[ Strale @ 28.05.2019. 19:13 ] @
Pozdrav svima posle duzeg vremena, malo i ja da pokrnem neku temu .

Kakva su vam iskustva sa ovim kablovskim operaterom posto su kupili ostale?

Ja imam losa iskustva jer ne resavaju tikete, tiket sistem im jako los, prijavis smetnju i to tako danima dok ne rese.
Uzme covek internet paket 60Mbit i dobije modem podesen na 10Mbit i tako dok se ne sete da ti povecaju na 60 koliko treb, posle par dana zvanja.
[ Branimir Maksimovic @ 29.05.2019. 18:39 ] @
Nemam losa iskustva u subotu potpisao, upload mi digli na 20mb ;)
[ Strale @ 29.05.2019. 22:48 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic: upload mi digli na 20mb ;)

Drzimo se teme a ne takmicenja ko ima veci, forum je za razmenu misljenja :)
[ Branimir Maksimovic @ 30.05.2019. 04:00 ] @
To i jeste tema, nisam morao da zovem da bi mi promenili brzinu, sto je suprotno od tvog iskustva...
[ Java Beograd @ 30.05.2019. 08:25 ] @
Strale bi 'teo da i ostali popljuju, a ne da iznose pozitivne komentare i pokvare mu temu.
[ Strale @ 12.06.2019. 15:21 ] @
Ko kaze da ne valja?
Sad je sve u redu :)

[ mjanjic @ 12.06.2019. 21:56 ] @
Citat:
Strale:
ne takmicenja ko ima veci

Nije veće uvek bolje, evo ja imam manji ping :)
[ calexx @ 12.06.2019. 23:45 ] @
Ja sam najgori, meni ping nikako da pređe 1. ;) Mada se ne važi, nisam @supernova.
[ Zlatni_bg @ 13.06.2019. 03:41 ] @
Mislim da im je ceo sistem i dalje vrlo mlad i zelen. Polako pa ce doci sve na svoje. Menjaju pola infrastrukture, a moralo je odmah verovatno da se resi pitanje korisnika po kupovini firmi-cerki.

Osim sto ne daju AC rutere za pakete od 120Mb/s nisam cuo negativnih iskustava. Teska srca sam morao da objasnjavam par komsija da na lap topu/mobilnom/itd nece biti 120Mb/s bez dodatnog AP-a i ako im nisu noviji i bolji uredjaji. Mogu samo da zamislim koliko tehnicka podrska dobija poziva vezano za to, ne samo kod Supernove. Inace, mreza je opticka koliko sam video, pa bi trebalo da bude dobrog kvaliteta. Mozda Bane da okaci neke pingtestove ka 8.8.8.8 i slicno, tipa 1k iteracija sa avg/min/max.

P.S. ne znam kako brzina modema moze da bude toliki problem iskreno, to je jedan klik dugmetom u tehnickoj podrsci. Cak ne znam ni kako si dobio 10Mbit kad taj paket kod njih ne postoji. Imaju samo 60 i 120.
[ Branimir Maksimovic @ 13.06.2019. 06:52 ] @
evo:
Code:

--- 8.8.8.8 ping statistics ---
1000 packets transmitted, 1000 received, 0% packet loss, time 1353ms
rtt min/avg/max/mdev = 9.890/11.760/23.394/1.233 ms

edit:
nije 120 zato sto mi kablovski modem iz nekog razloga nece da setuje gigabitnu konekciju.

edit2:
i ne budem lenj kupim 2 cat5e kabla i gle sad:

[Ovu poruku je menjao Branimir Maksimovic dana 13.06.2019. u 15:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Branimir Maksimovic dana 13.06.2019. u 20:38 GMT+1]
[ bakara @ 13.06.2019. 17:01 ] @
Citat:
Zlatni_bg:
Osim sto ne daju AC rutere za pakete od 120Mb/s nisam cuo negativnih iskustava. Teska srca sam morao da objasnjavam par komsija da na lap topu/mobilnom/itd nece biti 120Mb/s bez dodatnog AP-a i ako im nisu noviji i bolji uredjaji. Mogu samo da zamislim koliko tehnicka podrska dobija poziva vezano za to, ne samo kod Supernove. avg/min/max.
.

Nesto si lose informisan, posto na koriscenje daju iskljucivo nove cisco modeme sa integrisanim AC ruterom za bilo koji paket.

Nije da je to neki dobar ruter ali na 5ghz sasvim sigurno izbaci 120mbit, cisto da zapuse svima usta.
[ Branimir Maksimovic @ 13.06.2019. 17:06 ] @
Meni nisu dali, AC nego je ostao od Avcoma EPC3925 koji ima samo 2.4GHz.
[ Strale @ 15.06.2019. 20:42 ] @
Citat:
bakara:
Citat:
Zlatni_bg:
Osim sto ne daju AC rutere za pakete od 120Mb/s nisam cuo negativnih iskustava. Teska srca sam morao da objasnjavam par komsija da na lap topu/mobilnom/itd nece biti 120Mb/s bez dodatnog AP-a i ako im nisu noviji i bolji uredjaji. Mogu samo da zamislim koliko tehnicka podrska dobija poziva vezano za to, ne samo kod Supernove. avg/min/max.
.

Nesto si lose informisan, posto na koriscenje daju iskljucivo nove cisco modeme sa integrisanim AC ruterom za bilo koji paket.

Nije da je to neki dobar ruter ali na 5ghz sasvim sigurno izbaci 120mbit, cisto da zapuse svima usta.

Ja imam Technicolor 7200
[ Zlatni_bg @ 15.06.2019. 20:54 ] @
Pa ni on nije AC koliko vidim. Ako hocete iskreno, 5GHz apsolutno nista ne znaci bez AC standarda.
[ Strale @ 15.06.2019. 20:59 ] @
Citat:
Zlatni_bg:
Mislim da im je ceo sistem i dalje vrlo mlad i zelen. Polako pa ce doci sve na svoje. Menjaju pola infrastrukture, a moralo je odmah verovatno da se resi pitanje korisnika po kupovini firmi-cerki.

Osim sto ne daju AC rutere za pakete od 120Mb/s nisam cuo negativnih iskustava. Teska srca sam morao da objasnjavam par komsija da na lap topu/mobilnom/itd nece biti 120Mb/s bez dodatnog AP-a i ako im nisu noviji i bolji uredjaji. Mogu samo da zamislim koliko tehnicka podrska dobija poziva vezano za to, ne samo kod Supernove. Inace, mreza je opticka koliko sam video, pa bi trebalo da bude dobrog kvaliteta. Mozda Bane da okaci neke pingtestove ka 8.8.8.8 i slicno, tipa 1k iteracija sa avg/min/max.

P.S. ne znam kako brzina modema moze da bude toliki problem iskreno, to je jedan klik dugmetom u tehnickoj podrsci. Cak ne znam ni kako si dobio 10Mbit kad taj paket kod njih ne postoji. Imaju samo 60 i 120.

Ko ima teh. mogucnosti za optiku paketi nisu standardne brzine, paket GPON

https://mojasupernova.rs/Binar...pernova-privatni-korisnici.pdf

https://mojasupernova.rs/Binar...pernova-poslovni-korisnici.pdf
[ Strale @ 15.06.2019. 21:00 ] @
Citat:
Zlatni_bg:
Pa ni on nije AC koliko vidim. Ako hocete iskreno, 5GHz apsolutno nista ne znaci bez AC standarda.

JBG ja imam 60Mbit za sad radi posao a za kasnije videcemo
[ Zlatni_bg @ 16.06.2019. 01:47 ] @
Svidja mi se ovo. Iako mi je SBB povecao brzinu sa 100/6 na 150/10, nisam nesto preterano zadovoljan jer ne mogu da uzmem eon paket a da ne platim prikljucnu taksu 7k rsd.

Ono sto me zadrzava kod SBBa je prilicno dobro odradjena TV prica. Imaju dobre risivere, dobar web tv, i vracanje 7 dana unazad, sto jedino i koristim. Dodje vikend i odgledam svih 5 epizoda serije unazad. A optiku imam AVComovu u zgradi pa imam mogucnosti za ovih 200Mb/s. Sacekacu malo da "sazri" platforma :)
[ Branimir Maksimovic @ 18.06.2019. 03:13 ] @
Citat:
Strale:
Citat:
Zlatni_bg:

Ko ima teh. mogucnosti za optiku paketi nisu standardne brzine, paket GPON

https://mojasupernova.rs/Binar...pernova-privatni-korisnici.pdf

https://mojasupernova.rs/Binar...pernova-poslovni-korisnici.pdf

Samo ovaj podatak da par plus ima upload od 15 nije tacan. Upload je 20mbps.
[ Branimir Maksimovic @ 18.06.2019. 03:15 ] @
Citat:
Zlatni_bg:
Svidja mi se ovo. Iako mi je SBB povecao brzinu sa 100/6 na 150/10, nisam nesto preterano zadovoljan jer ne mogu da uzmem eon paket a da ne platim prikljucnu taksu 7k rsd.

Ono sto me zadrzava kod SBBa je prilicno dobro odradjena TV prica. Imaju dobre risivere, dobar web tv, i vracanje 7 dana unazad, sto jedino i koristim. Dodje vikend i odgledam svih 5 epizoda serije unazad. A optiku imam AVComovu u zgradi pa imam mogucnosti za ovih 200Mb/s. Sacekacu malo da "sazri" platforma :)

Imam i ja optiku avcom-ovu u zgradi pa mi to nisu ponudili. Zapravo sklonili su ponudu optike.
[ Zlatni_bg @ 18.06.2019. 04:15 ] @
Pazi, pre 15-30 dana su kod mene sklonili rek ormar odakle su sa tehnickog sprata isli ethernet kablovi do stanova. Sada ide cista optika do stana. Mozda je to ta novina, ali jos nije stiglo do tebe? Ovo je samo pretpostavka, apsolutno nemam pojma sta rade ni zasto bi menjali postojecu gbit ethernet infrastrukturu.

Ima jos mnogo stvari koje tek treba da vidimo od njih, kao sto sam pisao, mnogo mi je zrelo ovo.
[ NenadSM @ 23.06.2019. 22:00 ] @
Pre par dana su mi zamenili modem i dali cisco ecp 3925 ruter sa wifi. Kad sam probao da se ulogujem u ruter, ne prihvata ni jedan user/password, tako da ne mogu da podesim ni wifi ni nista drugo.Samo otvara onu stranu Docsis_system.Trazeci po netu, nasao sam razne kombinacije user/pass, ali ni jednu ne prihvata kao ni blank polja.Savetuju me da ga resetujem na dugmence, ali ne znam da li cu zeznuti pristup netu, mada se on kaci preko MAC adrese ( zvali su u BG da promene mac adresu kad su spojili nov modem).
[ Branimir Maksimovic @ 24.06.2019. 02:24 ] @
admin/admin je default user/pass. Stari dobri epc3925 ;)
onda svrati na https://www.elitesecurity.org/...lovski-modem-ruter-bridge-mode

inace mozes ga resetovati bez problema postavke se dobijaju spolja. Tako mozes i da vractis na router iz bridge moda.
[ eeestablishment @ 02.09.2019. 13:02 ] @
Istice mi ugovor sa mts ( box 2 , internet 50mb/s i fiksni tel ) koji placam 2.350 din i

ispada da Supernova https://mojasupernova.rs/Privatni/Paketi/Super-sve u svom paketu SUPER-SVE

za manje novce ( kad se sve preracuna ) daje vise( internet do 60mb/ , fiksni tel

+ Tv-kablovska sa arenom i sport klub kanalima ) pa da priupitam na vreme ( pre nego sto potpisem )

kakva iskustva imate sa ovim operaterom ?

[ Branimir Maksimovic @ 02.09.2019. 13:12 ] @
Za sada su dobri. Mada mislim da to najvise zavisi od kablovskog operatera kog su kupili u kraju. TV program je ok, nema sport kluba ali opet to zavisi koga su kupili.
[ eeestablishment @ 02.09.2019. 13:58 ] @
Uh , sad si me pokolebao . . . podatak da imaju arenu i sportklub kanale je bio jedan od presudnih..............

Videcu sutra kad odem do njihove poslovnice ( mada i tu je dilema , na njihovom sajtu pise da im je ( u KV ) ista adresa

kao i poslovnica mts a kada sam ih ( malo-cas ) zvao zaposleni (mts ) su mi rekli da sa njima ( supernova ) nemaju nista jos zvanicno ?
[ Branimir Maksimovic @ 02.09.2019. 14:18 ] @
Nemaju nista zvanicno osim sto su ista firma prakticno. Kablovska infrastruktura je od operatera kog su kupili.
Meni je jos ista ip adresa od prosle godine kada moj AVCom nije bio u vlasnistvu telekoma.
[ bakara @ 02.09.2019. 14:34 ] @
Zovi ti supernovu direktno, oni ce ti poslati svog coveka na tvoju kucnu adresu nema potrebe da ides bilo gde.
[ ademare @ 02.09.2019. 14:37 ] @
Njima je pokrivenost ista kao tim starim sto su pokupovali .

Znaci gde , u kojoj ulici je bilo Kopernikusa itd. tu i danas ima , ostalo Nista .

Ja o njima i ne razmisljam , jer nigde na 5 km nema tog njihovog #^%&

[ bachi @ 02.09.2019. 14:42 ] @
Citat:
eeestablishment:
Uh , sad si me pokolebao . . . podatak da imaju arenu i sportklub kanale je bio jedan od presudnih..............

Neće još dugo.
[ eeestablishment @ 02.09.2019. 15:02 ] @
Citat:
.......................Kablovska infrastruktura je od operatera kog su kupili.....................

Kad pomenu kablove , meni sada signal stize iz ptt uticnice preko dvozilnog kabla kroz tri prostorije

do rutera ( koji je u blizini tv-a ) Sve vreme je ukopan u zidu i ne bih zeleo da ponovo postavljaju ( buse stok, zid . . . )

vidno neki koaksialni, utp ili sl kabal iz ulaza ( zgrade ) kroz moj stan.

Pitanje je da li mogu da koriste pomenuti ptt kabal za prenos signala do STB/CAM ( ili kako se vec zove ) uredjaja ?

U stanu vec imam razvedene kosksialne i utp kablove po prostorijama i taj deo nije sporan ,

muci me samo ovaj " ulaz " signala spolja .

[ ademare @ 02.09.2019. 18:32 ] @
Nema sanse . To preko telefonske uticnice samo Telekom i ostali xDSL koji kupuju od njega .

Supernova je kablovski i to idu kablovi kao i za svaku kablovsku . Znaci treba ako si u zgradi , da udje kablovska u zgradu , u hodnike pa kanalicama po zgradi . Mozda tamo gde bas velika vecina stanara zeli bas tu kablovsku moze i u postojecu zajednicku instalaciju ako takva instalacija postoji . Ko zivi u privatnoj kuci treba kablovska da je u ulici , itd .

Znaci Supernova stize u stan klasicnim koaksijalnim kablom. Zove se jos i antenski jer je istim takvim kablom stizala nekada analogna zemaljska , a danas digitalna zemaljska televizija . Ulaz je bio u Antenski na TV-u.

Bakarna zica , plastika , bakarna mreza , izolacija . Tako izgleda kabl.

[ Branimir Maksimovic @ 02.09.2019. 19:01 ] @
"Pitanje je da li mogu da koriste pomenuti ptt kabal za prenos signala do STB/CAM ( ili kako se vec zove ) uredjaja ?"

Ne. Moraju da sprovedu antenski kabl.
[ buda01 @ 02.09.2019. 22:39 ] @
Da li mogu da koriste kablove koje je razvukao SBB, ili svako razvlaci za sebe ?
[ bakara @ 02.09.2019. 22:42 ] @
Mogu da koriste samo ako vise nema sbb
[ Branimir Maksimovic @ 02.09.2019. 23:00 ] @
Citat:
buda01:
Da li mogu da koriste kablove koje je razvukao SBB, ili svako razvlaci za sebe ?

Ono sto pripada SBB-u ne mogu da koriste. Znaci do stana moraju da sprovedu a kablovi u tvom stanu
mogu da se iskoriste.
[ eeestablishment @ 03.09.2019. 07:58 ] @
Nije valjda da im se isplati da do moje zgrade i po ulazu ( na 2 sprat ) razvlace kabal samo za mene ?

Postojeca mreza u zgradi je SBB .

Rekose ( tip iz kool centra ) da postoje tehnicke mogucnosti ( proverili preko moje adrese ) da me prikljuce .

Uzgred SBB je razvukao kablove da ti se zgadi , bez i malo estetike , kopali gde su stigli , po krovu nacrnili crep pa sada

komsijama prokisnjava................. i ako svaka mreza za sebe bude postavljala novi snop bice veselo .

bachi.......... sta znaci
Citat:
Neće još dugo
nesto u vezi arene i sport klub kanala ?
[ since1986BC @ 03.09.2019. 08:18 ] @
Ne postoji rec "isplativost" u recniku drzavnog preduzeca.
[ bachi @ 03.09.2019. 09:23 ] @
Neće još dugo znači da kada postojećim kablovskim operatorima koje su kupili ugovor istekne ugovor za SK, N1 i ostale SBB (United media) ekskluzive, ugovor neće biti produžen.
[ Java Beograd @ 12.09.2019. 08:10 ] @
Molim postojeće korisnike Supernove da objasne kakvu opremu instaliraju tehničari iz supernove i kako je povezana oprema

Naime, ja imam dva TV. Oba imaju mogućnost da koriste kodiranu karticu. Takođe, mislio sam da uzmem i net, pa će svakako trebati i ruter. A i fiksni sam mislio da uzmem.

Šta sve dobijam, i kako, tj. kojim kablovima je sve to međusobno povezano?

Interesuje me zato što sam do sada bio na Lelekomu, i uspeo sam da lepo i uredno razvučem i sakrijem kablove. Sad, prešao bih na Supernovu, ali ne znam šta me čeka.
[ Branimir Maksimovic @ 12.09.2019. 08:15 ] @
Kod mene nista nisu stavljali novo, vec sam imao koaksijalac i modem/ruter. Dali su nam 3 kartice za dekodiranje kriptovanih kanala koje smo ubacili u TV-e
i to je sve.
[ Java Beograd @ 12.09.2019. 09:09 ] @
U kuću, ulazi koaksijalac, pretpostavljam.

Onda se koaksijalac deli, pretpostavljam, bar dva puta, čime bi trebalo da imam tri završetka: po jedan za svaki TV (imam dva TV-a) i jedan, pretpostavljam ulazi u ruter.
Tačno? Ili koaksijalac ulazi u ruter, a iz rutera može HDMI?

Koliko ima izlaza za mrežni kabl iz rutera? Ja u kući imam svoju malu mrežu, par svičeva i acess pointa.
Da li se i telefon uključuje u ruter?
[ ademare @ 12.09.2019. 10:41 ] @
Sad kako ce da podele , to zavisi od aljkavih majstora .

Najbolje je da se podeli na dva dela pola za net , pola za TV . Onda se naravno deo za TV deli koliko treba .

Telefon ide u ruter jer je to VOIP nije ovaj klasicni fiksni . Oni isporucuju i telefon jer ne moze postojeci klasicni .
[ Branimir Maksimovic @ 12.09.2019. 11:14 ] @
"Tačno? Ili koaksijalac ulazi u ruter, a iz rutera može HDMI?"

Da. Ne, ruter je epc3925 koji nema HDMI izlaz. Znaci razdelis na nivou kabla nesto za net nesto za tv-e.

"Da li se i telefon uključuje u ruter?"

Nismo uzeli telefon. Nego avcom-ov VOIP telefon je jos kod nas nisu ga trazili nazad. Ako daju to onda
ga ukljucujes kao i bilo sta drugo na net,tj u ruter lan port.

"Koliko ima izlaza za mrežni kabl iz rutera?"

4.
[ Milan Kragujevic @ 12.09.2019. 14:21 ] @
Jel ima neko problem da mu se EPC3925 zaglupljuje svakih 30 sekundi prosečno, na par sekundi, pri čemu ne radi ping 192.168.0.1.

Dešava mi se mesec dana problem, baš pravi problem sa skype-om i sličnim. Bridge mod ne pomaže, modem prestane da odgovara na 192.168.100.1 ili je jako spor ping ka njemu.

Prvo sam mislio da je problem do kablovske mreže, pošto sam merio ping 24 sata, i uvek u večernjim satima varira od 7ms do 6000ms, odnosno ogromni ping spikes svako veče do 1 ujutru, posle toga OK do nekih 6 uveče.

Onda sam se setio da merim paralelno ping ka 192.168.0.1, i vidim da se isto dešava, tj. kad "zabode" ping ka netu, "zabode" i modem. Inače sam kao "net" pingovao moj.vektor.net, pošto je to provajder, i na njihovoj je infrastrukturi. mojasupernova.rs je kod Telekoma, efektivno kao da ping-ujem SBB ili bilo kog random provajdera.

Brzina je generalno OK, osim tih prekida. Problem je doduše što je brzina ipak oko 85-90 Mb od 120 Mb, a upload do 8 Mb, a treba da bude 15 Mb. Naravno gigabitno sve, izmeri retko kad 119 Mb download, a upload nisam video da je prešao 10 Mb.

Klasična fora 1 upload kanal, 8 download kanala, iako bi trebali da stave bar 2 kanala za upload.

Zvao sam dosta puta da provere, dolazili su čak i ja im pokažem "evo, izmerićemo, vidite da je ispod 80% od ugovorenog protoka" oni su mi rekli "ok, prijavićemo problem dalje", i zatvorili su reklamaciju i niko me dalje nije zvao.

Nisu hteli da zamene ili čak probaju drugi modem, kao da ovaj Cisco košta 1000€, a vidi se da je repariran, čak piše Ziggo na njemu što je Holandski kablovski provajder.

Zamenio sam koaksijalni kabl od prve račve u koju ide kabl sa bandere pravo do modema, nije pomoglo.

Parametri su od oko 0 do 0.5 (u plusu ili minusu) dBmV, a SNR je od 40.5 do 41.2 dB.
Upload power je 44.2 dBmV za prvi i jedini kanal.

Spojen gigabitnim cat 6 kablom. Nov računar Ryzen sa SSD.
[ Branimir Maksimovic @ 12.09.2019. 15:14 ] @
"Brzina je generalno OK, osim tih prekida. Problem je doduše što je brzina ipak oko 85-90 Mb od 120 Mb, a upload do 8 Mb, a treba da bude 15 Mb."

Preopterecena je ta tvoja grana cini se. Ima verovatno mnogo vise korisnika nego kod mene. Meni up/down tacno onoliko
koliko su rekli, sa tim da mi je up ponekad i 20 sto je bilo stalno jedno vreme. I nemam nikakvih problema sa modemom/ruterom.
[ bakara @ 12.09.2019. 16:09 ] @
Citat:
Java Beograd: U kuću, ulazi koaksijalac, pretpostavljam.

Onda se koaksijalac deli, pretpostavljam, bar dva puta, čime bi trebalo da imam tri završetka: po jedan za svaki TV (imam dva TV-a) i jedan, pretpostavljam ulazi u ruter.
Tačno? Ili koaksijalac ulazi u ruter, a iz rutera može HDMI?

Koliko ima izlaza za mrežni kabl iz rutera? Ja u kući imam svoju malu mrežu, par svičeva i acess pointa.
Da li se i telefon uključuje u ruter?

U kucu ulazi debeli crni armirani koaksijalni, i on odmah zavrsava u razdelniku zavisno za koliko ti treba TV (1,2,3,4) iz njega dalje idu beli koaksijalni kablovi.
Jedan od tih izlaza ide do modema Cisco epc3925, to je zapravo modem + dualband ruter + VOIP sve u jednom uredjaju
Ima 4 lan porta, i 2 VOIP izlaza za fiksne telefone, moze da se prikljuci bilo koji obican telefon, ne treba nikakav specijalni.

Ruter je dual band ima 2.4 i 5Ghz i nece zadovoljiti nekog zahtevnijeg korisnika, narocito nece pokriti neku vecu kucu jer nema spoljne antene, pa preporucujem da stavis svoj wifi ruter a njihov iskljucis inace ces se samo nervirati.
Za svaki TV supernova daje CAM karticu ili STB po zelji korisnika.
Internet radi dobro, TV i telefonija takodje

najveca razlika izmedju telekoma i supernove je u tome sto telekom nudi IPTV a SN digitalnu TV.

I to je to...
[ ademare @ 12.09.2019. 16:33 ] @
Nije to dobro ! Ja sam licno prijatelju prekablirao . Dobro on je hteo i drugaciji raspored rutera , nego prvo sto je njima rekao . Njima je rekao u sobu , posle sam mu namestio u predsoblje .

Jer protok za Internet , mora da bude jaci nego za 1 TV ! E sad ja nisam imao one dobre dzekove, vec obicne F konektore sam mu stavio , ali nema nikakvih gubitaka . Ostalo sto stavljaju je O.K. spliteri su dobri .

On je sada zadovoljniji , a pricao mi je da ima slucajeva gde su tako i majstori njihovi u startu odradili kod nekog komsije . Pola za Net , pola za ostale TV . To je provereno bolja kombinacija , nego da za Net dobijes 1/4 signala !

Telefon je on dobio , i niko nije ni isprobavao njegovu starudiju . Tako da sam mislio da ne moze stari . U svakom slucaju ako se dobija nov , sto bi neko koristio stari ?
[ Milan Kragujevic @ 12.09.2019. 17:14 ] @
Zamenili su mi modem za novi, isti modem EPC3925, ali noviji firmware, malo drugačiji Web UI (razlikuju se opcije).

Više ne može u Bridge mod modifikovanjem HTML stranice, izbaci grešku FORBIDDEN (bela slova na crnoj pozadini, dakle nije ugrađena greška Web servera, već custom page koji je neko/Cisco namerno stavio da spreči takve pokušaje. )

Čekam da puste paket, neće pre ponedeljka. Ok, jedan klik na dugme traje 4-5 dana.
[ Branimir Maksimovic @ 12.09.2019. 17:33 ] @
bakara:"Ruter je dual band ima 2.4 i 5Ghz"

Kod mene nije.

" moze da se prikljuci bilo koji obican telefon, ne treba nikakav specijalni."

To zavisi od telekoma. Mislim da bez podesavanja to nece da radi. Meni je AVcom dao telefon,
nisu ni pokusavali sa klasicnim, nesto je momak povezivao i setovao. Sada mi to nicemu
ne sluzi jer AVcom vise ne postoji.
[ Branimir Maksimovic @ 12.09.2019. 17:45 ] @
Citat:
Milan Kragujevic:
Zamenili su mi modem za novi, isti modem EPC3925, ali noviji firmware, malo drugačiji Web UI (razlikuju se opcije).

Više ne može u Bridge mod modifikovanjem HTML stranice, izbaci grešku FORBIDDEN (bela slova na crnoj pozadini, dakle nije ugrađena greška Web servera, već custom page koji je neko/Cisco namerno stavio da spreči takve pokušaje. )

Čekam da puste paket, neće pre ponedeljka. Ok, jedan klik na dugme traje 4-5 dana.

"već custom page koji je neko/Cisco namerno stavio da spreči takve pokušaje"

bedak, sto im nisi trazio modem, sta ce ti to? Meni kad ukljucim dupli nat, laguju zatvorene konekcije, pa
recimo thunderbirdu treba da iscuri timeout da provali da je pukla konekcija da povuce mail.
Mozda su sa novim firmwareom tu nesto popravili ili je to priroda duploga nata.
[ bakara @ 12.09.2019. 18:59 ] @
Citat:
ademare:
On je sada zadovoljniji , a pricao mi je da ima slucajeva gde su tako i majstori njihovi u startu odradili kod nekog komsije . Pola za Net , pola za ostale TV . To je provereno bolja kombinacija , nego da za Net dobijes 1/4 signala !

Telefon je on dobio , i niko nije ni isprobavao njegovu starudiju . Tako da sam mislio da ne moze stari . U svakom slucaju ako se dobija nov , sto bi neko koristio stari ?

Nisam ja ni napisao da oni stavljaju po defaultu 4 port spliter nego da stavljaju do 4 porta, a ti ako ces jedan uredjaj mogu oni da stave i direktno u modem, to ide u dogovoru sa korisnikom.

i telefon se ne dobija po defaultu vec po dogovoru.

Citat:
Branimir Maksimovic: bakara:"Ruter je dual band ima 2.4 i 5Ghz"

Kod mene nije.

Hoces da kazes da imas bas cisco epc3925 i nemas dual band?

Jel si probao?
pogledao specifikacije na netu?
bice da nisi....
https://www.cnet.com/products/...-wireless-residential-gateway/

Mislim ruter jeste krs, ali je dualband.

Citat:
" moze da se prikljuci bilo koji obican telefon, ne treba nikakav specijalni."

To zavisi od telekoma. Mislim da bez podesavanja to nece da radi. Meni je AVcom dao telefon,
nisu ni pokusavali sa klasicnim, nesto je momak povezivao i setovao. Sada mi to nicemu
ne sluzi jer AVcom vise ne postoji.

Nista oni ne podesavaju telefon, samo ti puste VOIP paket, taj telefon koji oni daju je najobicniji dect telefon nikakav specijalni.
[ Branimir Maksimovic @ 12.09.2019. 19:29 ] @
Pazi stvarno, ima to. Nisam istrazivao mnogo njegov wireless posto sam ga stavio u bridge, ali uopste nisam zapazio te opcije.

"Nista oni ne podesavaju telefon, samo ti puste VOIP paket, taj telefon koji oni daju je najobicniji dect telefon nikakav specijalni."

A sto se onda kacio sa laptopom? I sto bi mi davali telefon ako vec moze postojeci?
[ sabosim @ 12.09.2019. 20:10 ] @
Da se uključim i ja u temu. Prekjuče t.j. 10_og su mi pustili paket super sve i mogu reći da za ova dva dana korišćenja sam zadovoljan. U odnosu na Mts_ov adsl ovo je mnogo bolje a cena niža za 300din. Internet stvarne brzine 60mbs dok sam na adsl jedva prebacivao 15mbs od stvarnih 20. Inače infrastruktura je od bivšeg Radius Vektora. Modem-ruter je isti kao i kod @bakare. Čekam jedino da telekom dozvoli selidbu fiksnog telefona u njihovu mrežu. Za to su mi rekli oko 10_ak dana. Njihov tehničar koji mi je i radio uvodjenje rekao je da se fiksni samo priključi u r11 port koji je na poledjini cisco_a. Ništa posebno. Može i moj dect Siemens a može i njihov koji oni daju gratis. Kada ga puste u rad obavestiću o tome. Što se tiče TV_a slika je stvarno odlična. Kanali koji su u HD signalu bez greške, sjajno. Inače su dva TV_a povezana, postavljeni CAM moduli sa karticama što je po meni velika prednost u odnosu na stb što me je smaralo kod telekoma. Jedino mi se ne svidja opcija "gledaj unazad 72h" Mora se uzeti dodatno njihov dodatni stb koji se povezuje i na cisco a i na tv što mi je čista glupost a za to dodatno 299din. Odustao od te opcije.

[ Milan Kragujevic @ 12.09.2019. 20:31 ] @
Nije dodatno 299 din, sada je besplatno tj. 1 din mesečno za prvi STB, a za druga dva je 120 din. -- https://mojasupernova.rs/Binar...cijski-cenovnik_TV-PO-TVOM.pdf

Evo detalja mojih problema:

Citat:
Trenutno je otežano korišćenje internet servisa korisnicima (zbog pojave šuma na GS2 6/0/1/6) u ulicama: Stolarska 4-17, Belfortska 4-54, Surčinski put 9P, 98, Ilije Bosilja 10-12, Ksantija 6-9, Hristofera Zeharovića 1-9, 70V, Surčinska 9-77.

To je upravo aktuelno.
[ Java Beograd @ 12.09.2019. 20:51 ] @
Meni je "gledaj unazad 72h" daleko najvažnija opcija. Malo vremena provodim ispred TV-a i uz tu opciju stvarno mogu da izaberem da odgledam nešto iole zanimljivo i kvalitetno. Inače, ako sam "osuđen" samo na ono šta se trenutno emituje - "džaba smo krečili"
Sve filmove koje gledam, gledam isključivo uz pomenutu opciju, jer tako mogu da izbegnem tj. "premotam" reklame.
Ma, takoreći sve gledam "odloženo".
[ bakara @ 12.09.2019. 21:34 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:

A sto se onda kacio sa laptopom? I sto bi mi davali telefon ako vec moze postojeci?

Merio signal, proveravao kako radi ili sta vec...
A telefon si dobio zato sto mu je napisano u nalogu da treba da dobijes.
Tj neko je dogovorio telefonski aparat posto ga ne daju svima.
Ja nisam dobio i nece da mi daju
Ali mozes i svoj da koristis ako imas neki bolji.

[ CoyoteKG @ 12.09.2019. 22:19 ] @
Citat:
Java Beograd:
Sve filmove koje gledam, gledam isključivo uz pomenutu opciju, jer tako mogu da izbegnem tj. "premotam" reklame.

Znam da na IPTV moze da se premotavaju reklame jer tamo premotavanje izgleda bukvalno kao na video rekorderu "fast forward".
Na SBB nisam video da moze. Tamo koliko videh mogu samo da odaberem emisiju i "gledaj ispocetka" ali nema premotavanja pa sam osudjen i na reklame.
Mada... ne gledam toliko cesto, pa sam mozda nisam ni primetio tu opciju
[ sabosim @ 12.09.2019. 23:38 ] @
Citat:
Milan Kragujevic:
Nije dodatno 299 din, sada je besplatno tj. 1 din mesečno za prvi STB, a za druga dva je 120 din. -- https://mojasupernova.rs/Binar...cijski-cenovnik_TV-PO-TVOM.pdf

Evo detalja mojih problema:

Citat:
Trenutno je otežano korišćenje internet servisa korisnicima (zbog pojave šuma na GS2 6/0/1/6) u ulicama: Stolarska 4-17, Belfortska 4-54, Surčinski put 9P, 98, Ilije Bosilja 10-12, Ksantija 6-9, Hristofera Zeharovića 1-9, 70V, Surčinska 9-77.

To je upravo aktuelno.

Pa upravo to je i poenta, ko nema stb (kao ja) mora uzeti jos i njega da bi imao tu opciju pa cak i ako nema ugovora za unazad ne moze se ni aplikacija za android koristiti. Proverite pozivom kol centra.
[ Branimir Maksimovic @ 13.09.2019. 05:41 ] @
Citat:
bakara:
Citat:
Branimir Maksimovic:

Merio signal, proveravao kako radi ili sta vec...
A telefon si dobio zato sto mu je napisano u nalogu da treba da dobijes.
Tj neko je dogovorio telefonski aparat posto ga ne daju svima.
Ja nisam dobio i nece da mi daju :(
Ali mozes i svoj da koristis ako imas neki bolji.

Ma treba da uzmu ovaj posto ne placam tu uslugu, i avcom vise ne postoji. No njih briga ;)
[ adzo_ @ 13.09.2019. 10:21 ] @
Citat:
CoyoteKG:
Citat:
Java Beograd:

Znam da na IPTV moze da se premotavaju reklame jer tamo premotavanje izgleda bukvalno kao na video rekorderu "fast forward".
Na SBB nisam video da moze. Tamo koliko videh mogu samo da odaberem emisiju i "gledaj ispocetka" ali nema premotavanja pa sam osudjen i na reklame.
Mada... ne gledam toliko cesto, pa sam mozda nisam ni primetio tu opciju

Ima SBB premotavanje.
Imas 2 opcije da ubacis flash u USB port na uredjaju i da on konstantno snima sadrzaj kanala koji gledas i onda mozes "uzivo" da premotavas i vracas ili druga opcija je da pustis sadrzaj od pocetka
i onda isto onim centralnim strelicama premotavas napred, nazad, pauziras, pustas ponov, brzinama 2X, 4X, 8X, 15X i 30X
Takodje se kod nas gleda uglavnom vraceni sadrzaj na TV. Bez te opcije tesko da bi mogao.
[ ademare @ 13.09.2019. 11:32 ] @
Suprn . naplacuje uslugu 300 din mesecno .

Ko snima sam dobije za dz. Samo kada je kartica u CI modulu TV , onda to mora da snima TV .

U sustini da li se isplati dati 300 din. plus zavisi ko koliko koristi tu mogucnost . Ko koristi retko ili povremeno onda mu se ne isplati .

Ko koristi svaki dan 10 din po danu , nije nista .
[ calexx @ 13.09.2019. 11:35 ] @
Meni je to gledaj unazad bila najkorisnija funkcija na SBB televiziji. Čak i ako mogu da gledam nešto od početka, pustim da odmakne bar pola sata i onda gledam od početka, premotavam reklame, vraćam nešto što hoću da vidim ponovo a sve to ne može u živom gledanju.
[ Java Beograd @ 13.09.2019. 11:45 ] @
Snimanje je OK ako je u pitanju ciljani, unapred odabrani željeni sadržaj.
Ali, ne mogu ja da snimam sav program sa svih kanala. Poenta je da kad sednem da gledam TV da imam da biram sve ono šta je bilo u zadnja tri dana, na svim kanalima. Tj. na kanalima na kojima je ta opcija dostupna.
[ CoyoteKG @ 13.09.2019. 18:08 ] @
Citat:
calexx:
Meni je to gledaj unazad bila najkorisnija funkcija na SBB televiziji

Meni bi bilo mnogo čudno da gledam unazad :D

Jesi li pogodio nekad na SBB da ide ona pesma od Led Zeppelin, i je l' se stvarno čuju neke satanističke poruke kad se gleda i sluša unazad? :D
[ calexx @ 13.09.2019. 18:16 ] @
Kad se sluša unazad, svašta se čuje. Kod gledanja nema ništa neobično. ;) Ako se usluga zove TV unazad, mora da se i gleda unazad.
[ pajaja @ 14.09.2019. 12:40 ] @
Citat:

Klasična fora 1 upload kanal, 8 download kanala, iako bi trebali da stave bar 2 kanala za upload.

Problemi sa sumom, lakse je ocistiti jedan 6.4MHz kanal nego vise njih. Na nekim lokacijama ima 2 kanala, na nekim je bilo i 4, ali na vecini ces videti jedan US kanal. Korisnicima generalno upload nije bitan a ciscenje upstream spektra je relativno tesko i same licence koje ISP kupuje za US kanale su dosta skuplje, pa je u principu to stvar ustede. Zbog toga je tesko objasniti nekome zasto je potrebno da postoje bar dva kanala, i da to nije samo stvar brzine, kao i da to sto u specifikaciji pise maksimalni protok od 30mbps za jedan 6.4MHz 64QAM kanal ne znaci da se ta brzina dobija u praksi. Posebno ako kada pogledas grafik iskoriscenosti upstream kanala u peak-u vidis vrednosti od 10-30% iskoriscenosti.

Citat:

Nisu hteli da zamene ili čak probaju drugi modem, kao da ovaj Cisco košta 1000€, a vidi se da je repariran, čak piše Ziggo na njemu što je Holandski kablovski provajder.

Cisco je 2015. prodao svoj deo koji se bavi potrosackom CPE opremom (STB, modemi itd) Technicolor-u tako da odavno ne proizvode modeme pod svojim imenom. RFB modemi kostaju izmedju 15-20e, a na nekoliko desetina hiljada korisnika je to solidna usteda. Licno ne mislim da su ti RFB modemi losi (svakako bolji od CBT i Ubee stvari koje se mogu dobiti) ali problem moze biti ukoliko su se koristili u nekom vecem provajderu koji je imao svoj custom firmware.

Citat:

Preopterecena je ta tvoja grana cini se. Ima verovatno mnogo vise korisnika nego kod mene. Meni up/down tacno onoliko
koliko su rekli, sa tim da mi je up ponekad i 20 sto je bilo stalno jedno vreme. I nemam nikakvih problema sa modemom/ruterom.

Zavisno od lokacije moze da ocekuje oko 300-400 modema u jednoj MAC domain DS servis grupi (modemi koji dele iste DS kanale), i oko 50-100 modema u MAC domain US servis grupi (modemi koji dele iste US kanale). To mozda nisu idealne brojke ali svakako da ne bi trebalo da ima problema sa ostvarivanjem 120mbps u dolaznom smeru (bar ne uvek). Njegov problem je najverovatnije u losem upstream kanalu.
[ Milan Kragujevic @ 14.09.2019. 13:07 ] @
Posto vidim da radis/si radio u Vektoru, mozes li da me spojis sa nekim ko moze da makar pogleda gde je problem. Ja pristup i znanje da sam resim probleme sa CMTS-om i alociranim kanalima nemam, a ljudi kojima zapadne moj problem ili nisu strucni dovoljno ili ih nije briga. Ako zelis, poslacu broj ugovora na PM.
[ n.lazic @ 15.10.2019. 20:32 ] @
Ok, Imam problem u toku dana jednom ili vise puta CISCO modem EPC3208G jednostavno "zabode".

Internet prestane, sve 4 lampice su upaljene normala i ne trepkaju, kao i poslednja zuta. U principu, kada protoka ima zuta trepka, ali u ovom slucaju samo zabode i dok ne iskljucim iz struje i ukljucim ponovo, nema interneta.

E sada sta sam probao.

- RR modem na fabricki, nije pomoglo.
- -=- ponovio isto to, samo sto sam ovaj put bez rutera, samo preko modema direktno u PC, nije pomoglo (I ovako mi ide samo preko LAN cabla u PC, ali eto da iskljucim i tu mogucnost)

- sacekao nekoliko dana da vidim da li se problem reprodukuje i da svakog dana po 1-2 puta zabode, random vreme

- zvao tehnicku, odradili isto Fab ruter pa ukljuci cekaj njihov signal da povuche, inache devojka-zena na podrsci je bila vrlo ljubazna. Elem, rekla mi je da ima nekih smetnji ali da eto probam ovih dana pa ako ne bude nista u servis direktno da odem.

- elem svo vreme meni je na testu brzina D/U u normali sa pingom 10, oko 6 downrate na 8 kanala, oko 37 uprate kao i SNR 43 i to se ne menja odavno.

Ono sto je eto mozda za pomenuti je da kada zabode ne mogu pristupiti MODEMU uopste preko browser-a, dok WIFI ruteru mogu standardno iako int ne radi.
Znachi chim rr modema, odmah pristupna stranica je tu i krece signal polako preko svih kanala da bi proradio u roku od min-dva kao i sto treba.

Do nekog momenta kada ne zabode opet.

E sada apropo, osim CISCKO 3.0 koje modeme sada jos daju kao opciju za zamenu u Paracinu ako neko zna i da li GPON moze u Paracinu ili josh uvek ne, jer ugovo mi istekao odavno, a JOTEL mi prolazi sa optikom 100/40 za iste pare, dok GPON koliko vidim za isti novac maksimallno daju 100/10 sto je opet bzv.

Zadrzo bi Kop SN kablovsku, mozda bi presho na optiku, nisam pametan, samo nekako nemam vremena da zovem da odvojim dan da mi jedni dodju i razdvajaju, a drugi sprovode kablove po kuci.

[ bakara @ 15.10.2019. 20:41 ] @
Koliko znam sada daju samo taj EPC3208
[ Branimir Maksimovic @ 15.10.2019. 20:44 ] @
Supernova koristi opremu od operatera koji je kupila. Meni recimo jos nisu ukinuli VOIP telefon koji za divno cudo jos radi
iako ne nude tu uslugu...

inace, ti CISCO hibridi imaju mator FW, tako da svi odreda moraju da se cesto restartuju...
(osim ako ne mozes da ishakujej bridge mod, onda treba restart kod mene jednom mesecno)
[ n.lazic @ 15.10.2019. 21:04 ] @
Jesam u bridge modu, ovaj modem imam 7-8 god, inache radio u comp servisu, nisu mi strana podesavanja. Ali eto od pre mesec dana ovo pochelo random da se deshava.

Da pomenem da su mi menjali prosle godine adapter za struju, tada je bio drugi problem, nije radio, ali su mi modem ostavili isti i radio je sve do sada normalno BEZ restarta kao i uvek.

Inache wi fi ruter imam svoj njega sam u DDWRT namestio da se rr jednom nedeljno sam, ali u admin opcijama cisca nemam time schedule kao na ruteru, tako da bi rr morao svaki put ruchno.

Ali nije mi cilj svako jutro, a popi kafu, a rr ruter odmah za svaki slucaj.
I da u pravu si, FW je 1.0 verzija i trazio secam se josh ranije upd, nisam mogao naci oficijelno nista, tako da nisam ni dirao oko FW nista, dok je u podesavanjima U DMZ modu gde treba, i svi dns-ovi i sve takodje je da usmeri na wifi ruter koji preuzima ulogu firewalla i delioca.
[ Branimir Maksimovic @ 15.10.2019. 21:07 ] @
"Ali eto od pre mesec dana ovo pochelo random da se deshava."

Hm, a da ti zamene modem?
[ n.lazic @ 15.10.2019. 21:27 ] @
to cu i uraditi, malo razmena misljenja nije na odmet nekom pomogne ovaj tekst kasnije mozda

jedino obnovu ugovora ne bih odmah, realno da proverim kod nashih jel ima mogucnosti za GPON i da li ce biti povecanja uploada, a posto verovatno znam odgovor vrlo verovatno da cu preci na optiku

ne zuri mi se racunam do proleca ovako, imaju godinu dana da se prilagode trzistu, ali ako je i to Telekomu malo, igracemo se sa optikom malo.

Isto kao nekada sa ADSL-a kada preshao na KABL, sada OPTIKA prirodan proces... samo me chudi da ne najavljuju optiku po gradovima, nego se sve svodi na globalnu ponudu bez rokova.

I da, jel VDSL kablovi koje je sprovodio TELEKOM pre 2-3 godine potpadaju pod ovaj sistem supernove sada ili ne, tada su obavestavali da tim kablovima moze proci veci protok da ne gledam sada specifikacije kablova, razvucen je ali mi samo telefoni na njima sada.
[ Branimir Maksimovic @ 15.10.2019. 21:36 ] @
Ne znam, skoro su prokopali optiku do moje zgrade ovi iz mts-a, ali koliko vidim supernova ne nudi optiku, a hibrid koji je postojao kod mog provajdera
su redom vratili na obican kablovski modem...
[ Milan Kragujevic @ 15.10.2019. 21:51 ] @
VDSL kod Telekoma svakako do 100/10 Mbps, a Supernova samo DOCSIS i GPON. Jedino gde mogu da se ukrštaju je u slučaju Exe-net i Supernova kao i Telekom optike.
[ n.lazic @ 15.10.2019. 21:53 ] @
evo gledah na mts sajtu, u principu to je to 200/80 D/U BOX 3 paket, ovi kanali iz mog paketa su tu + net optika kome razvuceno + fiksni 100min
ako ne postoji mogucnost onda max 50/8(sto je verovatno VDSL podrazumevana brzina za ovaj paket) plus sve ostalo sto je maltene isto sto i sada placjam... iako imam 2 tel broja.

I sve se svodi na to zameni modem, sacekaj par meseci josh, ako ne omogucje uslove ili bar postave rokove za optiku, predji kod onog ko to moze, odjavi kablovsku i fiksni, prijavi kod drugog provajdera optiku za samo 1400 din 100/40, koristi KODI za gledanje i cekaj da se opamete chike koje ovo chitaju po forumima i prilagode se trzistu.

I zar GPON ne moze veci upload.

Citat:
Jedino gde mogu da se ukrštaju je u slučaju Exe-net i Supernova kao i Telekom optike.

Ovaj deo bas nisam potpuno razumeo...
[ Milan Kragujevic @ 15.10.2019. 22:05 ] @
GPON ima kapacitet 2.488Gbps po vlaknu za downstream j 1.244Gbps za upstream. Dakle svi korisnici na vlaknu dele taj kapacitet u odnosu DL:UL=2:1. Dakle na paketu 200Mb down mozes najbolje dobiti 100Mb up.

https://community.calix.com/s/...tly-asked-questions-about-gpon

Za ukrstanje sam mislio da Exe, Supernova i Telekom mogu da mesaju pakete samo na optici, jer inace Supernova je vecinski coax uz malo optike, Telekom vecinski DSL uz malo optike i Exe iskljucivo optika.Telekom je vlasnik Exe od skoro btw.
[ Branimir Maksimovic @ 15.10.2019. 22:11 ] @
"Telekom je vlasnik Exe od skoro btw."

To nije jasno kako ce resiti.
[ n.lazic @ 15.10.2019. 22:22 ] @
Milane hvala na pojasnjenju, nisam znao za EXE to si dobro pretpostaviom, zato me i zbunilo.

GPON SUPER PAR6 M: 210+ TV i radio kanala, preko 30 HD kanala;
Download/Upload do 100/10 Mbps.
2.599,00

to je Cenovnik Supernove

sto znachi ja mogu traziti GPON preko Kopernikus kabla, a ukoliko on ne zadovoljava onda preko telekomovog VDSL postavljenog od ranije.

Ali kome se onda obracam u slucaju VDSL, poslovnici MTS za supernovu preko tog kabla ili i dalje staroj/novoj poslovnici kopernikus/supernova kao i do sada, pa da oni to proslede?!

I ako imas neku internu informaciju da ce i Jotel pod telekom, pa da ja lepo zamenim modem, ako ispunjava uslove uzmem GPON i lepo obnovim ugovor.
Ako ne, da sacekam sa obnovom do proleca, ovde se stvari kako sada vidim brzo deshavaju.

Sada posto je EXE telekomov sada i to mora da uporedjujem, jel vec sport klubovi, arene, superstar i ostalo sve pridruzeno exe ili josh uvek nije?
malo odoh u offtopic, ali eto dobih vishe informacija sada nego sto bih u ijednoj poslovnci, hvala na vremenu.

[ Branimir Maksimovic @ 15.10.2019. 22:25 ] @
"sport klubovi, arene"

telekom nema prava da emituje sport klib i fox kanale. Emitovace dokle god traje ugovor operatera kojeg je kupio... koliko shvatam.
Nama su obecali sport klub, ali nista od toga...
[ Milan Kragujevic @ 15.10.2019. 22:28 ] @
Ne moze supernova preko telefonske parice (ni net >100/10Mb ni DVB-C televizija ni SIP telefon) niti mts preko koaksijalnog kabla (ni net ni iptv ni bbtf telefon).

Ako ces VDSL gledas mts ponudu i ides u mts poslovnicu.
Za kopernikus (mislim da uopste nemaju optiku) ides u supernova poslovnicu ili mts poslovnicu ali svakako naznacis da mislis na supernovu, i njihov cenovnik gledas.

Supernova opticka ponuda je uzas (u rangu VDSL) jer ... ne znam, kod njih je sve tako uzasno, u raspadu, nelogicno, itd. Takvi su, za sada...
[ n.lazic @ 15.10.2019. 22:34 ] @
Ok, to sto se tice kanala je jasno.
Jedino za ovo moze-ne moze GPON i kome zahtev, moram dobiti informaciju u poslovnici prilikom zamene modema pa cu eto to podeliti sa vama kada budem odradio.
[ Branimir Maksimovic @ 15.10.2019. 22:36 ] @
"Supernova opticka ponuda je uzas "

Iako imam mts optiku dovedenu do zgrade i na supernovi sam, nisam dobio nikakvu ponudu za optiku...
[ ademare @ 15.10.2019. 23:43 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
telekom nema prava da emituje sport klib i fox kanale. Emitovace dokle god traje ugovor operatera kojeg je kupio... koliko shvatam.

MTS , tj. IPTV preko telefonskog kabla od 1.10 ima FOX kanale , i to u osnovnoj ponudi , znaci svi .

https://mts.rs/Privatni/Korisn...s-TV-ponudi-mts-Tvoj-svet.html

[ markocvo @ 16.10.2019. 03:33 ] @
Pozdrav svima.
Dobio sam Skymaster stb uredjaj ali želim da korsitim kablovsku tv supernove direktno preko tv.
Neki kanali su skremblovani tako da skymaster koristi CAM karticu.
Eh a za tv, da li je dovoljno da bude CI ili mora biti CI+ da bi radila CAM kartica?
Zahvaljujem se
[ Branimir Maksimovic @ 16.10.2019. 05:39 ] @
Citat:
ademare:
Citat:
Branimir Maksimovic:

MTS , tj. IPTV preko telefonskog kabla od 1.10 ima FOX kanale , i to u osnovnoj ponudi , znaci svi .

https://mts.rs/Privatni/Korisn...s-TV-ponudi-mts-Tvoj-svet.html

To je lepa vest, znaci ne moramo da menjamo operatera...
[ n.lazic @ 25.10.2019. 14:36 ] @
UPDATE:

Znaci sacekao sam jos koji dan i kako se problem sa zabadanjem modema ponavljao, bio josh jutros u poslovnicu, popodne odmah doshli, zamenili mi modem i stari stb uredjaj chak, stavili jache metalne chincheve na kablove i to je to.

DAli su mi isti CISCO 3.0 kao onaj stari sa fw 1.0, kao i isti stb POWERBOX HD samo sa upgradeovanim firmwareom od 1.0 na 3.0 iz 2018 sa logom SUPERNOVA, kao taj bolje radi onaj znao da zabada( u principu meni je radio ok ali je znao da cescje skenira i mesha brojeve kanala ako su na to mislili) eto to je to.

Ono sto sam primetio je da kada promenim kanal na STB kao da zabode slika sec-dve pa krene normalno, znachi ako sada i ovo bude problem da iritira, onda cu videti, najverovatnije idem na optiku onda, odjavljujem kabl, CODI radi, YouTube Kids radi, bar ce interaktivno da gledaju crtane curice, a ne da bleje po ceo dan u TV.

Ne obnavljam ugovor dok ne budem siguran u ovo seckanje da nije trenutno neki problem, bar josh koju nedelju.

Eto, da rezimiram bio hw problem sto se tiche modema, a sto se tiche novog stb, trenutno radi, ali secne slika na sec-dve prilikom menjanja kanala sto nisu radili raniji stb-ovi.

GPON Supernove za sada u Paracinu NE.

Moram da pohvalim sto su bili ljubazni i brzi ovog puta.
[ zivanicd @ 25.10.2019. 20:38 ] @
Zar Exe-Net nema GPON u Paracinu ?
[ jankonbg84 @ 30.10.2019. 20:19 ] @
Katastrofalno ponasanje "nove" firme...promenili samo ime u supernova iz radijus vektor, a nisu preuzeli obabeze stare firme, pa nama korisnicima koji smo imali potpisane ugovore sa radijus vektorom na 90+ kanala, ostavili bukvalno 30-40 nekih krs kanala da gledamo.
O internetu uzasnom da ne pricam, brzina 5.6MB/s koja bi trebalo da bude zakucana pada i na 1.2MB/s a ping preko 32...
Cim istekne ugovor uzimam drugog operatera!!!

[Ovu poruku je menjao jankonbg84 dana 31.10.2019. u 05:21 GMT+1]
[ bachi @ 31.10.2019. 07:56 ] @
Šta ste očekivali? Kome je duopol doneo nešto dobro?
[ Branimir Maksimovic @ 31.10.2019. 08:47 ] @
supernova koristi infrastrukturu operatera kog je kupila. kod mene internet radi kao pre, u stvari bolje, jer sam imao 100/6 a sada 120/15 cak ide i preko 20 upload ponekad.
kada skidam sa steam-a uvek je 15 megabajta u sekundi down, posto steam ima najkvalitetnije linkove.
sto se kanala tice imam sve stare kanale + sve od mts-a. Ja sam na onom paketu sa 260 kanala. Jedino sto pise da ima, a nema, je sport klub, koji ni ranije nisam imao.
no rekli su da ce da ga puste za nekolliko meseci a mrzi me da reskaniram da vidim jel tako ili nije.
[ Milan Kragujevic @ 31.10.2019. 09:34 ] @
Izuzetan optimizam Branimire :)

SK neće pustiti operaterima koji nemaju licencu za to od ranije (i.e. Vektor i Kopernikus). Piše sitnim slovima "Dostupnost kanala zavisi od tehničkih mogućnosti".

Dok sam ih koristio, download je bio OK-ish, po njima je ~80-90 Mb ekstra, a ne znam zašto onda plaćam 120 Mb (pritom, zakonski minimum iz Pravilnika o parametrima kvaliteta javno dostupnih elektronskih komunikacionih usluga (Parametri kvaliteta usluge širokopojasnog pristupa) JE 96 Mbps, tj. 80% od ugovorenog protoka). Upload je uvek bio horror-show, nikad preko 9 Mbps, a često 6-7 Mbps (po paketu 15 Mbps).

Moje probleme sa ping-om znate od ranije, što je uzrokovao krš modem.

Na odgovor na reklamaciju još uvek čekam, pošto je mene zvao stanodavac da pita šta da radi jer novim stanarima ne radi Internet. Hahahahahahaha.

O modemu sam već rekao šta sam imao. Inače, koriste 8 DS kanala ALI SAMO 1 (JEDAN!) US kanal, što je njihov zaposleni (ovde sa foruma) obrazložio kako im je "teško da očiste šum sa više kanala pa zato stave samo jedan". Svi ostali kablovski operateri imaju 4 kanala za 15 Mbps.

Najgore od svega je što su počeli da se šire, kao infestacija pacova koji nose kugu.

https://i.imgur.com/JCVoQkT.jpg
[ Branimir Maksimovic @ 31.10.2019. 09:41 ] @
"8 DS kanala ALI SAMO 1 (JEDAN!) US kanal"

kod mene 2, a dok je bio AVCom bilo je svih 4. Nego sad je apload mnogo bolji nego sto je bio kod AVComa.
Mislim da kvalitet neta zavisi od kupljenog operatera posto kod tebe ne valja, a kod mene ekstra dobro.

Code:

Downstream Channels            

Power Level:     Signal to Noise Ratio:
Channel 1:     2.0 dBmV     42.5 dB
Channel 2:     1.9 dBmV     41.9 dB
Channel 3:     1.5 dBmV     42.5 dB
Channel 4:     0.7 dBmV     42.3 dB
Channel 5:     0.0 dBmV     39.8 dB
Channel 6:     0.4 dBmV     40.8 dB
Channel 7:     0.0 dBmV     40.9 dB
Channel 8:     -0.4 dBmV     41.4 dB

Upstream Channels            

Power Level:
Channel 1:     31.9 dBmV
Channel 2:     33.6 dBmV
Channel 3:     0.0 dBmV
Channel 4:     0.0 dBmV

[ Milan Kragujevic @ 31.10.2019. 09:55 ] @
Kod mene je bio Vektor ali u izuzetno infrastrukturno-lošem delu pred-Ledina (kod Grand kafe).

Ovde gde sam sada imam SBB HFC, PoštaNet, VDSL do 100 Mbps (DSLAM od fiksnog 30m udaljen), izgleda da ima Orion optike, i naravno stiže *super-operater. 4G nemam, signal katastrofa.

Uzeo sam SBB jer imam "vezu" pa imam 12m 1din + oko 20% popusta narednih 12m za EON PREMIUM, što mi je super, i nisam imao problema sa njima koji nisu bili rešeni za sat vremena (npr. crkne net jer se oštetio kabl -- zovem call centar, prijavim, posle 10 min zove majstor pita kada da dođe, ja kažem u 17:30, on dođe u minut, pusti novi kabl, reši problem. )

Orion optiku ne mogu niti hoću da uzmem jer sam im na crnoj listi pošto sam nepogodan klijent (prisiljeni su bili da mi dozvole raskid ugovora i storniraju neplaćene račune). MTS VDSL sam HTEO da uzmem, prijavio se pre mesec dana, evo još uvek me nisu zvali. Zvao sam i BeotelNet, rekli su mi da može, onda im je Telekom rekao da je zahtev za VDSL u radu kod njih, usled čega Beotel ne može da aktivira uslugu na liniji, a kod Telekoma zahtev ne može da se otkaže jer im nije radio sistem (i još uvek ne radi).

*Super-operatera ne bih koristio ni da mi neko plati.

Prezadovoljan sa SBB-om, imam preferencijalni tretman kod njih, za mene je sve ODMAH, SADA, uz maksimalnu ljubaznost. Čak su me zvali posle te intervencije da pitaju da li radi OK.

Na anti-režimske priče i brendiranje kao "najveći alternativni operater na Balkanu" koje potura United Group se ne osvrćem, to mi je apsolutno nebitno, čak i je i detinjasto, skoro kao CarGo i njihova kuknjava. Meni je bitno da mi pružaju uslugu koja je kvalitetna, radi stalno, a kad ne radi proradi vrlo brzo, a sve to su ispunili. Još je i jeftino
[ Branimir Maksimovic @ 31.10.2019. 11:11 ] @
"Prezadovoljan sa SBB-om, imam preferencijalni tretman kod njih, za mene je sve ODMAH, SADA, uz maksimalnu ljubaznost. Čak su me zvali posle te intervencije da pitaju da li radi OK."

Kod mene su nesto razvlacili preko krovova, pa ih je AVCom i tuzio za nelojalnu konkurenciju, tako da je kod mene stvar obrnuta :P
[ ademare @ 31.10.2019. 12:46 ] @
Strategija Telekoma , koji je vlasnik " Supernove " je potpuno nejasna !

Sam ulazak na trziste kablovskih distributera je sporan ! Bahato rasipanje novca koji je u sustini nas gradjana Srbije , placanje po 1.000 EUR za jednog korisnika ? Iako su mogli sami da postave kablove i da za 100 Eura po korisniku uz povoljne cene postignu to isto ? Ta pljacka ce se tek valjda rasplesti .

Drugo sto rade je bilo i ostalo puko kopiranje .

U ovom slucaju vide gde SBB kopa , pa posle nekoliko meseci dodju i oni !

Kod mene Sigurno nikada ne bi dosli , ali SBB , kopao , menjao kablove , ne idu vise preko zgrada , postavio neke bedne drvene bandere ?!

Evo i Telekoma , raskopali sve , dolazi optika !

Nije los bas taj Duopol Ipak je bolji od Monopola koji je vladao Decenijama .
[ Branimir Maksimovic @ 31.10.2019. 13:17 ] @
Mislim da duopol nikako ne valja zato sto to moze postati kartel pa da imamo situaciju kao sa DDR4 u 2018 godini...
[ Java Beograd @ 31.10.2019. 13:26 ] @
Citat:
ademare:Sam ulazak na trziste kablovskih distributera je sporan ! Bahato rasipanje novca koji je u sustini nas gradjana Srbije , placanje po 1.000 EUR za jednog korisnika ? Iako su mogli sami da postave kablove i da za 100 Eura po korisniku uz povoljne cene postignu to isto ? Ta pljacka ce se tek valjda rasplesti .

Nisu mogli. Za 100€ bi napravili mrežu do korisnika, ali bi korisnik ostao kod starog provajdera. A stari provajder bi bio kupljen od SBB!

A ovi koji imaju SBB takođe imaju lošu naviku da gledaju N1!
[ bakara @ 31.10.2019. 13:28 ] @
Dobio 12 meseci dzabe kako nece biti zadovoljan :)

ne moze Milan da shvati da su njegovi problemi lokalnog karaktera.
Citat:
Java Beograd:
A ovi koji imaju SBB takođe imaju lošu naviku da gledaju N1!

Imas N1 i kod supernove

U svakom slucaju meni su i sbb i SN potpuno isti, kod SN sam zato sto je jeftinije i nista drugo.
[ Milan Kragujevic @ 31.10.2019. 13:44 ] @
>Ne moze Milan da shvati da su njegovi problemi lokalnog karaktera.

Izvini, kako je lokalno dase pola teme na bench-u žali kako im ne rade CA kartice, čekaju nedeljama na intervencije, nikako da im aktiviraju uslugu, uvaljuju im ugovore a navodno se radi samo zamena opreme i potpisuje revers nove opreme, terenci ne znaju šta je OTT uređaj niti kako da ga aktiviraju, itd...

Dodatno, zar nisu svi problemi ljudi sa SBB-om isto lokalnog karaktera ? :P

Meni SBB radi dobro, dakle svima radi dobro i svi koji se laže lažu jer ih plaća Ćulibrk... /s

Ja se mnogo više žalim na PROCES nego na tehničke karakteristike same usluge. Problemi se svuda dešavaju, razlika između provajdera je to da li će se problem rešiti za 1 sat, 1 dan, 1 mesec ili nikad.

Evo malo podsećanje:

Citat:
Timeline: Prigovor upućen 02.09., odgovoreno automatski istog dana, sledeći odgovor 09.09. gde su naveli da je prigovor prosleđen. Od tada nije bilo daljeg kontakta, operater nije obavešten o mom preseljenju, a ostavljen je moj kontakt telefon.

BTW, zvao me je stanodavac da pita kako da "natera" da dođe Radijus Vektor (još uvek ih tako zove), jer novi stanari imaju problema sa Internetom. Definitivno nisu dolazili od kako sam uputio prigovor 02.09.

edit: Da ne pričam o tome kako se 3 korisnika/ce supernove kod mene u firmi meni obratilo sa vapajima za pomoć oko raskida ugovora jer im usluga ne radi nedeljama. I kako dolaze ljudi skoro svaki dan u prostorije Efektive i sa užarenim očima pričaju kako im Supernova ne da da raskinu ugovor a Internet ne radi, na prigovore ne odgovaraju a ni na teren ne izlaze. Ta firma kao da je iz Kafkinog romana "Proces" izvučena.
[ Branimir Maksimovic @ 31.10.2019. 13:54 ] @
"Imas N1 i kod supernove"

Ja nemam. Nisam ni imao ranije. Znaci kanali koji su bili kod AVComa + mts kanali.
[ Branimir Maksimovic @ 31.10.2019. 13:57 ] @
"Meni SBB radi dobro, dakle svima radi dobro i svi koji se laže lažu jer ih plaća Ćulibrk... /s"

Moja zena ima losa iskustva sa SBB-om na poslu. Generalno, vecini radi dobro i SN i SBB, tako
da ovako ili onako neko ce se zaliti preci na nesto drugo, jer sad nema 3.
[ bakara @ 31.10.2019. 14:28 ] @
Citat:
Milan Kragujevic: >Ne moze Milan da shvati da su njegovi problemi lokalnog karaktera.

Izvini, kako je lokalno dase pola teme na bench-u žali kako im ne rade CA kartice, čekaju nedeljama na intervencije, nikako da im aktiviraju uslugu, uvaljuju im ugovore a navodno se radi samo zamena opreme i potpisuje revers nove opreme, terenci ne znaju šta je OTT uređaj niti kako da ga aktiviraju, itd...

Dodatno, zar nisu svi problemi ljudi sa SBB-om isto lokalnog karaktera ? :P

Dobro si ukapirao da su problemi i na sbb lokalnog karaktera.

Eto ti za statistiku ....ja sam otisao sa sbb, a nisam jedini.
A sa bencha si banovan bas zbog smaranja kako ti nista ne radi...toliko o tome, tebi ni jedan provajder ne valja.
Naravno da se u temi SN javljaju ljudi sa problemima, nece se sigurno javljati ljudi kojima sve radi kako treba...o cemu bi oni pisali?

Citat:
Branimir Maksimovic: "Imas N1 i kod supernove"

Ja nemam. Nisam ni imao ranije. Znaci kanali koji su bili kod AVComa + mts kanali.

Sta imas na 262?

[ Milan Kragujevic @ 31.10.2019. 14:53 ] @
> A sa bencha si banovan bas zbog smaranja kako ti nista ne radi...
Sa bencha sam banovan tj. shadow-banovan jer sam kritikovao njihovog saradnik-sponzora Vip mobile, konkretno poruke koje su mi naznačili kao "offtopic" su bile u Vip mobile temi.

Što se Vip-a tiče, raskinuo sam ugovor. Detalje ne mogu da iznesem u javnost.

A što se smaranja tiče, vidim svi obožavate da pričate o CARIGRADU i Kokinom brodu, kao i ona bespotrebna pitanja koja se ponavljaju više puta dnevno, a ima ih na FAQ stranici provajdera.

> toliko o tome, tebi ni jedan provajder ne valja.
Izvini, meni odgovaraju Telenor i SBB. Najskuplji i najbolji. Ove državne kršine tipa mts, Telekom Srbija, *supernova, kao i "druga priča"-operater ne podnosim, a vi ostali izvolite pa uživajte.

DRUGA STVAR -- NE PRIČAM Čoveče o tehničkim problemima VEĆ O PROCEDURI I RADU KORISNIČKOG SERVISA, TERENACA I "TEHNIČKE" SLUŽBE.

Ljudi su dolazili na teren BEZ KABLA, merdevina, modema itd.

Kako ti možeš da botuješ za Telekom i supernovu, ja ću tako da botujem za SBB, i svi srećni i zadovoljni.

EDIT: Zamalo da zaboravim, šta je bilo sa onim "Kod mene sve kao kod vektora, 60 analognih kanala?" Još imaš 60 komada, ili su ti sve isključili kao svima na NBG? A protivno ugovorima sa Vektorom... Oni ne mogu selektivno da pale i gase analogne kome hoće, ako ih ti nemaš nema ih niko, stoga se vidi da ih boli patkica za ugovore Vektora.
[ Branimir Maksimovic @ 31.10.2019. 14:59 ] @
bakara:"Sta imas na 262?"

Nista.

[ ademare @ 31.10.2019. 15:36 ] @
Ja sam otisao od SBB-a jer nisu bili korektni . Ponuda ocajna u odnosu na stari IKOM . Oni su samo kupili IKOM-ovu infrastrukturu , koja je bila Super kvalitetna !

Na IKOM-u sam jednom imao problem , kada je posle X godina rada , pregoreo trafo - ispravljac modema ! Nisam imao odgovarajuci inace ih ne bi ni zvao . Okrenem telefon prijavim kvar , za 1. i slovima Jedan sat dolazi majstor i donosi nov trafo !!

To ako neko vidi kod SBB-a ili Telekoma neka javi

Sad je SBB , promenio osvezio , kablove i opremu , signal je extra nema sta da se lazemo .

Meni i 3. ima treci ADSL MTS , vlasnik je sve Telekom , ali nije isto sto i Supernova , radi bez problema 24/7 ! Kada su bili radnici da kopaju , komsinica iz susedne zgrade ih Napala , kao da ti Ganci imaju veze sa necim osim sa krampom ? Kako joj ne radi nista ADSL , IPTV itd . ?

Jel to moguce ona od mene udaljena 4 metra pa joj nista ne radi a kod mene fercera ? Ili je nemoguce obuciti Milione korisnika , narovno tu ne mislim na Milana , vec na obicne mase da koriste bilo koju tehnologiju ?
[ bakara @ 31.10.2019. 15:54 ] @
Citat:
Milan Kragujevic:
Kako ti možeš da botuješ za Telekom i supernovu, ja ću tako da botujem za SBB, i svi srećni i zadovoljni.

Koristi ti slobodno koga hoces to me ne interesuje, ali da trolujes po temama ovde ja necu da dozvolim.

Nadam se da me neces iskusavati, toliko od mene.

Hvala!
[ Milan Kragujevic @ 31.10.2019. 17:57 ] @
Isključujem se iz teme.
[ Zlatni_bg @ 31.10.2019. 19:35 ] @
Evo ja imam MTS optiku u zgradi cca godinu dana, SBB nekih 12 godina i AVCom negde od 2005.

MTS optiku nisam probao, sa AVComa sam pobegao pre 11 godina a sa SBBom imam zestokih negativnih iskustava cije sam posledice resavao troskom iz svog dzepa.

Niko ovde ne botuje vec daje svoje licno iskustvo. Ja sam u zgradi u kojoj je bila AVComova jedina poslovnica, pre nego sto sam otisao od njih mesecima je internet radio 30% vremena, SBB sporo prebacuje sa jednog levela supporta na drugi i na nivou BGa imaju dosta malo vrlo strucnih ljudi do kojih je gotovo nemoguce doci. I kad se dodje do njih posle 15-30 dana kao sto sam pisao, ili se komsiji s*ebe signal ili je menjanje uredjaja za drugi sto nekad ne rezultuje nikakvom promenom. Na kraju sam izricito zahtevao samo DOCSIS modem za koje su me mesec dana ubedjivali da nemaju, potom sam ga dobio i uzeo svoj ruter. Tada su se problemi sveli na minimum otprilike.

Sto se tice price da SBB koristi 4 upstream kanala takodje nije tacno. Ne znam kako mozes Baneta da optuzujes da botuje za AVCom kad nemas predstavu da SBB ne posluje na svim lokacijama isto i da jednostavno nije svuda ista infrastruktura. Ja u jacem centru BGa sa ko zna koliko (iz nekog info par k ljudi) delim 2 upstream kanala, ne 4 kako si napisao. I s vremena na vreme ne budu 2 upstream kanala vec jedan jedini.

Niko nije nevin u celoj prici. Isto tako ne treba instant suditi provajderima koji su u tranziciji.

Rokni ping test negde oko 4-5 popodne, rokni ga onda u 2-3 ujutru pa vidi koliko znaci uopste da imas i ta 4 upstream kanala.
[ Branimir Maksimovic @ 01.11.2019. 00:01 ] @
Ja se kunem u AVCom, zato sto mi je zaista radio dobro. Na njemu sam (internetu) od samog pocetka januar 2006. i za sve te godine samo par puta sam imao
problema. Jedino sam se na njih naljutio kad mi je crkao tomson modem, pa sam cekao da donesu drugi jedno 3 dana subota-ponedeljak. Okrenem ja SBB,
kad ono evo ga decko sa modemom :P
Sto se tice supernove, nemam negativna iskustva i dobro mi radi. ping je uvek ok, brzina kolko su rekli i to je to.
Samo da ne diraju nista, tipa da mi apgrejduju FW pa da ne mogu u bridge da stavim cisco i slicno.
[ Zlatni_bg @ 01.11.2019. 01:49 ] @
Ja sam ljut sto je taj tompson modem kostao 50eur tada :D
[ Branimir Maksimovic @ 01.11.2019. 02:10 ] @
Nisu mi nista naplatili ;)
[ Zlatni_bg @ 01.11.2019. 17:10 ] @
Iskoci mi danas ovo na yt, vezano je za temu:

[ n.lazic @ 04.11.2019. 11:45 ] @
Moram da dodam u vezi mojih postova od pre par stranica i promene neispravnog modema.

Elem opet poceo da zabada, znachi zamenili su mi isti cisco bili i jednostavno je crknuo trafo napajanje na njemu, plus kablovska je radila sa pikselizacijom.
Posto mi se zalomio vikend i bio na svadbi tek u nedelju sam to primetio uveche, odma zvao call centar BG, probali rr, ne radi, ok otvaramo nalog kaze lik preko telefona za sutra.

Sutra ja odlazim u moju poslovnicu u Paracinu pred kraj radnog vremena, reko sta se deshava, nalog su mi rekli da je otvoren nema vas, kaze radnica za salterom, nema naloga otvorenog.

Ok, rekoh otvorite vi, sutra onda.
Sutradan, utorak znaci, doshla druga ekipa, odmah zamenili modem, stavili nov technicolor, sklonili cisco. Odmah proradio net i dalje pikselizacija, menjaj dvostruki spliter ponovo problem i taj reshili, sve u par minuta opet ljubazno i brzo i sa ovom ekipom, znaci naravoucenije licno prijaviti kvar najsigurnije.

Elem, kada sumiram
prilikom prve zamene zamenili su mi neispravan modem istim modemom ali koriscenim koji odmah crko posle dan dva, prst prashine u njemu bio, proverio, plus menjali mi trostruki spliter na dvostruki, verovatno isto skinut odnegde koji je pravio smetnje.

Ssda znachi koristim Technicolor i evo posle nedelju dana namerno postovah, dok sam siguran da sve radi kako treba. Jedini problem koji imam je, promenim default password na modemu, prihvati promenu, ulogujem se sa novim passwordom, onda random posle nekog vremena, modem se vrati na stari password admin admin.

Da li je josh neko imao ovaj problem i kako ga je reshio sa ovim modemom, poz.
[ Sava @ 02.12.2019. 10:15 ] @
Naprasno sam od jutros odlučio da napustim SBB i pređem kod Supernove. Upravo idem da predam zahtev za raskid ugovora.
SBB mi je tehnički sasvim ok, nemam neku ozbiljniju primedbu izuzev glavnog prijemnika koji ume povremeno da zaglupi, ali na to sam navikao.
U oba slučaja su u pitanju oni najjeftiniji trio paketi s tim što kod SBB-a odavno nemam ugovornu obavezu, a kod Supernove ću imati dve naredne godine.
Prelazim isključivo zbog odnosa sbb-a prema meni, nešto sam tražio i dobio nebulozan odgovor, ali to nije tema.
E sada da li sam se zeznuo ili ne videću vremenon, a iz napisanog u ovoj temi rekao bih da je sve to isti onaj u drugom pakovanju!
[ ademare @ 02.12.2019. 12:37 ] @
Zasto bi se zeznuo ?

6 meseci po 1 din , nije za bacanje !

Eno juce citam u " Nezavisnom mediju " N1 , stotine Botova preti da ce napustiti Posta NET jer nema vise N1 ??

Posta NET postoji u nekom Beznacajnom broju , verovatno je vise Botova najavilo raskid , nego sto P.N. ima ukupno korisnika
[ Branimir Maksimovic @ 02.12.2019. 15:25 ] @
Citat:
Sava:
Naprasno sam od jutros odlučio da napustim SBB i pređem kod Supernove. Upravo idem da predam zahtev za raskid ugovora.
SBB mi je tehnički sasvim ok, nemam neku ozbiljniju primedbu izuzev glavnog prijemnika koji ume povremeno da zaglupi, ali na to sam navikao.
U oba slučaja su u pitanju oni najjeftiniji trio paketi s tim što kod SBB-a odavno nemam ugovornu obavezu, a kod Supernove ću imati dve naredne godine.
Prelazim isključivo zbog odnosa sbb-a prema meni, nešto sam tražio i dobio nebulozan odgovor, ali to nije tema.
E sada da li sam se zeznuo ili ne videću vremenon, a iz napisanog u ovoj temi rekao bih da je sve to isti onaj u drugom pakovanju!

Ja sa njima nisam imao nikakvog posla od kako sam potpisao ugovor, TV sljaka, internet sljaka, ping dobar, sa Steam-a uvek skidam maksimalnom brzinom,
za sada nisam imao problema.
[ bakara @ 02.12.2019. 17:28 ] @
Ja sam bio i kod sbb i sad kod ovih...sve ti je to u principu isto idi gde je jeftinije.
[ SASA M. @ 02.12.2019. 19:35 ] @
Citat:
ademare:

Eno juce citam u " Nezavisnom mediju " N1 , stotine Botova preti da ce napustiti Posta NET jer nema vise N1 ??

Nije samo N1, tu se ukida i Sport Klub, Cinemanija, i jos par drugih...

[ calexx @ 02.12.2019. 19:58 ] @
Pitanje je samo kako se to desilo, SBB kaže da Pošta nije bila zainteresovana da produži ugovor ali je pitanje da li su uslovi bili isti kao i do sada ili je cena promenjena. Drugi detalj, SBB sada pokreće novi sportski kanal koji će da prenosi sve ono što je udarno a SK će verovatno da bude kusur i prenosi sve što nikoga ne zanima. Tako bi oni koji imaju SK ostali bez važnih prenosa. Bar sam tako razumeo plan.
Citat:
bakara:Ja sam bio i kod sbb i sad kod ovih...sve ti je to u principu isto idi gde je jeftinije.
Ja sam tako uradio i posrećilo mi se, SBB mi je bio preskup pa sam prešao kod jeftinijih, sada u i oni deo *S ali mene to baš i ne zanima. Rekoh li da nemam televizor? ;)
[ ademare @ 02.12.2019. 20:52 ] @
Citat:
SASA M.:
Citat:
ademare:

Nije samo N1, tu se ukida i Sport Klub, Cinemanija, i jos par drugih...

Nije poenta sta se ukida , vec da su Botovi " besni " zbog N1 . Obicni korisnici , bi verovatno bili besni , bas zbog tih drugih kanala , sport, filmovi itd . Samo su zeljni N1 politike ?
[ Sava @ 06.12.2019. 08:01 ] @
Eto, od juče sam kod Supernove, suviše kratko da bih nešto veliko zaključio. Ono što je evidentno ima više slobodnih kanala nego kod sbb-a, internet bi trebalo da je nešto malo brži, ali to ne osećam. Nemaju vraćanje u nazad i software je (bar meni) manje upotrebljiv.
[ bakara @ 06.12.2019. 10:17 ] @
Ima vracanje unazad nego verovatno nemas taj paket
https://mojasupernova.rs/a5/Pr...canja-programa-72h-unazad.html
[ Sava @ 06.12.2019. 15:52 ] @
Ne, nemam, imam onaj Super sve paket. To je dodatna opcija koja se naravno posebno placa. Meni je ta opcija retko trebala, obicno namestim unapred da se snimi ono sto hocu kasnije da gledam.
[ Sava @ 07.12.2019. 09:11 ] @
Evo me sa nekim razočaranjima u Supernova opcije!

Glavna mana je snimanje. Može da se snima samo ono što se gleda!!! Baš bez veze! Kod SBB-a sam mogao ne samo da gledam drugi kanal istovremeno nego i da snimam dva kanala istovremeno.

Druga mana je nedostatak podsetnika. Znači ne mogu da obeležim neki kanal i da me automatski podseti ili prebaci na njega u predviđeno vreme.