use-case" approach, tj jedna dataset shema po use-case-u i nikakvi singletoni. To nam daje kotrnolu nad ulazom i izlazom podataka na nivou korisnickih operacija, a pride omogucava konkurentnost identicnih operacija u nizim layerima
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Pozivanje dataSeta koji se nalazi u drugoj Formi

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4363 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.