Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa ubacivanjem patha od mp3 fajla

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Problem sa ubacivanjem patha od mp3 fajla

[ Pregleda: 1019 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Problem sa ubacivanjem patha od mp3 fajla19.05.2019. u 12:44 - pre 59 meseci
E,ovako,pošto se nesto nisam bavio pustanjem muzike,odmah sam naisao na cudnu gresku?Imam formu i polje u koje ubacim path od mp3 file,koji mi pusta muziku,izaberem ga pomocu opendialog,i ubacim ga u bazu,kao string,a u stvari je path do tog file?E,sada kada treba da otvorim taj adotable,posle insertovanja path file,otvorim ga u quickreport,gde mi nije nije bitno to polje,u kom sam insertovao path,izlazi mi greska eoleexceprtio raised,could not found file ,pa ide taj path koji sam insertovao,i na kraju /.mdb baze...To se desava samo kada ubacim path,a ne kada ubacim nesto drugo,recimo 111...To polje mi inace sluzi da mi pusti glas za sledeci broj u redu cekanja?Ne znam da li sam dobro objasnio,ta forma,tj qickreport se otvori,samo kada nemam adotable1.open,kada ga ima prikaze pomenutu gresku?
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Problem sa ubacivanjem patha od mp3 fajla19.05.2019. u 13:29 - pre 59 meseci
Jos nesto,isto se desava,ako samo izaberem ,tj idem na select file pomocu opendialog,izaberem file,a ne ubacim ga,vec izadjem iz forme,isto se desava.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Problem sa ubacivanjem patha od mp3 fajla19.05.2019. u 15:18 - pre 59 meseci
Nije bas najjasnije...
Preko cega pustas muziku, imas li neku media komponentu kojoj prosledis mp3 putanju? Citanje stringa iz tabele sigurno ne podize gresku, iz tvog opisa deluje da si kao putanju do tabele/baze naveo taj mp3 fajl.
 
Odgovor na temu

popmilan76

Član broj: 295089
Poruke: 1337
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Problem sa ubacivanjem patha od mp3 fajla19.05.2019. u 15:33 - pre 59 meseci
Znam da je komplikovano,ali ne znam sto mi to radi...Muziku pustam preko shell...

ShellExecute(Handle, 'play', Pchar(pesma), nil, nil,
SW_SHOWNA );


Gresku mi prikazuje kada pokusam u nekoj drugoj formi,da otvorim tu tabelu,tj adotable...s tim sto i ne pokasavam da otvorim to polje gde mi je path..Kada izadjem potpuno iz aplikacije sa x ,i ponovo radim to,onda hoce...I buni me ovaj path,to je path do pesme i posle toga kroz bazu....Ovako,c:\pesme\pesma.mp3\baza.mdb


Ha,ha,ha...Koje ja akrobacije izvodim ovde to je strasno...Kada taj podatak prebacim iz neke druge adotable,tj iz prethodne forme,onda hoce...RepBroj.qrlabel4.captioin := adotable1broj.value;

Ovo hoce,a ovo nece:

RepBroj.Adotable1.open....

gde imam qrdbtext1,koji je vezan za to polje...

[Ovu poruku je menjao popmilan76 dana 19.05.2019. u 17:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Problem sa ubacivanjem patha od mp3 fajla

[ Pregleda: 1019 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.