Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?

[es] :: Overclocking & Modding :: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11011 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djnesha
nenad cvetkovic
nis

Član broj: 16569
Poruke: 184
213.244.197.*



Profil

icon kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?25.02.2005. u 16:58 - pre 232 meseci
bojim se da mi superlepak (od 50din) ne osteti memorijske cipove, inace lepim ih na memoriju radeona 9550 (saphire), a jedan bih stavio i na n-force2 cip na maticnoj koji se takodje mnogo greje (ploca je gigabyte 7n400l). kuleri su hand-made, tako sto sam isekao jedno box jezgro
mess with the best?
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?25.02.2005. u 17:15 - pre 232 meseci
Pa lepi ih termalnom pastom a ako nju nemas (obzirom da su memorije u pitanju) mozes i tanak sloj silikona.
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.14.eunet.yu.



+4 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?25.02.2005. u 17:28 - pre 232 meseci
Kod dobre termalne paste uglavnom izostaje osobina pretvaranja u tvrdu, glinastu masu tako da ta varijanta otpada, iako su hladnjaci za memoriju mali i laki.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6608
*.157.EUnet.yu.



+536 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?25.02.2005. u 20:34 - pre 232 meseci
Ja sam pasivne hladnjake za BGA memoriju dobio sa samolepljivom trakom na njima.

Ako ti koje imaš nemaju tu traku na sebi, onda slobodno stavi dve kapi super lepka (50 din.) na suprotne krajeve (dijagonalno) i između stavi u tankom sloju termalnu pastu. Onda ide trik. Dahći malo po tome jer vlaga aktivira super lepak. I onda lepo nanišani i nasloni hladnjak na čip i drži desetak sekundi čvrsto. I to je to... Provereno u praksi. Ja sam tako na ti4200 lepio hladnjake na memoriju.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?25.02.2005. u 21:18 - pre 232 meseci
Miroslave
a koliko dugo drzi super glue, kako se to pokazalo u praksi? Koliko je otporan na temperaturu? Ne bih voleo da mi se jednog dana odlepi hladnjak sa chip seta?
 
Odgovor na temu

slacker

Član broj: 14720
Poruke: 1049
*.cmu.carnet.hr.



+1 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?25.02.2005. u 23:25 - pre 232 meseci
Čuo sam već za super ljepilo da su ljudi ljepili njime NB hladnjake, ali osobno mi se to ne čini sigurno zbog toga što je kasnije problematično za skinuti ako bi slučajno trebalo (npr. za reklamaciju) i što nagriza neke materijale. Zalmanovo dvokomponentno termalno ljepilo je puno sigurnije za memoriju, a i nije skupo (oko 2 eura).
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6608
*.240.eunet.yu.



+536 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?25.02.2005. u 23:40 - pre 232 meseci
Drži dovoljno dugo a pošto je lepljeno samo na dve tačke može se skinuti bez primene veće sile. Ali neće otpasti samo. Meni je tako godinu dana stajalo bez problema. I skinuo sam hladnjake kad sam prodavao grafičku kartu. Nije bilo tragova...
 
Odgovor na temu

djnesha
nenad cvetkovic
nis

Član broj: 16569
Poruke: 184
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?26.02.2005. u 10:04 - pre 232 meseci
Hm... pa ne znam bas... prvo, sto se termalne paste tice, ja ih i jesam tako zalepio ali, kada se na primer cipset zagreje do neverovatnih 60-70 stepeni, pasta se otopi i kuler otpadne (vec mi se desavalo par puta) ili sklizne jer stoji vertikalno (ploca stoji vertikalno, jel tako) a drugo, mislim da je super lepak preveliki rastvarac za slabasne plastike na cipovima.
Sto se dvokomponentnih lepkova tice, nema sanse to da nadjem..
Nego, moze li to OHO lepkom, mislim da ce da drzi?
mess with the best?
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.201.EUnet.yu.



+4 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?26.02.2005. u 10:53 - pre 232 meseci
Citat:
plastike na cipovima.


Plastika?!
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

djnesha
nenad cvetkovic
nis

Član broj: 16569
Poruke: 184
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?26.02.2005. u 14:20 - pre 232 meseci
cicika, ja pokusavam da zalepim pasivce na cipove, imas neki predlog?
mess with the best?
 
Odgovor na temu

Dj_Losmi
Milos Janjic
Beograd

Član broj: 30178
Poruke: 133
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?19.03.2005. u 16:03 - pre 231 meseci
Ako bas hoces cicika, da plastika je!
I ja imam isti problem pa ne znam cime da zalepim pasivce!
Moze li OHO lepkom?
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6608
*.139.eunet.yu.



+536 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?19.03.2005. u 22:10 - pre 231 meseci
Čita li ovde iko temeljno poruke?

Da ponovim. Termalna pasta se razmaže po celom čipu. Onda se obriše sa dva suproitna ugla, kraja, šta već. I tu se stavi po kap super lepka. Malo se dahom ovlaži jer vlaga aktivira super lepak i postavi se hladnjak. I to je to. Dovoljno je jako da drži hladnjak da isti ne otpadne, a opet se može skinuti po potrebi...

Ako vas mrzi, donesite, ja ću da vam to odradim... Free od charge.


 
Odgovor na temu

Dj_Losmi
Milos Janjic
Beograd

Član broj: 30178
Poruke: 133
*.mgnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?20.03.2005. u 14:54 - pre 231 meseci
A da li ce super lepak malo nagristi plastiku(mislim da plastika ne pobledi), posto ako bude reklamacija da ne bude problema?
Pozdrav...
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?20.03.2005. u 21:27 - pre 231 meseci
Koliko sam vidio i isprobao jednom, dobro mi se pokazalo Zalmanovo termalno dvokomponentno ljepilo pa vam ga preporučam, cijena je nešto sitno ala 2-3 eura.
Samo jednom kad zaljepiš....više ga ne odlijepiš :)

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6608
*.225.EUnet.yu.



+536 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?21.03.2005. u 00:44 - pre 231 meseci
Citat:
Dj_Losmi: A da li ce super lepak malo nagristi plastiku(mislim da plastika ne pobledi), posto ako bude reklamacija da ne bude problema?
Pozdrav...


Ne nagriza (bar ja nisam primetio), i pošto se lepi samo na dve tačke to se može po potrebi jako lako skinuti...

 
Odgovor na temu

Dj_Losmi
Milos Janjic
Beograd

Član broj: 30178
Poruke: 133
*.mgnet.co.yu.



+2 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?21.03.2005. u 11:59 - pre 231 meseci
Ok hvala ,sad cu da zalepim pasivce...
Pozrdav!
 
Odgovor na temu

Aleksandar1992
Aleksandar Milenkovic
Johnson Electric
Nis,Srbija

Član broj: 320158
Poruke: 201
*.dynamic.vipmobile.rs.



+2 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?13.09.2018. u 12:53 - pre 67 meseci
ne bih rekao da je super lepak dobro resenje. ima li on uopste neke osobine termalnog provodnika kad se osusi i stvrdne? to je jako bitno. kod mnogo grafickih kartica ne mozes ni proveriti temperature memorija,da znas da li si uopste nesto uradio korisno. samo neke kartice novije imaju senzore za temperaturu memorija,a inace ovako,moze se onim laserskim senzorom proveriti. moze da se desi da bude jos gore kad stavis hladnjake i super lepak,a da to ne znas.
acika1992
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?13.09.2018. u 13:07 - pre 67 meseci
Pa kad se stavi lepak, makar i tačkasto, koliko god tanak sloj bio, hladnjak neće lepo nalezati celom površinom.
Postoje lepkovi za to (thermal glue, heatskink glue, Arctic Alumina Thermal Adhesive, i sl.), samo izbegavaj one navodno termalne dvostrano lepljive trake, jer usporavaju prenos toplote.
Neki su koristili i običnu termalnu pastu za CPU, koja može da drži hladnjak ako nema većih vibracija na kućištu zbog nekog ventilatora sa lošim ležajem i sl.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6608
*.cgates.lt.



+536 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?13.09.2018. u 13:20 - pre 67 meseci
Neke stvari su se promenile za 13 i po godina...

Tada nije baš bilo dostupno šta je sada normalna pojava i veoma povoljno za nabaviti.

Ono što se nije promenilo je pravilo da se ne otvaraju toliko matore teme.

Ovde se pričalo o GeForce 4 kartici... Koliko generacija kartica je izmenjeno u međuvremenu? :)
 
Odgovor na temu

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2679



+690 Profil

icon Re: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?13.09.2018. u 14:00 - pre 67 meseci
Pa, u brzini pogledao samo poslednju poruku... mogle bi teme koje su stare NNN meseci da se zaključaju... ili da postoji "arhiva" u kojoj su takve teme i da su tamo automatski blokirane za dalje dodavanje odgovora.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
Odgovor na temu

[es] :: Overclocking & Modding :: kojim lepkom da zalepim pasivne kulere?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11011 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.