Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć!!!! Problem sa instalacijom WIN7

[es] :: Windows desktop :: Pomoć!!!! Problem sa instalacijom WIN7

[ Pregleda: 1299 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stevcho

Član broj: 317003
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Pomoć!!!! Problem sa instalacijom WIN707.03.2019. u 11:34 - pre 61 meseci
Molim Vas potrebna mi je pomoć oko instalacije OS Win7 x64.
Ne instaliram prvi put sistem na ovom računaru ali mi se sada prvi put pojavio ovaj problem.

Kada se instalacija sistema učita do onog dela gde odabiram na kojoj particiji želim da instaliram sistem ne mogu da kliknem NEXT.
Kada kliknem dole na ponuđeni "show details" dobijem sledeće obaveštenje "
Windows cannot be installed to this disc. The select disk has an MBR partition table. On EFI system, Windows can only be insalled to GPT disks.


Molim za pomoć, ne znam kako da rešim taj problem!
kad ima volje ima i načina
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.mediaworksit.net.



+553 Profil

icon Re: Pomoć!!!! Problem sa instalacijom WIN707.03.2019. u 12:21 - pre 61 meseci
Ako ti ne trebaju te particije, obrišeš ih i pustiš ga da nove kreira kao GPT. Druga varijanta je da ne instaliraš u UEFI režimu nego u legacy varijanti (sad verovatno sledi pitanje "a kako to da uradim" :-) )
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Pomoć!!!! Problem sa instalacijom WIN707.03.2019. u 12:29 - pre 61 meseci
Sve to pod uslovom da hardver podržava UEFI i da je baš potrebno da disk formatiraš kao GPT. Ako nije, onda je lakše da napraviš novu instalaciju kao MBR.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Pomoć!!!! Problem sa instalacijom WIN707.03.2019. u 12:33 - pre 61 meseci
A gde ti je instalacija? Na DVD ili flešu?
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Stevcho

Član broj: 317003
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoć!!!! Problem sa instalacijom WIN708.03.2019. u 23:56 - pre 61 meseci
Hvala svima!

Pokušao sam sve moguće, u biosu pokušavao u oba režima ( legacy, uefi)
Pokušao sam sa nekoliko diskova (raznih verzija sistema) i sa usb-a ali džabe.

Dosta sam guglao i gledao razne video snimke.
Zatim sam odlučio da uradim postupak prema uputstvu sa video snimka koji sam odgledao.
Prioriritet mi je bio Backup podataka, jel u suprotnom bi nestali.
HDD od 1TB bio je podeljen na 3 particije od toga 600GB podataka. Ceo dan sam izgubio na Backup-u podataka.

Morao sam da konvertujem hdd u GPT.
Ceo postupak sam odradio sa instalacijom win7 preko Command Prompt-a (cmd).


E sad mene intersuje, ako neko zna da mi objasni. Šta se desilo sa hdd-om pa sam imao (po meni) tako veliki problem?
Da li možda na hdd-u postoji neko oštećenje?
Ponavljam, sa istim diskom na istom računaru pre par meseci sam instalirao 32 bit-ni sistem bez ikakvih problema.

kad ima volje ima i načina
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: Pomoć!!!! Problem sa instalacijom WIN709.03.2019. u 10:06 - pre 61 meseci
Desilo se to da ti je hard disk imao MBR particije, a u BIOSu ti je bio uključen UEFI, a bio isključen compatibity mode.

I zato kada si pokrenuo instalaciju Windowsa, on ne može da instalira EFI na MBR particiju već samo na GPT.

Rešenje je ili da hard konvertuješ u GPT ili da u BIOSU uključiš CSM, odnosno compatibility mode. E sad, neke ploče su bagovite pa ti iako uključiš CMS, a NE isključiš enable secure boot, on i dalje insistira na UEFI, pa moraš da disabluješ ručno secure boot, a neke ploče uključivanjem CSMa automatski gase i secure boot.

Takođe, kada u Rufusu praviš botabilnu instalaciju sa fleša, treba da izabereš da li je fleš za uefi, ili bios/csm...
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

Stevcho

Član broj: 317003
Poruke: 29
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pomoć!!!! Problem sa instalacijom WIN709.03.2019. u 12:40 - pre 61 meseci
Vladimire, puno ti hvala na objašnjenju!
U principu, da sam znao da više opcija treba da prepodešavam u bios-u, problem ne bi bio toliko veliki i ne bih se nervirao.

U svakom slučaju, sreća u forum pa se svaka nejasnoća i problem može rešiti uz pomoć dobrih ljudi koji znaju i žele da pomognu.

Hvala svima!
Pozdrav!
kad ima volje ima i načina
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Pomoć!!!! Problem sa instalacijom WIN7

[ Pregleda: 1299 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.