[ vidonk @ 31.03.2019. 19:46 ] @
Planiram da kupim polovan MacBook '' 15 mozda i 13 '' sa "retina ekranom" i sa onom starom "gumenom" tastaturom, ne kao ovi novi koji imaju plasticne tipke koje se čuju dok kucate , do koje god da trazim ? Našao sam ovdje ali je 13" a god je (Early 2011) a i ne znam kakva mu je tastatura koje god je promijenjena ? Ako imate neki koristan komentart pišite.
[ ademare @ 31.03.2019. 23:26 ] @
Ocigledno mislis na Macbook Pro modele ?

Ovaj sa linka je iz 2011. godine i Nije Retina model !

Retina je tzv . 3 generacija i pocinje od sredine 2012 godine .

Poslednja serija je 4. generacija i ona je trenutno aktuelna .

Sto se tastature tice 2 i 3 . gen imaju istu tastaturu crnu . Prva gen. je imala belu tastaturu . 4. gen , sada ima crnu ali drugaciju . E sad na koju ti mislis ne znam , jer nijedna nije gumena . I Bela je plasticna .
[ vidonk @ 01.04.2019. 14:43 ] @
Citat:
ademare: Ocigledno mislis na Macbook Pro modele ?

Ovaj sa linka je iz 2011. godine i Nije Retina model !

Retina je tzv . 3 generacija i pocinje od sredine 2012 godine .

Poslednja serija je 4. generacija i ona je trenutno aktuelna .

Sto se tastature tice 2 i 3 . gen imaju istu tastaturu crnu . Prva gen. je imala belu tastaturu . 4. gen , sada ima crnu ali drugaciju . E sad na koju ti mislis ne znam , jer nijedna nije gumena . I Bela je plasticna .

Na YT videu https://youtu.be/pGh1Hl8dcJc?t=58 pise da je 3 gen 2014-ta sa "chiclet keys" i čini mi se da je to-to što sam tražio, proizvodio se do 2016
[ ademare @ 01.04.2019. 15:53 ] @
Cela 2 . i 3. generacija imaju istu tastaturu !

To se vidi i na ovom snimku sa youtuba . Ovaj sa belom tastaturom i sa dvd-om spreda , je 1 . generacija .

4. kao sto sam i napisao ima takodje tastaturu crne boje , ali je drugacija .

Znaci Retina , jer 2. generacija nije Retina , je cela 3 . generacija , od sredine 2012 .

Apple Nikada , ne menja tastaturu , unutar jedne generacije , a nije menjao ni u prelazu sa 2 , na 3 .

Sa ovom novom , ima dosta problema , ne zbog buke , vec se dosta kvari . Apple je cak bio i tuzen zbog toga ! Ali opet nisu menjali , iako su videli da ne valja . Vec su ublazili garancijske uslove u korist kupaca , sto se tice tastature . Znaci nikada ne menjaju , unutar jedne generacije , cak i kada vide da ne valja .

Videcemo da li ce u 5. generaciji menjati tastaturu .