Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Češka traži kvalifikovane strane radnike

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 468898 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike16.11.2008. u 13:17 - pre 188 meseci
@balavi:
RAcunarski Fakultet, od miloste zvani RAF Ko UK kraljevska mornarica.
Njegov otac radi u Sarajevu, poznaje vlasnika jedne agencije koja salje radnike svih profila u Cesku.
Nije radio testove, ide na preporuku i zbog diplome. Probni rad 3 meseca, posle toga opusteno mogu da ti "zabiju nogu u dupe", naravno ako ne zadovoljavas kriterijume. Nudjene su 2 pozicije: Windows i Linux sistem administratori. Sve ostalo sto imam da kazem rekao je vec Esprit.
Pozdrav.
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
94.189.252.*

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike16.11.2008. u 14:47 - pre 188 meseci
Ono sto ja znam je da je ugovor na 2 godine. I nakon toga se produzava ili ne produzava.

A da, zaboravila sam i da napisem da postoji i suma novca koju dobijate za relokaciju, koja iznosi nesto vise od hiljadu eura, da mozete da se snadjete tamo (da platite stan, troskove vize, prevoza do CZ...).

Inace, potraznja za radnom snagom im je prilicna, tako da mislim da tu ne rade veze preterano, vec samo kvalifikacije.

 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike17.11.2008. u 05:25 - pre 188 meseci
http://www.beoposao.co.yu/ je firma koja posreduje kod zaposljavanja od strane Manpower-a jednog od svetskih najvecih recruitera.

Da li je neko bio od vas na tom intervjuu? Ja sam bio sa jos nekoliko poznanika, a posto cete ici i vi sigurno ukoliko se odlucite da idete par predloga. Pre nego sto odete na to informativno predavanje i intervju (HR, tehnicki je posle telefonom) DOBRO DOBRO DOBRO pogledajte cene koje vladaju u Ceskoj. Ljudi iz Manpower-a predstavljaju cene zivljenja na osnovu zivim u trosobnom stanu sa jos 5 ljudi i jedem hleb i pastetu. Ako ste voljni da odete da radite i sedite kod kuce svaki dan ne radeci nista onda vas mozda i toliko izadje. Ne znam kakve su sad cene ali pre oko godinu dana kad sam ja bio oni su (pokusavam iz glave da se setim) rekli da je malo ispod 500e dovoljno za preziveti u Brnu. Ja sam racunao 800e. E sad ako vam nude 1000-1200, a vi ovde zivite sa svojima, imate 600-700e imate drstvo i poznanstva u struci mislim da se ne isplati. Naravno svako odlucuje za sebe :)

Ajde u zdravlje i nadam se da sam nekom pomogao.
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
94.189.252.*

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike17.11.2008. u 10:10 - pre 187 meseci
Ja sam bila na intervjuu pre neki dan.
I sada citajuci vase postove, jedna stvar mi nije jasna.

Da li Manpower ustvari zaposljava i odlucuje o plati ... tj da li IBM nema nikakve veze sa onima koje zaposli Manpower, u smislu da MP mozda ima odredjeni budzet za radno mesto i na njemu je da odluci koliko ce dati kandidatu, a koji deo ce zadrzati za sebe?
To znaci da bi o plati moglo i da se pregovara? S tim sto ce MP svakako pokusati da nas opeljesi za dobar deo?...

Gledala sam malo cene stanova u Bratislavi i Brnu, mislim da je Brno povoljnije sto se tice troskova zivota i moguce je naci studio za nekih 6-7000 Cz.


 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike17.11.2008. u 16:35 - pre 187 meseci
IBM odlucuje o platama, Manpower dobija sto se kaze "finders fee" pretpostavljam za svakog ko bude primljan za stalno, sto bi znacilo tek posle ona tri probna meseca.

Vi dobijate relocation package, ali ga vracate ukoliko ne izdrzite minimum godinu dana ako se dobro secam.

Moze se cenjkati naravno ali ne treba preterivati, pretpostavljam da uvek ostavljaju prostor za jos 100e da vam daju ako trazite :)
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
94.189.252.*

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike18.11.2008. u 00:02 - pre 187 meseci
Ne znam, ja sad setam malo po forumima i nasim i stranim, citam neke komentare, uglavnom pljuju Manpower da se prikazuju realno situaciju koja nas ceka kad i ako odemo tamo.

S jedne strane, mislim da bi to bilo dobro iskustvo i da bi se moglo mnogo stosta nauciti, a sa druge ne znam koliko je pametno da se ode tamo, ukoliko ides sam/a i ako zelis da zivis sam i ne delis troskove ni sa kim.
Te plate koje nude su otprilike slicne kao u Bg-u, samo sto ovde ne moram da placam stan, a sa druge strane... Iskustvo koje se tamo moze dobiti, ne placa se novcem.

A opet, cekanje od 5 meseci, ukoliko vas prime je prilicno dosta vremena... No, kao sto neko gore rece, svako ce znati da odluci sta je najbolje za njega i da izvaga :)

 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
79.101.180.*



+104 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike18.11.2008. u 17:21 - pre 187 meseci
Espirit,jel mislis na cekanje u Manpower-u na 5 meseci?

Kako to mislis,posaljes CV pa cekas 5 meseci?
 
Odgovor na temu

Esprit
Srbija

Član broj: 172358
Poruke: 79
94.189.252.*

Sajt: www.nakeddivorce.com


+3 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike18.11.2008. u 18:13 - pre 187 meseci
Ma ne, nego u slucaju da dobijes posao, onda cekas 5 meseci dok ti izrade radnu dozvolu i vizu, a citav proces od preuzimanja CV-a bi trebao da traje mesec dana.
To znaci, do kraja meseca ce valjda javiti ukoliko su zainteresovani za osobu koja je ostavila CV, zatim slede testovi u zavisnosti od toga za koje radno mesto ste konkurisali.
I nakon toga slede dva razgovora, koja su uglavnom telefonska.

Ukoliko vas prime, tada nastupa cekanje koje traje prilicno dugo.




 
Odgovor na temu

rankobr
N/A
Beograd

Član broj: 212342
Poruke: 1
93.86.127.*



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike12.02.2009. u 10:44 - pre 185 meseci
Ja sam prilično blizu da dobijem posao, pa me zanimaju neke stvari, negde sam našao da je pri podnošenju work permit aplikacije potrebno
Citat:
the original or an officially verified copy of your qualification papers, e.g. a certificate of apprenticeship, diploma, certificate of an accredited language test and other certificates relevant for the profession you will pursue in the Czech Republic.

a mene zanima da li ikakvu ulogu ima moja diploma(da li bi trebao da je šaljem, iz srednje škole) koja nema veze sa profesijom koju ću tamo raditi, i koliko ste dugo čekali na dobijanje radne dozvole?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike13.02.2009. u 05:54 - pre 185 meseci
Ceka se 5-6 meseci po poslednjoj informaciji.
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.interoute.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike19.03.2009. u 10:23 - pre 183 meseci
Na samu radnu dozvolu se ceka oko 30 dana. Problem je D viza koja se ceka 3-4 meseca, ali mozes da dobijes C vizu (na 90 dana) i sa njom premostis taj period. Sve u svemu nista strasno :)
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
212.200.155.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.04.2009. u 08:08 - pre 182 meseci
Pošto su ponovo počeli da se pojavljuju oglasi za Brno odlučio sam da se malo javim i ispričam kako ide cela procedura (dokle smo stigli).
Drugar i ja smo trenutno došli do toga da treba da odemo i predamo za vizu u ambasadi.

Ceo proces je isao ovako:

1. Vidiš posao, prijaviš se preko neta
2. Odgovore ti da su primili (i onda jedna od dve opcije)
2.1 Ugovore ti razgovor u BG kad budu dolazili i da uradiš neki test (tako bilo prvi put)
2.2 Daju ti neki link preko neta da uradiš test
3. Nekoliko mailova prepucavanja oko plate Tražite informaciju o plati u krunama pošto koriste neki kurs šio mi ga Đura. Mogućnosti cenjkanja za platu i nisu neke, barem ja nisam uspeo da se izborim sa njima a probao sam (prvi put me oladili drugi put samo dobio 100e više od početne)
4. Vaša kontakt osoba vas dalje preusmeri na coveka u recruiting agenciji koji radi papire. Potrebni su:
4.1 Izvod iz matične knjige rođenih
4.2 Uverenje o državljanstvu
4.3 Diploma srednje škole/fakulteta (nikakvi sertifikati ništa nije potrebno, samo diploma ne moraju svedočanstva iz svakog razreda)
4.4 Uverenje o zdravstvenom stanju, odete lepo u lokalnu ambulantu i pitate ih da vam napišu da ste sposobni za rad u smenama (možda će vam tražiti pregled kod očnog iz ambulante)
4.5 Fotokopija pasoša
4.6 Jedna slika veličine za pasoš
4.7 Sve to prevedete kod sudskog tumača na češki i šaljete overene kopije + prevode
5. Popunite upitnik da vam srede smeštaj, jer onda oni srede sve garancije pošto morate imati već rezervisan smeštaj itd zbog vize.
6. Oni prime sve to i predaju za vašu radnu dozvolu
7. Vi dobijete razne papire od njih i idete da predate za vizu u ambasadu ( http://www.mzv.cz/belgrade ), treba vam i uverenje o nekažnjavanju koje se vadi u SUP-u, ne morate ići lično, izvadi se za nedelju dana
8. Čekate do 4 meseca vizu



Linkovi:

Nekretnine i transport:
http://www.mapy.cz/#x=138158592@y=132825344@z=12@mm=ZP <----- Kada tražite stan da znate gde je u gradu
http://www.sreality.cz/ Ubedljivo najbolji sajt za nekretnine (pronajem = izdavanje, nezahrizen = nenamesten za sve ostalo www.google.com/translate)
http://www.bezrealitky.cz/ nekretnine bez agencija
http://www.wikimapia.org/#lat=...p;z=17&l=0&m=a&v=2 IBM Lokacija ( Tehnicka 23 ulica )
http://www.wikimapia.org/#lat=...p;z=15&l=0&m=a&v=2 The Campus lokacija nove AT&T zgrade

Ova kobasica od URL-a ispod je trasa kuda idu tramvaju 12 i 13, idu naizmenicno na svakih 5 minuta sto znaci da negde na ovoj trasi treba naci gajbu kako bi lako dosli do posla :)
http://www.wikimapia.org/#lat=...501;18087;246817;4416;258458;0

Ova kobasica od URL-a ispod je trasa kuda idu trole 25 i 26, na oba kraja se malo račvaju, pogledajte na Mapy.cz imate ucrtane sve stanice
http://www.wikimapia.org/#lat=...;1014948;292247;1032543;285238

http://jizdnirady.idnes.cz/brno/spojeni/ Saobracajno preduzece Brno ukucate dve ulice i dobijete putanju kako da stignete od jedne do druge sa svim autobusima i presedanjima itd




Hipermarketi:
http://www.interspar.cz/
http://en.itesco.cz/en_cz/stor...omoravsky_kraj/hm_brno_futurum (jedino sam Tesco locirao on se nalazi odmah pored AT&T nove zgrade)
http://www.ihypernova.cz/jnp/cz/hypernova/home/index.html
http://www.globus.cz/pls/db1a_fe/globus




Ono sto je interesantno je da su cene hardware iste ili cak malo i skuplje nego kod nas tako da na to ne racunate. Mada Nemacka i Austrija su poprilicno blizu :)

Prevod:

www.worldwide.co.yu

Kod njih sam dobio kontakt ove zene koja je zaduzena za fizicka lica.

Milena Obradovic
061/112-51-92

900din po stranici (do hiljadu nesto karaktera)

Lomina 39 4. sprat
Beograd 11000
2 primerka ulaze u cenu
svaki sledeci je 50% od cene ova dva sto kapiram da je 225 po komadu.

Ajd u zdravlje :)
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
77.46.251.*



+104 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.04.2009. u 08:41 - pre 182 meseci
Citat:
Vidiš posao, prijaviš se preko neta


Gde, kako, ja i dalje nisam nasao nista preko neta u vezi njih, jedino oglase za posao na sajtu Beoposla.?
Jednom sam pokusao preko njih, nesto, ali nista!

E da, Branko, za koje mesto si konkurisao, i kakvi su bili testovi, teski, laki ... ?

Lepo se objasnio proces oko sredjivanja papira.

Srecno ti bilo tamo, i ziv bio!





 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
212.200.155.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.04.2009. u 08:54 - pre 182 meseci
ES berza poslova izaslo dva oglasa jedan za Cisco jedan za MS :)

U stvari sve ide preko BeoPosao.

Ja sam u AT&T dobio posao, Cisco 2 level support.
Prvi put kad sam radio test (kad smo se nalazili u BG) bilo je na nivou CCNA (tada sam ja i imao samo CCNA plus dva ispita od CCNP) nista strasno. Drugi put sam vec imao CCNP i bilo je pitanja na testu isto ali je u usmenom bilo dosta ozbiljnije. Tipicne show komande, logicke vlan-ovi, privatni vlan-ovi, malo po protokolima razlika izmedju FLSM i VLSM protokola, OSPF im je omiljena tema oba usmena su me to prepitivali, a drugi put mi je lik zavukao i HRSP pitanje koje sam se malo iznenadio ali ipak tacno znao :) Sve u svemu testovi nisu strasno, cak bih rekao mozda i laksi nego sto sam ocekivao. Ukalupe te oni kad dodjes to je sigurno :)

Ako nekom trebaju direktni kontakti ljudi za IBM i AT&T oni su:
[email protected] IBM
[email protected] AT&T

Recite da sam vas ja poslao :P
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
77.46.251.*



+104 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.04.2009. u 09:11 - pre 182 meseci
@Branko

Kada je to bilo prvi put prosle godine, najverovatnije u ovo doba, primetio sam da im je ovo doba godine pocetak "sezone lova"?
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
212.200.155.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.04.2009. u 09:28 - pre 182 meseci
Prolece leto tako nesto ne secam se bas. Tj mislim da je bilo negde oko juna.

Imaju oni non stop potrebu pogotovo sad za Cisco posto AT&T hoce da duplira broj zaposlenih u 2009 (trenutno oko 300).
 
Odgovor na temu

malovicn
Nikola Malovic
senior principle software engineer,
Monster.com , Prague, Czech Republic
Prag, Ceska Republika

Član broj: 83963
Poruke: 40
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: papiri.rs


+2 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike24.04.2009. u 10:09 - pre 182 meseci
Nova godina, novi budzet za HR :)
 
Odgovor na temu

smark
Principal Manager, Software Development,
Microsoft
Prague

Član broj: 20964
Poruke: 437
*.247.broadband11.iol.cz.

Sajt: cz.linkedin.com/in/msmark..


+11 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.04.2009. u 07:41 - pre 182 meseci
Pre bi se reklo da HR nikada ne spava :)
 
Odgovor na temu

bokacho

Član broj: 121571
Poruke: 16
212.200.74.*



Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.04.2009. u 09:47 - pre 182 meseci
Ljudi hajde mala, velika pomoć.
Pokušavam već godinu dana da izburgijam svoj odlazak u Prag, tražeći posao tamo. Pokušavao preko njihovih sajtova jobs.cz, monster.cz. expats.cz, linkedin-u. Čak sam i probao onaj neuspešni pokušaj njihove vlade sa green card varijantom. Imao neke intervjue pre SEKE koji su svi na standby-u. Više puta sam stupio u kontakt sa njihovim HR agencijama koje su mi jako lepo objasnile da imam odličan CV i da će mi sa zadovoljdstvom naći posao čim dobijem radnu dozvolu u Češkoj :)
Da li ima neko neki savet šta sada da pokušam pošto sam ostao bez ideja kako dalje.
Hvala unapred
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
212.200.155.*

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Češka traži kvalifikovane strane radnike30.04.2009. u 10:33 - pre 182 meseci
Kontaktiraj neku od agencija koje rade ova zaposljavanja (citaj u nasem slucaju menpower). Oni nama sredjuju sve.
Problem je sto ti moras imati i sredjen smestaj i potvrdu o ponudjenom poslu i tako to. Mnogo velik zalogaj po meni za jednog coveka koji se u to ne razume. Mozda bi MP hteo da ti to sredi za odredjenu sumu. Sta znas nikad nije na odmet pitati.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Češka traži kvalifikovane strane radnike

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 468898 | Odgovora: 1518 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.