Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL roother, ASUS svić, 2 racinara + BWMeter 2.6

[es] :: SOHO Networking :: ADSL roother, ASUS svić, 2 racinara + BWMeter 2.6

[ Pregleda: 2059 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.tel.net.ba.



Profil

icon ADSL roother, ASUS svić, 2 racinara + BWMeter 2.611.11.2006. u 15:46 - pre 213 meseci
Pozdrav.

Znam da je o ovome dosta pisano ali meni treba pomoć konkretno za moj problem. Specifičan je!
Imam D-Link ADSL 502-T
ASUS 5 potrni svić
1 kabal (2 metra) cross-over
1 obicni mrezni kabal (25 metara)
2 racnunara koja zelim povezati.
1 mrezni obicni sa kojim vezem ADSL modem na svić
Program za nadgledanje prometa BWMeter 2.6

Nemam puno iskustva sa mrežama. Uvezao sam sve. Uključio DHCM i sve radi. 2 različita tipa kabla i radi. Haj to ok. Neznam kako ali radi.
Ja želim statičke IP adrese na svakom PC-u. Isključio sam DHCP.

Postavio na prvom PC-u IP: 10.1.1.2
255.0.0.0
getway: 10.1.1.1
DNS: 10.1.1.1

na drugom PC-u sam stavio 10.1.1.3
255.0.0.0
getway: 10.1.1.1
DNS: 10.1.1.1

Na modemu sam dodjelio adrese (LAN Clients). Stavio sam filtere da samo ove dvije adrese mogu na net i u mrežu.
Na jednom racujaru u network connestions imam samo LAN connection koji je Enable.
Na drugom racunaru imam pored LAN-a i WAN ADSL 502-t . Zašto se to javilo?

Ja sam vezan sa cros-ower kablom a drugi pc obicnim.
Kako da deaktiviram da se ne javlja taj WAN connection?

Na drugom racunaru se moj racunari vidi u mrezi kod ja ne vidim drugog. Stavio sam jedan folder pod share ali ne mogu pristupiti sa drugog racunara. Izbaci mi da kontektiram administratora...

Ja bih da imamo ADSL i da po potrebi mozemo medjusobno razmjenjivati podatke, igre i sl.

Imam i taj program BWMeter na kojem unesem IP koje nadgledam. Njeg sam, mislim, ustimao ispravno. Zamolio bih vas da slinete isti pa pogledate sta trebam ustimati da bi mogao ispravno nadgledati protok.

Osnovna namjena je da podjelim protok (downlaod+upload) na dva dijela. Mjesećno imam 4 GB. Tu su ubrojani i upload i download. Zbog toga mi ovaj program odgovara. Zbog toga bih vas zamiolio da skinete ovo : http://www.desksoft.com/BWMeter.htm i da probate pa mi javite šta da uštimam.

Limit za svakog korisnika je 2 GB (zbrojeno upload i download) . Brzine su 512 down 128 up.


Zahvaljujem unaprijed.




..::Photography::..
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: ADSL roother, ASUS svić, 2 racinara + BWMeter 2.6

[ Pregleda: 2059 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.