Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kablovki modem na mrezu preko rutera???

[es] :: SOHO Networking :: Kablovki modem na mrezu preko rutera???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7606 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miki_Miki
petar petrovic

Član broj: 113739
Poruke: 4
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kablovki modem na mrezu preko rutera???28.11.2006. u 08:14 - pre 213 meseci
Za one koji imaju US Robo 8004 kod mene radi ok ,ali treba obratiti paznju na setovanje
rutera, inace imam cable dsl preko kds-a.Prva stvar ne ukljucujte jos jedan klijent preko dsl modema,
usb recimo ne ukljucujte ,znaci samo da bude ukljucen ruter preko RJ-45,drugo koristite
onu mreznu kartu sa kojom ste pre toga isli na internet t.j. kojoj je dhcp server bez problema
dodeljivao ip adresu ,nju prikljucite na switch port rutera, udjite u setup i ukljucite opciju
clone mac i uzmite mac adresu od mrezne da ona bude mac adresa prema modemu (save i reboot).
Sada idite na opciju renew ip adress i trebalo bi da dobijete javnu ip adresu .Sada bi trebalo da radi ok .Problematika je izgleda u mac adresama.

Pozdrav svima na forumu
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Kablovki modem na mrezu preko rutera???28.11.2006. u 18:00 - pre 213 meseci
Sa ovim ruterom nije problem da dobije javnu adresu, postoji tačan red kako se to radi ali se zbuni posle nekog vremena, posle 7-8 sati ako je uključeno renew IP ili posle oko 24h ako nije. Ja sumnjam da je problem do nekog neslaganja sa SBB kablom a nisam probao kako se na drugim vezama ponaša, verovatno i neću. Pošto sam uzeo drugi ruter koji normalno radi, ne zamaram se više USRom.
 
Odgovor na temu

Miki_Miki
petar petrovic

Član broj: 113739
Poruke: 4
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kablovki modem na mrezu preko rutera???28.11.2006. u 22:56 - pre 213 meseci
Ok, ali ono dobar je ruter ,treba samo klonirati mac adresu ,t.j ne postavljati ruterovu mac adresu
nego u setup -u staviti mac adresu od mrezne karte koja se kacila na net pre kupovine rutera

Ovo je opcija iz help-a setup -a rutera.
"Clone MAC Copy the MAC address of your PC to be WAN's MAC address of this device"
kad se uradi clone MAC addres ide renew ip adress isto u setup -u rutera i dhcp ce da dodeli
neku ip adresu ,koja moze da se sacuva i kao staticka ip .Zato su i dali u setup -u opciju
clone MAC address .Meni je non stop ukljucen ,rade svi programi Mikrotorent ,Emule ,Bearshare ,MSN voice itd... normala sve.DMZ host je za igre ,peer to peer radi bez problema.Firewall
mu je isto dobar, Zone Alarm mi na klijentima ne prijavljuje abuse.Meni se u pocetku desavalo
da zaglupi dok nisam ovo gore navedeno odradio u setup-u ,ali poznato je da narocito mrezne
karte koje su integrisane na maticnim plocama imaju iste mac adrese ,(iz kojih razloga ne znam mozda su Kinezi krivi :) i to mozda pravi konflikt kod DHCP servera ISP-a .Toliko o tome .

Ovo tek info za ljude koji imaju US robotics


 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Kablovki modem na mrezu preko rutera???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7606 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.