Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Photoshop i selektovanje texta u browseru

[es] :: Web dizajn i CSS :: Photoshop i selektovanje texta u browseru

[ Pregleda: 3095 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gowinda

Član broj: 63794
Poruke: 15
213.244.208.*



Profil

icon Photoshop i selektovanje texta u browseru16.07.2005. u 21:11 - pre 229 meseci
Stvarno sam se zaglavio, probao sam svasta ali nevidim resenje.
Problem je mozda glup, no evo:
Nemogu nikako iz Photoshopa da snimim html stranicu (ima i slice) tako da neki textualni delovi prosto ostanu textualni (tako da mogu da se selektuju u browseru) a ne kao slika. Text u tabeli sa css (tek to!).
E sad zasto Photoshop. Naisao sam na neki template koji je vec snimljen kao html i rastavljen na slice. To je ok. Text u okviru templata moze da se selektuje. Imam i PSD fajl tog templata, no kada ga uvucem u Photoshop i snimim kao html, text postaje slika !
Uzeo sam i Golive, ali tek tamo nemogu da uvucem PSD, dok kada uvucem html od templata sve je cool i mogu ga snimiti tako da text moze da se selektuje.
Crna magija ili sta ?
E da, nemam DW, pa ako resenje moze da ga zaobidje.
Unapred hvala svima...
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Re: Photoshop i selektovanje texta u browseru16.07.2005. u 22:12 - pre 229 meseci
Ps je program za grafiku ne za html koding zato on izbacuje tvoj tekst kao slike a ne kao obican tekst iz html-a
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

gowinda

Član broj: 63794
Poruke: 15
213.244.208.*



Profil

icon Re: Photoshop i selektovanje texta u browseru18.07.2005. u 03:01 - pre 229 meseci
Eh, pa znam ja da Ps nije za html, ali kako to onda radi, iz Golive ili sta? Eto template je sa sajta http://www.templatesbox.com/ i otuda moja nedoumica, posto je fajl *.psd a nemogu posle da ga snimim u toj formi html kao oni !? Text postaje slika, kako @#$!
 
Odgovor na temu

Br@nkoR
http://localhost

Član broj: 2597
Poruke: 1603

Sajt: localhost


+23 Profil

icon Re: Photoshop i selektovanje texta u browseru18.07.2005. u 08:56 - pre 229 meseci
A šta je teško uzeti bilo koji tekst editor, otvoriti taj html fajl i uneti potreban tekst.
Banned - Not available
 
Odgovor na temu

KnightOfDoom
Otpusten.
Beograd

Član broj: 27310
Poruke: 497
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Photoshop i selektovanje texta u browseru18.07.2005. u 11:22 - pre 229 meseci
Jedina fora je da uzmes slice tool ili slice select tool, kliknes desnim tasterom na zeljeni slice, ides na slice options i odaberes no image kao slice type.Posle ti se pojavi prostor za pisanje texta u kojem ispises tekst koji ti treba.Mozes da odmah da stavis i velicinu , boju , font...znaci kao sto bi pisao u notepadu(ili sta koristis) <font size=2 face= bla bla> tako pises i u ovom polju.Kada sacuvas kao html pisace ti taj tekst,mada je meni malo glupa ideja da se tako radi, ali...
..:: MUZICKI-FORUM ::..
All Glory to The Hypnotoad !
 
Odgovor na temu

gowinda

Član broj: 63794
Poruke: 15
213.244.208.*



Profil

icon Re: Photoshop i selektovanje texta u browseru18.07.2005. u 20:48 - pre 229 meseci
Hvala na savetima ali,
Ok, to je jasno, to znam, i za noimage (sto je zaista traljavo resenje) i za text editor,problem je mnogo zanimljiviji.
Pazi sad, skinuo sam sa neta i neki paket preko torentea 90 mega zip, sa nekih 60 free templata, radost za lenje momke i problem je taj sto su svi oni samo *.psd, znaci nema html kod, nisu snimljeni tako kao ovi predhodni (njih sam menjao u notepadu kao od sale posto je text - text :)) ali ovi sirovi psd su fora. Text u Ps-u ladno selektujem i menjam,ali onda dolazi cuveno save as i tu sve pocinje, text se pretvara u sliku ! i donosi novi nalet zbunjivanja.
To je pitanje, kako do texta ?
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Photoshop i selektovanje texta u browseru18.07.2005. u 20:59 - pre 229 meseci
is Photoshopa NIKAKO!!


da li je tebi jasan koncept PRAVI ALAT ZA PRAVI POSAO??

to sto ti hoces je otprilike... hocu da sipam dizel gorivo u ficu a da mi ide kao formula 1 i da trosi kao upaljac...

umesto da smaras ovde sa pitanjem za koje ne postoji resenje... bolje to vreme posveti ucenju jos nekog programa osim PSh-a... a koji sluzi za pravljenje html stranica...




Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

KnightOfDoom
Otpusten.
Beograd

Član broj: 27310
Poruke: 497
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Photoshop i selektovanje texta u browseru18.07.2005. u 21:14 - pre 229 meseci
Kao sto sam rekao, to je glupo...Zbog cega bi pisao text u PS-u? Ako se radi o templateu znaci da ti je taj text beskoristan, samo ga obrises iz psd fajla i posle upises svoj text u notepadu...cemu komplikacije i pronalazenje rasenja za nesto sto mozes da uradis drugim programom(lakse).

bez ljutnje - bolje nauci da pravis sam nego da prepravljas template-e.
..:: MUZICKI-FORUM ::..
All Glory to The Hypnotoad !
 
Odgovor na temu

gowinda

Član broj: 63794
Poruke: 15
213.244.208.*



Profil

icon Re: Photoshop i selektovanje texta u browseru18.07.2005. u 23:47 - pre 229 meseci
uf,
ma ja sam samo bio presrecan kad sam naleteo na te template, i reko super skratice mi vreme a i dizajnersko resenje zanimljivo.
Nego me bash zbunilo i mislio sam da to moze da se odradi u recimo u Golive poshto eto Adebeova firma i zainatio sam se da provalim u cemu je kvaka, medjutim izgleda da je bash mutno...

tja, ali ipak i dalje mislim da postoji neki klik...
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Photoshop i selektovanje texta u browseru

[ Pregleda: 3095 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.