Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 71895 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.ptt.yu.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 23:33 - pre 208 meseci
Citat:

Ja i dalje ne vidim u cemu je problem? Evo, stavio sam najsitnije fontove koje mogu:

Pazi odgovor je prost.Saziveo si se i navikao na takve fontove. ZNaci veruj mi imam dugo
posla sa linuxom i ti fontovi izgledaju UZASNO!!!! Znaci sarenilo izbijaju oci imam osecaj
da cu da oslepim od njih.

Vodite bespotrebnu bitku jer ce linux na tom polju uvek biti gubitnik.
Svakim shotom koji postavite vidi se sta je bofl a sta prava stvar.
Svaki shot sa linuxa tera moje oci da placu :) Slova kao da se
rasplinjavaju i krecu.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.beobug.com.



+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS04.04.2007. u 23:55 - pre 208 meseci
Citat:
blood: Pazi odgovor je prost.Saziveo si se i navikao na takve fontove. ZNaci veruj mi imam dugo
posla sa linuxom i ti fontovi izgledaju UZASNO!!!! Znaci sarenilo izbijaju oci imam osecaj
da cu da oslepim od njih.


A ja imam otuzan utisak kada sednem za Windows masinu i gledam one nazubljene rugobe pored sve one DejaVu i Artwiz lepote koju imam u linux-u sa sve full anti-alias-om

Citat:

Vodite bespotrebnu bitku jer ce linux na tom polju uvek biti gubitnik.
Svakim shotom koji postavite vidi se sta je bofl a sta prava stvar.
Svaki shot sa linuxa tera moje oci da placu :) Slova kao da se
rasplinjavaju i krecu.


Pre treba covek da zaplace od ovih tvojih ***** :-)

[Edit by StORM48: Obrati pažnju na rečnik! I smanji malo doživljaj!]


[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 05.04.2007. u 03:16 GMT+1]
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 00:03 - pre 208 meseci
@Džeronimo:
Jesi primetio da ti odgovaraš meni, kad baš i ne bi trebao? Čak sam i napisao da je to možda do bla bla..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 00:20 - pre 208 meseci
BTW,radio sam skoro upgrade hardvera na dve masine-jedna ima Windozu XP druga Slackware
Menjane su maticna(sa KT 266A na i856PE) i procesor(sa Athlon 1700 XP na Celeron D 3.2 Ghz),i dodato jos 512 MB RAM-a
Kada sam upalio pravo masinu na kojoj se vrti linux to je bilo prijatno iznenadjenje-sistem se podigao kao da nisam ni menjao hardver,uobicajeno,sve frecera glat ukljucujuci i fglrx ATI drajvere koje sam instalirao ranije,distro je Slackware 11,kernel je 2.6.17 generic vanilla koji sam instalirao sa dvd-a :-)
Suvisno je napominjati da je format bio neophodan kod Windoze-mislim,moze i bez njega,pod uslovom da je covek mazohista,da zeli nestabilan sistem i da utrosi 3x vise vremena umesto da uradi format C pa sve ispocetka
Superiornost Ubuntu-a tj. linux-a?Ma jok :-)
Ali ne i ne-bitno je da jedna kukica na jednom slovu izgleda lepse na Windozi,to je ono zbog cega ljudi imaju besane noci :-)

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.bvcom.net.



+13 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 00:43 - pre 208 meseci
Citat:
degojs: Dakle, kupusara i nije nešto posebno sa fontovima, da zaključimo temu?


jeste, fontovi su ocajni na kupusari, zakljuci temu, i molim te, pokusaj da ne radis nikakve revizije. odavno si postao dosadan sa istom, verovatno i sebi, ali eto tako, potezes je kad nemas nista drugo da kazes. mislim, ako tvoja percepcija OS-a ne seze dalje od renderinga fontova, ja stvarno ne znam sta da kazem... da li si uopste vredan vremena potrosenog na bilo kakvu raspravu?
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.121.*



+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 01:01 - pre 208 meseci
Citat:
blood: posla sa linuxom i ti fontovi izgledaju UZASNO!!!! Znaci sarenilo izbijaju oci imam osecaj
da cu da oslepim od njih.

Ja sam mislio da je priča sa fontovima završena na ovoj temi.
Ako živiš u zemlji koja ne priznaje softverske patente uključi "Bytecode interpreter i Subpixel hinting" u FreeType-u i sa dobrim fontovima ćeš imati dobar prikaz. Ako uzmeš MS fontove, imaćeš identičan prikaz kao u Win-u.

@alkion, u vezi sa prikazom u OpenOffice-u:
Idi u Options->OpenOffice.org->View, pa promijeni opciju "Use system font for user interface". U verziji 2.2 sa uključenom ovom opcijom se dobije lošiji prikaz nego što su na sistemu, ali ja ipak koristim tu opciju, jer su dijalozi manji (imam 800×600 rezoluciju).
Ako je opcija ugašena, onda u Options->OpenOffice.org->Fonts možeš da podesiš font koji želiš, tako što ćeš uključiti "Apply replacement table" i zamijeniti font "Andale Sans UI" nekim drugim i uključiti opciju "Always". Npr. dobar prikaz ćeš dobiti ako "Andale Sans UI" zamijeniš fontom "Interface user".
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 01:01 - pre 208 meseci
@Japan
Cekaj,cekaj-sad ce i prica o Visual Studio-u i Javi

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 02:01 - pre 208 meseci
^A o čemu ćeš ti: o fontovima baš ne možeš, kao ni o tom Visual Studiju, igrica nema, Photoshopa nema...

Pa šta ima? Ah da, ping. Ili "kako sam osposobio sistem kad sam zamenio matičnu ploču" :)))

Ono, crkavaju nam matične ploče svaki dan :)

(Inače, to može da se uradi i na Windowsu bez ikakvih problema (Vista) ili uz pomoć dodatnog softvera (XP), već smo pričali o tome ovde..)


I prestanite da cmizdrite zbog tih fontova. Loše, pa dobro, nije smak sveta. Biće bolje.. Od početnog "nije istina, sve je OK sa fontovima" sad ste udarili u kuknjavu, plač i "kome je to bitno".. Pa misssim..


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 02:57 - pre 208 meseci
Citat:
degojs: Pa šta ima? Ah da, ping. Ili "kako sam osposobio sistem kad sam zamenio matičnu ploču" :)))

A to što može da se zameni matična bez reinstalacije OS-a je kao nebitna stvar? Kao svejedno je da l' sistem radi normalno nakon zamene matične ili mora da se reinstalira?
Možda je to nekom kućnom korisniku nebitna stvar, al' šta ako je u pitanju neki server?

Citat:
degojs: I prestanite da cmizdrite zbog tih fontova.

A ko cmizdri zbog fontova? Šta fali fontovima kad je uključen Antialiasing? Šta fali DejaVu fontovima? Razlika se primećuje samo kod pojedinih fontova, a i da bi se uočila ta razlika korisnik mora da nabije glavu u monitor.

Jeste da su fontovi na Win bolji, ali kolika je razlika kada je Antialiasig uključen? Sada je 21. vek, tako da ne vidim razlog zašto bi neko isključivao Antialiasing.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 03:21 - pre 208 meseci
^Već sam ti rekao da na Visti ta zamena hardvera nije nikakav problem. Na XP može isto uz dodatni softver (TrueImage), koliko je meni poznato.

E sad ako ti nisi znao, tu ti ja ne mogu pomoći.

Ali koliko je to za prosečnog korisnika uopšte bitno, pa pobogu ne crkavaju matične ploče ipak tek tako. Šta misliš koliko bi ovih običnih korisnika sa Viste ili Maca uopšte to umelo da uradi? Ili da im podesiš Linux, pa da to kasnije moraju da urade? Pa ne bi znali kako.. Pa ne bi znali ni da zamene samu matičnu ploču.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 03:26 - pre 208 meseci
Citat:
A ko cmizdri zbog fontova? Šta fali fontovima kad je uključen Antialiasing? Šta fali DejaVu fontovima? Razlika se primećuje samo kod pojedinih fontova, a i da bi se uočila ta razlika korisnik mora da nabije glavu u monitor.

Jeste da su fontovi na Win bolji, ali kolika je razlika kada je Antialiasig uključen? Sada je 21. vek, tako da ne vidim razlog zašto bi neko isključivao Antialiasing.


Priča o fontovima je za mene završena jer ste prvo pričali kako razlike nema, kako je sve OK, a sad svi odreda svirate drugu muziku. Nemojte biti dosadni :) Šta vi meni sad kao otkrivate toplu vodu - da nije isto kao na Winu ili Macu.. tj. da je lošije.. To ste mogli lepo da kažete i na početku, pa da preskočimo taj deo.

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.bvcom.net.



+13 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 03:38 - pre 208 meseci
Citat:
degojs: A o čemu ćeš ti


pa ne znam, ajde recimo o ovome.

pisano 2001, ajde da vidimo sta se promenilo od tad na windowsu, a sta na linuxu.

 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 05:20 - pre 208 meseci
Malo je glupo da komentarišemo post iz 2001, jer stvari su se promenile dosta, ali ajde, ti si hteo.

Najveći broj stvari koje je random tamo napisao uopšte nisu tačne (za Windows) ili su totalno nebitne za desktop korisnike. Ako hoćeš možemo i redom kroz listu, ali veruj mi, ispašće totalno bezveze.. Al ajd.

Mislim, pravite nauku od bilo čega..

Vidi ono za mailove, pa može li komplikovanije, pa onda to predstavlja kao neku prednost. Taj deo je totalno zastareo. Internet je odavno postao servis kao struja ili voda za kućne korisnike.. Always-on. Možda je u Srbiji još uvek drugačije, ***i ga, to ne znam više. Ali.. šta lupa čovek? Kao ne možeš da staviš mail server na Winu i skripte da prevlače mailove ili šalju..? Ozbiljno? Obični ljudi problema imaju da podese mail klijente (POP i SMTP) i velik broj ljudi poslednjih godina koristi web mail, a tu se priča o postavljanju i skriptovanju mail servera? Pa to samo geekovi rade.. Dođite sebi više.

Pa tako je i Časlav ovde objašnjavao kako on vrši backup, te napisao je (perl?) skriptu, te kao incremental backup, te kao automatski reže na disk, te, te.. Ja sam mu odgovorio da normalni ljudi zipuju (ako i to urade) My Documents i Send to -> burner i kraj priče. A možeš i da napraviš skriptu za sve to i na Win, sve sa rezanjem na disk, ali... ko će to da radi bre? Pa to je žešće smaranje, pogotovo pošto ima gotovih aplikacija.. A i npr. Vista sama može da radi bekap kako se podesi.. itd.

Ili, šta ono tamo piše - o distribuiranom izvršavanju aplikacija? Pa jeste li vi pri sebi? Hehehe.. pa mislim, ko ovde to treba? (Nije li jednostavnije kupiti npr. Quad Core CPU i vozi.. I biće verovatno i jeftinije). Šta ti to teraš distribuirano majstore?

Besplatni programi? Pa svi poznatiji besplatni programi postoje i u verziji i za Windows. Ono je smešno. Pa ja na svom kompjuteru imam gomilu programa koji su besplatni.. Kao, treba da se skidaju programi sa neta. Pa ovaj.. trebaš da skineš i CDove sa softverom za Linux, zar ne? Kao ne možeš da nabaviš CD pun softvera za Windows? Opet, to je verovatno malo zastarelo..

Windows se stalno resetuje? Kako to? Ma čak i da jeste tako, a nije, u čemu je problem resetovati desktop kompjuter? Pa šta svi glumite neke administratore, što Marko reče, administratori kućnih mreža od jednog kompjutera. Pa nije desktop sistem neki HA sistem, server. Gluposti.

Lak upgrade? To razumem, pošto kod vas "nove verzije" (tj. bugfix izdanja) izlaze non stop. To je problem OSS-a, ne baš i Windowsa. Pitaj Dragog Tatu kako je kod njih na poslu lak upgrade Linuxa :)

Random ne zna niti jednog admina koji koristi skriptovanje na Windowsu? Njegov problem. Pa daj, uzmite malo pa pogledajte na Google koliko je takvih primera, rešenja.. Smešno. Pa znam kod mene na poslu da koriste skriptovanje na Win mreži. Ja sam lično pre jednom pisao skriptu koja prolazi kroz ceo (ili deo) AD, i nalazi kompjutere prema zadanom kriterijumu (npr. manje od 256 MB memorije, taj CPU, itd, itd). Evo primera ovde na NT..
Čovek nikad verovatno nije bio u okruženju gde se koristi skriptovanje na Windowsu punom parom, pa onda lupa.. PowerShell, anyone? O istom će tek da se čuje, stvar je prva liga.

Desktop okruženja? Šta nedostaje ovim temama na Windowsu? Od Classic preko Vista Basic do Aera..? I sasvim lepo će da se prilagodi hardveru. A o tim bajnim okruženjima na Linuxu imali smo prilike da vidimo kako to radi, vezano za fontove. Poluodrađeno.

A ovo mu je stvarno biser:

Citat:
9) I iznad svega, Unix je zabavan.


Kome to? Pa tačno tim geekovima kojih ima koliko i korisnika FreeBSD-a :)

Dobro da nije napisao ono za seks i programiranje :)))) Ako je to zabavno, šta je tek onda sav zabavni softver na Windowsu? Još, on je to pisao 2001. Majko mila..

Pa je li 2001. uopšte postojao, ne sećam se više, OpenOffice 1.0, Firefox 1.0 i slično? Šta si imao od igrica na Lin, kako je stajalo sa hardverom? Hehehe.. e ljudi moji..

Čudo pa nije primetio ništa za fontove, tako osnovnu stvar, a još 2001 :) Interesantno, zar ne? A evo mi u 2007 nekako smo se ipak složili da su fontovi loši na Linuxu u poređenju sa Win i Macom. A on u 2001 to ni da pomene. To nije bitno za desktop, a bitna je tamo neka priča o distribuiranom izvršavanju aplikacija? :) Jebote, šta vi to radite kod kuća? Dešifrirate DNA ili tako nešto?

Misssssim...


[Ovu poruku je menjao degojs dana 05.04.2007. u 07:23 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 05:40 - pre 208 meseci
Degojs... Nije tačno da nema igrica za linux. Nisu sve igrice mahjong i šah. Do čini mi se 4 serijala za linux su postojali i native heroji, pa tu je i soldier of fortune, isto tako tu su bile igrice tipa rune, quake, unreal turnament, njihovi klonovi... Priznajem da ih nema mnogo kao kod wina, ali ima ih. Druga stvar. Pod linuxom ti NETREBA visual studio. Java je i te kako dobro podržana pod linuxom tako da tu ne pije tvoja priča vodu.
Ako ćeš imati server čiji životni vek treba da bude duži od nekoliko godina postoje linux distribucije koje se "same" nadograđuju i koje je neverovatno lako održavati. Jedna od njih je i Arch na kojoj ja upravo i radim. Veoma laka je nadogradnja #pacman -Syu (ne smej se Ivane).
Ipak je sada 2007 godina
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 05:43 - pre 208 meseci
^Ne kažem da baš ništa nema, napisao sam:

Citat:
Šta si imao od igrica na Lin


Dakle, napisao sam "imao", s obzirom da je on to pisao 2001.

Ali i dalje, uporedi samo broj naslova sa Windowsom.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 05:44 - pre 208 meseci
Citat:
Druga stvar. Pod linuxom ti NETREBA visual studio. Java je i te kako dobro podržana pod linuxom tako da tu ne pije tvoja priča vodu.


Da, ali na Win imam i VS i Javu (Eclipse, NetBeans, itd). Kako to onda na Windowsu nije bolje stanje, tj. veći izbor?

Ako ti ne treba, ne treba ti, slažem se, ali ako ti treba - na Win imaš i jedno i drugo, na Lin ne. Šta sad nije tu jasno..

Već sam dao svoj lični primer - kod mene na poslu do nedavno sam radio i Javu (Netbeans, Tomcat) i .NET (Visual Studio, IIS). O da, koristili smo i SQL Server i MySQL. Kako bi sve to radio na Linuxu, jedno i drugo? Nikako. Na Win nema problema.



[Ovu poruku je menjao degojs dana 05.04.2007. u 07:07 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
212.200.31.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 06:35 - pre 208 meseci
Šta bi radio sa visual studiom na linuxu? Generisao DLLove? Koji će mi to? Imaš razvojna okruženja i pod linuxom prilagođena njemu. Ako baš želiš razvoj aplikacija koje bi radile i pod linuxom i pod Winom može ti poslužiti Delphi odnosno Kylix (isto samo drugi naziv) pod linuxom(znam da nije baš .net i nije nešto najbolje što možeš imati, ali i te kako radi posao). Što se jave tiče imaš i netbeans, i eclipse i neki zen studio i gomilu drugih razvojnih okruženja i pod linuxom. Linux baš zbog svoje siromašnosti programima ti daje u samom startu dovoljno razvojnih alatki da možeš da razvijaš šta god hoćeš. Od prastarog pascala pa naviše. Samo treba znati programirati

[Ovu poruku je menjao vladared dana 05.04.2007. u 08:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Član broj: 50291
Poruke: 1026
212.200.31.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 06:39 - pre 208 meseci
+ MYsql i te kako dobro radi pod linuxom. Tu je i postgresql i imaš još nekoliko razvojnih okruženja koje izutetno rade sa podacima. Podržan je i uml itd... Problem je u tome što ti razmišljaš kao Win programer (što u suštini i jesi), ali ako želiš da radiš pod linuxoma za linux unix systeme i te kako ćeš imati dovoljno alatki da radiš!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
91.150.70.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 06:53 - pre 208 meseci
Citat:

Ja sam mislio da je priča sa fontovima završena na ovoj temi.
Ako živiš u zemlji koja ne priznaje softverske patente uključi "Bytecode interpreter i Subpixel hinting" u FreeType-u i sa dobrim fontovima ćeš imati dobar prikaz. Ako uzmeš MS fontove, imaćeš identičan prikaz kao u Win-u.

Komentarisem gore postavljene screenshotse. Lepo je decko rekao
pogodite koji je shot sa xp koji sa ubuntua :) To se vidi na kilometar
i svako ko ima dva oka u glavi a da pritom vidi vise do 10% na oba
moze da razlikuje one fontove. Prosto izbijaju oci.

Citat:

+ MYsql i te kako dobro radi pod linuxom.

Jeste pitaj Gojka :)

Jedan quote pametnog coveka :
Citat:

Conclusion

Linux is not ready for the desktop.

Why not? Fonts, that's why.

Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Džeronimo

Član broj: 101777
Poruke: 320
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS05.04.2007. u 09:10 - pre 208 meseci
Citat:
degojs: Windows se stalno resetuje? Kako to? Ma čak i da jeste tako, a nije

Stvarno ne znam kako je sada (na novom Win-u) to rešeno, al' na XP-u su neki programi tražili restart sistema nakon instalacije ili updatea. Evo, naprimer, AV i firewall programi su obično tražili restart nakon instalacije ili updatea (ne mislim na update definicija, nego samog programa). Neki drajveri su takođe tražili restart sistema (naprimer, drajveri za grafičku) nakon instalacije ili updatea.

Ako sada sistem više ne treba da se restartuje zbog takvih stvari, onda kaži. Takva vest bi obradovala mnoge ljude.

Citat:
degojs: u čemu je problem resetovati desktop kompjuter?

Slažem se da za desktop korisnike to i nije neki problem, al' ima dosta ljudi koji jednostavno ne vole da restartuju sistem.
Šta je, naprimer, sa serverima? Za servere je to ipak malo veći problem, nego za desktop računare.

Citat:
degojs: Lak upgrade? To razumem, pošto kod vas "nove verzije" (tj. bugfix izdanja) izlaze non stop. To je problem OSS-a, ne baš i Windowsa.

Ne vidim u čemu je problem ako redovno izlaze updateovi, pa makar te nove verzije bile i samo "bugfix izdanja". Poenta je da sistem (uključujući i programe koji su instalirani preko nekog menadžera paketa) može automatski da se updateuje (da automatski preuzme updateove i da ih instalira automatski) bez restarta. Dobro, restart je ipak potreban u nekim slučajevima (naprimer, ako korisnik odluči da updateuje kernel, to jest da pređe na najnoviju verziju kernela), ali ako se korisnik drži jedne verzije kernela, onda mu skoro nikad restart celog sistema neće biti potreban.

Citat:
degojs: Desktop okruženja? Šta nedostaje ovim temama na Windowsu?

A od kad je radno okruženje i tema za radno okruženje isto? To nije ni približno ista stvar.

Što se tema za radno okruženje tiče, korisnik ima mnogo veći izbor (tema ima kolko hoćeš), a može i sâm da napravi temu kakva mu odgovara. Tu je, naprimer, i Berly, pa može da bira i kakve 3D efekte hoće da mu imaju desktop, meniji, prozori...

Citat:
degojs: Da, ali na Win imam i VS i Javu (Eclipse, NetBeans, itd). Kako to onda na Windowsu nije bolje stanje, tj. veći izbor?

Slažem se da na Win imaš veći izbor ako si Win programer, al' to ne znači da svi programeri imaju veći izbor na tom OS-u. Ako neko nije Win programer, ne znam kako onda na Win-u ima veći izbor. O tome je već bilo reči na onoj temi o Mac-u.

Citat:
degojs: Ako ti ne treba, ne treba ti, slažem se, ali ako ti treba - na Win imaš i jedno i drugo

Opet dupli standardi? Isto tako može da se kaže "Šta ako nisi Win programer, a treba ti neko rešenje koje na Win-u nemaš?".

Na onoj temi o Mac-u si isto pričao kako na Win programeri imaju veći izbor. Pričao si da tebi ne trebaju Cocoa i Carbon, al' se nisi zapitao da l' nekom Mac programeru treba VS.

[Ovu poruku je menjao Džeronimo dana 05.04.2007. u 12:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Linux - neprikosloveni OS

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 71895 | Odgovora: 486 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.