Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne vidi se racunar unutar radne grupe

[es] :: SOHO Networking :: Ne vidi se racunar unutar radne grupe

[ Pregleda: 2082 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.eunet.yu.



+10256 Profil

icon Ne vidi se racunar unutar radne grupe17.03.2007. u 12:30 - pre 208 meseci
Umrežio sam poslovni laptop "Laptop" koji je na domenu "MojaFirma" sa kućnim računarom "Moj komp" koji je u radnoj grupi "Workgroup", jednim ukrštenim kablom. Podesio sam deljenje internet konekcje i još koješta, (dakle, mreža lepo radi) ali nikako da podesim Windows sharing.
Kad na laptopu odem na My Network places / Entire Network / Microsoft Windows Network vide se dve ikonice: jedna za domen "MojaFirma" i druga za radnu grupu "Workgroup". Trebalo bi da dvolkikom na "Workgroup" vidim računare unuter nje, tj. vidim računar "Moj komp" i da priđem deljenim folderima. Međutim, nije dozvoljen pristup radnoj grupi "Workgroup". Pročitao sam sve šta piše u vezi ovoga u TOP temama, i uradio tako, ali nisam rešio problem. I ostale teme se uglavnim bave problematikom pristupa deljenim resursima računara, ali ja ovde ni ne mogu da dobijem ikonu računara.
Važno: laptop mora da ostane na domenu "MojaFirma", tj. ne smem da ga ubacim u radnu grupu "Workgroup".

Probao sam da kroz Start / run kucanjem IP adrese "Moj komp" dobijem deljene resurse, ali tada traži user name i password. Uneo sam jedno od administratorskih user name-ova ali nisam dobio pristup
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Ne vidi se racunar unutar radne grupe17.03.2007. u 13:30 - pre 208 meseci
Citat:
Java Beograd: Trebalo bi da dvolkikom na "Workgroup" vidim računare unuter nje, tj. vidim računar "Moj komp" i da priđem deljenim folderima. Međutim, nije dozvoljen pristup radnoj grupi "Workgroup".

normalno je da dvije različite Workgroup ne mogu da se vide međusobno,
probaj vidjeti ove linkove i pronađi dijelove koji ti mogu pomoći u riješavanju problema.
http://www.elitesecurity.org/t178408-0#1158794
http://www.elitesecurity.org/t251589-0#1511181
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9519
*.eunet.yu.



+10256 Profil

icon Re: Ne vidi se racunar unutar radne grupe17.03.2007. u 16:19 - pre 208 meseci
Citat:
Java Beograd: Probao sam da kroz Start / run kucanjem IP adrese "Moj komp" dobijem deljene resurse, ali tada traži user name i password. Uneo sam jedno od administratorskih user name-ova ali nisam dobio pristup

Ovo sam rešio. Trebalo je u Local Security Settings, u promenljivu "Access this computer from the network" dodati i ime koje sam koristio za logovanje
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ne vidi se racunar unutar radne grupe17.03.2007. u 20:37 - pre 208 meseci
Citat:
Ivek33: normalno je da dvije različite Workgroup ne mogu da se vide međusobno
Zašto? Ja u firmi recimo vidim sve 4 grupe koje postoje.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Ne vidi se racunar unutar radne grupe17.03.2007. u 20:45 - pre 208 meseci
Citat:
calexx: Zašto? Ja u firmi recimo vidim sve 4 grupe koje postoje.

možda sam se grubo izrazio, ali ako postaviš permission onda si u pravu ( ja sam mislio na malu mrežu koja je postavljena amaterski )
Bar su moja iskustva bila takva. ( no nisam rekao da tako mora biti definitivno ;-)
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Ne vidi se racunar unutar radne grupe

[ Pregleda: 2082 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.